«Молодість» допоможе чим зможе українським заробітчанам

3 Жовтня 2009
34257
3 Жовтня 2009
11:46

«Молодість» допоможе чим зможе українським заробітчанам

34257
«Молодість» допоможе чим зможе українським заробітчанам

39-й Київський міжнародний фестиваль «Молодість» проходитиме у столиці з 24 жовтня по 1 листопада. Географія країн-учасниць, конкурсна й позаконкурсна програми, як і раніше, цікаві. З новацій: церемонії відкриття й закриття відбудуться у культурному центрі «Кінотеатр Київ» (а не в Палаці «Україна»). Цей кінотеатр буде й фестивальним центром. Частина позаконкурсних програм - у кінотеатрах «Жовтень», «Кінопалац».

 

За словами Андрія Халпахчі, родзинкою фестивалю стануть фільми відкриття та закриття форуму. Вибрали яскраві й відомі стрічки. Так, фільм відкриття - «Коко Шанель та Ігор Стравінський. Таємна історія» (Франція). Картину презентують режисер Ян Коунен і продюсери Клоді Осар, Кріс Болзлі. Вже укладено контракт на прокат цього фільму в Україні (10 копій).

 

Фільм закриття - «Джон Рабе» (Німеччина). У цієї стрічки 11 національних нагород «Лола» в Німеччині. Халпахчі вважає його найкращим фільмом останньої п'ятирічки. Цю картину також презентуватимуть зіркові гості режисер Флоріан Галенбергер, актриса Ан Консіні, продюсер Бенжамін Херман.

 

Конкурс складається з трьох категорій - студентські, професійні короткометражні й повнометражні ігрові фільми. Для переможця в кожній номінації передбачено приз на суму дві з половиною тисячі доларів.

 

Гран-прі за найкращу роботу всієї конкурсної програми - статуетка «Скіфський олень» і 10 тис. дол. Також, із легкої руки Французького культурного центру, тисячу євро (приз імені Іва Монтана) отримає найкращий молодий актор/актриса.

 

Крім того, головний інформаційний спонсор фестивалю ТРК «Україна» заснував приз «За найкращу роботу українського режисера» на суму 2,5 тис. дол.

 

Уже відомо, що за звання найкращого в номінації «повнометражний фільм» побореться також українська стрічка «Відторгнення» (режисер Володимир Лет). (Рідкісний приклад «приватного» кіно в Україні.)

 

Поряд із цією картиною, в основному конкурсі також фільми «Мачан» (Уберто Пазоліні, Італія-Німеччина-Шрі-Ланка), «Місто диявола» (Володимир Паскалевич, Сербія), фільм-фурор Каннського кінофестивалю «Я вбив свою маму» (Ксав'є Долан, Канада), «Серце тварини» (Северіне Карнамузац, Швейцарія), «Любов і гнів» (Мортен Гіз, Данія). І відразу дві російські роботи - «напівзаборонений» у Росії фільм про банду скінхедів «Росія-88» (Павло Бардін) і стрічка про суперечливі материнські почуття - «Дзиґа» (Василь Сигарєв), переможець останнього «Кінотавра» у номінації «Найкращий російський фільм».

 

Крім «Відторгнення», від нашої країни в конкурсні програми увійдуть одна студентська та одна короткометражна стрічка. Цього року на участь у «Молодості» менше заявок від українських кінематографістів: у зв'язку з кризою деякі кінороботи поки що заморожено.

 

Але на фестивалі буде представлено велику «українську панораму»: змагання режисерів короткометражних фільмів.

 

У рамках фестивалю прем'єра картини «Мелодія для шарманки» Кіри Муратової.

 

Також уточнюється й персональний склад журі. Поки що підтвердили свою участь Іван Малкович (український поет і видавець), російський продюсер Сабіна Єремєєва, а також Вольдемар Дзікі (генеральний директор ТРК «Україна», продюсер, кінорежисер, Польща).

 

Нинішнього року кінофестиваль «Молодість» і ТРК «Україна» стали серйозними партнерами. В ефірі телеканалу - телеверсії церемоній відкриття і закриття фестивалю. Також канал придбав права на п'ять фільмів, які раніше брали участь у фесті. У рубриці «Для справжніх шанувальників кіно», поряд зі «Щоденниками фестивалю», покажуть стрічки: «Версаль», «12:08 на схід від Бухареста», «Пінг Понг», «Дай мені руку», «Равлики-павлики».

 

Загальний бюджет «Молодості» нинішнього року має становити 700-800 тис. дол. Плановий бюджет «Молодості» 2009-го від Мінкульту - близько 1 млн. гривень. Ця цифра майже не змінюється протягом останніх років.

 

Фонд-спонсор «Нові традиції» цього року презентує проект «Заробітчани», покликаний надавати всебічну допомогу (інформаційну, юридичну, фінансову тощо) українським трудовим мігрантам. У рамках фестивалю планується програма «Заробітчани в кіно». До того ж цей фонд організував конкурс синопсисів (стислий виклад сценарію) короткометражного художнього фільму про українських мігрантів. У ньому можуть взяти участь усі охочі. Синопсиси приймаються з 1 жовтня до початку фестивалю. Після того їх оцінять і визначать переможця. До того ж переможець, крім моральної, отримає й матеріальну винагороду - грант на суму 3 тис. дол. на написання повноцінного сценарію короткометражного фільму на дану тему.

 

- Насправді ця тема дуже важлива, - вважає Андрій Халпахчі. - Нещодавно ми проводили фестиваль українського кіно у Мюнхені. На сеанси приходили й представники українських трудових мігрантів. Так, інколи ми кажемо - мовляв, навіщо відпускаємо туди наших учених? Але не секрет, що багато українців досить успішні за кордоном. Ними захоплюються і вважають, що кращих працівників не знайти.

 

Стосовно зіркового десанту «Молодості»: з багатьма знаменитостями поки що ведуться переговори. Але вже відомо, що на відкриття фестивалю до Києва приїдуть Гоша Куценко, режисери Олексій Герман-молодший та Іван Вирипаєв. Особливий гість фесту - син великого Чарлі Чапліна Євген... Він розповість про свого батька і про його святе місце в історії світового кіно.

 

Можливий скандал фестивалю - «Антихрист» Ларса фон Трієра. Цей фільм, як відомо, розколов громадську думку в усьому світі. Побачимо, як відреагують наші...

«Дзеркало тижня»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Катерина Константинова, «Дзеркало тижня»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
34257
Читайте також
31.10.2009 12:46
Катерина Константинова, «Дзеркало тижня»
30 423
26.10.2009 13:24
Роман Лебедь, Бі-бі-бі, Київ
44 373
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду