Про що мовчали новини в серпні 2018 року

Про що мовчали новини в серпні 2018 року

18 Вересня 2018
3625

Про що мовчали новини в серпні 2018 року

3625
Узагальнений моніторинг за 27 серпня — 1 вересня 2018 року матеріалів суспільно-політичної тематики з ознаками замовності (або цензури) в теленовинах, а також випадків замовчування важливої для суспільства інформації.
Про що мовчали новини в серпні 2018 року
Про що мовчали новини в серпні 2018 року

Примітка: за 2018 рік — це дані за 27 серпня — 1 вересня, 21–26 травня і 5–10 лютого. За 2017 рік — це дані за 6–12 листопада, 21–26 серпня та 15–20 травня.

1. МАТЕРІАЛИ З ПОРУШЕННЯМИ ПРОФЕСІЙНИХ СТАНДАРТІВ, ЯКІ МОЖУТЬ СВІДЧИТИ ПРО ОЗНАКИ ЗАМОВНОСТІ (ЦЕНЗУРИ)

Загалом протягом звітного тижня в підсумкових випусках щоденних новин досліджуваних телеканалів була така кількість матеріалів суспільно-політичної тематики з порушеннями професійних стандартів, які можуть свідчити про ознаки замовності (цензури):

На звітному тижні серпня матеріалів із ознаками замовності було на каналах відчутно менше, ніж у попередній період моніторингу. При цьому трійка лідерів антирейтингу залишилася незмінною. На СТБ, 5-му каналі й на «1+1» таких матеріалів було небагато. На «UA: Першому» таких матеріалів узагалі не було (вже четвертий моніторинг поспіль).

Як і раніше, значну частку матеріалів із ознаками замовності на більшості каналів становлять матеріали «паркетного» характеру (засідання, поїздки регіонами, урочистості тощо) або ж незбалансовані коментарі окремих політиків чи посадовців на різні теми. На звітному тижні найчастіше в подібних матеріалах у позитивному контексті з’являлися прем’єр Володимир Гройсман (16 матеріалів на чотирьох каналах), Президент Петро Порошенко (10 матеріалів на шести каналах) і народний депутат Сергій Каплін (5 матеріалів на одному каналі). По каналах найбільше подібних матеріалів було на «Інтері» (23 матеріали), «Україні» (9 матеріалів) і ICTV (8 матеріалів). На звітному тижні кількість таких матеріалів (48) була меншою, ніж у травні (75), але загалом дуже високою, з урахуванням того, що подібні повідомлення майже завжди не містять суспільно значущої новини, бо повідомляють просто про поточну роботу посадовців чи депутатів або про їхні суб’єктивні міркування з різних приводів.

Наприклад, 28 серпня всі канали, крім «UA: Першого», подають інформацію про щорічну зустріч Президента Порошенка з українськими послами, де головною новиною ставлять слова Президента про те, що Україна розірве договір про дружбу з РФ. Порошенко також каже, що «вже найближчим часом очікує від МЗС необхідний пакет документів для початку реалізації цього процесу». Жоден із каналів не поставив (принаймні міністру закордонних справ, якщо доступу до Президента журналісти не мали, але Президентові можна було надіслати інформаційний запит із цього приводу, чого канали також не зробили) цілком логічне запитання: чому це починає робитися на п’ятий рік війни? Саму цю думку, щоправда також із порушенням стандартів, висловила ведуча на ICTV: «Яка дружба, коли ми воюємо? Україна нарешті збагнула, що навіть формальна і на папері угода про дружбу дисонує зі здоровим глуздом і не витримує жодної критики». За стандартами, таку думку повинні озвучувати не журналісти, а учасники політичного процесу. Крім того, це питання заслуговувало й на експертну оцінку, чого канали також не подали.

Або 1 вересня «Інтер», ICTV й «Україна» повідомляють із посиланням на прем’єра Гройсмана, що уряд виділив 1 млрд грн на переоснащення початкової школи. Жоден із цих трьох каналів не повідомляє при цьому, з якої саме бюджетної статті уряд «виділив» ці гроші. Це є важливим для повноти інформації моментом, адже ці гроші мали бути запланованими урядом ще в законопроекті про цьогорічний бюджет, отже уряд просто виконав свою функцію, рутинну роботу. Й інше питання, яким не зацікавилися журналісти: чи такої суми насправді вистачає для якісного переоснащення всіх українських шкіл (при тому, що на більшості каналів на звітному тижні виходили численні сюжети про те, що велика кількість шкіл матеріально-технічно не готова до цих змін у навчальному процесі). Натомість у своїх матеріалах канали надають слово самому Гройсману для позитивного меседжа про те, як уряд підтримує освіту і працює над її реформою.

«Інтер» протягом звітного тижня відстежував поїздку двох народних депутатів — Наталії Королевської («Опозиційний блок») і Сергія Капліна (формально БПП) — Луганською й Донецькою областями і періодично надавав слово лідеру «Опозиційного блоку» Юрію Бойку для коментування різних тем. «Інтер» та «Україна» також відстежують пересування лідера Радикальної партії Олега Ляшка. «Інтер» і ICTV — пересування лідерки «Батьківщини» Юлії Тимошенко.

Ознаками замовності в усіх матеріалах такого виду є порушення стандартів балансу думок (слово надається лише політику / чиновнику й не надається тим людям, яких тема зачіпає безпосередньо, не надається політичним опонентам, не надається експертам у складних темах), відокремлення фактів від думок (використання лексики урочистого стилю, що штучно підвищує статус простої дії — «заявив», «закликав», «наголосив», «підкреслив» тощо, або оцінної лексики на позначення тієї ж простої дії — «впевнений», «переконаний», «наполягає», «визнає» тощо), повноти інформації (крім ігнорування важливих для теми деталей, повністю ігноруються важливі бекґраунди). У значній частині таких повідомлень або немає новини як такої, або ж у новинах про реальну подію невиправдано велику увагу канали приділяють участі в події певного посадовця чи політика.

Із цих матеріалів на звітному тижні були такі:

27 серпня:

 • Порошенко побував на Миколаївщині («Інтер», ICTV, «Україна»)
 • Муженко каже, що до невиправданого взяття Іловайська в серпні 2014 були причетні політики (ICTV)

28 серпня:

 • Порошенко зустрівся з українськими послами («1+1», «Інтер», СТБ, ICTV, 5-й канал, «Україна»)
 • Гройсман зустрівся з українськими послами («Україна»)
 • Нардепи Королевська і Каплін побували в Харкові («Інтер»)
 • Нардепи Новинський і Льовочкін взяли участь у святі Успіння в Києво-Печерській Лаврі («Інтер»)
 • Лідер «Опозиційного блоку» Бойко про голосування переселенців на виборах («Інтер»)
 • Лідерка «Батьківщини» Тимошенко побувала на Херсонщині (ICTV)

29 серпня:

 • Порошенко написав у Фейсбуці пост до роковин Іловайської трагедії («Інтер»)
 • Звіт із засідання Кабміну («Інтер», СТБ, ICTV, «Україна»)
 • Кабмін допоможе Києву вирішити питання з боргами за газ («Інтер», 5-й канал)
 • Лідер «Опозиційного блоку» Бойко — про те, що треба вести переговори з «Л/ДНР» («Інтер»)
 • Нардепи Королевська і Каплін побували в Луганській області («Інтер»)
 • Лідерка «Батьківщини» Тимошенко поспілкувалася з фермерами в Миколаєві («Інтер»)

30 серпня:

 • Гройсман — про вибори в об’єднаних територіальних громадах («Інтер», ICTV, «Україна»)
 • Міністр закордонних справ Клімкін — про розірвання договору з РФ (5-й канал)
 • Нардепи Королевська і Каплін побували у Слов’янську і Краматорську («Інтер»)
 • Лідерка «Батьківщини» Тимошенко в Одесі поспілкувалася з портовиками («Інтер» , ICTV)

31 серпня:

 • Гройсман побував на Харківщині та Дніпропетровщині («Інтер», «Україна»)
 • Марченко змінив Шимківа на посаді заступника глави Адміністрації Президента («Інтер»)
 • Лідер «Опозиційного блоку» Бойко критикує парламент за бездіяльність («Інтер»)
 • Нардеп Каплін коментує звільнення з посади секретаря Полтавської міськради («Інтер»)
 • Лідер Радикальної партії Ляшко в Маріуполі вручив ключі від квартир переселенцям із зони бойових дій («Інтер» , «Україна»)

1 вересня:

 • Луценко відвідав КПВВ «Мар’їнка» і прокоментував смерть Захарченка («1+1», «Інтер», ICTV)
 • Гройсман — про освітню реформу («Інтер», ICTV, «Україна»)
 • Королевська відвідала Світлодарськ і Миронівку («Інтер»)

***

На каналі «Інтер», крім згаданих вище матеріалів, були й інші.

27 серпня Андрій Єрмолаєв у ролі експерта обґрунтовує російський сценарій «реінтеграції Донбасу» в Україну, збудований на переговорах українського керівництва з ватажками квазіреспублік. Жодного балансу думок, попри явну спірність заявленого, в матеріалі немає. Як і бекґраунду самого Єрмолаєва (який за часів президентства Януковича чотири роки обіймав посаду директора Національного інституту стратегічних досліджень, а ще раніше був заступником з ідеологічних питань голови Народно-демократичної партії — «партії влади» часів президентства Кучми).

29 серпня в ефір вийшов матеріал, у якому представники кількох облгазів кажуть, що «опалювальний сезон на межі зриву», і звинувачують Кабмін і «Нафтогаз» у «несправедливих» тарифах. При тому слово у відповідь представникам Кабміну та «Нафтогазу» надано не було. Того ж дня в ефір вийшов матеріал про те, що в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, глава «Нафтогазу» Андрій Коболєв і керівник НАБУ Артем Ситник очолюють «антирейтинг народних симпатій». Посилаються при цьому на опитування соціологічної групи «Рейтинг». Дані цього соцопитування не дають підстав говорити про «очолення антирейтингу» саме Супрун, Коболєвим і Ситником, оскільки в соцопитуванні є список із 21 політика / чиновника, підібраних випадковим чином (імовірно — виходячи з побажань замовника дослідження), і в цьому списку немає ключових фігур, зокрема й тих, які можуть мати ще вищий рейтинг недовіри населення. Крім того, самі соціологічні дані подано недостовірно, без всіх необхідних позицій.

У матеріалі 31 серпня про те, що вчителям на Прикарпатті два місяці не платять зарплату, трибуна для незбалансованої критики влади надається голові регіональної організації «Опозиційного блоку». У матеріалі про свято 1 вересня в київській школі — піар народного депутата Олександра Третьякова, «завдяки» якому нібито було профінансовано будівництво шкільного стадіону.

В усіх згаданих вище матеріалах «Інтера» крім стандарту балансу думок часто грубо порушується стандарт відокремлення фактів від думок, за рахунок висновків і оцінок журналістів, безпідставних узагальнень. Приклади:

 • «Однако, процесс уже стартовал»;
 • «Сегодня на заводе “Заря-машпроект” прошли испытания новой мощной турбины»;
 • «Проблемы вынужденных переселенцев не решаются уже более четырех лет»;
 • «Ведь те финансовые потоки, которые раньше расходились по карманам, нужно направить в госказну»;
 • «У людей проблемы одни и те же: высокие тарифы, низкие зарплаты и отсутствие социальных гарантий»;
 • «В Центре предоставления админуслуг не протолкнуться»; «Успение Пресвятой Богородицы — великий праздник для всех православных, включая политиков. С восьми утра здесь были народные депутаты из “Оппозиционного блока” Сергей Левочкин и Вадим Новинский. Вместе с верующими они отстояли службу. Народные депутаты уверены, что именно в такие дни украинцев объединяет вера. И не важно, политик ты или нет. Ведь, этот праздник призывает к любви и единству»;
 • «Оппозиционеры постоянно выступают с предложениями, цель которых — достижение мира на востоке страны»;
 • «Социальная защита — одна из главных проблем на Донбассе»;
 • «Одна из самых наболевших проблем — получение субсидии за услуги ЖКХ»;
 • «Оппозиционеры разработали законопроект, благодаря которому мирным жителям, пострадавшим из-за боевых действий, полагается целый ряд льгот. Но в сессионном зале его до сих пор не рассмотрели. Впрочем, нардепам удалось на местном уровне добиться того, чтобы этот статус получили дети, живущие возле линии разграничения»;
 • «Реформа образования длительный процесс, результаты которого будут ощутимы лишь через 10-12 лет, но очень важно уже сейчас заботиться о тех, кто обучает подрастающее поколение украинцев»;
 • «Газовый кризис в столице. НАК “Нафтогаз” по-прежнему отказывается поставлять голубое топливо, пока Киев не рассчитается с долгами. Это грозит срывом отопительного сезона»;
 • «Дескать, у предыдущего контрагента “Киевэнерго” перед монополистом огромный долг — почти 5 миллиардов гривен. Из них больше миллиарда — это начисленные НАКом штрафы. По факту, этот долг пытаются повесить на киевлян»;
 • «Отопительный сезон по всей Украине также на грани срыва. Представители компаний-операторов газораспределительных сетей бьют тревогу. Отрасль, из-за мизерных зарплат, ежедневно покидают сотрудники»;
 • «Работают в убыток, да еще и за минимальную оплату»;
 • «В небольших населенных пунктах ситуация уже критическая»;
 • «Новые кадры подобрать сложно и на их обучение уйдет минимум два года»;
 • «Вопрос глобальнее. Ресурс газораспределительных сетей не безграничен, а это означает, что материальную базу необходимо постоянно модернизировать и содержать в хорошем состоянии»;
 • «Тем временем, газовщики утверждают, что отопительный сезон по всей стране на грани срыва. Запускать и ремонтировать газораспределительные системы практически некому. И если правительство не решит вопрос с распределением тарифа в ближайшее время, то уже через месяц возможна остановка всей системы. А газовщики могут выйти на массовые акции протеста»;
 • «Кстати, не только глава “Нафтогаза” оказался в лидерах антирейтинга народных симпатий»;
 • «Проблем в сельском хозяйстве много. В частности, неподъемные цены на энергоносители, нечестная конкуренция. Заоблачными считают фермеры и налоги за аренду земли. Стоимость одного гектара начинается от двух тысяч гривен. Правда, некоторые предпочитают не платить и находят незаконные схемы»;
 • «Возрождение уникального курорта»;
 • «Славянск, знаменитые солончаки и соленые озера. Славкурорт — один из лучших оздоровительных центров Донбасса — особенно для людей, которые не могут передвигаться сами. Раньше сюда приезжали десятки тысяч человек. Сейчас гораздо меньше»;
 • «С началом войн уникальный санаторий перестал работать. Оппозиционеры все это время пытались не дать курорту умереть. И вот опять они встречаются с персоналом и пациентами. В Киеве о проблемах Донбасса должны знать, что называется — из первых уст»;
 • «После этого нардепы неожиданно посещают вот эту недостроенную школу. Ее должны были сдать еще в прошлом году. Но обещают уже к ноябрю 2018-го»;
 • «Одна из главных проблем — начисление субсидий. Многим людям попросту отказывают в ее оформлении»;
 • «Портовики Одесской области и партийцы “Батькивщины” собрались, чтобы поговорить о наболевшем. Работники портов, в частности, обеспокоены тем, что осенью парламент собирается принять во втором чтении законопроект о концессии украинских портов. Уверены: в этом случае госпредприятия попросту уйдут оффшорным компаниям, а трудовые коллективы останутся у разбитого корыта. Подобные коррупционные схемы уже якобы «обкатаны» во многих портах»;
 • «Презентовала Юлия Тимошенко и концепцию Нового курса Украины. Это глобальная программа переформатирования институтов власти»;
 • «Новый курс от Тимошенко подразумевает также разработку нового экономического направления, новую стратегию мира и план решения всех социальных проблем, с которыми сталкиваются граждане»;
 • «Обеспечивание заказами этого и других заводом области — один из главных вопросов, которые сегодня обсуждали с премьером, ведь в промышленности задействовано более 150 тысяч человек»;
 • «Цена на газ — еще один острый вопрос этой осени»;
 • «Это самое мощное угледобывающее предприятие»;
 • «А вот одна из главных задач правительства, полная энергетическая независимость страны»;
 • «На заседании побывал и нардеп Сергей Каплин. Он уверен, что теперь в горсовете удастся сформировать новую коалицию из демократических сил, которая должна будет решать целый ворох проблем в Полтаве»;
 • «Обошелся он в 18 миллионов гривен, половину суммы удалось получить благодаря нардепу Ляшко, он настаивал на выделении денег. Кстати, это не первый похожий объект для переселенцев. В течение года в городе уже открыли 2 общежития на 40 квартир»;
 • «Солнечные батареи, энергосберегающие окна, футбольное поле с подогревом и эксклюзивная методика обучения. Чем еще удивляет школа будущего?»;
 • «Столичный Святошин уже называют спортивным районом, ведь только за прошлый год здесь открыли 15 спортивных площадок».

І в багатьох матеріалах грубо порушується стандарт достовірності інформації. Значна кількість фактів і частина суб’єктивних думок подається або взагалі без посилань на джерела інформації, або з некоректними посиланнями (розмитими, узагальненими тощо), є й посилання на інтернет-джерела:

 • «дорожники признают»;
 • «официальные данные Минсоцполитики»;
 • «по мнению экспертов»;
 • «отмечают в “Оппозиционном блоке”»;
 • «люди просят»;
 • «народные депутаты уверены»;
 • «написал на своей странице в Фейсбуке Президент Петр Порошенко»;
 • «рапортуют фискалы»;
 • «власти Киева намерены»;
 • «газовщики приводят статистику»;
 • «об этом говорят на самих предприятиях»;
 • «в профсоюзе газовщиков объясняют»;
 • «в профсоюзе утверждают»;
 • «уверены энергетические эксперты»;
 • «газовщики утверждают»;
 • «предупреждают местные оппозиционеры»;
 • «считают фермеры»;
 • «нардепы пообещали»;
 • «утверждают юристы»;
 • «утверждают химики»;
 • «работники портов обеспокоены»;
 • «подсчитали аналитики».

***

На телеканалі «Україна» крім згаданих вище протягом звітного тижня були й інші матеріали з грубими порушеннями стандартів, що можуть свідчити про замовність. У кожному випуску новин каналу обов’язково є матеріал про благодійні заходи Фонду співвласника каналу Ріната Ахметова. 30 серпня — незбалансований матеріал про те, що київська прокуратура звинувачує в хабарах працівників аеропорту «Бориспіль».

В усіх згаданих матеріалах грубо порушуються стандарти балансу думок і повноти подачі інформації. Крім того, журналісти «України» порушують стандарт відокремлення фактів від думок, вдаючись до власних висновків і оцінок, до безпідставних узагальнень. Приклади:

 • «Президентська інспекція — це лише початок»;
 • «Заохочувати дипломатів до плідної роботи в уряді будуть ще й фінансово»;
 • «Однак через зволікання ЦВК дата не призначена і досі»;
 • «Підприємство випускає не лише сільськгосптехніку, а й машини для армії, лісового господарства і залізниці»;
 • «Відтак, зменшили енергозалежність України від експорту антрациту»;
 • «Але держава має позбутися енергетичної залежності повністю. Українське вугілля має бути в пріоритеті»;
 • «А це значно знизило залежність України від експорту антрациту. З 2014 року це вугілля доводиться переважно експортувати, тому саме вітчизняне вугілля має бути у пріоритеті»;
 • «Утім, перевезення українського вугілля як і інших вантажів, дорожчає, а це позначається на його кінцевій собівартості»;
 • «Лише такий системний підхід зрештою дозволить зробити Україну не лише енергонезалежною, а й країною експортером енергоресурсів»;
 • «Це вже називається макроекономічний підхід»;
 • «Я вам дякую за ваші намагання зробити майбутнє українців, кожного українця кращим і дійсно починати треба якраз з цієї малечі, яка сьогодні пішли в перший перший клас».

І в багатьох матеріалах грубо порушується стандарт достовірності подачі інформації. Найчастіше за рахунок подачі фактів взагалі без будь-яких посилань, рідше подачі як фактів, так і суб’єктивних думок з взагалі безособовими або узагальненими псевдопосиланнями:

 • «йшлося про»;
 • «визначили пріоритети»;
 • «підрахували у Кабміні»;
 • «пояснили члени Центрвиборчкому»;
 • «переконані в компанії».

Як і на попередніх звітних тижнях, у випусках новин «України» гостями студії продовжує бути обмежене коло політиків. Так, цього тижня гостями студії знову були 27 серпня лідер партії «Основа» Сергій Тарута, а 1 вересня — лідер Радикальної партії Олег Ляшко. При цьому ведучий припускається компліментарних оцінок на адресу гостей і ніяк не намагається балансувати сказане ними за допомогою бекґраундів або запитань про конкретику.

***

На ICTV, крім уже згаданих вище «паркетних», у сюжеті за 1 вересня — піар народного депутата Третьякова, який «вибивав з бюджету гроші» на будівництво шкільного стадіону.

У матеріалах з ознаками замовності на каналі порушуються стандарти балансу думок і відокремлення фактів від думок. Приклади:

 • «Аналогів у світі немає. Двигун може не лише забезпечувати транзит газу на компресорних станціях, а й виробляти електроенергію та рухати кораблі»;
 • «Уникнути такого ганебного явища, як відкати»;
 • «Про революційний потенціал дронів на сонячних батареях розповість»;
 • «Дивитись на світ очима дронів із висоти у кілька сот, а то і кілька тисяч метрів — для нас вже звична річ. Та цей безпілотник, без перебільшення, може змінити майбутнє»;
 • «Водночас чинні юридичні колізії призвели до того, що в понад сотні новоутворених громад вибори опинилися під загрозою зриву, а значить це загальмує процес подальшої децентралізації по країні»;
 • «А уряд на освітні зміни вже виділив 1 мільярд гривень»;
 • «До будівництва нових шкіл у столиці підходять із сучасними технологіями. Насправді, гральні та спортивні майданчики приховують у собі 50 пробурених свердловин, які беруть від землі тепло взимку, холод — влітку»;
 • «Задля такого комфорту школярів нардеп Олександр Третьяков вибивав гроші з бюджету».

Чимало фактичної інформації в новинах каналу подається або взагалі без будь-яких посилань на джерела, або ж із посиланням на соцмережі чи на узагальнені джерела:

 • «начальник Генштабу Віктор Муженко написав у соцмережах»;
 • «розробники — українська компанія та швейцарські науковці кажуть».

***

На СТБ крім вищезгаданих матеріалів «паркетного» характеру 30 серпня вийшов матеріал про розвиток космічної галузі в Україні, де непропорційно велику увагу приділено ролі в розвитку галузі другому Президенту України і тестю власника телеканалу Леоніду Кучмі.

***

На «1+1» і на 5-му каналі, крім згаданих вище матеріалів «паркетного» характеру, інших не було.

***

На «UA: Першому» матеріалів із ознаками замовності на звітному тижні не було.

Матеріалів із ознаками замовності бізнесової тематики на звітному тижні на ICTV було чотири: про переваги продукції компанії з виробництва дронів DroneUA (27 серпня); про те, що авіаперевізник Ryanair відкриває дешевий авіарейс «Київ — Берлін» (29 серпня); іміджева реклама заводу власника телеканалу «Інтерпайп НТЗ» (30 серпня); іміджева реклама будівельної корпорації KAN Development і київської гімназії «А+» (1 вересня).

На «Інтері» було три таких матеріали: про суди щодо мита на українську селітру — в інтересах фірташевського виробництва Group DF (30 серпня), пряма реклама харківського ринку «Барабашова» як місця, де є найбільший вибір шкільних товарів і найнижчі на них ціни (31 серпня) й іміджева реклама будівельної корпорації KAN Development і київської гімназії «А+» (1 вересня).

На «Україні» — один такий матеріал про те, що Криворізький ремонтно-механічний завод (ахметовського концерну «Метінвест») має вільні вакансії і запрошує охочих на роботу (28 серпня).

Примітка: під поняттям «влада» розуміються як окремі інститути влади (ВР, АП, Кабмін, окремі міністерства, обласні чи міські органи влади тощо), так і окремі персоналії, які уособлюють цю владу, обіймаючи певні владні посади.

Примітка: коли йдеться про опозицію, маються на увазі будь-які політичні сили чи політики, які на цей час чітко декларують свою опозиційність чинній владі. Незалежно від їхніх мотивів і бекґраундів. Матеріалів із ознаками замовності про опозицію негативної тональності в новинах, які розглядаються цим моніторингом, поки що немає.

У матеріалах із порушеннями стандартів, що можуть свідчити про ознаки замовності (цензури), канали порушують такі стандарти:

2. ЗАМОВЧАННЯ КАНАЛАМИ СУСПІЛЬНО ВАЖЛИВОЇ ІНФОРМАЦІЇ У СЕРПНІ 2018-го:

Примітка: за 2018 рік — це дані за 27 серпня — 1 вересня, 21–26 травня і 5–10 лютого, за 2017 рік — це дані за 6–12 листопада, 21–26 серпня і 15–20 травня.

Жоден із каналів не повідомляв про таку подію цієї тематики:

 • Порошенко в Миколаєві відштовхнув мікрофон і погрожував журналісту (27 серпня)

Жоден із каналів не повідомляв про такі події цієї тематики:

 • Бойовики з мінометів обстріляли село на Луганщині, зруйнували будинок (27 серпня)
 • Бойовики обстріляли мінами приватні садиби в селі Залізному (28 серпня)

Інші прикметні теми, замовчані всіма каналами:

 • МОЗ оприлюднив статистику: з початку року на кір захворіло майже 30 тисяч людей (28 серпня)
 • Борги по субсидіях населенню перевищили 8 млрд грн — Рахункова палата (28 серпня)
 • Президент призначив до Верховного суду двох суддів, які отримали негативну оцінку від Ради доброчесності (31 серпня)

Моніторинг здійснює громадська організація «Детектор медіа» за підтримки уряду Королівства Данії. Висновки й погляди, висловлені в моніторинговому звіті, можуть не збігатися з позицією уряду Королівства Данії. 

pixabay.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3625
Читайте також
07.06.2019 17:20
ГО «Детектор медіа»
«Детектор медіа»
2 097
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду