Німецькі кінематографісти хочуть зняти документальний фільм до 40-річчя кінофестивалю «Молодість»

27 Жовтня 2009
21542
27 Жовтня 2009
16:40

Німецькі кінематографісти хочуть зняти документальний фільм до 40-річчя кінофестивалю «Молодість»

21542
Німецькі кінематографісти хочуть зняти документальний фільм до 40-річчя кінофестивалю «Молодість»

Арт-директор фестивалю Андрій Халпахчі отримав пропозицію від німецьких кінематографістів зробити до наступної «Молодості», що святкуватиме своє 40-річчя, повнометражний документальний фільм. На його думку, це може стати прикладом спільного кіновиробництва між українськими та німецькими кінематографістами, а цілком можливо, до проекту долучаться також і учасники з інших країн.  Про це Халпачхчі оголосив прес-конференції на тему «Перспективи європейської копродукції  для України», що відбулася за ініціативою Ради Європи в рамках 39-того МКФ «Молодість».

 

Нагадаємо, що Україна підписала зазначену конвенцію ще 13 липня 2004 року. Верховна Рада прийняла закон № 0117 «Про ратифікацію Європейської конвенції про спільне кінематографічне виробництво» 19 березня 2009 року, а 1 грудня документ набуде чинності.  

 

Присутні на прес-конференції представники Ради Європи акцентували на тому, що конвенція ґрунтується на засадах справедливості та прозорості. За словами Улфа Ахлберга, представника Ради Європи (Страсбург), згідно з конвенцією, можливу дискримінацію «маленьких» партнерів буде виключено, оскільки всі сторони, що фінансуватимуть той чи інший проект, гарантовано матимуть на нього рівні авторські права. За принципами цієї ж конвенції, довіра до національного партнера має забезпечуватися кількома (не менше двох) іноземними.

 

Рівень підготовки українських кінематографістів не тільки до реальної співпраці зі своїми європейськими колегами, але й до комунікації (нерідко бюрократичної) із різноманітними продюсерськими кінофундаціями близький до нульового, констатувала на прес-конференції голова Державної служби кінематографії Ганна Чміль. За її словами, «дістатися до європейських коштів, що виділяються на кіновиробництво дуже непросто».

 

Зі слів представника Генерального секретаря Ради Європи з координації програм співробітництва в Україні Аке Петерсона (до речі, він говорив українською) стало зрозуміло й ще одне правило: європейські фонди не готові фінансувати будь-який проект, так само і Рада Європи підтримує тільки ті кіно- та документальні проекти, котрі відповідають уявленням її щодо власної суспільної місії.  

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
21542
Читайте також
31.10.2009 12:46
Катерина Константинова, «Дзеркало тижня»
30 423
28.10.2009 15:41
Наталя Дмитренко, Олена Муравель, «Україна молода»
37 045
26.10.2009 13:24
Роман Лебедь, Бі-бі-бі, Київ
44 373
24.10.2009 18:51
Тетяна Селезньова, «Главред»
36 309
03.10.2009 11:46
Катерина Константинова, «Дзеркало тижня»
34 257
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду