«Репортери без кордонів» закликають голову Нацради провести чесний і відкритий розподіл цифрових частот

25 Серпня 2011
14926
25 Серпня 2011
12:29

«Репортери без кордонів» закликають голову Нацради провести чесний і відкритий розподіл цифрових частот

14926
«Репортери без кордонів» закликають голову Нацради провести чесний і відкритий розподіл цифрових частот

Міжнародна журналістська організація «Репортери без кордонів» висловила стурбованість щодо результатів цифрового конкурсу в Україні та в листі закликала голову Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Володимира Манжосова провести чесний і відкритий розподіл цифрових частот. Про це «Детектор медіа» повідомила представник «Репортерів без кордонів» в Україні Оксана Романюк.

 

Наводимо текст листа «Репортерів без кордонів» повністю:

 

Володимиру Манжосову,

Голові Національної Ради з питань телебачення та радіомовлення

 

Париж, 25 серпня 2011

 

Шановний пане Манжосов,

 

«Репортери без кордонів», міжнародна організація, що захищає свободу слова по всьому світу, хотіла би привернути вашу увагу до скрутного положення, в якому опинилось багато українських регіональних та національних телеканалів в результаті конкурсу на розподіл місць у цифровому мультиплексі, підсумки якого було оголошено Нацрадою 16, 17, та 18 серпня.

 

Ми стурбовані такими результатами конкурсу, оскільки в них не дотримано принципів незалежності та плюралізму ЗМІ, що гарантуються статтею 34 Конституції України. Якщо ці результати не буде змінено, це не віщує нічого хорошого для становища українських ЗМІ. Прихована цензура, що здійснюється шляхом упередженого розподілу частот, матиме згубні наслідки для свободи слова в Україні.

 

Критерії виділення частот були непрозорими. Відомі регіональні телеканали, такі, як 9 Канал, Чорноморська ТРК, ЗІК, Рівне-1, та багато інших, не отримали цифрових частот. Натомість, п'ять телеканалів - «Новий формат ТВ», «Партнер ТБ», «ТВ Вибір», «Лідер ТВ», та «Аріадна ТВ», отримали переважну кількість місць в цифровому мультиплексі, не дивлячись на те, що їх було створено напередодні конкурсу, і всі вони зареєстровані в Києві.

 

Критерії розподілу частот на національному рівні також потребують прояснення. Результати конкурсу, оголошені 18 серпня, викликають стурбованість щодо незалежності ЗМІ, адже більшість частот було надано каналам, які відомі своїми зв'язками з владою.

 

Виключення багатьох телеканалів з цифрового віщання нанесе серйозний удар по плюралізму ЗМІ в Україні. Багато регіональних каналів можуть взагалі закритись через збитковість, адже вони можуть втратити прибуток з реклами.

 

Наша організація приєднується до всіх тих, хто вже висловився з вимогою провести чесний і відкритий розподіл цифрових частот, у відповідності з Європейською конвенцією прав людини та іншими міжнародними угодами, які було підписано і ратифіковано Україною.

 

Дякуємо заздалегідь за те, що ви розціните наш заклик як важливий,

Щиро,

Жан-Франсуа Жульяр,

Генеральний секретар «Репортерів без кордонів»

 

Як повідомляла «Детектор медіа», 18 серпня Нацрада визначила переможців конкурсу на вільні місця в цифрових мультиплексах (багатоканальні телемережі МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5) із загальнонаціональним покриттям. Було розподілено усі 28 місць. Вісім телекомпаній отримали право мовити у форматі підвищеної якості HD («Інтер», «Україна», «Кіноточка», ТОНІС, «Мега», Enter music, «МТВ Україна», «Банк ТV»).

 

16 та 17 серпня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення визначила переможців конкурсу на вільні місця в цифровому мультиплексі МХ-5 із регіональним покриттям.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
14926
Читайте також
19.08.2011 08:17
Микола Княжицький, «Блоги. Українська правда»
31 271
16.08.2011 13:28
Наталія Данькова
84 907
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
ха-ха
4868 дн. тому
Ну, если уж "Репортеры" взялись, тогда точно Маржосову можно спокойно в отпуск идти.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду