Кучма наполягає на розслідуванні «касетного скандалу»

14 Грудня 2011
6519
14 Грудня 2011
14:58

Кучма наполягає на розслідуванні «касетного скандалу»

6519
Кучма наполягає на розслідуванні «касетного скандалу»

Колишній президент України Леонід Кучма наполягає, щоб розслідування «касетного скандалу», пошук його замовників і винуватців вбивства журналіста Георгія Гонгадзе були продовжені.  Про це йдеться у коментарі Кучми, наданому його адвокатами, повідомляє інформаційне агентство УНІАН.

 

Леонід Кучма називає «необхідним, але недостатнім» сьогоднішнє рішення Печерського райсуду Києва, який визнав безпідставність порушення стосовно нього кримінальної справи за звинуваченням у причетності до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

 

«Ухвалене сьогодні рішення - необхідне, але не достатнє. Недостатньо зняти підозри з Президента Кучми, але залишити їх на українській владі, на самій державі. Необхідно змити пляму з репутації країни. А це неможливо до моменту, доки не будуть знайдені дійсні організатори і замовники цієї найстрашнішої антиукраїнської провокації новітнього часу - «касетного скандалу» і зникнення Георгія Гонгадзе», - сказав він.

 

Леонід Кучма заявив, що «лише знайшовши справжніх керівників цієї змови проти основ держави, Україна може довести всьому світу, що вона здатна захищати свої інтереси»: «Справа моєї честі - повернення доброго імені не тільки Кучми, а й України, на чолі якої я стояв більше десятиліття».

 

Адвокати Кучми Сергій Ульянов і Віктор Петруненко, коментуючи рішення Печерського суду, заявили, що «із самого початку кримінального переслідування Леоніда Даниловича було очевидним, що він не причетний до трагічних подій, що сталися з Георгієм Гонгадзе, і тому немає і не могло бути законних підстав для порушення кримінальної справи стосовно Л.Кучми». За словами адвокатів, вони «вказували на фальсифікації та незаконність так званих «записів Мельниченка», його заздалегідь неправдиві, а точніше лжесвідчення, які послужили основою для кримінального переслідування другого Президента України».

 

Як стверджують захисники, не існує жодної експертизи і жодного фахівця, які б виключили монтаж записів Мельниченка. «Ми наголошуємо, що в матеріалах справи існують беззаперечні дані, що свідчать про монтаж і фальсифікацію записів розмов у кабінеті Президента, а також про надання М.Мельниченком неправдивих свідоцтв органу досудового слідства», - заявили Ульянов і Петруненко.

 

Крім того, нагадали вони, 20 жовтня 2011 року Конституційний Суд роз`яснив положення статті 62 Конституції, що діє з 1996 року, щодо доказів, одержаних незаконним шляхом. Як повідомляла «Детектор медіа», у жовтні Конституційний Суд зробив крок до зняття обвинувачення з Кучми у справі Ґонґадзе.

 

«Тільки встановивши всіх без винятку осіб, причетних до здійснення спецоперації з незаконного прослуховування кабінету Президента, монтажу і фальсифікації записів, буде можливо встановити реальних організаторів «касетного скандалу» і замовників вбивства Георгія Гонгадзе», - наголосили адвокати Леоніда Кучми.

 

Нагадаємо, 14 грудня Печерський районний суд Києва визнав незаконною і скасував постанову Генеральної прокуратури про порушення кримінальної справи стосовно президента України (1994-2005) Леоніда Кучми за обвинуваченням у причетності до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. А плівки Мельниченка суд визнав такими, що отримані незаконним шляхом і тому не можуть бути доказами у справі за обвинуваченням Кучми у причетності до вбивства.

 

Кримінальну справу проти президента України (1994-2005 роки) Леоніда Кучми у справі вбивства журналіста Георгія Ґонґадзе Генеральна прокуратура порушила 21 березня. За словами заступника генпрокурора Рената Кузьміна, Леоніда Кучму підозрювали у причетності до вбивства Георгія Ґонґадзе і незаконних діях проти журналіста Олексія Подольського.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6519
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
пророк
4787 дн. тому
Товаришу Кучма, тікай з України, якщо вже з тебе зняли підписку про невиїзд. Бо скоро впаде хамська влада і тоді вже тебе точно посадять як убивцю.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду