У Росії журналістів закликають ходити на мітинги з «мітками»
Союз журналістів Москви та Громадська рада при ГУ МВС попередили ЗМІ про відповідальність при висвітленні подій, пов'язаних з вуличними акціями в столиці. Про це йдеться в їхній спільній заяві, пише «Українська правда» з посиланням на «Інтерфакс».
Звернення підписали глава Спілки журналістів Москви Павло Гусєв (главред «МК») і глава Громадської ради при ГУ МВС по Москві Ольга Костіна.
«Ми вважаємо за необхідне нагадати нашим колегам про принципову важливість об'єктивного підходу до відображення ситуації з боку ЗМІ. Суб'єктивність, політична ангажованість, нестриманість, спотворення фактів можуть призвести до вибухонебезпечної ситуації в суспільстві», - наголошується у зверненні.
На думку авторів листа, відповідальність може бути покладена на журналістів. Автори заяви зазначили, що Спілка журналістів Москви і МВС розробили спеціальну атрибутику для журналістів на випадки масових протестів, зокрема, бейджі, посвідчення, жилети: «Ми з жалем звертаємо увагу професійного співтовариства на те, що деякі журналісти нехтують досягнутими раніше домовленостями, не тільки наражаючи на небезпеку собі, але і ставлячи в скрутну ситуацію правоохоронні структури».
Як писала «Детектор медіа», в ході акцій протесту в Москві та Санкт-Петербурзі 6 грудня співробітники поліції затримали кількох журналістів. Більшість з них звільнили майже відразу, пересвідчившись, що вони працівники медіа. Однак Олексій Каменський - редактор російського видання Forbes - і досі перебуває під вартою. Як і Олексія Навального, його звинуватили у відмові виконувати вказівки поліції.
У Москві під час акції опозиції на Тріумфальній площі був затриманий і побитий журналіст газети «Коммерсант» Олександр Черних, що виконував редакційне завдання. Не виключено, що журналіст подасть в суд на поліцейських.
Міжнародна організація Комітет захисту журналістів (CPJ) засудила арешти репортерів, фоторепортерів і блоґерів у Москві.
Всього за участь у несанкціонованій масової акції в центрі Москви поліцейські затримали близько 300 осіб.
«Детектор медіа»