Міжнародні організації засудили арешти журналістів на виборах у Росії

6 Грудня 2011
12707
6 Грудня 2011
22:20

Міжнародні організації засудили арешти журналістів на виборах у Росії

12707
Міжнародні організації засудили арешти журналістів на виборах у Росії

«ЗМІ не повинні розплачуватися за параною уряду», - говориться у заяві «Репортерів без кордонів». Організація засудила арешти репортерів, фоторепортерів і блоґерів у Москві під час висвітлення вуличних акцій протесту проти масових порушень на парламентських виборах і фальсифікації їхніх підсумків.

 

«Для перешкоджання журналістам висвітлювати таку важливу подію не було жодних виправдань. То була їхня робота. Судова влада має негайно звільнити журналістів і блоґерів, які й перебувають під вартою в поліції», - заявляють «Репортери без кордонів».

 

Серед близько 300 арештованих демонстрантів - провідний опозиційний блогер Олексій Навальний, інформує організація. Серед затриманих журналістів, які висвітлювали протести, -  Ілля Барабанов («Новое время»), Євген Єршов («Известия»), Олександр Борзенко («Эхо Москвы»), Ілля Васюнін («ДождьТБ»), блоґер і фоторепортер Ілля Варламов, кореспонденти Reuters і агентства Bloomberg.

 

Поліція звільнила більшість журналістів майже відразу, пересвідчившись, що вони працівники медіа. Однак Олексій Каменський -  редактор російського видання Forbes - і досі перебуває під вартою. Як і Олексія Навального, його звинуватили у відмові виконувати вказівки поліції.

 

Редактор сайту російського Forbes Григорій Пунанов сказав "Репортерам...": «Поліція відмовляється повідомити, коли Каменський може постати перед суддею. Ми вимагаємо його негайного звільнення. Як журналіст, він мав повне право бути на місці демонстрації. Він не порушував жодного закону». (За повідомленням російських ЗМІ, декілька годин тому Каменського звільнили і доправили до лікарні. - ТК).

 

Комітет захисту журналістів також закликав російську владу звільнити затриманих журналістів і дозволити їм висвітлювати протести без страху бути ув'язненими.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
12707
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду