Могилянка оскаржила в суді скасування держзамовлення на журналістику

29 Серпня 2011
11785
29 Серпня 2011
12:51

Могилянка оскаржила в суді скасування держзамовлення на журналістику

11785
Могилянка оскаржила в суді скасування держзамовлення на журналістику

Національний університет «Києво-Могилянська академія» звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України з приводу несправедливого розподілу місць державного замовлення на 2011/2012 навчальний рік. Про це повідомив президент НаУКМА Сергій Квіт у своєму персональному журналі на сайті вишу, інформує УНІАН.

 

НаУКМА вважає, що нинішнє керівництво МОНМС розподіляє державне замовлення «всупереч державним інтересам, вкрай суб'єктивно, непрозоро і непрофесійно, зокрема незважаючи на критерій якості освітніх послуг. Така практика використання державних ресурсів зазвичай межує з корупційними діями й відповідно характеризує політику теперішнього міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника», - наголосив президент вишу.

 

У позові НаУКМА наводить приклади тих напрямів і спеціальностей, які були найбільше дискриміновані цього року і які водночас є унікальними чи належать до одних з найкращих за якістю підготовки в Україні. Мова йде про маґістерську програму з журналістики, для якої державне замовлення було повністю скасовано, бакалаврські програми з права (скорочення державного замовлення відбулося на 50%, залишилося 15 місць), філософії (скорочення склало 50%, залишилося 10 місць), економічних наук (скорочення відбулося на 43%, зокрема фінанси і кредит - 12 місць).

 

НаУКМА просить суд зобов'язати Міносвіти встановити обсяги державного замовлення на підготовку фахівців для університету за скороченими у 2011 році напрямами підготовки на рівні обсягів 2010 року. Також Києво-Могилянська академія просить зобов'язати Міносвіти визначити критерії, порядок та строки розміщення між вищими навчальними закладами затверджених обсягів державного замовлення на підготовку фахівців, про що видати відповідний підзаконний нормативний акт.

 

«Важливо, що цей позов має на меті не лише захистити права НаУКМА, але також відстояти громадський (публічний, суспільний) інтерес, який полягає у забезпеченні справедливого, прозорого і професійно обґрунтованого розподілу державного замовлення на підготовку фахівців. У цьому, насамперед, зацікавлені українські вищі навчальні заклади для планування і забезпечення свого розвитку, громадяни України, які платять податки і прагнуть одержати якісні навчальні послуги, а також Українська держава, яка зацікавлена в одержанні фахівців високого рівня для народного господарства», - зазначив пан Квіт.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
11785
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
ass
4893 дн. тому
не оскаржила, а оскаржуватиме
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду