Профільний парламентський комітет підтримав звільнення Едуарда Прутніка і призначення Ігоря Куруса

25 Січня 2008
16215
25 Січня 2008
17:11

Профільний парламентський комітет підтримав звільнення Едуарда Прутніка і призначення Ігоря Куруса

16215
Профільний парламентський комітет підтримав звільнення Едуарда Прутніка і призначення Ігоря Куруса
Парламентський Комітет з питань свободи слова та інформації на засіданні, яке відбулося 25 січня 2008 року, шістьма голосами з одинадцяти підтримав проект постанови Верховної Ради «Про звільнення Едуарда Прутніка з посади голови Держкомітету»(№ 1334 від 14 січня 2008 р., внесений Кабміном), а також проект постанови «Про призначення Куруса І.Ф. на посаду голови Держтелерадіо» (№ 1335 від 14 січня 2008 року, внесений Кабміном).
 
Пропозиція голови комітету Ганни Герман керуватися при голосуванні не політичною, а професійною доцільністю, і залишити на посаді Едуарда Прутніка, не знайшла підтримки у більшості, яка у комітеті, як відомо, належить представникам коаліції. «Покажімо всім приклад, що ми керуємося здоровим глуздом і не відправляємо у відставку професіонала тільки тому, що змінився прем’єр і уряд. Це буде прецедент для інших парламентських комітетів», – закликала голова комітету. Ганну Герман обурив той факт, що за успішного керівника Держкомітету, який не є членом Кабміну, останній вносить проект постанови про його звільнення. Крім того, Ганна Герман висловила невдоволення тим фактом, що ймовірний наступник Едуарда Прутніка Ігор Курус іще 14 січня написав заяву, у якій просить призначити його на цю посаду, хоча вона ще не звільнилась.
 
Едуард Прутнік у своєму виступі коротко окреслив досягнення Держтелерадіо протягом його головування і додав, що сам особисто заяву про звільнення писати не буде, але виконає будь-яке рішення, яке прийме Верховна Рада. За словами пана Прутніка, він уже «відчув брак комунікації з Кабміном»: якщо раніше профільні питання обговорювалися із ним до ухвалення рішення, то зараз із ним спілкуються виключно поштою. Едуард Прутнік порекомендував колегам кандидатуру Ігоря Куруса, зазначивши, що ця людина може працювати системно і знає, як розвивати вітчизняний телерадіопростір.
 
Проти кандидатури Ігоря Куруса виступила представниця ПР Олена Бондаренко, закинувши йому ряд звинувачень. Перший заступник голови Нацради з питань телебачення і радіомовлення Ігор Курус відкинув усі її звинувачення. Він зауважив, що й не думав «підсижувати» свого друга Едуарда Прутніка, бо вважає це аморальним: він просто погодився із рішенням фракції.
 
Відповідаючи на запитання членів профільного комітету, Ігор Курус зазначив, що серед пріоритетів на посаді голови Держтелерадіо бачить створення суспільного мовлення, підтримку програми «Українська книга» тощо. «Я думаю, що я продовжу всі ті добрі справи, які розпочав робити Едуард Прутнік», – сказав Ігор Курус.
 
Члени комітету продовжили розглядати пропозиції до держбюджету на 2008 рік. Зокрема, повністю задовольнили прохання інформагенції «Укрінформ», яка потребує на поточну діяльність додатково до визначений у держбюджеті 21982,7 тис. грн. 9126,3 тис. грн. В першу чергу агенція хоче спрямувати ці кошти на утримання корпунктів за кордоном (940 тис. грн.).
 
Інша доля спіткала два друкованих видання - газету «Голос України» та журнал «Віче», на які передбачається Держбюджетом 12 310 тис. грн. Членів комітету не влаштовує контент і якість цих видань, тому вони дали їхнім керівникам місячний термін, щоб вони змінили концепцію. А тоді вони подивляться, чи варто їм виділяти бюджетні кошти.
 
Члени парламентського комітету перенесли на наступні засідання розгляд двох законопроектів «Про внесення змін і доповнень до Закону України «Про Нацраду раду України з питань телебачення і радіомовлення»» та «Про мораторій на відчуження від редакцій державних та комунальних засобів масової інформації приміщень та майна».
 
На засіданні 25 січня Святослав Вакарчук склав із себе повноваження голови підкомітету з питань телебачення і радіомовлення, але обрання його наступника відкладено до наступного засідання, яке заплановане на 6 лютого.
 
Світлана Остапа, «Детектор медіа»
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
16215
Читайте також
24.12.2007 21:57
Юрий Иванов
для «Детектор медіа»
23 035
25.11.2007 10:19
Оксана Лысенко, «Комментарии»
12 005
12.11.2007 20:15
Світлана Остапа
40 299
Коментарі
2
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Егор
6203 дн. тому
Насчет Прутника могу хотя-бы вспомнить историю с увольнением Зураба Аласании, которого чуть не сняли с должности без особой мотивации, в основном по просьбе Добкина. Затем использование медийного ресурса подчинявшегося Комитету в поддержку одной полит партии на последних выборах (что тянет на использование служебного положения) полная закрытость комитета для журналистов НПО и международных организаций, отсуствие каких-либо существенных шагов в реформировании системы региональных государственных сми о необохдимости чего и ТК и многие другие неоднократно писали. Ну личная заинтересованность в сфере -- фактическое владение каналом НТН, который заинтересован в региональном развитии. Это то, что вспоминает об Прутинке с ходу не напрягая память, если напрячь, как минимум статья для Телекритики выйдет 8-). По сравнению с Прутником можно сказать, что рекомендации Анны Герман выполнена, хотели професионала - вот вам человек который 12 лет в Нацсовете по вопросам телевидения и радиовещания работал и у которого есть конкретные взгляды насчет реформирования системы государственных СМИ в регионах. С другой стороны, господин Курус, конечно не независимый человек. О его связях с Третьяковым, по понятным причинам, лучше меня расскажет Наталья Львовна. А еще в Марте 2006 года в офисе Нацсовета в Кабинете Куруса висело огромное фото оранжевого Майдана. Если бы оно висело у Игоря дома, это одно, а когда государственный чиновник вешает подобное изображение у себя на работе, в его независимость от политических сил как-то не очень-то верится.
robot
6206 дн. тому
НАзвіть хоча б один приклад, який би свідчив про "незадовільне" виконання обов"язків Прутником? Або зворотнє - які звинувачення проти Куруса??? Ось ТК пише: "Проти кандидатури Ігоря Куруса виступила представниця ПР Олена Бондаренко, закинувши йому ряд звинувачень. Перший заступник голови Нацради з питань телебачення і радіомовлення Ігор Курус відкинув усі її звинувачення." Про що мова у статті? ДЕ конкретика?
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду