Міноборони таки звільнило начальника ТРК «Бриз»
Міністерство оборони України, попри протести громадськості і тиск опозиційних політиків, усе ж звільнило капітана 1 рангу запасу Мирослава Мамчака з посади начальника флотської телерадіокомпанії «Бриз». Міністр оборони підписав відповідний наказ у п’ятницю, однак відомо про це стало лише зараз. Представники севастопольської громадськості назвали це звільнення «помстою провладних політиків».
Із боку військового керівництва до Мирослава Мамчака, до речі, єдиного у Збройних Силах країни заслуженого журналіста України, не було жодних претензій. Причина знайшлася суто технічна - капітан першого рангу торік вийшов у відставку і формально вважався цивільною особою, а посада, яку він обіймав, - головного редактора-начальника - була військовою.
Разом із тим, уже тривалий час на посадових осіб Міноборони чинився тиск із боку керівництва севастопольських «регіоналів» і Севастопольської міськдержадміністрації з вимогою звільнити керівника «Бризу» через його «український націоналізм» і публічну критику Харківських угод про подовження перебування Чорноморського флоту Росії на території України.
У червні про такі вимоги з боку голови Севастопольської МДА стало відомо пресі і це викликало гучний скандал й протести громадськості та політиків. Тоді звільнити Мамчака не вдалося. Сам військовий журналіст переконаний у політичному підґрунті його звільнення. У розмові з Радіо Свобода він сказав, що розуміє, в якій непростій ситуації перебуває міністр оборони й «не тримає на нього зла». Але разом із тим вважає, що той своє рішення ухвалив під сильним політичним тиском із боку «регіоналів».
Перемога антиукраїнських сил?
Представник севастопольської міськдержадміністрації, до якого мені в неділю вдалося додзвонитися, категорично відмовився коментувати ситуацію, сказавши, що позиція керівництва міста відома ще з червня: Мирослав Мамчак сам має подати у відставку як офіцер, погляди якого не збігаються з лінією Президента.
У ВМС України теж поки не коментують звільнення керівника ТРК «Бриз». Водночас Громадський комітет «Український Севастополь» назвав звільнення офіцера «прикрим випадком» і «перемогою антиукраїнських сил», за словами координатора цього Комітету Миколи Владзимирського, це - «помста провладних політиків офіцеру за його патріотичну позицію».
Зважаючи на складність і важливість Севастопольського регіону, Міноборони заснувало ТРК «Бриз» майже одночасно з ВМС України - у 1992 році. В 1994 році Радіо «Бриз» вперше вийшло в ефір, згодом розпочалося телевізійне мовлення. І з самого початку цю телерадіокомпанію очолював військовий журналіст, капітан першого рангу Мирослав Мамчак. Він її, фактично, і створив. Нещодавно офіцер пішов з військової служби у відставку, але продовжив керувати «Бризом» - єдиним в регіоні україномовним інформаційним ресурсом.
Хоча політичні позиції в ефірі «Бризу» звучали різні, військові журналісти у непростій громадсько-політичній ситуації Севастополя незмінно відстоювали інтереси українського флоту, євроатлантичної інтеграції і цілісності України.
Саме через це Мирославу Мамчаку неодноразово погрожували проросійські екстремісти, а радикальні політики навіть вимагали його депортації з Севастополя.
Володимир Притула, «Радіо Свобода»
Фото - «Радіо Свобода»
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Володимир Притула, «Радіо Свобода»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ