Арешти журналістів на виборах у Росії: Спілка журналістів вимагає розслідування
Спілка журналістів Росії вимагає розслідувати всі «ганебні випадки» затримань і побиття журналістів, які виконували свої професійні обов'язки під час акцій протесту опозиції, що проходили в Москві. Про це йдеться в заяві спілки.
«Масові затримання і побиття журналістів, які виконували свої професійні обов'язки під час акцій протесту опозиції, що проходили в Москві, вважаємо спробою заткнути суспільству рот, залякати його, продемонструвати силу і можливість відкрито і безкарно порушувати Закон», - йдеться в заяві.
«Вимагаємо ефективного розслідування всіх цих ганебних випадків, віддання під суд як тих, хто виконував злочинні накази, так і тих, хто віддавав їх», - наголошують у спілці.
Також Спілка журналістів Росії наполягає на тому, щоб представники журналістської спільноти призупинили своє членство в Громадських радах при органах внутрішніх справ і прокуратури, до того як їхня вимога не буде виконаною.
Водночас спілка висловлює співчуття всім колегам, які стали жертвами «поліцейського свавілля».
Нагадаємо, 6 грудня в Москві та Санкт-Петербурзі відбулися масові акції протесту опозиції проти результатів парламентських виборів у Росії. Серед понад 600 арештованих демонстрантів - провідний опозиційний блогер Олексій Навальний. Серед затриманих журналістів, які висвітлювали протести, - Ілля Барабанов («Новое время»), Євген Єршов («Известия»), Олександр Борзенко («Эхо Москвы»), Ілля Васюнін («ДождьТБ»), Олексій Каменський (Forbes), Олександр Черних («Коммерсантъ»), блоґер і фоторепортер Ілля Варламов, кореспонденти Reuters і агентства Bloomberg. Олександра Черних після затримання побив один з омонівців в автозаку.
Поліція звільнила більшість журналістів майже відразу, пересвідчившись, що вони працівники медіа. Однак Олексій Каменський - редактор російського видання Forbes - і досі перебуває під вартою. Як і Олексій Навальний, якого звинуватили у відмові виконувати вказівки поліції.
«Детектор медіа»