«Джинсові рекордсмени» у північно-східних областях - «Вечірня Полтава», «События» та «Сумщина»
Газета «Вечірня Полтава» у Полтаві і газета «События» в Харкові залишилися рекордсменами за кількістю матеріалів, які зроблені з порушенням журналістських стандартів. В Сумах в листопаді рекордсменом стала газета «Сумщина». Такими є результати експертного моніторингу, що проводився з 1 по 30 листопада серед публікацій 6 видань Полтавської, 5 – у Сумської та 5 – у Харківської областей, повідомляє ІМІ.
До моніторингу як експерти були залучені:
- Ганна Кіященко, голова Полтавської філії Суспільної служби України, депутат Полтавської міської ради;
- Дмитро Бондаренко, соціолог, політолог, депутат Харківської обласної ради.
- Діана Литвиненко, головний редактор телестудії «Місто»
- Володимир Неїжмак, голова Полтавського прес-клубу, власний кореспондент газети «Україна молода» в Полтавській області, депутат Полтавської обласної ради
Загалом у згаданих виданнях 68 матеріалів опубліковано з порушенням журналістських стандартів. Найбільшими покупцями інформації без грифу «реклама» були:
У Полтавській області:
- газета «Вечірня Полтава» - 14;
- газета «Зоря Полтавщини» - 6;
- газета «Полтавський вісник» – 0;
- газета «Полтавська Думка» - 3;
- газета «ТелеграфЪ» - 3;
- газета «Коло» - 0;
(всього 26)
В Харківський області:
- Газета «События» - 9;
- «Газета по-харьковски» - 8;
- газета «Вечерний Харьков» - 0;
- газета «Слобідський край» - 3;
- «Харьковские известия» - 5;
(всього 25)
У Сумський області:
- Газета «Суми і сумчане» - 1;
- Газета «Сумщина» - 9;
- Газета «Данкор» - 0;
- Газета «Ваш шанс» - 2;
- Газета «Панорама» - 4;
(всього 17)
При цьому експерти відмічають зниження кількості публікацій без грифу «на правах реклами» - як комерційного, так і політичного характеру – у порівнянні з минулим роком.
Водночас, як відзначає Дмитро Бондаренко, окремі видання від номера в номер подають матеріали політичної тематики, які представляють позицію виключно однієї політичної сили. Як правило, їх засновниками є органи місцевої влади. Матеріали цих газет не збалансовані, містять багато інформації про діяльність своїх засновників і загалом не мають незалежної думки і не містять коментарів.
Також спостерігається тенденція розміщувати матеріали, які носять відверто замовний антирекламний політичний характер стосовно діяльності інших політичних партій. Такі матеріали, як правило подаються у формі передруку з інших видань.
Основними ймовірними замовниками матеріалів в усіх областях протягом листопада є насамперед банки та кредитні спілки. Активність останніх зумовлена економічною ситуацією в країні. Матеріали подані як інформаційні і направлені на підтвердження стабільності і надійності установи на фоні економічної нестабільності.
Проект проходить за сприяння Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Моніторинг друкованих видань буде продовжуватися і надалі.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
1
Колега
5794 дн. тому
да...жоден з експертів не може називатися таким.... а хто організатор цього т.зв. моніторингу?
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ