Переможці конкурсу «Репортери надії» - журналісти ТРК «Люкс», «1+1», «Еко FM» і газети «Волинь»
27 травня у Львові урочисто відзначили дипломами та подарунками переможців І Всеукраїнського конкурсу «Репортери надії в Україні». Це 9 авторів, які зайняли перше, друге і третє місця у трьох категоріях: телебачення, радіо і публікація в пресі чи інтернеті. Дипломи конкурсу також отримали автори фінальних робіт.
Переможцями конкурсу в категорії «телебачення» стали:
Перше місце - Христина Стець, ТРК «Люкс», м. Львів. Матеріал «Діти з синдромом Дауна» розповідає про життя дітей із цим діагнозом. Авторка намагається переконати глядача у тому, що синдром - це не вирок, а лише «інакшість», з якою можна жити, тішитись життю і приносити радість іншим.
Друге місце - Юлія Дячук, «1+1», м. Київ. Матеріал «Повір в себе» із рубрики «Територія позитиву». В сюжеті наведено кілька прикладів подолання страху та перемоги над самим собою, щоб кардинально змінити своє життя після пережитого стресу чи горя.
Третє місце - Зоряна Попик, Львівське обласне телебачення. Матеріал «Подолання стереотипів про місце неповносправних у соціумі»: сюжет про спільноту «Лярш-Ковчег» та дітей хворих на ДЦП.
Переможці в категорії «Радіо»:
Перше місце - Юлія Роїк, Радіо «Еко Fm», м. Львів. Матеріал «Не обмежуватися обмежуваннями»: жінка, яка в молоді роки втратила зір, дає приклад усім, хто вважає себе не досить міцним, для здійснення важливих справ.
Друге місце - Євген Клімакін, Радіо «Емануїл», м. Київ - «Дар усиновлення»: сироти ніколи не залишені Богом, історії про те, як діти знаходять нових батьків, як Бог відповідає на молитви.
Третє місце - Ярина Капітан, Радіо «Львівська Хвиля». «Безпритульні у Львові» - матеріал про безпритульних у Львові, які заробляють на життя, продаючи журнал. Спільнота взаємодопомоги «Оселя» започаткувала проект вуличного видання.
Переможці в категорії «Публікація в пресі чи Інтернеті»:
Перше місце - Галина Світліковська, газета «Волинь», м. Луцьк. «Що робити - скаржитись на труднощі чи засукувати рукави?» - стаття, в якій подано низку пропозицій і свідчень про те, як пережити фінансово-економічну кризу.
Друге місце - Владислав Якушев, газета «Вечірні Вісті", м. Київ. Стаття «Спортзалам нужны бабки». Автор порушує важливу проблему дітей вулиці і подає шлях її вирішення. Один із способів, як забрати проблемних дітей з вулиці, це спорт.
Третє місце - Олена Гуленко, газета «Новая», м. Київ. «Я не страшная... Меня можно потрогать». У статті на прикладі розповіді однієї людини показано глибинну проблему ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД людей, а також те, наскільки активно і з оптимізмом можуть жити ці люди.
Автори, які посіли перші місця у кожній окремій категорії, отримали грошові винагороди у сумі 4000 грн. і дипломи учасників конкурсу. Автори, які зайняли другі і треті місця - призи від спонсорів і дипломи учасників конкурсу.
Загалом у конкурсі взяли участь 714 робіт з усіх областей України та з АР Крим. Організатор конкурсу - Інститут екуменічних студій Українського Католицького Університету за підтримки французької асоціації «Репортери надії». Конкурс створено на зразок подібного проекту, який вже п`ять років успішно реалізується у Франції (http://www.reportersdespoirs.org/).