«Україно, goodbye!»: новий кінопроект Володимира Тихого

25 Лютого 2011
30721
25 Лютого 2011
12:07

«Україно, goodbye!»: новий кінопроект Володимира Тихого

30721
У лютому в Україні стартують зйомки кінопроекту «Україно, goodbye!». Це другий проект у циклі українського безбюджетного кіно після торішньої збірки короткометражок «Мудаки. Арабески».
«Україно, goodbye!»: новий кінопроект Володимира Тихого

«Україно, goodbye!» - цикл короткометражних фільмів про українських емігрантів. Водночас це не присвята емігрантам як таким, не історія про чергу до посольства чи про те, як люди облаштовуються за кордоном. Ці фільми будуть в першу чергу присвячені різним причинам, які не дають українцям відчути себе комфортно в Україні та спонукають емігрувати.

 

За словами натхненника, продюсера та режисера проекту Володимира Тихого, більшість історій цього проекту мають залишити глядача розгубленим, спонукати до роздумів. «На відміну від проекту «Мудаки. Арабески», проект «Україно, goodbye!» планується більш серйозним і за напрямком, і за жанрами. Проте без гумору нікуди, і все ж таки там буде певний розважальний елемент» - зазначає Тихий.

 

 Від слова - до діла

На лютий заплановано зйомку двох фільмів. Для фільму Лариси Артюхіної «Без ГМО» потрібен сніг, отож знімальна група чекає на сприятливу погоду. Другий фільм «Гамбург», режисером якого буде Володимир Тихий, певним чином пов'язаний із Німеччиною. Це історія про чоловіка, який все життя мріє виїхати за кордон, але мрія його здійснюється особливо, бо до німецького Гамбурга він поїде дещо незвичним способом.

 

До роботи над сценаріями залучене об'єднання ЛСД - «Лабораторія сучасної драматургії», що  вже понад рік діє при київському театрі «Дах». Проте за словами продюсера, щотижня до проекту приєднуються нові автори з унікальними, а інколи - не дуже унікальними ідеями. Так, наприклад, було запропоновано вже три варіанти історій про дівчину, яка хоче вийти заміж за іноземця.

 

У планах циклу  «Україно, goodbye!» приблизно тридцять короткометражок. Не всі з них увійдуть до прокатного варіанту, проте на кожну чекатиме окреме фестивальне життя. Учасники проекту не отримають матеріального зиску. Натомість - матимуть дещо важливіше, переконаний Володимир Тихий. «Дуже мало розвинуте кінематографічне життя в Україні серед кінематографістів, отож я планую, що проект «Україно, goodbye!» дасть можливість з'явитися новим іменам серед сценаристів, режисерів, операторів. В цьому проекті значну увагу присвячено саме дебютам», - каже Тихий.

 

кадр з фільму «П'ятниця», режисер Юлія Шашкова, зі збірки «Мудаки. Арабески» 

 

Кадр з фільму «П'ятниця», режисер Юлія Шашкова, зі збірки «Мудаки. Арабески»

 

 Міністерські справи

 

Кінопроект «Україно, goodbye!» отримав пропозицію щодо фінансової підтримки від міністерства культури України. Автори проекту подали заявку на часткову допомогу у розмірі двадцяти відсотків від бюджету. «Без жодного перебільшення з мого боку можу сказати, що абсолютно щире зацікавлення в проекті існує з боку міністерства. Ми просимо профінансувати дуже невелику частку проекту, яка чесно кажучи не вплине ні на художній рівень проекту, ні на його взагалі існування. Але навіть якщо міністерство культури грошей не дасть, цей проект все одно відбудеться» - каже продюсер проекту.

 

Остаточне рішення щодо фінансової підтримки з боку держави буде ухвалене наприкінці лютого. Володимир Тихий цілковито впевнений, що проект «Україно, goodbye!» не буде підконтрольним Міністерству культури. Він говорить, що це живе кіно, яке має бути безкомпромісним і навіть «дратувати» сучасну владу в Україні.

 

Альона Павленко, «Німецька хвиля»

Фото - www.dw-world.de
 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Альона Павленко, «Німецька хвиля»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
30721
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду