У Коаліцію "Суспільне мовлення" увійшли 13 недержавних организацій-засновників

4 Лютого 2005
1466
4 Лютого 2005
17:46

У Коаліцію "Суспільне мовлення" увійшли 13 недержавних организацій-засновників

1466
У Коаліцію "Суспільне мовлення" увійшли 13 недержавних организацій-засновників
Як уже повідомляла "ТК", наприкінці минулого року було утворено Коаліцію громадських організацій „Суспільне мовлення”. 3 лютого на своєму першому установчому засіданні Коаліція ухвалила Положення про Коаліцію, сформувала Раду і Секретаріат Коаліції, визначила принципи координування роботи робочих груп та провела перше засідання робочих груп.

Коаліцію „Суспільне мовлення” створено з метою сприяння заснуванню суспільного телебачення і радіомовлення в Україні і забезпечення прозорого контролю за цим процесом.

Як зазначається в Положенні, Коаліція координує дії недержавних організацій та експертів і налагоджує їх співпрацю з органами влади, міжнародними організаціями та їх представництвами в Україні. Це добровільне тимчасове об’єднання, яке будує свою діяльність на засадах відкритості, прозорості, колегіальності та рівноправності. Коаліція відкрита до співпраці з фізичними та юридичними особами, які розділяють засади та принципи її діяльності.

Відповідно до рішення, прийнятого Коаліцією на засіданні, до Ради Коаліції увійшли по одному представнику від 13 недержавних організацій, які виступили її засновниками:

 Громадська рада з питань свободи слова та інформації (Олексій Дніпров)

 Незалежна асоціація телерадіомовників (Тетяна Лебедєва)  Інститут політики (Сергій Стукало)

 ГО „Детектор медіа” (Наталя Лигачова)

 Академія української преси (Валерій Іванов)

 Комітет „Рівність можливостей”/Асоціація „Спільний простір” (Олександр Чекмишев)

 Київська незалежна медіа-профспілка (Євген Глібовицький)

 Асоціація мережевих мовників „Мережа” (Катерина Котенко)

 Центр суспільних ініціатив „Інформаційне суспільство” (Віталій Шевченко)

 „Інтерньюз-Україна” (Дмитро Крикун)

 Нова студія (Олександр Ткаченко)

 Громадське радіо (Тарас Кузьмов)

 Союз журналістів України (Ігор Лубченко).

Повноваження Ради – координувати діяльність Коаліції, затверджувати план її дій та бюджет, призначати координаторів робочих груп та визначати склад Секретаріату, приймати рішення щодо поточної діяльності Коаліції. Рада Коаліції проводить засідання не рідше одного разу на місяць.

Крім того, Рада ухвалила рішення, згідно з котрим роботу кожної робочої групи координуватиме організація-член Ради: група фінансового планування - Громадська рада з питань свободи слова і інформації; розробки принципів програмування – „Нова студія”; група з розробки принципів редакційної політики – „Детектор медіа”/”Інтерньюз”; розробки механізму управління та громадського контролю – Незалежна асоціація телерадіомовників; реструктуризації державних ЗМІ і соціального забезпечення – Київська незалежна медіа-профспілка; визначення норм законодавчого забезпечення – Українська академія преси.

Робочі групи зустрічатимуться щонайменше одного разу на тиждень. На першому засіданні робочі групи розробили план своїх дій. Наступне засідання груп заплановано на 8 лютого.

Відповідно до плану дій Коаліції, першим її заходом стане проведення круглого столу „Суспільне мовлення: вивчення та застосування досвіду країн західної демократії у розробці концепції системи суспільного мовлення в Україні”, який відбудеться 11 лютого.

Протягом лютого-квітня Коаліція планує провести чотири кругли столи, присвячені питанням роздержавлення ЗМІ, фінансування суспільного мовника, програмної та редакційної політики та системи управління і суспільного контролю.

На початку квітня буде організовано підсумковий круглий стіл, результати роботи котрого стануть основою пропозицій, які будуть надані Верховній Раді напередодні проведення парламентських слухань, присвячених створенню в Україні суспільного мовлення.

Більш детальна інформація про діяльність Коаліції „Суспільне мовлення” розміщена на сайтах Незалежної асоціації телерадіомовників (http://www.nam.org.ua/suspm/) і „Детектор медіа” (http://www.detector.media).

Читайте також:

20 січня в УНІАНі відбудеться прес-конференція Коаліції громадських організацій «Суспільне мовлення»

Увага! Коаліція «Суспільне мовлення» оголошує про кінцевий термін запису у робочі групи - 7 лютого

Спікер парламенту вважає, що треба прискорити процес створення громадського телебачення

Про бажання співпрацювати з Коаліцією громадських організацій "Суспільне мовлення" заявляє Центр громадських ініціатив “Інформаційне суспільство”

Асоціація мережевих телерадіомовників України заявляє про намір співпрацювати з Коаліціцєю громадських організацій "Суспільне мовлення"

Суспільне телебачення: план дій

ЗВЕРНЕННЯ представників громадськості до керівництва держави стосовно необхідності створення в Україні Системи Громадського телебачення
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
НАМ
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1466
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду