Чому Шустера наймав Льовочкін?
Повторення помилок Ющенка є шляхом до повторення долі Ющенка
Тема переходу Савіка Шустера з його LIVE'ом на Перший Національний досить гостро обговорюється у ЗМІ завдяки депутатові-комуністу Царькову, який у найкращих традиціях владоопозиційної КПУ напав на Партію регіонів із тилу. Про те, що ведучий колись найпопулярнішого в країні політичного ток-шоу не просто так змінив рейтинговий канал Ріната Ахметова на дещо підрослий, але загалом відстійний Перший національний, здогадається навіть нетямущий. Але подробиці дотепер відомі лише в форматі чуток і здогадок...
Мустафа Найєм, відомий нам усім журналіст, а віднедавна й ведучий програми After LIVE на Першому національному, написав на сторінці програми у Facebook: «Монтирую After LIVE. Вчера Савик под камеру рассказал, как договаривался с Левочкиным о переходе на УТ-1. Прямо описал все переговоры».
Коментарів обоє не дають. Що ж, програму подивимось, якщо пропустять (а є підстави вважати, що, принаймні, намагатимуться не пропустити) - усе побачимо й почуємо. Але хочеться сказати пару слів про сам факт - про те, що з домовленості про перехід проекту з ТРК «Україна» на державний Перший національний відбувалися саме з Льовочкіним.
Попередник Віктора Федоровича Януковича, прийшовши до влади під прозахідними й демократичними гаслами, не лише залишив неторканим державне телебачення, але за всі свої п'ять років так і не зрозумів різниці між «перебуває в державній власності» й «належить Віктору Ющенку». Що президент не має повноважень дзвонити на канал і замовляти музику. А керівник каналу не повинен ходити на Банкову по інструкції, як на роботу.
Як бачимо, в «Україні для людей» нічого не змінилось. Державна установа, підпорядкована Державному комітету телебачення і радіомовлення (а той - Кабінету Міністрів), насправді перебуває під керівництвом начальника президентської канцелярії. Людини, чия робота - забезпечувати нормальне функціонування Президента як інституту влади. А не перетягувати телеведучих з одного каналу на інший. До того ж, звісно, серед повноважень глави Адміністрації Президента ви не знайдете нічого, що стосувалося б Національної телекомпанії України.
Коли команда Бенкендорфа-Арфуша прийшла на Перший, ручне керування Банкової «Євробаченням» і змінами на каналі пояснювалося тим, що треба було негайно рятувати НТКУ, доведену до ручки попереднім керівництвом. До того ж, Ганна Герман тоді стверджувала, що Банкова «в процеси не втручається»: «Ми не втручаємося в ці процеси. Ми просто можемо підказати ті кандидатури, які, на наш погляд, виглядають найбільш демократичними, прийнятними в суспільстві та в журналістському середовищі». Це було про Валіда Арфуша, автора безсмертних слів про служіння УТ владі та керівника майбутнього українського Euronews. Неймовірно демократичний, прийнятний у суспільстві та в журналістському середовищі кадр. Хоча до нового топ-ведучого НТКУ, екс-замміністра і в минулому пивного, а тепер медичного магната, та ще й першого українського космотуриста Андрія Пальчевського, все одно не дотягує.
Отже, рятували телекомпанію. Ну? Врятували? Якщо вірити прес-релізам, усе на державному каналі вже чудово. Чому досі програмуванням і кадрами каналу займається Банкова, яка не має до нього жодного стосунку?
Повторення помилок Ющенка, шановні будівничі «України для людей», є шляхом до повторення долі Ющенка. Подумайте над цим.
Отар Довженко, для «Української правди»
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
для «Детектор медіа»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
1
Ігор
5083 дн. тому
не поспішпайте відправляти Пальчевського у космос. Вже літали такі... Це піариться чоловічок, обіцяє-цяцяє, а ви йому підпіарюєте
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ