Уряд затвердив методику розрахунків ліцензійного збору
Кабінет Міністрів на своєму засіданні 13 квітня розглянув і затвердив своєю постановою Методику розрахунків розмірів ліцензійного збору, розроблену 2010 року Національною радою з питань телебачення і радіомовлення. Про це під час брифінгу повідомив голова Нацради Володимир Манжосов.
На засіданні уряду доповідали Володимир Манжосов і голова Державного комітету телебачення та радіомовлення Юрій Плаксюк.
Також в уряді 13 квітня мають розглянути програму «Українська книга» на 2011 рік і питання створення української версії Euronews.
Як відомо, без методики Нацрада не може нараховувати мовникам і провайдерам ліцензійний збір, а отже не може видавати ліцензії. Утім, регуляторний орган продовжує ліцензування, записуючи у свої рішення пункт про нарахування збору після затвердження методики.
Як повідомляла ТК, 12 січня президент Віктор Янукович підписав закон про внесення змін до статті 31 закону «Про телебачення і радіомовлення» щодо методики нарахування розміру ліцензійного збору, ухвалений Верховною Радою 21 грудня. Відповідно до закону методику має затверджувати Кабінет Міністрів. Проект методики для Кабміну розробила Національна рада і передала його 8 грудня 2010 року на погодження до Держкомтелерадіо.
У Нацраді наводили приклади нових розмірів ліцензійного збору. Для ефірного радіомовлення з використанням 17 передавачів ліцензійний збір становив близько 490 тис. грн.
Для супутникового мовлення - 92 тис. грн.
Для ефірного місцевого телемовника в місті Чернігові - 46 тис. грн.
Для кабельного мовлення такого каналу, як К2, - 74 тис. грн, для кабельного телеканалу на території міста Нововолинська - 5 тис. грн, на території міста Обухова - 2,5 тис. грн.
Однак у процесі погодження різними зацікавленими органами проект Нацради міг зазнати змін.
«Детектор медіа»