Метаморфоза «Подробностей недели»

Метаморфоза «Подробностей недели»

16 Грудня 2012
3257

Метаморфоза «Подробностей недели»

3257
Протягом тижня програма Олега Панюти на «Інтері» еволюціонувала від вихваляння Миколи Азарова до жорсткої критики його рішень. Огляд телевізійних тижневиків за 9 грудня 2012 року.
Метаморфоза «Подробностей недели»
Метаморфоза «Подробностей недели»

У цей останній порівняно тихий вікенд перед парламентською бурею тижневики чітко поділились на дві партії. Половина розпочала випуск із новини про внесення кандидатури Миколи Азарова на пост прем’єр-міністра та поспішила підбити підсумки VI скликання, інша обрала головною новиною стихійні лиха чи надзвичайні події. До перших долучився й Перший національний, який, на диво, повідомив про приємну для Миколи Яновича новину дуже стисло – й негайно перейшов до погоди. До гарячих новин у стилі «прошла весна, настало лето» не вистачає хіба що закономірного продовження «…спасибо партии за это». Натомість, владу – частіше місцеву, рідше найвищу, - мляво критикують за те, що стихії не дано належної відсічі. Жарти про те, що настання зими стає несподіванкою для українських комунальних служб, уже давно переросли в іронію щодо плаского гумору медіа, які щороку змальовують гіперболізований сніговий «армагеддон». Ось вона, топ-новина державного каналу:

«Цей тиждень приніс в Україну справжню зиму. Із завірюхами та холодом. Тротуарами не пройти, дорогами – не проїхати. Така картина, краща чи гірша, повторюється рік у рік. З першими снігопадами зростає кількість дорожніх аварій, у тому числі з летальними наслідками»… «Гідрометеорологи втішають: скоро опади припиняться. І після переміщення циклону за межі України можна розраховувати, що припиняться небезпечні явища. От тільки українські дороги від цього все одно безпечнішими не стануть». І далі: «Ще один неодмінний атрибут настання зими в Україні – аварії тепломереж. Так, у Миколаєві без тепла залишилися жителі двох районів».

Вміння відрізняти важливе від другорядного, непересічне від повсякденного, виняток від правила є незбагненною й невід’ємною складовою журналістського хисту, яку не купиш за жодні гроші. Зимова погода та її неприємні для людей наслідки, безперечно, є важливою обставиною життя всіх українців на початку грудня, одначе вона є такою щороку і споконвіку, й буде повсякчас. Сніг як головна новина тижня може бути художнім засобом, але один раз. Зосередитися ж на наслідках стихії у тиждень, коли вся країна перебуває в граничному напруженні, зумовленому очікуванням політичної та економічної криз, є вчинком страуса, який ховає голову в пісок. Чи то пак, у сніг.

Перший національний, «Підсумки тижня»

9 грудня, як повідомили у тижневику Першого каналу, Всесвітній день боротьби з корупцією. Цілком логічно з цієї нагоди зробити матеріал про ситуацію з корупцією і про те, як із нею борються. Що, власне, Перший і зробив – підготував сюжет про корупцію. В Мексиці.

Щоб зібрати інформацію про те, як борються з продажністю чиновників у такій далекій країні, потрібно було багато часу і сил. Тим часом приклади продажності, яка переважно лишається безкарною, лежать під самим носом – в Україні. Одначе паралелей між Мексикою й Україною в сюжеті Людмили Сивак не знаходимо; ймовірно, на думку редакторів новин Першого, в нас із цим усе гаразд.

Політичних подій, окрім факту подання кандидатури Миколи Азарова до ВР, «Підсумки тижня» на цьому тижні більше не помітили.

ТВі, «Підсумки з Вахтангом Кіпіані»

Головними ньюзмейкерами для програми Вахтанга Кіпіані стали Віктор Янукович із його Азаровим. Натомість, співрозмовників у студію він запросив із іншого табору – гостями «Підсумків» стали представники «Батьківщини» Микола Томенко та «УДАРу» Віктор Пинзеник. Сергій Андрушко не підвів, зробивши з матеріалу про підсумки прем’єрства Азарова потужний репортажний екшн. Також у випуску був досить інформативний і стриманий сюжет Іванни Куртяк про бюджет-2013 та його ймовірні деструктивні наслідки. Цікаво, що ця тема не зацікавила Перший національний, чий тижневик так пишається своєю «соціальною орієнтованістю». До речі, відмінність у висвітленні Всесвітнього дня боротьби з корупцією також разюча – ТВі із цієї нагоди згадав про те, що «...за традицією напередодні організації Transparency International оприлюднює свій рейтинг. Він має назву - Індекс сприйняття корупції, і Україна цього річ набрала 26 балів зі ста. Стільки ж, приміром, як і Сирія, Конго, Камерун і Бангладеш. Це 144 місце зі 176 країн, охоплених цим дослідженням. Як сказано у прес–повідомленні Transparency International, будь-який результат менше за 30 балів є „ганьбою для нації”».

Критикувати прикінцевий сюжет випуску, присвячений ув’язненню екс-міністра Юрія Луценка, не випадає хоча б тому, що цю тему інші телеканали (за винятком хіба що 5-го, а також «1+1», який сором’язливо тулить новини про Луценка й Тимошенко в «Тиждень за одну хвилину») піднімають надто рідко. Нарікати на те, що сюжет не був збалансований (власне, з умовно «іншої» сторони в ньому представлені лише коментарі лікарів), також якось ніяково, зважаючи на те, що в «Підсумках» поняття балансу немає як такого. Єдине зауваження, яке все ж необхідно зробити: Ірину Луценко пора починати титрувати не лише як «захисника і дружину», а як народного депутата України від «Батьківщини».

5 канал, «Час: Підсумки тижня»

Серед тижневиків, що почали з Азарова, й програма Тетяни Даниленко. Вже у вступній підводці бачимо яскравий прояв чи не найбільшої проблеми цієї програми – надміру недостовірних посилань:

«Інтрига протрималась менше тижня. Микола Азаров не встиг піти у відставку, як знову повертається. У понеділок Президент звільнив Кабмін разом із Прем’єром, а в неділю подав до Верховної Ради кандидатуру Азарова на посаду глави уряду. Ці рокіровки Віктор Янукович провів між кількома закордонними візитам. У Туркменістан, де на саміті СНД зустрічався з Володимиром Путіним, та в Індію, куди відбув сьогодні. У Партії регіонів не сумніваються: парламент підтримає новий-старий уряд Азарова. На тижні біло-блакитні заявляли, що їм бракує лише трьох голосів для створення однопартійної більшості у Верховній Раді. Кадровий крок Януковича в опозиції вже назвали знущанням. Дещо спантеличені закордоні оглядачі. Так, у Financial Times не зрозуміли, ні чому Президент звільнив Азарова, а тоді знову хоче бачити його Прем’єром, ні чому через урядове безвладдя знову були відкладені переговори з МВФ. І хоча в.о. Прем’єра запевняє, що Україна може обійтись без МВФ, Азарову пророкують непросте урядування. У Кабміні визнають велику ймовірність великої хвилі кризи. Звинуватити в усьому попередників у нього не вийде».

Деякі експертиJJ вважають, що всю  наведену вище інформацію або припущення можна було викласти й без посилань на абстрактні джерела. Подейкують, що Тетяні та її редакторам давно пора звернути увагу на цю проблему, адже, на думку оглядачів, проблеми з достовірністю є чи не єдиною перепоною, що відокремлює тижневик 5 каналу від звання такого, що найкраще висвітлює політичні події в країні. Це, звісно ж, оцінкове судження.

Сюжет Азада Сафарова про підсумки прем’єрства Миколи Азарова найкраще дивитись у співставленні з «інтерівським» витвором минулого тижня – для контрасту. На відміну від колег з «Інтера», які змальовали уряд Азарова яко милий, хоч і не бездоганний, уряд реформаторів, кореспондент 5-го відразу почав з оплачених бюджетними грішми панських замашок урядовців, перелічуючи найбільші скандали азаровської тисячі днів: від підручника матері Хорошковського до LNG-терміналу Каськіва. Насамкінець – парад «афоризмів» (а насправді недоладних висловлювань) від Миколи Яновича. Одним словом, крізь призму суб’єктивного (хоч і позбавленого явних оцінок на рівні тексту) бачення Азада Сафарова глядач бачить уряд недорікуватих клептоманів.

Авжеж, про баланс тут не йшлося – не той жанр. Натомість, доволі різноплановим і збалансованим зробив свій сюжет про ухвалення бюджету-2013 Олександр Аргат. І ще одна тема, яку сором’язливо оминають провладні ЗМІ, була висвітлена у цьому випуску «Часу: Підсумків тижня» - вибір Україною зовнішньополітичного вектору: 5-й звів докупи заяви Януковича, росіян і американців із цього приводу. Можливо, кожна з цих заяв сама по собі й не є достатньо вагомим інформаційним приводом, зважаючи на відсутність поступу на цьому фронті протягом років, одначе передбачити пожвавлення у напрямку Митного союзу, яке стало очевидним уже за кілька днів після виходу програми, 5-му таки вдалося.

А на завершення слід відзначити сюжет Дар’ї Феденко про справу Павличенків – хоча перипетії цієї історії можуть бути не до кінця зрозумілими глядачам, це одна зі «скал», які журналістам зараз необхідно «лупати» навіть попри відсутність явного поступу.

«Україна», «События недели»

Андрій Данилевич, розпочавши з Азарова, вирішив на прощання підбити підсумки VI скликання Верховної Ради. Зробив це у спосіб доволі специфічний:

«После ушедшего созыва Верховной Рады лексикон украинцев пополнился как минимум двумя новыми словами. "Кнопкодавы" – это депутаты, голосующие за себя и еще за десяток коллег. И самое популярное слово - "тушка". Прежде исключительно кулинарный термин, в Украине стал почти исключительно политическим. "Тушка" – депутат-перебежчик, сменивший политическую ориентацию за вознаграждение. Говорят, цена отдельных "тушок" в Верховной Раде доходила до 5 миллионов долларов. А еще эта Рада – самая хулиганская в истории украинского парламентаризма. Так, как дрались эти депутаты, не дрался еще никто из украинских политиков. Далее – лучшие мордобои парламентской пятилетки. 12 ноября 2008 года. Президент еще Ющенко, премьер еще Тимошенко, спикер еще Яценюк. Отставка председателя Верховной Рады. Депутаты разбивают систему голосования "Рада". 24 мая 2012 года. Президент Янукович, премьер Азаров, спикер Литвин. Голосования за закон о статусе региональных языков. Первое чтение. 27 апреля 2010 год. Президент Янукович, премьер Азаров, спикер Литвин. Ратификация харьковских соглашений, предусматривающих продления срока пребывания Черноморского флота России на территории Украины до 2042 года в обмен на стодолларовую скидку на газ. Обстрел яйцами под прикрытием дымовых шашек».

Розповідь яскрава (й супроводжувана не менш виразним відеорядом), одначе смуток навіює сам підхід, із яким ані погоджуватись не хочеться, ані сперечатись не виходить, - коли зміст і наслідки рішень, які ухвалював український парламент, важать менше, аніж ганебні обставини їх ухвалення. Сергій Кудімов доповнив тему лайфовим сюжетом про нардепів, які залишились за бортом VII-го скликання (що, втім, до нього вже зробили колеги з інших тижневиків відразу після виборів).

Вельми прискіпливо поставились у «Событиях недели» до ухваленого старою Верховною Радою бюджету: «…бюджет на 2013 год – главный финансовый документ страны. Это 400 страниц – примерно столько. В Раду он поступил в понедельник. Депутаты получили его на следующий день. Правда, прочитать не успели. Многие об этом так и говорили. За бюджет, который толком почти никто не видел, голосовали без долгих разговоров, рассмотрения поправок и традиционных чтений. Просто один раз нажали кнопки – и документ принят. Вот кто нажал. За бюджет голосовали депутаты из фракции Партии регионов, Народной партии, "Реформы ради будущего", внефракционные и даже кое-то кто из "Нашей Украины", "Народной самообороны". Всего 242 "за". Не голосовали вообще "Батьківщина" и – обратите внимание – коммунисты. Давайте посмотрим, что за бюджет приняли не глядя». Розписавши особливо цікаві цифри нового бюджету, «добили» тему сюжетом Бориса Іванова, який знов повертається до питання, як депутати спромоглися проголосувати за те, чого навіть не прочитали:

«На изучение государственного бюджету у народных депутатов было два неполных рабочих дня. Чтобы за это время освоить вот такую вот книгу в 400 страниц, нужно читать не меньше 25 страниц в час, без перерывов на обед. Это вполне реально, если перелистывать бульварную беллетристику. Но закон Украины про государственный бюджет – это финансовый документ. Здесь сотни графиков и тысячи цифр, которые желательно не просто читать, а проверять».

Позиція влади і провладних політиків у матеріалі відображена слабко, тому він створює відчуття обвинувального (хоч обвинувачення й не є безпідставними). Борис Іванов учинив професійно, не лише сформулювавши це важливе питання, але й поставивши його непрямо звинувачуваній людині – народному депутату; щоправда, лише одному, і то опозиційному – Андрієві Парубію. А цікаво було б почути також коментарі тих, хто за бюджет голосував. Ілюструє скруту, посиленням якої загрожує новий бюджет, лайфова сюжетна лінія – розповідь про життя «маленьких українців», яким не вистачає коштів.

Іще один «плюс» «Україні» - за матеріал про Ашгабатський саміт Співдружності незалежних держав. До СНД в українських журналістів ставлення подекуди зневажливе – вважається, що ця мертвонароджена структура не заслуговує серйозної уваги. Але, у світлі останніх міжнародно-політичних тенденцій, дарма. Природно, в сюжеті зроблений акцент на українських перспективах: «После встречи с Путиным Янукович признается: до завершения газовых переговоров – как до Ашхабада пешком. А вот Таможенный союз с Россией, Беларусью и Казахстаном – это уже не туманная перспектива, а вполне возможный сценарий». Щоправда, його авторка Наталія Кравченко відразу заспокоює тих, кого Митний союз лякає: «Эксперты сохраняют спокойствия: мол, никакого отступления – чистая дипломатия. Президент просто по-другому назвал знаменитую формулу участия Украины в Таможенном союзе – "3+1". И то, что Янукович на саммите так и не поставил свою подпись под соглашением о создании интегрированного валютного рынка – лишнее тому доказательство».

Несподівані (принаймні, не висвітлені рештою тижневиків) теми в завершальному блоці «соціалки» - конфлікт між частиною міської влади Львова та компанією «Фест!», яку звинувачено в руйнуванні історичного центру міста, та – ось вона, ще одна знахідка, що відображає широкі інформаційні горизонти програми Андрія Данилевича, - скасування лотереї Green Card, на яку чимало українців покладають сподівання як на легальний спосіб попрощатися з Батьківщиною.

ICTV, «Факти тижня»

Перший із трьох каналів, чиїм тижневикам природні та кримінальні негаразди видались важливішими з політичні, розпочав із матеріалу про аварію українського судна «Волго-Балт 199». Загалом сюжет позбавлений викривального пафосу – хіба що на певні думки може наводити наступний пасаж: «Наразі прокуратура турецького містечка Шелє встановлює всі подробиці події. Можливо, судно було перевантажено вугіллям. А, імовірніше за все, справа у застарілості українського флоту. Суховантаж "ВолгоБалт 199" був збудований у 1967 році. Йому було понад 40 років, і у такому стані він просто не повинен був виходити у море». ICTV, без сумніву, має право на свій підхід до картини тижня, однак, - попри те, що загибель вісьмох людей є подією вкрай прикрою, - чи справді ця подія може вважатися головною в країні, де міняється уряд і парламент? Те саме стосується інформації про те, що регіонал Анатолій Кінах потрапив в аварію на автомобілі.

Перехід від снігу до бюджету у «Фактів тижня» вийшов доволі дивним: «Столиця цього тижня буксувала на рівні з іншими містами, а у сніжні затори потрапив і приватний транспорт, і громадський. Втім наступного року тролейбуси та трамваї взагалі можуть зупинитися, - зауважив голова Київської держадміністрації. Олександр Попов обурений тим, що держбюджет 2013 року ухвалений без обговорення із міськими керівниками. У результаті вже після голосування документа він дізнався, що витрати столиці скорочені майже на третину. Взагалі, ухвалення державного бюджету наступного року увійде в історію якнайшвидше. На розгляд головного фінансового документа країни депутатам вистачило менше 30-ти хвилин. Інший резонансний закон, про який країна говорила протягом останніх трьох тижнів, депутати не розглядали взагалі. Тож, 15-відсоткового податку на продаж валюти поки не буде». Хвиля повідомлень про те, що Попов критикує владу, пройшла інформаційним простором і передчасно розбилась об наступну заяву керівника КМДА – що він не планує виходити з партії, яка так жорстоко підвела Київ. Зацікавитись причинами несподіваної критики власного партійного керівництва (Азаров і Янукович, нагадаю, є Лідером і Головою ПР) і можливими її наслідками міг би й ICTV, якби хотів. Натомість, у сюжеті Олександра Візгіна про останні конвульсії Ради VI скликання Попова ще раз змальовано новоявленим опозиціонером.

Натомість, ICTV «виловив» справді важливу (з погляду необхідності контролю виконання) обіцянку Януковича й подав її вкупі із повідомленням про те, що держава перестає будувати житло для військових:

«Не будуватимуть наступного року квартири для військовослужбовців. Вперше за останні роки у державному бюджеті під це не передбачені гроші, натомість закладені невеликі збільшення зарплат нашим воякам. Цього тижня в день Збройних сил України керівництво української армії запевняло, що працює над підвищенням її професійного рівня, а Президент Янукович зробив фактично сенсаційну заяву про те, що наступного року в Україні відбудеться останній призов, а з 2014-го українська армія повністю перейде на контрактну основу.

Віктор Янукович, Президент України: "Ми призупинимо призов до строкової військової служби і перейдемо до комплектування армії та флоту виключно за контрактом"». Заява справді сенсаційна – варта глибшого розкриття, наприклад, залучення експертної думки щодо того, чи реально її виконати.

На щастя, не забули «Факти тижня» вшанувати розлогим сюжетом вручення премії Future Generation Art Prize (вгадайте, хто засновник). Із цікавого у випуску – сюжет Мирослава Ганущака про полювання, законне й не дуже, героєм якого став знаний екстремал серед політиків Євген Червоненко.

«1+1», «ТСН. Тиждень»

Хочу подякувати Олі Кашпор за те, що вона у своєму інтерв’ю «Телекритиці» розтлумачила підхід до верстки «ТСН. Тижня». Програма Алли Мазур, без сумніву, має на нього повнісіньке право. Але починати випуск не просто з загибелі українців у морі на двох суднах, але й із сюжету про український флот у продовження цієї теми – перебір. Аргумент, що це саме те, що цікавить українців зараз, не приймається, адже насправді навряд чи більшості пересічних телеглядачів зараз, коли вирішується доля держави, найбільше хочеться знати, як іржавіють українські танкери. Про те, що йдеться про проблему «давню», говорить у підводці до другого сюжету випуску сама Алла Мазур: «Трагедія "Волго-Балта" знову нагадує про давню біду українських мореплавців. Утративши власний флот, вони змушені найматися на іноземні судна, які іноді нагадують плавучий брухт, що йде під воду навіть від невеликого шторму. Іншої роботи немає. Європейські моряки вже давно зайняли кращі пасажирський та вантажний флот і не хочуть наражати себе на небезпеку. Як же припинити список смертей українців на плавучих трунах?».

Зате, як і ICTV, «1+1» зауважив обіцянку Януковича скасувати призов і пов’язав її зі скороченням витрат на армію: «Наймасовіша присяга просто неба. Більше тисячі новобранців Внутрішніх військ клялися вірно служити народу України в суботу в столиці під зворушеними поглядами родичів і коханих. Ну а рідні тих, кого до армії ще не покликали, надихнулися цього тижня заявою Президента, що Збройні сили скоротять і переведуть на контракт. І призов 2013-го, планує Міноборони, буде останнім. Що перемога досягається не за рахунок численності армії, а за рахунок високого рівня її підготовки, знову говорили з нагоди професійного свята українських військових 6 грудня. Утім подарунок їм від парламенту вийшов специфічним – у держбюджеті, ухваленому цього ж дня, уперше за всю історію незалежної України не передбачено грошей на будівництво і придбання житла для військових окремим рядком».

Ще одна ексклюзивна тема «ТСН» - подання Україною заявки на зміну митних тарифів у Світовій організації торгівлі (сюжет Ольги Кошеленко). Натомість, інформацію про намір України вступити до Митного союзу подано занадто стисло і з недостовірним посиланням: «Цього ж тижня офіційний Київ вустами Президента майже сказав "так" Митному союзу. Україні необхідно приєднатися до деяких положень цього союзу, і це вже не політика, а питання виживання, – зробив несподівану заяву Янукович в Ашхабаді, на черговому саміті глав держав СНД. Однак Митний союз часткового вступу не передбачає, – наголошують знавці. Тому вагаються з оцінками: чи це нова назва для старої формули "три плюс один", яка так не подобається Кремлю, чи пробний камінь перед вирішальним кроком зміни зовнішньополітичного вектора».

І насамкінець, цього разу вже без іронії, мушу наголосити на недоладності імітації референдуму, організованої «ТСН. Тижнем». Проводити паралель між вуличною акцією та справжнім референдумом, можливо, й весело, але явно не коректно, а висновки з журналістського квазіексперименту глядач може зробити цілком серйозн – як роблять і самі журналісти:

«За новоспеченим законом про референдум, змінити те, за що народ вже проголосував, можна буде лише через 5 років, на іншому референдумі. Ідея насправді приваблива – пряме народне правління. Будь-хто зможе запропонувати нове майбутнє для всієї країни – від вступу в Митний союз, до легалізації наркотиків. Варто лише зібрати 3 мільйони голосів. Та вже перший приклад покращення майбутнього таким способом довів: якби наш експериментальний референдум був справжнім, ваша оплачувана відпустка від завтра тривала би 2 дні. За це проголосували 70%».

 В експериментальних формах репортерства слід знати міру, коли вони стосуються серйозних питань, які можуть змінити ситуацію в Україні (і серйозність яких, імовірно, громадяни можуть усвідомлювати не до кінця).

«Інтер», «Подробности недели»

Рішення Віктора Януковича внести кандидатуру Миколи Азарова на пост прем’єра до Верховної Ради стало доленосним   для власника телеканалу «Інтер» Валерія Хорошковського. Попри це, «Подробности недели» побачили більший потенціал новини №1 в інформації про стрілянину в одеському нічному клубі.

Але, якщо ви подумали, що в команді Олега Панюти не чують, звідки дме вітер змін у житті Валерія Івановича, то помиляєтесь. Уже в наступному повідомленні відчуваємо іронію та підтекст, що відсилає нас до життєвої ситуації власника «Інтера»:

«Ба, знакомые всё лица! Виктор Янукович внес кандидатуру Николая Азарова на должность Премьер-министра. Как и обещал, глава государства с фамилией определился до конца недели. Успел до вылета с государственным визитом в Индию. Николай Азаров возглавлял правительство последние три года. 3 декабря он подал в отставку, поскольку был избран народным депутатом. Как и несколько министров его кабинета, которые также пока готовы работать в Верховной Раде. И сегодня же Азаров на своем персональном сайте сообщил, что новое правительство будет сформировано не ранее 13-14 декабря».

Далі – більше: іронізуючи (щоправда, з недостовірним посиланням) з приводу обставин ухвалення бюджету, «Подробности недели» залучають до обговорення головного фінансового документу… колишнього в.о. міністра уряду Тимошенко!

«Совместное творение нардепов и Кабмина не критикует разве что ленивый. Дескать, доходы бюджета завышены, рост экономики – более 3 процентов – нереален. При этом каждую четвертую гривну бюджета придется отдать кредиторам – за долги. О реалистичности бюджета на следующий год мы будем говорить с Игорем Уманским. В кризисный 2009-й он возглавлял Министерство финансов Украины. Добрый вечер, Игорь Иванович. Причины экономить и тогда и сейчас – схожи. Поскольку многие сходятся во мнении, что 2013-й будет непростым, с точки зрения финансов, годом. Как вы думаете?

Игорь Уманський, и.о. министра финансов Украины (2009-2010): "Добрый вечер. Я думаю, что следующий год, безусловно, простым не будет"».

І тут же – саркастичний сюжет Артема Альошина про те, як влада несправедливо вчинила з бюджетниками: «Правительство готовило бюджет всю осень. Корпело над ним днями и ночами. Парламент принял его за один день. Так что же это за документ? Чем власть одарила украинцев под Новый год? Начнем с образования. Студентам и преподавателям достался вот такой пенал. На подарок посолидней денег в казне нет». І тут маємо коментарі міністрів «помаранчевих» днів:

«Хотя на первый взгляд, кабминовский Дед Мороз щедр и весел. Общие расходы на образование, вместе с деньгами местных бюджетов, впечатляют. Это, ни много ни мало, свыше шестидесяти миллиардов гривен. На четыре больше, чем в 2012-м. Но вот незадача. Студенты от этого богаче не станут. В вузе стипендия будет в районе 730 гривен. В техникуме - 550. А в ПТУ и вовсе - меньше трехсот. На теплую одежду точно не хватит. А "утепляться" учащимся придется, - прогнозирует бывший министр образования Станислав Николаенко». Про недофінансування медицини говорить екс-міністр охорони здоров’я Юрій Поляченко.

Далі – ще жорсткіше: «Сухой паек – такой подарок получили от государства бюджетники. "Не до жиру – быть бы живу" – таким может быть их девиз в 2013-м. На своих наемных работниках власти решили сэкономить. После нового года минимальная зарплата будет немногим выше 1100 гривен. А в декабре следующего года - едва перевалит за 1200. То есть вырастет аж на пять процентов. Инфляция ожидается почти такая же. Получается, повышения и вовсе нет».

У подальшій розлогій розмові тимошенківець Уманський (завсідник сюжетів 5 каналу, ТВі та інших традиційно критичних до влади каналів), як і слід було чекати, розбомбив бюджет уряду Азарова, а Олег Панюта – вперше за час своєї роботи на «Інтері», якщо вашого автора не зраджує пам’ять, - своїми запитаннями допомагав критикувати, а не вихваляти владу.

Усе, що ми почули на захист бюджету – це не досить конкретний коментар регіонала Олексія Плотникова: «В принципе, там вполне логичные макропоказатели, может быть, они чуть лучше, чем прогнозируют международные финансовые организации, но, в принципе, он достаточно реалистичен» у сюжеті Артема Альошина. Він збалансований значно конкретнішим критичним коментарем опозиціонера Сергія Терьохіна. А на додачу до цього – ще й страшилка про Попова і Київ: «А в Киеве с таким бюджетом может остановиться общественный транспорт. Об этом заявил глава Киевской городской госадминистрации Александр Попов в эфире одного из центральных телеканалов. Дефицит столичного бюджета в 4 миллиарда, по словам Попова, может привести еще и к сокращению, например, количества школ. То есть с такими цифрами в смете, уверен Александр Попов, придётся на треть сократить все, что финансируется из бюджета».

Мусимо повторно процитувати підводку з попереднього випуску «Подробностей недели»:

«Премьерство Азарова запомнилось многим. Это первое правительство за 20 лет независимости, которое взялось за реформы. О том, что налоговую систему страны давно пора менять, говорили многие, но дальше разговоров дело не шло. О том, что необходима реформа медицинского обслуживания, соглашались, но не делали. О том, что стране, как воздух, нужна пенсионная реформа, не говорил только ленивый. Но, снова же, никто ничего не делал. Подобные реформы в мировой практике так и называют - непопулярными. Тем не менее, Азаров впрягся и понёс».

Далі обійдемось  вже без цитування, але нагадаємо, що в кожному випуску протягом останніх двох років «Подробности недели» благоговійно відтворювали заяви та обіцянки Миколи Азарова та Віктора Януковича, зазвичай не супроводжуючи їх коментарями не тільки опозиціонерів, але й незалежних експертів. А вже звертатись до колишніх тимошенківських міністрів по оцінку дій міністрів азаровських і самого Азарова – це взагалі для «Інтера» річ небачена. Тут навіть про саму Юлію Володимирівну, попри її зірково-в’язнівський статус, згадували раз на кілька випусків двома словами.

Очевидно, за тиждень, що минув від попереднього випуску «Подробностей недели», відбулося щось, що так знаково вплинуло на редакційну політику програми й змінило підхід її команди до висвітлення політичних новин. А це наводить нас на думку, що, з огляду на демарш Валерія Хорошковського, на інформаційно-політичне мовлення його телеканалу чекає ще чимало цікавих метаморфоз. У те, що все це робиться із бажання демонстративно догодити Громадській раді, якось не віриться…

Верстка підсумкових телетижневиків 9 грудня 2012 року

ТВі, «Підсумки з Вахтангом Кіпіані»

3 дні без Януковича, голова держави відбув з візитом в Індію

Гість в студії - Микола Томенко, віце-спікер Верховної Ради України 6-го скликання

ВладометрУхвалення бюджету на 2012 рік стало дембельським акордом для Верховної Ради 6-го скликання

Сьогодні міжнародний день боротьби із корупцією

Гість в студії - Віктор Пинзеник, народний депутат 6-го скликання Верховної Ради України. Екс-міністр Юрій Луценко вийде з в’язниці у 2015 році.

Перший національний, «Підсумки тижня»

Президент вніс кандидатуру Миколи Азарова на посаду Прем'єр-міністра  

Похолодання збільшує кількість смертей

Огляд подій тижня  

Україна вшосте відзначає Всесвітній день боротьби з корупцією      

В Україні має змінитись законодавство про виплату аліментів          

Дворічний В’ячеслав потребує допомоги небайдужих

«1+1», «ТСН. Тиждень»

Води зразу двох морів стали могилою для українців    

Українські моряки змушені найматися на старі іноземні судна           

В Києві склали наймасовішу присягу     

Київ подав до СОТ заявку на зміну митних тарифів     

Офіційний Київ вустами Президента майже сказав «так» Митному союзу  

Депутатам вистачило 32 хвилини для прийняття бюджету на 2013 рік        

Огляд подій тижня  

«ТСН-Тиждень» дослідила мрії жінок про ідеального чоловіка          

В одеському нічному клубі розстріляли людей  

Українська порнозірка попросила в Євросоюзі політичного притулку         

В Україні набув сили закон про референдум     

«Інтер», «Подробности недели»

Перестрелка в ночном клубе Одессы      

Виктор Янукович внес кандидатуру Николая Азарова на должность Премьер-министра 

Верховная Рада приняла государственный бюджет на 2013 год        

Гость программы – Игорь Уманский, и.о. министра финансов Украины (2009-2010)        

В Киеве может остановиться общественный транспорт          

В море зачастую выходят старые, ржавые и сильно перегруженные суда

На Украину надвигается метель   

В срочном лечении нуждается украинская фармацевтика       

ICTV, «Факти тижня»

Українські моряки гинуть у чужих морях           

Негода пройшлася Україною        

Верховна Рада VI скликання припинила своє існування        

У Києві виросли цілі депутатські мікрорайони  

На будівництво житла для військових у бюджеті не заклали коштів 

Анатолій Кінах потрапив в аварію          

На Львівщині перекинулася маршрутка  

На справжню погоню із перестрілкою перетворилося незаконне полювання на Волині   

У Києві вручили премію Future Generation Art Prize     

В Києві перепоховали прах сотень черниць      

Анонс випуску шоу «Останній герой. Друга висадка»

5 канал, «Час: Підсумки тижня»

Президент звільнив і запропонував призначити Азарова прем’єром 

Депутати прийняли бюджет на 2013 рік 

Україна визначається з зовнішнім вектором       

В Єгипті тривають заворушення  

Рада суддів України виступила проти мітингів на підтримку родини Павличенків           

«Україна», «События недели»

Виктор Янукович предложил Верховной Раде кандидатуру нового Премьер-министра   

Парламент шестого созыва закончил свою работу        

Больше половины депутатов шестого созыва больше не вернутся в сессионный зал         

Парламент принял бюджет на 2013 год  

В Ашхабаде прошел саммит глав государств СНГ       

У берегов Турции затонул украинский сухогруз «Волго-Балт 199»

Кулинары разрушают исторический центр Львова      

Конгресс Соединенных Штатов решил отменить лотерею Green Card         

Моніторинг здійснено громадською організацією «Телекритика» в рамках проекту «Моніторинг дотримання журналістських стандартів у підсумкових інформаційно-аналітичних телепрограмах з навчальним відеокомпонентом» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Засади моніторингу дивіться тут.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: tvtorrent.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3257
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду