Прокуратура розслідує побиття людей донецькою міліцією

22 Вересня 2010
32100
22 Вересня 2010
12:03

Прокуратура розслідує побиття людей донецькою міліцією

32100
Прокуратура розслідує побиття людей донецькою міліцією

У вівторок донецькі правоохоронці оприлюднили свою версію інциденту з журналістом Артемом Фурманюком. Потерпілий каже, що у ніч на 18 вересня під час затримання його жорстоко побили співробітники міліції. Правоохоронці підтверджують, що проти журналіста і трьох його друзів використали спеціальні засоби - кийки, сльозогінний газ і наручники. Втім, цього, за їхніми словами, вимагала ситуація. Потерпілий журналіст Артем Фурманюк віднедавна став дописувачем сайту Радіо Свобода у рубриці «Точка зору». Якраз напередодні побиття була опублікована його стаття «Донецької мафії більше не існує. Де-юре...»



У ніч із п'ятниці на суботу минулого тижня журналіст Артем Фурманюк, його брат і двоє друзів стали учасниками конфлікту на дворі власного будинку. Сварка перейшла у бійку, коли невідома дівчина розбила на голові Фурманюка пляшку. Компанія невідомих викликала міліцію. Потерпілі стверджують, що правоохоронці затримали їх як порушників спокою і жорстоко побили. Фурманюк і його друзі зауважують, що оборонятися не могли, бо на них почепили наручники. Результат - усі четверо здобули численні травми тканин тіла, кісток і навіть очей.

 



Дивитись відео

Донецькі правоохоронці у вівторок оприлюднили іншу картину подій, продемонструвавши відео, зняте вже в самому райвідділі міліції перед тим, як затриманих відпустили. (Артем Фурманюк публічно прокоментував міліцейське відео).


Позицію на брифінгу представив начальник міського відділу міліції Віктор Дубовик.


«Третя година ночі - іде сигнал до вартових - масова бійка. Виїздять двоє співробітників міліції, на спецавтомобілях. Вимагають припинити, але бійка триває. Вони викликають підмогу - прибуває слідчо-оперативна група. Вимагають припинити бійку - нуль реакції. Б'ються пляшки, ллється кров, валяються люди. Як мають співробітники вести себе? Вони підставляються. Для припинення протиправних дій одних слів було замало - вони були змушені використати спецзасоби», - каже Дубовик.

 



Начальник Калінінського райвідділу Василь Горячев, який був на робочому місці під час затримання, каже що міліція не могла перевищити свої повноваження, втім це з'ясовуватиме прокуратура.



«Згідно із рапортом співробітників держслужби, я можу стверджувати, що до затриманих застосували прийоми рукопашного бою і спецзасоби - наручники і кийки, відповідно, проводиться перевірка, чи це було правомірно, чи ні», - відзначає Горячев.

 

 

 



Свідчення міліції і потерпілих розходяться

 

 



Журналіст Артем Фурманюк стверджує, що на відео
немає найголовнішого - як його повторно били у райвідділку міліції. Також на відео не зрозуміло, чи затримувала міліція іншу конфліктуючу сторону. Як припускає Фурманюк, очевидно, вони у райвідділку і не з'являлись.



Міліція наполягає, що всі потерпілі були у стані сильного алкогольного сп'яніння, втім таких документів не оприлюднила. Імена тих, хто затримував і бив журналіста, а також особи, які викликали міліцію о другій ночі, залишаються невідомими. Правоохоронці кажуть, що їх інформував про бійку чоловік. Натомість Фурманюк стверджує, що це була жінка, яка погрожувала йому своїми зв'язками в міліції.



«Викликала міліцію ця жінка, вона мені хвалилась своїми зв'язками у міліції. Я вже написав про це в прокуратуру, потім звернуся до СБУ на предмет з'ясування корупційних зв'язків. Тому міліція у нашому місті Донецьку, як і в Україні в цілому, за 15 хвилин о другій годині ночі не приїжджає. І половина їх була у цивільному одязі, щоб вони не говорили, це їхні слова проти моїх», - стверджує журналіст.



Подібні випадки складно довести



Донецький правозахисник Олександр Букалов сказав Радіо Свобода, що через велику кількість суперечливих свідчень міліція може взагалі зупинити розгляд цієї справи. Так буває у більшості подібних випадків. Побиття людей співробітниками правоохоронних органів у Донецьку - на жаль, не рідкість, втім, це рідко закінчується повноцінним розслідуванням, наголошує Олександр Букалов.



«Одна з причин, чому міліціонери так поводяться - це відчуття безкарності. А керівництво їхнє, як правило, проводить перевірку, щоб вони могли уникнути відповідальності», - каже він.



Правозахисник припускає, що у випадку з Артемом Фурманюком міліція ще може й покарати потерпілих за «непокору» правоохоронцям.

 

Ольга Доровських, «Радіо Свобода»

 

Фото  - «Радіо Свобода»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Ольга Доровських, «Радіо Свобода»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
32100
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду