Міжнародна федерація журналістів закликає владу Туркменістану розслідувати смерть ув’язненої журналістки

19 Вересня 2006
16923
19 Вересня 2006
13:21

Міжнародна федерація журналістів закликає владу Туркменістану розслідувати смерть ув’язненої журналістки

16923
Міжнародна федерація журналістів закликає владу Туркменістану розслідувати смерть ув’язненої журналістки

Міжнародна федерація журналістів закликає провести повне розслідування стосовно смерті журналістки, яка померла у Туркменістані. Огульсапар Мурадова, журналістка туркменської служби новин радіо «Свобода», померла, перебуваючи у в’язниці Туркменістану, але час і обставини її смерті залишаються незрозумілими.

«Туркменістан – одна із найрепресивниіших країн у світі і смерть Огульсапар викликала підозри про те , що її убили, – заявив Олівер Моні-Кьорл, директор відділу проектів Міжнародної федерації журналістів. – Неуважність та безкарність, із якою влада Туркменістану ставиться до незалежних ЗМІ – це політичний скандал. Але навіть у такому випадку ми закликаємо владу провести повне і обширне розслідування цього вбивства і притягнути винних до відповідальності».

Родичі вимагали негайного огляду тіла лікарем, проте їхні вимоги призвели лише до погроз працівників моргу, повідомляє радіо «Свобода». Діти Мурадової бачили якісь позначки на її шиї і велику рану на голові. Родичі журналісти у інтерв’ю радіо «Свободі»сказали, що представники служби безпеки і моргу розповіли сім’ї, що Мурадова померла із природних причин і заперечують інші варіанти.

Муратову затримали у середині червня разом із декількома активістами боротьби за права людини, повідомило радіо «Свобода», і зазначило, що влада не дала ніяких пояснень щодо причини затримання. Муратову та ще двох ув’язнених у серпні засудили до семи років тюрми за обвинуваченням у нелегальному володінні зброєю.

Поліція Туркменістану неодноразово затримувала журналістів. У березні заарештовано ще двох журналістів «Свободи» - Хомадова та Овезова. Поліція відмовилася пояснити причину арешту і їхнє місцезнаходження.


 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
16923
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду