Профспілка закликає ухвалити законопроект, що унеможливлює допит журналістів як свідків

10 Січня 2012
8980
10 Січня 2012
12:31

Профспілка закликає ухвалити законопроект, що унеможливлює допит журналістів як свідків

8980
Профспілка закликає ухвалити законопроект, що унеможливлює допит журналістів як свідків

Незалежна медіа-профспілка України закликає народних депутатів підтримати законопроект «Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України (щодо забезпечення права журналістів на захист джерел інформації)» № 8256, спрямований на захист джерел інформації. Про це повідомляє прес-служба спілки.

 

12 січня запланованій розгляд цього проекту у першому читанні.

 

Як уже писала «Детектор медіа», законопроект унеможливлює допит журналістів як свідків і Комітет з питань свободи слова одноголосно рекомендував за результатами розгляду в першому читанні парламенту прийняти його за основу. Проект був ініційований Київською незалежною медіа-профспілкою. Його зареєстрували депутати Андрій Павловський, Леся Оробець, Андрій Шевченко, Юрій Кармазин та інші.

 

«НМПУ констатує, що трапляються випадки, коли журналісти зазнають безпідставних атак з боку правоохоронних органів з вимогою надати свої джерела інформації. Були випадки, коли міліція проводила незаконні обшуки у приватних помешканнях журналістів і вилучала техніку, на якій працюють журналісти, - йдеться у заяві прес-служби спілки, - НМПУ наголошує, що ухвалення цього законопроекту дозволить захистити джерела інформації та убезпечить працівників ЗМІ та й самі ЗМІ від незаконних обшуків і вилучення техніки. Законопроект важливий для забезпечення свободи слова в Україні. В ньому зацікавлені і політики, оскільки вони часто бувають зацікавлені у анонімному поширенні важливої для суспільства інформації».

 

Нагадаємо, законопроект пропонує доповнити журналістами перелік осіб, які не можуть бути допитані як свідки, - з приводу того, що їм довірено або стало відомо при здійсненні професійної діяльності. А також проект пропонує доповнити Кримінально-процесуальний кодекс України новою статтею 182-1 такого змісту:

«Стаття 182-1. Умови проведення обшуку і виїмки стосовно журналістів.

У приміщеннях телерадіоорганізацій, редакцій друкованих засобів масової інформації, інформаційних агентств, а також в приміщеннях, де проживають їх творчі працівники, обшук, виїмку можна провадити лише якщо встановлення істини у справі за допомогою інших заходів не є можливим. У таких випадках обшук, виїмка проводяться за вмотивованою постановою голови апеляційного суду за місцем провадження слідства на підставі подання прокурора області (АРК, міст Києва чи Севастополя). У поданні має бути зазначено, що обшук проводитиметься в приміщеннях, де працюють (проживають) журналісти (інші творчі працівники), що виїмка стосуватиметься матеріалів, які можуть бути пов'язані з професійною діяльністю журналіста (іншого творчого працівника). Також у поданні має бути обґрунтовано неможливість встановлення істини у справі за допомогою інших заходів.

 

Вказаний порядок обшуку, виїмки застосовується також і щодо житла або робочого приміщення журналіста, що не перебуває в трудових відносинах із жодною телерадіоорганізацією, редакцією друкованого засобу масової інформації, інформаційним агентством, але самостійно регулярно займається збиранням, одержанням, створенням, обробкою або поширенням інформації».

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
8980
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду