Различать джинсу и дерюгу

14 Листопада 2008
5231
14 Листопада 2008
12:29

Различать джинсу и дерюгу

5231
Различать джинсу и дерюгу
По собственному журналистскому опыту у меня сложилось впечатление, что борьба с так называемой «джинсой» периодически принимает параноидальный характер. То есть, просто упомянув в тексте какой-то бренд или имя, рискуешь нарваться на обвинение в том, что это заказной материал или скрытая реклама.
 
Совсем недавно, заявив в одном издании сюжет о том, что некий дизайнер разработал для одной спортивной организации фирменный стиль в одежде и экипировке, я как раз на такое обвинение напоролся. И это далеко не первый раз.
 
Пардон, но если факты (в смысле – бренды и имена) имеют место быть в контексте того или иного события, то как же о них не писать? Да и зачастую начальственный гнев вызывает не сам факт «джинсы», а то, что автор, по мнению руководства, не поделился с ним (руководством) или с изданием (Да это же реклама! Пусть они нам заплатят!). Особенно обидно бывает, когда автор ни сном, ни духом не помышлял о какой-либо внешней награде за свой труд и работал исключительно за зарплату или гонорар.
 
Видимо, есть смысл хотя бы поговорить о том, как различать «джинсу» (заказные материалы и скрытую рекламу) и обычную информацию. Потому что различить их так же непросто, как, скажем, эротику и читайте дальше
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Игорь Левенштейн, для «Дуси»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5231
Теги:
Читайте також
06.11.2008 12:14
Світлана Жаб’юк, Zaxid.net
17 201
28.10.2008 07:50
Ксенія Арова
, для «Детектор медіа»
12 517
23.10.2008 18:37
Николай Заказухин
, для «Детектор медіа»
15 116
20.10.2008 18:27
Николай Заказухин
, для «Детектор медіа»
37 448
25.09.2008 10:29
Ксенія Арова
, для «Детектор медіа»
16 168
Коментарі
6
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Маша
5848 дн. тому
Проблема-то не в этом. Уважаемый Игорь, вы уже забыли, что о вас на этом портале писали год назад? Дело не в том, что в материале упоминается кокакола. Дело в том, что материалы зачастую представляют собой неправленные релизы кокаколы. А в том, что качество материалов хромает, не обвинения в джинсе виноваты.
Журналіст
5848 дн. тому
У підозрі всіх в джинсі можна дійти до абсурду: всі FM-станції тоді можна звинуватити в цьому, бо вони крутять пісні багатьох підряд, а якщо когось часто повторюють - то це джинса співака? Причина ж в іншому. Прихована реклама має тільки суспільно й економічно тіньовий характер - і не більше. І ніяк її не відрізниш від звичайного фактажу "для справи", "по ділу".Тут питання честі журналіста - і не більше.
Anonymous_Гальский
5848 дн. тому
Anonymous_Гальский Наивно ожидать , что насквозь коррумпированный народ сможет построить страну без коррупции и пока такие авторы будут петь осанну собственной трусости. "хорошо сделанные" материалы под грифом "реклама" гораздо честней, чем под рубрикой "расследование газеты" или "свободная трибуна"
Журналіст
5848 дн. тому
І ще хочу додати, що з джинсою найчастіше борються не журналісти або вже не журналісти
Журналіст
5848 дн. тому
Підтримую автора статті. Але цю параною важко побороти на комерційних ЗМІ (власне не можливо). В цьому плані легше на національних каналах як супільних мовниках (хоч і там джинсофобія спостерігається вже).
каха сосюра
5851 дн. тому
да без проблем джинсу от не джинсы отличать. в качестве свеженького примера джинсы см. например интервью кати горчинской на телекритике
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду