Інститут Медіа Права: Єгора Соболєва мали попередити про закриття програми «Час» за 2 місяці
«Детектор медіа» отримала заяву Інституту Медіа Права з приводу закриття проекту Єгора Соболєва «Час» на 5 каналі.
Як уже повідомляла «ТК», з початку 2008 року програма, ведучими і авторами якої були Єгор Соболєв і Святослав Цеголко, була закрита. В офіційних коментарях керівництво телеканалу наголошувало, що це рішення не означає припинення співпраці 5 каналу з Єгором Соболєвим, проте у проектах нового сезону, який розпочався 11 лютого, Єгор не задіяний.
Наводимо заяву повністю:
«11 лютого без ефірів журналіста Єгора Соболєва розпочинається новий телесезон на 5-му каналі. Інститут Медіа Права вважає, що зняття з ефіру найрейтинговішої програми свідчить про усунення журналіста, чесна та незалежна позиція якого стала незручною. Також ми пов‘язуємо цей інцидент з активною участю Єгора в журналістській акції проти корумпованої журналістики.
Інститут звертає увагу всіх журналістів на два юридичні аспекти цієї та подібних ситуацій. По-перше, відповідно до трудового законодавства роботодавець зобов’язаний повідомити про зміну істотних умов роботи щонайменше за два місяці до їх настання. Такою зміною істотних умов є закриття програми, яку веде журналіст. У разі незгоди, журналіст може звільнитися з отриманням компенсації. По-друге, працівник не може розраховувати на повний юридичних захист, якщо винагорода за роботу сплачується не як офіційна заробітна плата працівника, а у інший спосіб. Тому всі журналісти мають вимагати укладення трудових договорів та легальної виплати усієї заробітної плати.
Інститут Медіа Права»
Тим часом, Єгор Соболєв поки що офіційно залишається працівником 5 каналу і не коментує свої плани на майбутнє.
«Детектор медіа»
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Коментарі
1
глядач
6185 дн. тому
Те, що Соболєва в єфірі немає невелика втрата для глядачів. За стільки років цей "активний" діяч української журналістики не зміг вивчити мову, не кажучи вже про те, що з його голосом виходити в ефір не можна - дуже неприємний! Але скільки гонору!як у Скрипіна. І де тепер той нахаба?
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ