Медіа-експерти закликають Україну приєднатися до Конвенції про доступ до офіційних документів

27 Липня 2010
12138
27 Липня 2010
11:04

Медіа-експерти закликають Україну приєднатися до Конвенції про доступ до офіційних документів

12138
Україна не поспішає приєднатись до міжнародного документу у галузі свободи інформації – Конвенції Ради Європи про доступ до офіційних документів. А варто – вважають фахівці
Медіа-експерти закликають Україну приєднатися до Конвенції про доступ до офіційних документів

Ще 2 роки тому Рада Європи ухвалила Конвенцію про доступ до офіційних документів. Відтоді до неї приєднались 12 держав-членів Ради Європи. Українське ж МЗС повідомило Інституту медіа-права, що поки «вивчає питання щодо доцільності підписання цієї Конвенції».

Як розповів DW директор Інституту медіа-права Тарас Шевченко, українські медіа-експерти, зокрема представники «Детектор медіа» та «Інституту масової інформації», наголошують на важливості приєднання України до цього міжнародного документу у царині свободи інформації. Намагаючись зрушити цей процес з місця, журналісти та громадські діячі надіслали президенту й главі уряду колективний відкритий лист. У ньому нагадується, що доступ до інформації є однією зі складових демократичного урядування.

 

«На жаль, Україна досі не створила належної законодавчої бази для гарантування права на доступ до інформації. А Конвенція Ради Європи є ключовим актом, що регламентує ці питання на європейському рівні»,- підкреслив Шевченко. Директор Інституту медіа-права був учасником робочої групи з підготовки національного закону «Про доступ до публічної інформації». Робота над ним тривала, у тому числі, й у Німеччині.

 

Шансів на ухвалення дедалі менше

 

На початку липня нардепи направили закон на повторне друге читання. «Шанси, що закон ухвалять є, але їх стає все меньше. Ми докладаємо всіх зусиль, щоб допрацювати цей текст у вересні, щоб ВРУ ще до місцевих виборів ухвалила цей закон»,- каже Тарас Шевченко. Закон спрямований на створення механізмів доступу до публічної інформації. Йдеться про інформацію, яка є у чиновників та можновладців, та інформацію, що становить суспільний інтерес.

 

Візит експертів до ФРН, за словами медіа-юриста, став у нагоді: «Німеччина має хороший досвід запровадження таких соціальних інституцій як уповноважені з інформації. Вони є держслужбовцями, до яких безпосередньо можуть звертатись громадяни на захист своїх прав на інформацію».

 

Ольга Веснянка, радіо «Німецька хвиля»

 

Фото - «Німецька хвиля»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Ольга Веснянка, «Німецька хвиля»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
12138
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду