Представник СБУ в суді: Хорошковський має 10 років стажу в галузі права
Представник Служби безпеки України в суді переконаний, що указ президента про призначення Валерія Хорошковського членом Вищої ради юстиції (ВРЮ) був виданий з дотриманням законодавчих норм і Хорошковський має необхідний десятирічний стаж роботи у галузі права. Про це йдеться в запереченнях представника СБУ, пана О. Пелюховського, на позов ТОВ «Телерадіокомпанія "Телерадіосвіт"» (ТВі) до президента України про визнання незаконним указу про призначення Хорошковського членом ВРЮ. Копія заперечень представника є в розпорядженні «Детектор медіа».
Нагадаємо, телеканал ТВі у Вищому адміністративному суді оскаржив указ президента Віктора Януковича про призначення Валерія Хорошковського членом ВРЮ. У позовній заяві телеканалу зазначається, що це призначення є неправомірним, оскільки не відповідає положенню закону «Про вищу раду юстиції» про необхідну наявність у члена ВРЮ юридичної освіти та стажу роботи в галузі права не менше 10-ти років. Хорошковський у справі виступає третьою стороною.
Зокрема, представник Пелюховський звертає увагу на те, що з діяльністю в галузі права безпосередньо пов'язана робота Валерія Хорошковського на посадах помічника прем'єр-міністра (1997-1998), народного депутата (1998-2002), заступника глави Адміністрації президента (06.2002-12.2002), міністра економіки з питань європейської інтеграції України (2002-2004), першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони (2006-2007), голови Державної митної служби (2007-2009), першого заступника голови СБУ (01.2009-03.2010) та голови СБУ(з 1103.2010).
«Виконання посадових обов'язків за цими посадами зумовлює як безпосередню підготовку проектів нормативно-правових актів (проектів законів, указів, постанов тощо), їх візування, а також застосування правових норм», - йдеться у запереченнях на позовну заяву.
Як уже повідомляла ТК, представник каналу ТВі Юрій Крайняк вважає, що стаж роботи у галузі права особа можна набути, лише маючи юридичну освіту і працюючи за фахом. А пояснення представника СБУ він називає спірними: «Оскільки навіть коли людина переходить вулицю, вона все одно застосовує правила дорожнього руху. За такою логікою професійний водій чи таксист також займається діяльністю у галузі права і може стати членом ВРЮ».
Окрім цього, представник СБУ називає безпідставним твердження позивача, що через призначення членом ВРЮ Валерій Хорошковський отримав додаткові важелі впливу на суддів і це дає змогу здійснювати тиск на суд задля лобіювання інтересів своїх компаній. «Такі вимоги можуть бути висунуті до будь-кого з членів Вищої ради юстиції», - пише він. За його словами, «у разі якщо у діях особи вбачатимуться ознаки правопорушень, то такі дії підлягають розгляду в порядку передбаченому чинним законодавством». Тому призначення Валерія Хорошковського не впливає на права та інтереси позивача.
Зауважимо, що «Детектор медіа» направила до Адміністрації президента інформаційний запит щодо правомірності призначення Валерія Хорошковського членом Вищої ради юстиції 10 червня 2010 року, але відповіді на нього досі не отримала, хоча визначений законодавством місячний термін на відповідь уже сплив.
«Детектор медіа»