«Україна» сподівається зробити з «Дуелі» «бомбу»
«ТК» побувала на першому прямому ефірі нового конфлікт-шоу «Дуель» із Олександром Мельничуком на каналі «Україна».
25 жовтня на телеканалі «Україна» відбулася прем’єра нового суспільно-політичного ток-шоу «Дуель», створеного за купленим у НТВ форматом «К барьеру!». Ця програма вже декілька сезонів є одним із найбільш рейтингових проектів у Росії. Автори формату – шеф-редактор «К барьеру!» Гаяна Амбацурмян та ведучий Володимир Соловйов – давно говорили, що не проти продати його закордон. Більше того, у Вірменії вже розпочиналася підготовка до запуску проекту, проте у процесі його реалізації виникли складнощі і від ідеї довелося відмовитися.
Як розповіла «ТК» виконавчий продюсер каналу «Україна» Оксана Ксьонс, однією з умов продажу формату була вимога узгоджувати з російськими колегами навіть мінімальні зміни. Однак, на її думку, це не означає, що ці дві програми будуть однаковими: «“Украина” была первым каналом в странах СНГ, который отважился воплотить в жизнь этот формат. Я скажу вам честно: наш программный директор, Ира Курчакова, очень долго добивалась покупки формата. Однако у нас программа собственного производства, она адаптирована под наш рынок».
За правилами формату, у студію запрошують двох гостей, які мають діаметрально протилежні погляди на актуальну для суспільства тему. Кожен із дуелянтів має право взяти з собою двох секундантів або вибрати їх зі списку, запропонованого редакторами програми.
Програму розділено на три раунди. Під час першого учасники ставлять одне одному запитання. Під час другого це право переходить до секундантів, а у третьому дискусія знову відбувається між самими дуелянтами та ведучим.
Право визначити переможця спочатку надається присутнім у студії суддям, але останнє слово залишається за телеглядачами. Вони можуть віддати свій голос за одного з учасників, подзвонивши за студійними телефонами під час ефіру.
Зміна назви програми була ініціативою каналу «Україна». Адже, на їх думку, «Дуель» звучить яскравіше, ніж «До бар’єру». Одразу стає зрозуміло, що між учасниками програми відбуватиметься не просто дискусія, а справжній словесний двобій.
Технології виробництва програми в Україні та Росії також неоднакові. Головна відмінність полягає в тому, що в Росії програма виходить в ефір чотири рази. Спочатку в прямому ефірі програму бачать тільки на Далекому Сході. Потім іде трансляція на Сибір, Урал та, зрештою, Центральну Росію. Тож жителі Москви можуть подивитися програму тільки в записі.
«У нас, в отличие от коллег с НТВ, чистый прямой эфир. В России вещание идёт на 5 орбит, и только на первую в прямом эфире, всё остальное – уже с монтажными правками. И мы не собираемся отказываться от идеи прямого эфира и в дальнейшем, потому что хотим дарить зрителю реальные эмоции», – наголошує Оксана Ксьонс.
Відрізняється і кількість людей, які працюють над програмою на НТВ та ТРК «Україна». Проте керівники програми не вважають, що їх команди варто порівнювати. Адже ці канали мають абсолютно різну структуру. «Мы все делали самостоятельно. Только единожды в сентябре посетили эфир программы в Москве. На мой взгляд, команда российских коллег работает очень слаженно и профессионально. А авторам идеи хочу сказать отдельное спасибо за такой яркий формат», – прокоментувала Оксана.
Навіть на першому ефірі в Україні не був присутній ніхто з російських колег. «В этот же день выходит в эфир “К барьеру!”, поэтому у них не было такой возможности. Однако мы пообещали выслать им кассету с записью программы», – пояснив «Детектор медіа» Олександр Мельничук.
Пошуки ведучого тривали майже два місяці. «Это был довольно сложный процесс. Впрочем, как обычно при запуске новых проектов. Когда мы поработали Александра Мельничука, то поняли, что это лучшая кандидатура. К тому же, он сразу очень понравился нашим российским коллегам», – розповідає виконавчий продюсер каналу.
За словами самого Олександра, його зацікавила можливість спробувати себе в новому форматі: «Це було не грошове питання, а саме можливість попрацювати за більш жорсткими правилами. Якщо все вдасться так, як ми хочемо, – це буде “бомба”».
Процес підготовки до першого ефіру відбувалася в досить жорсткий термін: «Я прийшов на канал 6 вересня та одразу розпочав роботу».Олександр не прагне бути схожим на свого російського колегу, проте робота над власним образом потребує досить багато сил: «Володимир Соловйов, щоб витримати фізичне навантаження під час ефіру, щодня відвідує спортзалу. В мене ж поки що на це немає часу».
Гостями першої програми стали лідер Партії вільних демократів Михайло Бродський та член блоку БЮТ Андрій Портнов. Але незважаючи на досить напружені стосунки між теперішнім та колишнім бютівцем, ведучому не одразу вдалося створити між ними конфліктну ситуацію. Проте в програмі були й досить цікаві моменти. Принаймні, так вони сприймалися під час перегляду програми в студії.
Реакцію та оплески аудиторії переважно зривав Михайло Бродський, який вміє зробити свою промову ефектною та епатажною. Врешті-решт досить очікувано він і став переможцем. Через це одразу виникає питання. А чи багато в нашій країні постатей, які не тільки мають власну думку, але й здатні ефектно відстояти її в прямому ефірі? І тут вже багато що залежить від ведучого та його вміння в потрібний момент загострити конфлікт. Недарма ж найчастішим гостем російської програми «К барьеру!» є Володимир Жириновський, який не стримує себе в виразах. Крім того, щоби здивувати глядачів, один російські депутат не погребував принести на ефір живу качку. Таким чином, під час програми на тему «Свобода ЗМІ» він хотів нагадати про газетних «качок».
Сам Олександр Мельничук упевнений – такі люди є. Він пообіцяв, що в подальшому гостями студії будуть не тільки політики, але й інші відомі люди. За його словами, ніхто з тих, кого вони запрошували на ефір, не відмовився: «Щоправда, одна жінка зауважила, що не хотіла би брати участь саме в першому випуску програми. Ще двоє людей не змогли бути, оскільки в цей час мали відрядження. Проте, сподіваюся, ми зможемо побачити їх в одній із наступних програм». Він зазначив, що гості першої програми погодилися практично одразу. Тільки попросили надіслати їм детальну інформацію про формат програми.
Рейтинги першого ефіру програми не дуже вдалі. В цей час по «1+1» іде інше ток-шоу – «Я так думаю» з Анною Безулик, тож перетягти частину цієї аудиторії до нової програми буде не так легко. Ані Олександр, ані Оксана не уточнили, яких саме рейтингів очікує від нового проекту керівництво каналу. Адже наразі це є найбільш складна у виробництві програма на телеканалі «Україна».
Фото надані каналом «Україна»
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
2
летающий пончик
6263 дн. тому
а много ли у нас диаметрально противоположных точек зрения? И многие ли политики хотят отстаивать эти точки зрения в прямом эфире?
Рецепт
6263 дн. тому
На жаль, Мельничуку навіть із бачками і розтопиркою ніг до Соловйова - як рачки до Китаю:( Програму можна витягти за рахунок участі ідіотів і пустобрехів типу Бродського - такого добра в нас хоч греблю гати, правда, всі вони вже використані шустерманами, куліковими...
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ