Сенат США відклав голосування щодо антипіратського законопроекту PIPA
Після низки протестів щодо заходів США у боротьбі з піратством розгляд законопроекту PIPA (Protect Intellectual Property Act) відкладено на невизначений термін, повідомляє Associated Press.
Як заявив у п'ятницю, 20 січня, лідер більшості в Сенаті Гаррі Рід, таке рішення прийнято «у світлі останніх подій».
Очікувалося, що голосування відбудеться 24 січня. Однак обумовлені в ньому заходи боротьби з піратством обурили мільйони інтернет-користувачів. Проти законопроектів виступили Google, Mozilla, Facebook та Twitter, а також англомовна Вікіпедія, яка на знак протесту не працювала добу.
Після цього від підтримки PIPA відмовилися двоє сенаторів і співавторів законопроекту - Марко Рубіо від штату Флорида та Рой Блант від Міссурі. Не схвалили його й інші конгресмени: республіканець Оррін Хатч від штату Юта та демократ Бен Кардін від Меріленду.
Також члени Палати представників не підтримали ще один документ щодо авторських прав в інтернеті, SOPA (Stop Online Piracy Act). Серед його противників - республіканці Бен Куейл з Арізони, Лі Террі з штату Небраска, Деніс Росс із Флориди, а також демократ Тім Холден.
Законопроекти SOPA та PIPA надають повноваження власникам контенту і уряду США звертатися до судів із вимогою закриття сайтів, які розміщують піратський контент. Вони також забов’язують американських інтернет-провайдерів, пошукові та платіжні системи припиняти співпрацю із зарубіжними ресурсами, які підозрюються у причетності до незаконного розміщення контенту.
«Детектор медіа»
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ