14:51
Вівторок, 22 Січня 2019

Головний індикатор — холодильник. Огляд ток-шоу за 14–18 січня 2019 року

Бенефіс Тимошенко, хамський сексизм від Червоненка та Каплін, який погрожує Ганапольському судом.
Головний індикатор — холодильник. Огляд ток-шоу за 14–18 січня 2019 року
Головний індикатор — холодильник. Огляд ток-шоу за 14–18 січня 2019 року

На тижні з 14 по 20 січня в ефір не повернулося тільки ток-шоу «Право на владу». Тоді як на ICTV запросили Юлію Тимошенко, на «112 Україна» та NewsOne здебільшого говорили про «зради», а на Прямому вкотре критикували Тимошенко та Зеленського.

14 січня. «Свобода слова», ICTV

Гостями випуску стали: біля центрального мікрофона — Юлія Тимошенко; за гостьовими трибунами — народні депутати: Сергій Власенко, Іван Крулько, Григорій Немиря, Альона Шкрум від «Батьківщини», екс-депутат від політсили Андрій Сенченко; політтехнологи Володимир Фесенко, Вадим Карасьов, Кость Бондаренко та Віталій Бала; політтехнологиня Катерина Одарченко;шеф-редакторка інтернет-видання «Лівий берег» Соня Кошкіна.

«Детектор медіа» вже писав про цей ефір, тому зупинімося на моментах, не висвітлених у матеріалі. З перших хвилин ток-шоу, зважаючи на список гостей ефіру, стало зрозуміло: опонувати Юлії Володимирівні у студії не буде кому. Тому виступ лідерки «Батьківщини» очікувано перетворився на затяжний піар-монолог.

Почала Тимошенко з цитати Маргарет Тетчер, очевидно, щоби глядачі подумки порівняли двох жінок в українській та британській політиці. Далі заглибилася у вихваляння власної програми.

«Конституція України не працює, але в нас є проект нової Конституції», — сказала Тимошенко. Згадавши далі про поразки чинної влади та власний «Новий курс», який, мовляв, виведе Україну з піке. Ведучий Вадим Карп’як довго не переривав монолог гості.

«Наша мета — зробити фундаментальні зміни реальністю», — схожі репліки раз-по-раз виринали у промові Тимошенко. Проте на питання Соні Кошкіної, хто в разі перемоги лідерки «Батьківщини» стане прем’єр-міністром у новому уряді,Тимошенко прямої відповіді не дала.

Із подачі Володимира Фесенка зайшла мова і про вартість природного газу. Тимошенко показала роздруківки з цифрами побутового споживання та видобутку газу в Україні. А також укотре зазначила, що реальна ціна українського газу для населення — 3,55 грн за кубометр. Запитавши присутніх, чи бачили ті, щоби «банани в Еквадорі продавали за німецькими цінами».

На питання Віталія Бали, з ким із конкурентів вона готова домовлятися, лідерка «Батьківщини» відповіла, що «у другому турі в опонентів шансів немає», натякаючи, що саме вона диктуватиме умови для охочих об’єднатися. Згадала Тимошенко і про повернення до України робочої сили, про що гостю запитав Вадим Карасьов. У відповідь глядачі почули стандартні запевнення про збільшення зарплатні та мікрокредитування для малого бізнесу в межах того ж таки «Нового курсу». Схожі тези Тимошенко використовувала кілька тижнів тому в ток-шоу «Право на владу» на «1+1».

Цикл зручних запитань для лідерки «Батьківщини» продовжила політтехнологиня Катерина Одарченко, поцікавившись, чи буде Юлія Володимирівна «політичним архітектором», який об’єднає країну.

А от дісталося від гості 5-му каналу та Прямому, які наводили цитату третього Президента України Віктора Ющенка. Той, у свою чергу, в інтерв’ю заявив, що Тимошенко їздила до Єрусалима, аби завадити Українській православній церкві отримати автокефалію. Тимошенко сказала, що це брехня, й попросила соратника Григорія Немирю процитувати реальні відповіді патріарха Єрусалимського Феофіла на питання, чи щось таке було.

Згадала Тимошенко і про війну на Донбасі, побіжно розкритикувавши слабку позицію України в міжнародних переговорах.

Загалом, ефір прогнозовано вийшов зручним для Юлії Тимошенко. Адже ніхто з політичних експертів, запрошених до студії «Свободи слова», навіть не намагався ставити гострих запитань. Хоча би про легендарні газові контракти 2009 року чи виведення коштів на офшорні рахунки екс-прем’єра Павла Лазаренка — цю тему, за версією LB.ua, використовуватимуть проти Тимошенко в передвиборчій боротьбі.

15 січня. «Пульс», «112 Україна»

Гостями першого ефіру програми цього року стали: народні депутати Олексій Гончаренко та Олексій Мушак від БПП, Василь Німченко, Наталя Королевська та Юрій Мірошниченко від «Опозиційної платформи — За життя», Іван Крулько від «Батьківщини», Альона Бабак від «Самопомочі»; політтехнологи Володимир Цибулько, Сергій Таран, Руслан Бортник; екс-віце-спікер парламенту Руслан Кошулинський; голова «АвтоЄвроСили» Олег Ярошевич; економічний коментатор Олександр Охріменко.


Стартове бліц-запитання гостям звучало так: «Яким має бути перше рішення нового президента?». На що постійний представник «Опозиційної платформи — За життя» в ефірах «112 України» Василь Німченко, якому слово надали першим, укотре сказав про «встановлення миру» за будь-яку ціну.

В опитуванні для глядачів автори «Пульсу» запропонували відповісти, хто з них готовий продати власний голос. У підсумку ствердно відповіли 72 % опитаних.

Далі згадали Тимошенко. 

— Юлія Тимошенко після обрання президентом перше, що зробить — припинить бізнес на війні. який зараз відбувається. Друге — негайне подання до Парламенту про зниження ціни на газ і повернення ситуації, коли український газ передаватиметься на потреби населеня України, — наголосив під час бліцу нардеп Іван Крулько, який спізнився на початок ефіру. -

— Пан Цибулько засміявся, — відзначив ведучий Володимир Полуєв.

— Він отримує від Адміністрації Президента такі гонорари, що йому смішно, а людям ні, — парирував Крулько.

— Це ви хвороби своїх штабів озвучили на всю країну, — не відступав Цибулько. — Ми вчора спостерігали: жодного незалежного експерта на ефір Юлії Тимошенко (у програмі «Свобода слова» — авт.) не привели.

— Те, що вас не запросили, означає, що ви не були експертом, якого хотіли бачити на каналі, — не здавався Крулько. Ведучому довелося зупиняти їхній діалог. 

Потому слово знову передали Василю Німченку, який, уже у звичній для глядачів проекту манері, почав говорити ламаною російською. Судячи з попередніх ефірів, завдяки цьому представники «За життя» намагаються охопити проросійський електорат, що має стати ядром виборців новоствореної політсили. Крім того, у промовах Німченко активно піарив лідерів платформи — Юрій Бойка, Віктора Медведчука та Нестора Шуфрича. Які, мовляв, роблять активні «кроки до миру». Згадав представник «За життя» і про те, що з Росією варто домовлятися. На що отримав звинувачення в проросійськості від представника БПП Олексія Гончаренка. Підлив оливи у вогонь лідер «АвтоЄвроСили» Олег Ярошевич, сказавши, що «конфронтація українського та російського народів — штучна».

Представник «Батьківщини» Іван Крулько, дочекавшись слова, почав піарити лідерку власної політсили, подекуди використовуючи ті самі речення, що ними послуговувалася Юлія Тимошенко в ефірі ICTV. Ведучі промову не перебивали, та по завершенні Володимир Полуєв таки зробив зауваження: «Ви не чуєте, коли вас просять бути лаконічними».

Згодом слово взяв Сергій Таран, сказавши, що Володимиру Путіну байдуже, з якою владою воювати. Натякаючи, вочевидь, що зміна Порошенка на іншу людину на посту Президента не призведе до вирішення конфлікту на Донбасі.

Слово знову взяв Василь Німченко: «у нас нет войны», «славянские народы стали врагами» та «наше государство в конфликте со всеми странами, которые нас окружают».

Згодом один із глядачів запитав, чи згодні гості студії пройти поліграф. Ведучі одразу ж запитали про це присутніх політиків. На що отримали чітку відповідь лише від Івана Крулька. Народний депутат запропонував поставити детектор брехні просто у студії «Пульсу».

Депутат від БПП Олексій Гончаренко вихваляв досягнення чинної влади, наприклад, покращення позицій України в рейтингу Doing business.

«Яка різниця між цим рейтингом і реальними інвестиціями?» — поцікавився в гостя ведучий. Проте чіткої відповіді не отримав.

Згадали й про газ. Наталя Королевська ствердила, що реальною вартістю блакитного палива для населення є 4823 гривень за тисячу кубометрів, та пообіцяла скасувати підвищення ціни на газ після перемоги Юрія Бойка.

Далі репліки гостей коливалися від «все пропало» з вуст опозиціонерів до звітів про перемоги від представників БПП. «У вас не вийде сказати, що все в Україні жахливо», — відбивав атаки опозиціонерів Олексій Мушак, нагадуючи про супермаркети, переповнені напередодні свят.

«Найбільше моральне право бути незадоволеним ситуацією в країні має Юрій Бойко та його команда», — висловився представник «За життя» Юрій Мірошниченко. У залі пролунав сміх.

Я предлагаю назвать нашу дискуссию «Поле чудес», — запропонувала Наталя Королевська.

У нас нєдєржаніє часто переважає стриманість, — резюмував Іван Крулько.

«Реформи має завершувати той, хто їх почав», — мовив у фінальному слові лояльний до нинішнього Президента політтехнолог Володимир Цибулько. Тоді як Олексій Гончаренко подякував «хлопцям в окопах», які бережуть спокій українців. Словом, «Пульс» у новому році від минулорічного поки що нічим не відрізняється.

16 січня. «Український формат», NewsOne

У першій частині програми до студії завітали: народні депутати Нестор Шуфрич від «За життя», Ігор Мосійчук від партії Ляшка, Олена Сотник від «Самопомочі»; політтехнологи Дмитро Раімов, Вадим Карасьов та Володимир Цибулько.


Ток-шоу зазнало форматних змін. Зокрема, у студії з’явився юрист, який має реагувати на незаконну агітацію з боку гостей та виносити їм попередження. По-друге, у Фейсбуку та Інстаграмі автори проекту завели сторінки під назвою «Клуб Українського формату», через які глядачі могли ставити гостям запитання.

Стартували з теми передвиборчих перегонів. Глядачів запитали, на що вони орієнтуватимуться під час голосування: на програму чи особисті якості кандидата? У підсумку 80 % голосів надійшло за другий варіант.

Потому озвучили результати соціологічного опитування, згідно з яким, лідирує в перегонах Юлія Тимошенко із 15,5 % голосів; Володимир Зеленський має 11,9 %; а замикає трійку Юрій Бойко із 9,5 % голосів. Щоправда, на чиї дані посилаються, ведучий Василь Голованов не уточнив.

Наступний рейтинг, презентований глядачам на великому студійному екрані, був від Інституту аналізу та прогнозування. Згідно з ним, перша трійка виглядає аналогічно. Тільки за цими даними Тимошенко набирає 19,3 % голосів, Зеленський — 12,9 %, а Бойко — 11,6 %.

Далі ведучий вдався до дії, схожої на маніпуляцію на користь кандидата від «За життя» Юрія Бойка. Василь Голованов згадав про зміну коефіцієнтів у букмекерських конторах. Зокрема, на перемогу Бойка коефіцієнт був 21:1, а тепер 9:1. Із чого можна зробити висновок, нібито ймовірність перемоги Бойка зросла.

Першому серед гостей слово надали представнику «Опозиційної платформи — За життя» Нестору Шуфричу. Вже традиційно політик говорив російською, час від часу згадуючи Юрія Бойка як найкращого кандидата у Президенти.

Обговорюючи результати соцопитувань, представник кожної політсили інтерпретував рейтинги на власний розсуд. Зокрема, Ігор Мосійчук наголосив, що «найкраща соціологія — це результати виборів». Схожу тезу висловила і представниця «Самопомочі» Олена Сотник. Лідери цих політсил Олег Ляшко і Андрій Садовий за результатами озвучених опитувань до другого туру не пройшли б, отже їхнім прибічникам вигідно ставити цифри під сумнів.

Цікавими були і включення глядачів. Зокрема, літній чоловік, звертаючись до присутніх скайпом, заявив, що буде підтримувати «За життя». Хтозна, чи був це збіг, чи прибічника партії знайшли спеціально.

Перша частина «Українського формату» завершилася пересваркою народного депутата Мосійчука та політтехнолога Раімова. На побажання більше працювати представник РПЛ відповів, що «маємо знищувати трутнів-політтехнологів, які працюють на гроші олігархів».

Гостями другої частини ефіру були: народні депутати Олексій Мушак від БПП; Наталя Королевська від «Опозиційної платформи — За життя»; Олег Осуховський — позафракційний; Олеся Яхно, політична експертка; Євген Червоненко, міністр транспорту і зв’язку 2005 року; Андрій Пальчевський, телеведучий; Сергій Щербина, головред «РБК-Україна»; Анна Маляр, юристка.


Стартовою темою другого блоку «Українського формату» став тиск на медіа в Україні. Звісно ж, маються на увазі санкції проти NewsOne та «112 Україна». Ведучий та генпродюсер NewsOne Василь Голованов назвав свій канал «одним з останніх незалежних каналів» в Україні.

Коментуючи санкції, представник БПП Мушак поспішив відмежуватися від рішення, наголосивши, що за нього голосував. Тоді як Наталя Королевська виголосила: «У власти уже агония, но терпеть осталось недолго».

Потому згадали закони й поправки, що набули чинності з 1 січня 2019 року. Тематичний сюжет, де згадували збільшення мінімальної зарплатні та пенсії, супроводжували цитатами прем’єра Гройсмана та міністра соцполітики Реви. Сюжет підкріпили бліц-опитуванням перехожих на вулицях. Очікувано більшість сказала, що жодних позитивних змін в Україні не бачить.

Досить побіжно автори програми згадали і зміни в трансплантологічному законодавстві, навівши тільки допис у фейсбуку народної депутатки Ірини Сисоєнко. Також глядачів запитали, чи готові ті віддати власні органи після смерті. Ствердно відповіли тільки 24 % опитаних.

Куди детальніше гості ефіру зупинилися на поправках до Кримінального кодексу щодо насильства. Тлумачити нові норми до студії запросили юристку Анну Маляр.

«Нормальним стосункам розписки не потрібні», — заспокоїла присутніх гостя, наголосивши, що документування згоди доречніше при випадкових статевих зв’язках. А далі почався парад дотепів від телеведучого Андрія Пальчевського та екс-міністра транспорту Євгена Червоненка. Першим іронізувати взявся телевізійник.

«Нам ударили Томосом по голове, тарифами под дых, а этим законом — по бубенцах», — жартував Пальчевський, побажавши також дівчатам «беречь мальчиков».

Втім, його перевершив Червоненко, присмачивши своє фірмове хамство сексизмом.

Мужик всегда знал, что, взявшись за грудь, говори что-нибудь, — агресивно мовив Червоненко. — Нам лезут в штаны.

Перебиваючи юристку Маляр, політик наголошував: «Я с женщинами всегда говорю так: по-моему? Нет? Тогда уходи!». Ведучий при цих словах тільки ніяково усміхався. Усмішки помітні були і на обличчях гостей ток-шоу.

«Оце і є чоловічий шовінізм!» — опонувала Маляр. Сексизмом слова екс-міністра назвав і народний депутат від БПП Олексій Мушак. Та Червоненка було не зупинити.

«Они (хто? — Авт.) будут говорить, что какая-то стояла на одном гектаре, он на нее кинул неправильный взгляд и у нее сексуально-психическая травма», — кричав екс-міністр, викликаючи сміх у залі. Підсумовуючи обговорення поправок до законодавства, він назвав їх «блевотиной».

Трохи змінила напрям розмови екс-міністр соцполітики уряду Азарова Наталя Королевська, яка переконувала, що в Україні «экономическое насилие: нас ґвалтуют платежками». Повернути розмову в адекватне русло намагався журналіст Сергій Щербина, зазначивши, що ми не повинні сміятися над серйозними проблемами.

Євген Червоненко тим часом вдався до традиційних для нього антиукраїнських висловів. В одній із тирад політик згадав, як «распался СССР и началось то, что называют независимой Украиной». Жодного зауваження ані від ведучого, ані від гостей колишній соратник Президента Ющенка не почув.

Після перепалок у студії ведучий зрештою анонсував наступну тему: збільшення комунальних тарифів. У глядачів запитали, чи мають вони борги за житлово-комунальні послуги. Ствердно відповіли 85 %.

Слово взяла прихильна до влади політична експертка Олеся Яхно, яка мовчала майже весь ефір. Вона нагадала, що, на її думку, в Україні все не так погано, як це змальовують опозиціонери.

«Поднимите руку, кто видит успехи? — парирувала Наталя Королевська. — Есть главный индикатор — холодильник».

18 січня, «Ехо України», Прямий канал

На програму Матвія Ганапольського цього разу прийшли: народні депутати Андрій Іллєнко від «Свободи», Юрій Береза від «Народного фронту», позафракційний Борислав Береза, представник БПП, який більше виступає як лідер Соціал-демократичної партії, Сергій Каплін, економічний експерт Борис Кушнірук; політексперти Тарас Чорновіл і Костянтин Матвієнко; екс-заступник голови СБУ, а нині політичний експерт Андрій Кислинський.

 

Першою темою випуску стало десятиріччя газових угод, підписаних прем’єр-міністрами України Юлією Тимошенко та Росії Володимиром Путіним у січні 2009 року. «Це були кабальні умови для України», — впевнено сказав Матвій Ганапольський.

У сюжеті, що передував обговоренню, автори вказали, що Тимошенко підписала договір, не порадившись із Президентом Ющенком та змусивши Верховну Раду проголосувати за рішення.

До центрального мікрофона у студії тим часом запросили голову правління НАК «Нафтогаз» Андрія Коболєва. Виступ посадовця очікувано звівся до жахливих умов тих угод та роботи з оздоровлення галузі, яку проводять у «Нафтогазі» зараз.

Із сусідньої студії на зв'язок вивели народну депутатку Ірину Луценко, яка долучилася до критики Юлії Тимошенко. Відволіктися гості студії змогли тільки на суперечку Матвія Ганапольського та потенційного кандидата у президенти Сергія Капліна.

– Я вважаю вашу рекламу шахрайством, — зазначив Ганапольський, коментуючи обіцянки Капліна знизити вартість газу вчетверо. Адже на бордах політика дрібним шрифтом дописано, що виконати обіцянку він збирається завдяки законопроекту, зареєстрованому у ВР.

Каплін, підвівшись, почав запитувати Коболєва про завищену, на його думку, вартість газу. Ведучого така поведінка гостя дратувала, тож між ними зчинилася суперечка.

Попри тиск Ганапольського, Каплін переконував аудиторію, що реальна вартість газу для населення — 2200 грн. Проте підтвердження цифрі не надав.

– Це шахрайство, — гримав на гостя ведучий.

– Я подам на вас до суду, — парирував депутат.

Андрій Коболєв, натомість, казав, що нині собівартість українського газу становить близько 250 доларів за 1000 кубометрів. Та вкотре наголосив, що газові контракти Юлії Тимошенко зразка 2009 року були вкрай невигідними для України.

– Маєте запросити Юлію Володимирівну для опонування, — підкреслив прихильник екс-прем’єрки, політексперт Костянтин Матвієнко.

– Вона йде на ті канали, де не ставлять запитань, — відбивався Ганапольський, але все ж звернувся в ефірі до лідерки «Батьківщини». — Будь ласка, приходьте до нас.

Згадали й понеділковий ефір Юлії Тимошенко на ICTV. Зокрема, Тарас Чорновіл, прихильний до нинішнього Президента, наголосив, що на «Свободу слова» 14 січня прийшли «п’ять депутатів від Батьківщини та чотири експерти, які з нею працюють».

Критика Тимошенко лунала й із уст третього Президента України Віктора Ющенка, синхрон якого вивели на екран. Політик назвав угоди «ганебною сторінкою в історії України».

Вочевидь, розуміючи, що негативні матеріали про Юлію Тимошенко становлять левову частку ефіру останніх випусків «Еха України», Матвій Ганапольський, дивлячись у камеру, звернувся вже до критиків власної програми.

– Телекритики пишуть: «Снова мочили Тимошенко», — мовив ведучий. — Ну пробачте, розумію, ви хотіли, щоб мочили Порошенка. Але ж він ще не подав документів, а вони (зареєстровані учасники перегонів. — Авт.) уже є кандидатами.

Зазначимо, що та ж Юлія Тимошенко та Володимир Зеленський на момент виходу програми теж іще не подали документи на реєстрацію кандидатами у президенти

Далі «мочіння» тривало: у сюжеті, що змальовував нинішню ситуацію в нафтогазовій сфері, ствердили: «Якби серед політиків провели конкурс на найбільш театральну характеристику газової ситуації в Україні, Юлія Тимошенко посіла б перше місце».

– Про газ мають говорити фахівці, — знову втрутився у дискусію Сергій Каплін. — Я займався цим 15 років, очолюючи велику корпорацію.

На репліку політолога Матвієнка Каплін огризнувся: «Не поводьтесь, як Ганапольський — не перебивайте!» Хоча й сам нерідко вклинювався у розмови гостей студії.

Далі лідер Соціал-демократичної партії вихлюпнув на глядачів чергову популістичну тираду.

– У Полтавській області посеред села транспортну розв’язку будують, — зайшовся нардеп. — А нахрена вона, коли лікарень немає?

«Зменшити ціну на газ може тільки молодий і незалежний політик. Як його звати? Сергій Каплін», — резюмував гість під гучний сміх у студії. А потім переключився на критику Тимошенко:

– БЮТ — інкубатор політичних подонків.

– Це образа, так не можна, — заспокоював Капліна Ганапольський.

Далі обговорили ще одного потенційного кандидата у президенти — Володимира Зеленського. Спершу гостям та глядачам показали сюжет про шоумена, де згадали його інтерв’ю у Дмитра Гордона, і розслідування «Схем» про бізнес у Росії.

Захищати актора взявся позафракційний нардеп Борислав Береза.

«Реакція Зеленського не є реакцією політика. Він може помилятись», — сказав він.

Натомість Тарас Чорновіл наголосив, що лідер «Кварталу 95» є нещирим, пропагує «хохляцтво» і є своєрідним втіленням голосування «проти всіх».

«Зеленський у порівнянні з талантом Ляшка і Юлі отдихає», — не зупинявся Сергій Каплін. А Костянтин Матвієнко розповідав, що «на першому місці Юлія Тимошенко, на другому — Зеленський, а далі — хмара кандидатів», натякаючи, що Порошенко не проходить до другого туру.

Та загалом у випуску «Еха України» цього разу мало згадували нинішнього Президента. Проте вкотре нещадно знищували основних його опонентів, використовуючи для того всіх лояльних до чинної влади спікерів та ораторські здібності самого Матвія Ганапольського.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
993
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop