Запуск цифрового мовлення може потребувати конверсії частот
Для запуску цифрового мовлення може знадобитися проведення конверсії частот. Про це заявив начальник служби планування та використання радіочастотного ресурсу Генерального штабу Збройних сил України Андрій Горбач, пише proIT.
«Згідно з планом заходів із запровадження цифрового телебачення (DVB-T), ми повинні узгодити використання цифрових передавачів, які буде встановлювати телевізійний провайдер, в тому числі і на предмет електромагнітної сумісності», - говорить Андрій Горбач.
За словами пана Горбача, затрати на проведення конверсії не будуть такі ж високі, як в діапазоні 2ГГц при звільненні смуг на 3G: «В телевізійному діапазоні працюють системи зв'язку тактичного рівня, які менш складні, а відповідно й менш дорогі, а в діапазоні 2ГГц працюють засоби зв'язку операційного і стратегічного рівнів. Один комплекс може складатися з декількох одиниць техніки. Відповідно і за ціною він дорожчий».
Однак, як відзначив пан Горбач, конверсія в телевізійному діапазоні може не знадобитися у тому випадку, якщо цифрові передавачі не будуть перешкоджати засобам зв'язку спецкористувачів.
За інформацією видання, на потрібні конверсії в діапазоні 2ГГц під 3G військові затребували близько 2,5 млрд грн, третина з яких буде виділена операторами зв'язку, а решта - з держбюджету до 2013 року.
Нагадаємо, як повідомляв в інтерв'ю ТК голова Національної ради з питаньтелебачення і радіомовлення Володимир Манжосов, президент Віктор Янукович у жовтні погодився з пропозиціями Нацради щодо впровадження цифрового телебачення. Він також дав доручення забезпечити реалізацію запропонованих заходів голові Національної ради Володимиру Манжосову, голові НКРЗ Володимиру Олійнику, міністру транспорту і зв'язку Костянтину Єфименку, міністру оборони Михайлові Єжелю і голові Генерального штабу Збройних Сил Григорію Педченку.
Як повідомляла ТК, 8 грудня цього року Національна рада з питань телебачення та радіомовлення визначила ТОВ «Зеонбуд» провайдером мультиплексів МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5 терміном на 10 років. Відповідно до ліцензії, «Зеонбуд» повинен до кінця 2011 завершити встановлення обладнання і розгортання мережі та почати цифрове мовлення. Інвестиції компанії в розвиток мережі становитимуть орієнтовано 1 млрд. гривень
«Детектор медіа»