Порушники національної жалоби – СТБ, ТЕТ, «Сіті», НТН і Новий канал – даватимуть пояснення

25 Жовтня 2007
32816
25 Жовтня 2007
09:06

Порушники національної жалоби – СТБ, ТЕТ, «Сіті», НТН і Новий канал – даватимуть пояснення

32816
Порушники національної жалоби – СТБ, ТЕТ, «Сіті», НТН і Новий канал – даватимуть пояснення
Нацрада на засіданні 24 жовтня оголосила результати вибіркового моніторингу щодо дотримання центральними телекомпаніями Указу Президента з приводу оголошення в країні дня жалоби за загиблими в катастрофі у Дніпропетровську.
 
Як було з’ясовано в результаті контрольних дій Нацради, майже всі телекомпанії порушили вимоги «Положення про проведення дня жалоби», затвердженого ще 23 жовтня 2001 року. Згідно з цим положенням? телекомпанії мали інформувати громадян про причини оголошення трауру, передавати номери довідкових телефонів та номери рахунків, на які треба скерувати допомогу, відповідно оформлювати ефір, а також внести відповідні зміни у програмні концепції,  знявши з ефіру розважальні програми та комедійні фільми.
 
«Щоби глядачі могли зрозуміти з ефіру, що трапилася трагедія», - пояснив вимоги офіційного документу перший заступник голови Нацради Ігор Курус.
 
Вердикт Нацради: майже всі телекомпанії проігнорували трагедію в Дніпропетровську, обмеживши інформування своїх глядачів про трагічні події лише новинами.
 
Так, за результатами моніторингу, 16 жовтня в день трауру телеканал «Сіті» транслював розважальну програму «Таксі», ТЕТ – «Дом 2», СТБ – ранкову розважальну вікторину, Новий канал – щоденник «Фабрики зірок» (розважальна програма), а НТН – кінокомедію «Джек Восьмьоркін – американець».
 
Представники ТРО пояснювали, що їхні канали змінили на цей день сітки мовлення, знявши багато іншого розважального продукту, а відмоніторені порушення – окремий недогляд.
 
Згідно з рішенням Нацради, усі телекомпанії мають надати письмові пояснення, а також сітки мовлення, що були сформовані до оголошення дня жалоби і згідно з якими фактично велося мовлення в цей день. Нацрада має розглянути питання по суті після подання усіх цих документів, але вже прийняла рішення в подальшому проводити моніторинг телеефіру в спеціальні дні (дні жалоби і трауру) в автоматичному режимі. 
 
На наступному засіданні буде оприлюднено результати моніторингу ефірів радіокомпаній в день жалоби 16 жовтня.
 
«Детектор медіа»
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
32816
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду