Ольга Герасим’юк: Депутати винесли мій законопроект на голосування, бо їм треба було його «завалити» (ОНОВЛЕНО)

23 Травня 2007
0
11612
23 Травня 2007
14:14

Ольга Герасим’юк: Депутати винесли мій законопроект на голосування, бо їм треба було його «завалити» (ОНОВЛЕНО)

0
11612
Ольга Герасим’юк: Депутати винесли мій законопроект на голосування, бо їм треба було його «завалити» (ОНОВЛЕНО)

Народний депутат V скликання, член фракції «Наша Україна», член Комітету ВР з питань свободи слова та інформації Ольга Герасим’юк переконана, що депутати й не збиралися підтримувати її законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо повноважень громадських рад).

Як уже повідомляла «ТК», народні депутати V скликання зняли з розгляду цей законопроект 22 травня. За це рішення проголосувало 250 народних депутатів.

«Я дізналася, що мій законопроект розглядатиметься, і мене це не здивувало. Оскільки, ще коли ми працювали у Верховній Раді, цей проект готували до того, щоб його «завалити». Я підходила до Михайла Чечетова, який керує голосуванням у залі з боку коаліції, і він мені сказав відверто: «Ми будемо його валити». Тоді я попросила його зняти з голосування. Тепер я дізналась, що його чомусь знову поставили на порядок денний», - каже пані Герасим’юк.

За її словами, напередодні розгляду цього питання у сесійній залі їй зателефонували та запросили на засідання. «Я подзвонила до Олени Бондаренко, першого заступника Голови Комітету, яка зараз проводить його засідання. На ці засідання я не ходжу, бо вважаю парламент нелегітимним. На моє запитання, навіщо законопроект винесений на голосування, Олена Бондаренко відповіла, що оскільки треба щось робити, вони вирішили винести цей законопроект, і вона доповідатиме його замість мене. Я сказала, що на мою думку, за теперішніх обставин це означає намагання завалити законопроект за моєї відсутності», - розповідає Ольга Герасим’юк. За її словами, на засіданні Комітету представники коаліції підтримали її законопроект, але на засіданні ВР не збирались за нього голосувати. На думку пані Герасим’юк, це свідчить про те, що представники більшості не зацікавлені у створенні громадських рад і, відповідно, у відкритості і прозорості медійних процесів.

«За словами Олени Бондаренко, вона запропонувала Олександру Морозу, який веде засідання, не розглядати законопроект, на що він милостиво погодився. Я вважаю, що цей розгляд – такі собі ігри навколо ідеї громадських рад. Оскільки зараз проголосовано багато законопроектів, із якими ми б ні за що не погодились, то це було зроблено в тому ж руслі. Думаю, до цього не варто ставитися серйозно, адже все, що відбувається у сесійній залі, не є легітимним», - підсумувала Ольга Герасим’юк.

Тим часом, перший заступник Голови Комітету ВР з питань свободи слова та інформації Олена Бондаренко так прокоментувала зняття з розгляду законопроекту: «Законопроект Ольги Герасим’юк був учора знятий з розгляду на прохання самого автора законопроекту. Вона була відсутня в залі і не могла належним чином представити його. Тому керівництво Верховної Ради пішло назустріч авторові. Мені дуже шкода, що мої колеги по комітету, дотримуючись фракційних вказівок і дисципліни, не можуть з'являтися в сесійній залі і представляти свої законопроекти, що так необхідні суспільству».

Від «ТК»: Вже після появи матеріалу на сайті до редакції «Детектор медіа» зателефонувала народний депутат Олена Бондаренко. У розмові зі співробітником «ТК» вона спростувала інформацію про винесення законопроекту на розгляд лише з тієї причини, що «треба щось робити». Також пані Бондаренко заявила, що, маючи намір доповідати законопроект, вона мала на меті не «завалити» його, а навпаки, просити депутатів про підтримку, оскільки даний закон наразі «є дуже необхідним для суспільства».

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
11612
Теги:
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду