Viasat не хоче виплачувати 8 млн гривень «Поверхности», які присудив Верховний Суд
Оператор супутникового телебачення «Віжн ТБ» (ТМ Viasat) не виконує рішення Верховного Суду, який зобов'язав його виплатити 8 млн гривень за порушення авторських прав своєму конкуренту - групі компаній «Поверхность», та подав заяву для повторного розгляду справи. Про це повідомляє українська газета «КоммерсантЪ».
Нагадаємо, 30 березня Верховний суд України (ВСУ) задовольнив повторну касацію ТОВ «Поверхность Спорт-ТВ» у справі проти ТОВ «Віжн ТБ» щодо порушення прав інтелектуальної власності на трансляцію програм та матчів Ліги чемпіонів 2008/2009 сезону на каналах «Україна» та ТЕТ. Зазначимо, що ВСУ є останньою судовою інстанцією, а тому його рішення є остаточним та оскарженню не підлягає.
Однак 21 травня Viasat подав заяву до Київського господарського суду для повторного розгляду справи, причому суть претензій компанія не розголошує. Як повідомила директор з правових питань групи компаній «Поверхность» Руслана Клименко, розгляд справи по суті призначений на 6 вересня.
У «Поверхности» також кажуть, що через невиконання рішення суду 21 червня на рахунки Viasat був накладений арешт. Після цього «Віжн ТБ» зареєстрував нову юридичну особу - «Віжн Медіа» - саме вона вказана на сайті компанії у реквізитах для оплати абонентами послуг.
«Ми поважаємо рішення суду, а тому гроші уже почали поступати на рахунок "Поверхности". Одночасно були помічені нові деталі по цій справі, на підставі яких ми звернулися до суду з проханням переглянути справу», - заявила «Коммерсанту» гендиректор «Віжн ТБ» Оксана Ферчук. За словами Руслани Клименко, «Віжн ТБ» виплатив тільки близько 200 тис. гривень.
На думку незалежних юристів, «Поверхность» може вимагати визнання факту ухилення Viasat від виконання рішення суду.
«Компанія може подавати заяву до правоохоронних органів у зв'язку з порушенням Кримінального кодексу», - говорить старший партнер юридичної фірми «Ильяшев и партнеры» Роман Марченко. За його словами, в такому разі можуть бути застосовані дві статті КК - 382 («невиконання рішення суду») та 219 («доведення до банкрутства»). Однак ці статті передбачають значно менші фінансові санкції, ніж сума, яку повинен сплатити Viasat, - 17 тис. гривень і не більше 13,6 тис. гривень відповідно, а також позбавлення волі на термін до трьох років.
Зазначимо, що законом не передбачена часткова виплата компенсації без відповідного рішення суду, а тому, якщо протягом трьох місяців з дати звернення у виконавчу службу засоби не будуть сплачені, позивач може подати заяву про ліквідацію компанії, пояснює пан Марченко.
«Але на практиці ліквідація часто є неефективним способом стягнення боргу, а сам процес може затягтися на роки», - зазначає партнер юридичної фірми Integrites Олександр Алексєєнко. За його словами, більш дієвими методами в даному випадку є порушення кримінальної справи відносно топ-менеджмента або акціонерів компанії.
«Детектор медіа»