«Воля» програла АМКУ судову справу про стягнення штрафу в 3 мільйони гривень та подає апеляцію
13 листопада Господарський суд міста Києва виніс рішення відмовити в позовних вимогах ТОВ «Воля-кабель», ТОВ «Київські телекомунікаційні мережі» і ТОВ «ІВК» про визнання недійсним рішення АМКУ «Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу» №237-р від 3 липня 2009 року. Суд вирішив задовольнити зустрічний позов АМКУ про стягнення з цих трьох підприємств по 1 мільйону гривень. Про це ТК повідомили в компанії «Воля».
Нагадаємо, що 3 липня АМКУ оштрафував ТОВ «Воля-кабель», ТОВ «Київські телекомунікаційні мережі» і ТОВ «ІВК» на 1 млн. гривень кожну за зловживання монопольним положенням та зобов'язав їх протягом двох місяців знизити тарифи на послуги кабельного телебачення. Представники компанії в той же день заявили, що оскаржуватимуть це рішення в суді. 20 серпня від трьох підприємств був поданий позов до Господарського суду міста Києва з вимогою визнати недійсним рішення Антимонопольного комітету України. Водночас АМКУ подав зустрічний позов про стягнення з них по 1 мільйону гривень.
Як повідомили ТК юристи «Волі», до кінця листопада ТОВ «Воля-кабель», ТОВ «Київські телекомунікаційні мережі» і ТОВ «ІВК» мають намір подати апеляційні скарги. У позовній заяві будуть зазначені порушення, які, на думку компанії, допустив АМКУ при дослідженні.
«Для повного і об'єктивного розгляду справи необхідні спеціальні знання в області економічного аналізу і технічних властивостей послуги доступу до телепрограм, і саме тому вже на першому засіданні представники компанії клопотали про призначення експертизи. На жаль, суд не почув аргументів компанії, і клопотання про економічну експертизу відхилялося кілька разів. Крім того, судом було задоволено зустрічний позов, який не тільки не можна було задовольняти, а навіть розглядати, оскільки відповідно до законодавства при оскарженні рішення АМКУ це рішення призупиняється», - зазначив у коментарі ТК заступник директора із зовнішніх зв'язків ТОВ «Воля-кабель» Костянтин Грицак.
Натомість в. о. голови АМКУ Олександр Мельниченко запропонував керівництву «Волі» негайно виконати ухвалені рішення та впродовж десяти днів офіційно створити спільну робочу групу, яка напрацює конкретні пропозиції щодо зниження тарифів. Тоді, за словами Олександра Мельниченка, комітет матиме право не порушувати щодо цих компаній, що пов'язані відносинами контролю, нової справи за ухилення від виконання рішення АМКУ. Також Комітет враховуватиме таку поведінку під час прийняття рішень у справах щодо інших пов'язаних з «Волею» підприємств, які надають послуги кабельного телебачення по всій Україні.
«Дискусія може бути лише з приводу того, наскільки саме треба знизити тарифи, але рішення Антимонопольного комітету підлягає безумовному виконанню. Ми готові спільно зробити так, щоб цей ринок був прозорим, а діяльність "Волі-кабель" - прогнозованою і зрозумілою кожній українській, київській родині. Лише такий підхід компанії до вимог Комітету дозволить усунути чисельні скарги споживачів, захистити інтереси сотень тисяч киян і забезпечити перспективу сталого розвитку ринку на найближчі роки. Інакше подальше застосування суворих конкуренційно-фінасових санкцій є неминучим», - підкреслив Олександр Мельниченко.
Тимчасом президент компанії «Воля» Сергій Бойко наголошує на тому, що «Воля» в цій справі відстоює інтереси всіх кабельних операторів, які потерпають від конкуренції з провайдерами, що використовують інші технології доставки сигналу, та доводитиме цю позицію у складі робочої групи. «Цієї конкуренції не помічає державний орган, у чиї обов'язки і входить знання і розуміння конкурентного середовища. В сучасних умовах повної конвергенції технологій використовувати різні підходи залежно від технологічних особливостей є вже не просто порушенням європейської моделі (Директива 2003 року про технологічну нейтральність), але й суперечить чинному законодавству України (про телебачення і радіомовлення, про телекомунікації). Ринок стрімко змінюється, а підходи АМКУ використовуються ще минулого сторіччя. Тому ми прагнемо в складі робочої групи або експертної комісії довести цю позицію», - додав пан Бойко.
«Детектор медіа»