Кучма наполягає на розслідуванні «касетного скандалу»
Колишній президент України Леонід Кучма наполягає, щоб розслідування «касетного скандалу», пошук його замовників і винуватців вбивства журналіста Георгія Гонгадзе були продовжені. Про це йдеться у коментарі Кучми, наданому його адвокатами, повідомляє інформаційне агентство УНІАН.
Леонід Кучма називає «необхідним, але недостатнім» сьогоднішнє рішення Печерського райсуду Києва, який визнав безпідставність порушення стосовно нього кримінальної справи за звинуваченням у причетності до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.
«Ухвалене сьогодні рішення - необхідне, але не достатнє. Недостатньо зняти підозри з Президента Кучми, але залишити їх на українській владі, на самій державі. Необхідно змити пляму з репутації країни. А це неможливо до моменту, доки не будуть знайдені дійсні організатори і замовники цієї найстрашнішої антиукраїнської провокації новітнього часу - «касетного скандалу» і зникнення Георгія Гонгадзе», - сказав він.
Леонід Кучма заявив, що «лише знайшовши справжніх керівників цієї змови проти основ держави, Україна може довести всьому світу, що вона здатна захищати свої інтереси»: «Справа моєї честі - повернення доброго імені не тільки Кучми, а й України, на чолі якої я стояв більше десятиліття».
Адвокати Кучми Сергій Ульянов і Віктор Петруненко, коментуючи рішення Печерського суду, заявили, що «із самого початку кримінального переслідування Леоніда Даниловича було очевидним, що він не причетний до трагічних подій, що сталися з Георгієм Гонгадзе, і тому немає і не могло бути законних підстав для порушення кримінальної справи стосовно Л.Кучми». За словами адвокатів, вони «вказували на фальсифікації та незаконність так званих «записів Мельниченка», його заздалегідь неправдиві, а точніше лжесвідчення, які послужили основою для кримінального переслідування другого Президента України».
Як стверджують захисники, не існує жодної експертизи і жодного фахівця, які б виключили монтаж записів Мельниченка. «Ми наголошуємо, що в матеріалах справи існують беззаперечні дані, що свідчать про монтаж і фальсифікацію записів розмов у кабінеті Президента, а також про надання М.Мельниченком неправдивих свідоцтв органу досудового слідства», - заявили Ульянов і Петруненко.
Крім того, нагадали вони, 20 жовтня 2011 року Конституційний Суд роз`яснив положення статті 62 Конституції, що діє з 1996 року, щодо доказів, одержаних незаконним шляхом. Як повідомляла «Детектор медіа», у жовтні Конституційний Суд зробив крок до зняття обвинувачення з Кучми у справі Ґонґадзе.
«Тільки встановивши всіх без винятку осіб, причетних до здійснення спецоперації з незаконного прослуховування кабінету Президента, монтажу і фальсифікації записів, буде можливо встановити реальних організаторів «касетного скандалу» і замовників вбивства Георгія Гонгадзе», - наголосили адвокати Леоніда Кучми.
Нагадаємо, 14 грудня Печерський районний суд Києва визнав незаконною і скасував постанову Генеральної прокуратури про порушення кримінальної справи стосовно президента України (1994-2005) Леоніда Кучми за обвинуваченням у причетності до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. А плівки Мельниченка суд визнав такими, що отримані незаконним шляхом і тому не можуть бути доказами у справі за обвинуваченням Кучми у причетності до вбивства.
Кримінальну справу проти президента України (1994-2005 роки) Леоніда Кучми у справі вбивства журналіста Георгія Ґонґадзе Генеральна прокуратура порушила 21 березня. За словами заступника генпрокурора Рената Кузьміна, Леоніда Кучму підозрювали у причетності до вбивства Георгія Ґонґадзе і незаконних діях проти журналіста Олексія Подольського.
«Детектор медіа»