Німецькі кінематографісти хочуть зняти документальний фільм до 40-річчя кінофестивалю «Молодість»
Арт-директор фестивалю Андрій Халпахчі отримав пропозицію від німецьких кінематографістів зробити до наступної «Молодості», що святкуватиме своє 40-річчя, повнометражний документальний фільм. На його думку, це може стати прикладом спільного кіновиробництва між українськими та німецькими кінематографістами, а цілком можливо, до проекту долучаться також і учасники з інших країн. Про це Халпачхчі оголосив прес-конференції на тему «Перспективи європейської копродукції для України», що відбулася за ініціативою Ради Європи в рамках 39-того МКФ «Молодість».
Нагадаємо, що Україна підписала зазначену конвенцію ще 13 липня 2004 року. Верховна Рада прийняла закон № 0117 «Про ратифікацію Європейської конвенції про спільне кінематографічне виробництво» 19 березня 2009 року, а 1 грудня документ набуде чинності.
Присутні на прес-конференції представники Ради Європи акцентували на тому, що конвенція ґрунтується на засадах справедливості та прозорості. За словами Улфа Ахлберга, представника Ради Європи (Страсбург), згідно з конвенцією, можливу дискримінацію «маленьких» партнерів буде виключено, оскільки всі сторони, що фінансуватимуть той чи інший проект, гарантовано матимуть на нього рівні авторські права. За принципами цієї ж конвенції, довіра до національного партнера має забезпечуватися кількома (не менше двох) іноземними.
Рівень підготовки українських кінематографістів не тільки до реальної співпраці зі своїми європейськими колегами, але й до комунікації (нерідко бюрократичної) із різноманітними продюсерськими кінофундаціями близький до нульового, констатувала на прес-конференції голова Державної служби кінематографії Ганна Чміль. За її словами, «дістатися до європейських коштів, що виділяються на кіновиробництво дуже непросто».
Зі слів представника Генерального секретаря Ради Європи з координації програм співробітництва в Україні Аке Петерсона (до речі, він говорив українською) стало зрозуміло й ще одне правило: європейські фонди не готові фінансувати будь-який проект, так само і Рада Європи підтримує тільки ті кіно- та документальні проекти, котрі відповідають уявленням її щодо власної суспільної місії.
«Детектор медіа»