Премію конкурсу «Книжка року Бі-Бі-Сі 2007» отримав роман «Андріївський узвіз» Володимира Діброви
14 грудня в Києві було названо преможця конкурсу «Книжка року Бі-Бі-Сі 2007». Гран-прі отримав роман Володимира Діброви «Андріївський узвіз». Книжковий конкурс Бі-Бі-Сі започаткувала три роки тому, і відтоді він став знаковою частиною українського літературного процесу, оскільки не тільки відзначає цікаві сучасні твори, привертаючи до них увагу читачів, а й звертає увагу медіа на літературне життя: з легкої руки Бі-Бі-Сі в країні з’явилися й інші книжкові конкурси, що їх організують чи активно підтримують ЗМІ – передовсім це книжкове змагання журналу «Кореспондент».
Переможця з п’ятірки фіналістів, серед яких були «Сьомга» Софії Андрухович, «Трохи пітьми» Любка Дереша, «Майже ніколи не навпаки» Марії Матіос та «БЖД» Сашка Ушкалова, визначило журі експертів у Києві.
До складу журі цьогорічного конкурсу входили: Віра Агеєва, професор Києво-Могилянської академії; Сергій Васильєв, культурний оглядач журналу «ШО»; а також письменники – Сергій Жадан, торішній переможець конкурсу «Книга року Бі-Бі-Сі»; Олександр Ірванець; Світлана Пиркало, продюсер Бі-Бі-Сі.
Українська Служба Бі-Бі-Сі також вперше цього року проводила конкурс читацьких рецензій, в якому перемогла Тетяна Дігай з Тернополя. Як представив її Ростислав Хотин, редактор служби Бі-Бі-Сі, пані Тетяна не є літературним критиком-професіоналом: «Це колишня викладачка фортепіано, людина, яка любить читати і знається на літературі. Вона взяла не тільки якістю, але й кількістю, оскільки написала відгуки на левову частку з нашої 16-ки фіналістів». Перемогу дістала рецензія Тетяни Дігай на книжку Любка Дереша «Трохи Пітьми».
Святкова церемонія нагородження переможців, яку вели Світлана Пиркало й Олександр Бондаренко, відбулася в Києві в кнайп-клубі «Купідон», а через годину по закінченні репортаж з неї вже можна було почути на радіо «Українська служба Бі-Бі-Сі». Цьогоріч у конкурсі брали участь 16 творів 15-ти письменників.
«Детектор медіа»
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Коментарі
4
П.С.И.Х.
6185 дн. тому
Половина книг бред сивой кобылы. Особенно: "Електронний пластилін" Брынника, критик не должен писать такого, да и критика у него не ахти, пускай вообще не пишет. "Сьомга" Софии - решила заманить типа пиписькой на обложке, комок рефлексии о том что между ног, херня одним словом, не знаю кто такое может осилить, разве что девочка пубертатного периода, разве что папа "метр пера". Имя ведь мудрое хотя... у Софии Копполы тоже, что не очень получается, видимо все-таки тень отца довлеет над ними. Про Дереша молчу, у парня: ни опыта, ни жызни, Писатель трех К, Кинга + Кастанеду + Карнеги настольные афтара, пишет про то что не знает и не пробует, дети ведуться, книжки продаются, последнюю написанную книгу матом хорошенько снабдил, как слоган к одному российскому фильму: как-то так... по-молодежному. Таня Малярчук красивая девушка обижать не буду ее, пишет хорошие сказки, может когда-нибудь появиться новый Гарри Потер украинского розлива, интеллектуальный и в контактных линзах. Короче, кому я это все пишу им ведь всем до жопы...
З.Ы. Премию если кому-то и давать так Кокотюхи за качественный дедектив, да Дяченкам за качественную реалистичную фантастику. Украинской и тем более украиноязычной напечатанной прозы лично я в этом году не встречал
Вано
6186 дн. тому
Дякую за список гречно,щось-таки прочитаю.
rune
6186 дн. тому
to DimOK
да мы то почитаем. а вы читает донцову, астахова, минаева и серова. газету факты и объявления в макдо. "бог в помощь.
DimOK
6186 дн. тому
Сами читайте эту трахомудию :-Р
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ