В Києві відбувся показ телефільму "Свобода джинси? Український контекст"

29 Травня 2006
8687
29 Травня 2006
13:55

В Києві відбувся показ телефільму "Свобода джинси? Український контекст"

8687
В Києві відбувся показ телефільму "Свобода джинси? Український контекст"

25 травня у рамках Днів документального кіно про права людини відбувся показ фільму Ігоря Чайки „Свобода джинси? Український контекст”, що перейшов у дискусію на тему прихованих рекламних матеріалів.

Автори використали мінімум власних коментарів, переважно надаючи слово журналістам, керівникам каналів, які є фігурантами подій, медіа-експертам. Приємно було побачити і численні цитати з „Детектор медіа”.

Розміщення прихованої і непогано проплаченої рекламної інформації – це найпоширеніший спосіб порушення етичних стандартів. Ще взимку голосно і відкрито говорили, що вибори пройдуть брудно, от тільки масштаби нечітко уявляли. Джинса була, є і, дуже ймовірно, ще довго буде. Але фільм Ігоря Чайки засвідчив, що на такий рівень вона вийшла лише за часів чинної влади.

Під час круглого столу, що відбувся по завершенні показу фільму, обговорювали головним чином причини такої біди і стан свободи слова в Україні. Сергій Гузь, голова незалежної медіа-профспілки, бачить головну проблему в економіці ЗМІ. Ланцюжок всюдисущі бакси – журналіст – топ-менеджмент є усталеною частиною бізнесу, і прибутки від звичайної, унормованої комерційної реклами ситуацію не рятують. Зураб Аласанія, генеральний директор Харківської обласної телерадіокомпанії, другим патогенним фактором визначив політику. І саме в харківських реаліях це дійсно стає очевидним: за умови двовладдя на „7 каналі” в його ефірний час виходило дві програми, які „дарували людям світло” компромату. При цьому, вони були спрямовані на власника-конкурента.

Російський документаліст Олександр Гутман під час свого виступу сказав: „те, що ви тут зібрались, - це і є та сама свобода слова, про яку ми так багато говоримо. Сьогодні в Росії це вже вкрай складно. Мені здається, що це проблема виховання, адже нас сто років перевиховували. Я радий, що у вас таке знімають, показують: в Росії це фактично неможливо. Не дивіться в наш бік, йдіть самі”.

За словами Даміана Колодія, нащадка українських емігрантів, американського режисера, автора „Помаранчевих хронік”, у США практика замовних матеріалів також існує. Вона менш помітна, технології витонченіші, але ЗМІ не є вільними від джинси. Цікаво, що люди не підіймають цю проблему, а спокійно сприймають таку поведінку магнатів і медіа. 

Як виявилося, існують певні проблеми із показом стрічки по телебаченню. Як повідомляв ІМІ, автори фільму мали попередню домовленість про показ телеверсії на каналі «1+1», в програмі «Чорним по білому». Але керівництво каналу нібито відхилило цю пропозицію. Проте, як повідомив в коментарі «ТК» автор і ведучий «Чорним по білому» Анатолій Борсюк, пропозиція показу телефільму в редакції програми не розглядалася.

Олександр Курдюк, для «Детектор медіа»

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
8687
Теги:
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду