12:16
Вівторок, 28 Листопада 2017

На Закарпатті редактори остерігаються працювати в умовах роздержавлення

Як перелаштуватися на роботу в умовах роздержавлення та навчитися жити без дотацій – ці та інші питання розглядалися під час практичного семінару «Як розвивати регіональну газету після реформування», що відбувся 24 листопада в Ужгороді. Семінар провела Національна спілка журналістів України в рамках програми «Свобода медіа в Україні» за сприянням офісу Ради Європи.
На Закарпатті редактори остерігаються працювати в умовах роздержавлення

На думку секретаря НСЖУ, директора ТОВ «Обрії 1919» Костянтина Григоренка, наразі комунальні видання Закарпатської і Львівської областей – найбільш залежні від місцевих органів влади, тому що отримують значні дотації. Відтак, процес роздержавлення відбувається досить мляво.

Під час семінару Костянтин Григоренко, який сам є  директором реформованої газети,  розповів про правові аспекти перетворення комунального підприємства в господарське підприємство, про особливості взаємодії з органами місцевої влади під час перетворення та передачі комунального майна у приватну власність.
Секретар НСЖУ, генеральний директор видавничого будинку «Високий замок» Степан Курпіль на прикладі свого видання розповів про те, як зробити місцеву газету прибутковою після реформування,  про успішні складові передплатної кампанії на періодичну пресу та про необхідність організації роздрібної торгівлі газетами на місцевому рівні.

– Редакції Закарпатської та Львівської областей на сьогодні найбільш залежні від місцевих органів влади, тому що отримують величезні дотації від своїх співзасновників. Прогноз невтішний на найближче майбутнє для тих, хто отримає півмільйона дотацій, їм буде найскладніше протягом останнього року реформування перебудувати свою роботу та знайти нові джерела надходжень до бюджетів редакцій, – коментує Костянтин Григоренко.

За словами голови Закарпатської обласної організації НСЖУ  Віталія Мещерякова, нині з 14 комунальних видань в області роздержавлене тільки одне.

– Процес іде повільно з одного боку –  через певну інертність редакторів, які остерігаються реформи і побоюються працювати в нових умовах. Більшість із них очолюють газети вже по 15-20 років, тому їм важко сприймати нововведення. А з іншого боку – влада також боїться втратити рупор, який їм дуже потрібен особливо в період виборів, – зауважує пан Віталій.

На думку голови організації, редакторам особливо корисно було почути досвід колег, які застосовують нові можливості і технології для просування своїх видань на ринку.

– Дуже важливо приділяти увагу районним газетам, бо їм цього бракує. Через віддаленість районів від обласного центру, редактори нечасто мають можливість спілкуватися одне з одним та з носіями корисної інформації, якими в цьому випадку стали секретарі НСЖУ. Тому дуже добре, що НСЖУ ініціювала такий навчальний семінар, де було показано, як уникнути помилок, як спланувати роботу, чому приділити увагу, – зазначив Віталій Мещеряков.

 

НСЖУ
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
409
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
Опитування
/
Результати
Чи подобається вам поточний формат
Так, подобається!
Ні, не подобається!
Я не підписаний на розсилку «Детектор медиа»!
Коментар, або свій варіант:
Чи подобається вам поточний формат
Так, подобається!
5.9% (1)
 
Ні, не подобається!
17.6% (3)
 
Я не підписаний на розсилку «Детектор медиа»!
76.5% (13)
 
Коментар, або свій варіант:
0.0% (0)
 
Загалом відповідей: 17
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop