Василь Костицький: Держава повинна змусити ЗМІ збільшити кількість позитиву в новинах

14 Квітня 2009
11709
14 Квітня 2009
20:36

Василь Костицький: Держава повинна змусити ЗМІ збільшити кількість позитиву в новинах

11709
Василь Костицький: Держава повинна змусити ЗМІ збільшити кількість позитиву в новинах

Голова Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі Василь Костицький вважає, що держава має втрутитися в роботу засобів масової інформації з метою гармонізації поданих ними новин і сюжетів.

 

Про це йшлося сьогодні на круглому столі «ЗМІ, економіка і суспільство в капкані негативу», що відбувся в Києві, повідомляє УНІАН.

 

Психолог Уляна Мушик, виступаючи перед присутніми зазначила, що останнім часом, зокрема, по всіх каналах телебачення, особливо в вихідні дні подають інформацію, суть якої в тому, що «кругом криза, все погано».

 

«Фактично очікування кризи, очікування якогось негативу - це найстрашніше, що може бути для суспільства. Це породжує песимізм, негативізм, страх перед майбуттям, психосоматику - захворювання тіла людини в результаті психологічного впливу негативу, депресію і врешті самогубство», - підкреслила Уляна Мушик.

 

За її даними, на сьогодні кожна друга людина, яка звертається до лікаря, має депресію.

 

Як зазначив Василь Костицький, сьогодні ЗМІ «присвоїли собі право визначати, що хоче народ бачити та чути». Разом з тим, на його думку, в умовах економічної кризи росте кількість негативної інформації, яка подається в пресі та на телебаченні, і впливає на громадян та формує депресивний стан у суспільства.

 

«Чи може тут держава втручатись? Звичайно, держава не в праві регулювати і визначати соціальну функцію ЗМІ. Цензура, звичайно, в Україні заборонена і втручання держави в цю сферу розглядалося б як цензура... Тому я для себе бачу, що держава може працювати в рамках так званого правового коридору», - сказав Василь Костицький.

 

За його словами, цей коридор визначений з одного боку статтями 34 та 35 Конституції - про право на свободу слова, інформації, тобто журналістськими правами, правами на свободу підприємницької діяльності, правом на приватну чи корпоративну власність, а також статтею 43 закону про інформацію, яка визначає поняття цензури. З другого боку, як зазначив Костицький, це 27 стаття Конституції, яка передбачає право на повагу до гідності особи; стаття 3, яка передбачає, що безпека громадян є обов'язком держави.

 

«І друга остаточна стінка цього коридору вимальовується статтею 13 Цивільного кодексу - частина 4 якого передбачає, що діяльність фізичних, юридичних осіб має відбуватися з дотриманням морально-етичних засад суспільства», - додав фахівець.

 

«Щодо негативу, держава просто не може мовчати в цій ситуації. І мовчання в державі - це злочин перед суспільством, порушення її конституційного обов'язку», - заявив Костицький.

 

Запрошені на круглий стіл працівники теле- й інтернетпроектів погодились з тим, що має бути більше позитиву в тому потоці інформації, що надається зараз глядачам, читачам. І відповідні ідеї вже реалізовуються, наприклад, у вигляді проекту «Територія позитиву» на каналі «1+1».

 

Зі свого боку керівник міжнародної громадської організації «Українська громада» Ігор Шевченко запропонував представникам ЗМІ низку заходів для виправлення ситуації з великою кількістю негативу в країні. За його словами, ЗМІ варто більше акцентувати свою увагу на матеріалах, в яких пропонується щось нове, веселе, цікаве, корисне і допоможе розвиватися суспільству, більше писати про успішні компанії тощо, тобто намагатися стати в противагу загальній ситуації в країні. Серед можливих заходів він також озвучив, зокрема, ініціативу заборонити публікацію реклами з словом «криза», запропонувати ЗМІ визначити певний баланс між кількістю позитивних та негативних новин, що подається ними, з перевагою для позитивних; оголосити конкурси на кращий позитивний проект, матеріал чи конкурс на кращого журналіста, який підготував позитивний матеріал.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
11709
Теги:
Читайте також
21.04.2009 22:04
Андрій Кокотюха
, для «Детектор медіа»
27 471
20.04.2009 23:55
Ірина Штогрін, «Радіо Свобода»
16 369
17.04.2009 11:52
Олена Олійник, «День»
28 517
Коментарі
4
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
я проти
5498 дн. тому
Не треба юлити і шукати кішку в темній кімнаті. В Україні ТБ немає. Є тільки політиканство. Знайдіть хоча б одну власну цікаву програму на будь-якому каналі! Тільки куплені старі російські і тільки формат, за яким жалюгідні потуги видати за своє. І при цьому пихатість журналістів ТБ.Вони вхопили політиканство і більш ні на що не здатні. І при всьому тому перекрили росіські канали, щоб оболванювати українського телеглядача своєю "продукцією".Хіба на цьому тлі виростуть розумні нові люди зі своїм власним поглядом?
Trevor
5498 дн. тому
Цензоров на....
Злой
5498 дн. тому
А, что у нас есть что-то хорошее в стране? Дайте сссылочку, чем похвалиться.
Ура
5498 дн. тому
заборонити публікацію реклами з словом «халва»
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду