11:06
Субота, 15 Вересня 2018

Новий сезон — обличчя ті ж. Моніторинг теленовин 3–9 вересня 2018 року

На каналі «112» повідомлення російських джерел не балансують українськими. На каналі «Україна» вустами Новинського брешуть про томос.
Новий сезон — обличчя ті ж. Моніторинг теленовин 3–9 вересня 2018 року
Новий сезон — обличчя ті ж. Моніторинг теленовин 3–9 вересня 2018 року

Дотримання стандартів інформаційної журналістики в новинах «Інтера», «1+1», СТБ, ICTV, «України», «UA: Першого», «112 України» та 5-го каналу.

Перший тиждень нового політичного сезону показав, що суттєвих змін у розподілі симпатій між політичними силами на телеканалах не відбулося. У випусках, що моніторяться, найбільше просували інтереси «Опозиційного блоку» та його союзників. Ключовою платформою для них є «Інтер», де трохи зменшилася присутність Сергія Капліна цього тижня. Єдиною відмінністю від попереднього політичного сезону є те, що неновинних матеріалів за заявами Петра Порошенка стало більше. Хоча він ще не озвучив свого наміру йти на другий термін, але якщо ця тенденція закріпиться, це свідчитиме про його підготовку до виборів і в телевізійному просторі.

3 вересня, понеділок

Верховна Рада повертається після канікул, і в багатьох випусках говорили про плани парламентарів на новий сезон, озвучені на погоджувальні раді.

На «112 Україна» поширили заяву з Росії: «Росія не вийде з мінського процесу через вбивство Захарченка». В усьому матеріалі тільки посилання на російські медіа та російських офіційних осіб, позицію офіційного Києва ніяк не згадали, що є порушенням балансу. Аналогічне повідомлення — на «Інтері», але з посиланням на МЗС Франції, про оцінки української сторони щодо вбивства Захарченка також не згадується.

Сильні

На «1+1» стартував цикл про вакцини під назвою «Щеплення від міфів». Головна героїня проекту — співачка Ірина Федишин, яка боїться вакцинувати своїх синів. Знімальна група разом із нею провела низку зустрічей із лікарями та епідеміологами, щоби переконати в надійності планової імунізації дітей. Нагадали і про потребу повторювати вакцинацію дорослим кожні десять років. Тобто цикл має на меті спростувати упередження й нагадати базові правила щеплень.

На СТБ продовжився цикл «Як усі». Вступний сюжет вийшов минулого тижня, а цього разу — перша серія з головним героєм. Ним став однокласник авторки проекту Ірини Стороженко Віталій. Він не ходив до школи, бо прикутий до візка. У цьому випуску акторка знайомить і з другим героєм проекту — поляком Томашем. Він має такий самий діагноз, що і Віталій, але його життя суттєво відрізняється, бо Польща значно раніше почала впроваджувати інклюзивність в усіх сферах. Це важливий проект про людяність, який не закликає жаліти людей з інвалідністю, а переконує, що вони самі теж можуть багато досягти, якщо їх не ізолювати від суспільства.

На «UA: Першому» знайшли школу, в якій лише шестеро дітей і єдина цього року першокласниця. У селі Жевед на Чернігівщині є тільки початкова школа. Кореспондентка Лілія Мельник показала непересічну, але звичну для сільської освіти ситуацію. Хоча класи обладнані відповідно до стандартів Нової української школи, мають сучасну техніку й меблі, але старшим школярам доводиться їздити на навчання за кілька кілометрів у сусіднє село.

Сумнівні

«Паркет» за участі Володимира Гройсмана на ICTV, де він заспокоював, що ситуація з курсом валюти прогнозована і контрольована. На каналі «Україна» він вітав школярів із початком навчального року. Це неінформативні, незбалансовані повідомлення, покликані лише збільшити частоту присутності політика на екрані.

Також на каналі «Україна» в сюжеті про старт нового навчального року включили вітання Петра Порошенка, які не несуть ніякої інформаційної цінності. «Порошенко передав ліцею 3D-принтер і говорив із представниками учнівського самоврядування», — йдеться в сюжеті Тетяни Попової. Це типовий піар посадовця на подарунках, візитах і зустрічах.

Більшість каналів повідомила про внесений до парламенту президентський законопроект про закріплення в Конституції курсу на НАТО та ЄС.

На каналі «Україна» в парламентському сюжеті — ознаки просування авторами матеріалу позиції Олега Ляшка. «А от у Радикальній партії вимагають відмовитись від планів підвищувати ціни на газ», — зауважує в сюжеті Вікторія Малосвітна. Хоча весь матеріал присвячений старту політичного сезону, близькості виборів і планам роботи Ради. А тези Ляшка про газ не нові й випадають із загальної лінії сюжету.

Також на каналі «Україна» звіт про благодійність Ріната Ахметова. Такі звіти виходять у кожному випуску і створюються, як під копірку, — міняються лише герої: пенсіонери Донбасу, переселенці, важкохворі діти та їхні батьки.

На «1+1» повідомили про боротьбу мешканців Вишневого на Київщині із забудовниками: «Домовитися вдалося лише з посередником, бо ніхто не бажав іти на поступки. Тому вдалося вмовити забудовників половину території віддати на паркову зону й побудувати дитячий садок», — каже ведуча. У матеріалі є лише коментар Іллі Киви, і з відеоряду зрозуміло, що він і є той самий посередник. Титровано його як лідера Соціалістичної партії, і очевидно, що матеріал має на меті публічні дивіденди для політика.

На «Інтері» просували позитивний імідж «Опозиційного блоку». У сюжеті з Полтави про нову базу спортивної школи авторка Олена Бринза зауважує: «Активно помогает развитию спортивной базы в школе-интернате ее выпускники, а сейчас депутаты облсовета». За всіх депутатів говорить представник «Опозиційного блоку», який сам і зізнається, що майданчик створено коштом обласного бюджету. Тож тут політичну силу піарять на бюджетних коштах.

Низка промосюжетів цього дня стосувалися власних медійних проектів медіагруп: програма «Прорвемось» на ICTV про людей, які самотужки покращують своє життя; на «1+1» про пізнавальний мультфільм «Світ чекає на відкриття» від телеканалу «ПлюсПлюс», який пропонують дивитися на уроках; на «UA: Першому» присвятили сюжет новому сезону на радіо «Промінь», що входить до структури НСТУ. Це цілком зрозуміла спроба каналів використати власний же ефір для залучення аудиторії до нових проектів. Але такі матеріали розмивають саме поняття новин, бо по своїй суті такими не є.

4 вересня, вівторок

Перший день нової сесії парламенту. Практично всі фракції парламенту висловлювалися на ICTV, «112», 5-му каналі, «Інтері». На каналі «Україна» набір мовців у парламенті такий самий, як і минулого політичного сезону: від коаліції — представники «Народного фронту», від опозиції — Олег Ляшко. На СТБ про плани Ради говорили лише провладні політики — спікер Андрій Парубій та прем’єр Володимир Гройсман.

Сумнівні

В інтересах лідера Аграрної партії сюжет Валентини Доброти на «1+1». Ідеться про те, що нібито люди Віктора Медведчука хочуть захопити Аграрну партію. Її голова Віталій Скоцик звинувачує Володимира Грановського в намаганнях зробити політсилу «п’ятою колоною Кремля». Грановського в сюжеті називають відомим політтехнологом. Як каже журналістка, він «належав до команди політтехнологів, причетних до білбордів про розділ країни на сорти напередодні Помаранчевої революції». І як така відома особа отримала вплив на партію, Скоцик пояснює непереконливо: «Кор.: Атаки на партію Скоцик пов'язує з нібито проросійськими силами в своїх лавах, які опинилися через його політичну недосвідченість».

Говорить у сюжеті переважно Скоцик. Для балансу тут би пасував коментар політичного експерта, який міг би спростувати чи підтвердити його оцінки подій. Крім голови партії коментар є від члена президії, який лише підтверджує готовність керівників осередків висловити недовіру Скоцику. Але про причини, мотиви, аргументи — ні слова.

На «Інтері» упереджена критика МОЗ. Сюжет про мітинг під парламентом присвячено важливій темі — вимогам профінансувати лікування онкохворих людей, котрі стоять у черзі на трансплантацію кісткового мозку. На складній темі редакція маніпулює. Зокрема, ведуча стверджує: «К парламенту пришли родственники онкобольных пациентов, которым Минздрав отказывает в финансировании». Це неправда. Наприклад, під час того, як заступник міністра Олександр Лінчевський переконував Рахункову палату в необхідності продовжувати фінансування за цією програмою, в червні спалахнув скандал через вирвані з контексту й некоректні слова. Також у МОЗ пояснювали, що фінансування залежить від парламенту й рішень уряду, а не одного міністерства. Ці аргументи проігноровані та перекручені: «Раз до Минздрава достучаться не могут, надеются, что их услышат народные депутаты», — заявила кореспондентка Лариса Зубенко. А підігріває обурення пацієнтів та їхніх рідних представниця профільного комітету ради й опонентка керівництва МОЗ Ольга Богомолець, яка всю відповідальність перекладає на міністерство.

На каналі «Україна» — щоденний сюжет про благодійність Ріната Ахметова на Донбасі. На «112» — включення з-під студії перед початком ток-шоу «Пульс» для промоції програми.

5 вересня, середа

Масова евакуація людей в Армянську після викидів на «Кримському титані», заява Росії про відмову від обміну в Мінську, відставка голови ДФС Мирослава Продана на засіданні Кабміну — такі головні події дня.

Сильні

На «UA: Першому» єдині повідомили про рішення суду щодо доступу ГПУ до даних телефонів редакторки програми «Схеми» Наталки Седлецької. У сюжеті викладено позиції ГПУ, пояснення представників «Радіо Свобода» про те, чому такі дії розцінюються як тиск на ЗМІ. Редакція спробувала зв’язатися з усіма дотичними до цієї ситуації. Не вдалося поговорити з директором НАБУ та самою Седлецькою. Але на Суспільному єдині згадали про цей гучний інцидент у вечірніх новинах, до того ж розкрили тему максимально повно і збалансовано.

Сумнівні

На каналі «Україна» щоденний піар Ріната Ахметова. Також у випуску — просування інтересів Олега Ляшка, який закликав підтримати фермерів і критикував уряд. Його коментар єдиний у «новині», а саме повідомлення не розкриває тему, а лише дає платформу для гасел політику.

На «Інтері» — парламентський комітет соцполітики з Капліним, представниками «Опоблоку» Наталією Королевською та Юрієм Павленком. Це також платформа для критики влади, якій права на відповідь у таких матеріалах не дають. Саме «виїзні засідання комітету» стали інструментом прихованої реклами тандему Капліна та Королевської. Цього разу йдеться про вимогу відставки міністра соцполітики Андрія Реви: «Ведущая: Шахтеры, чернобыльцы, афганцы. Из-за нерешенных проблем этих людей министру соцполитики Андрею Реве грозит отставка. […] Провели заседание по запросу народных депутатов, в том числе от "Оппозиционного блока". При этом Андрей Рева на встречу не явился». Коментарів-відповідей на закиди чи спроби їх отримати тут немає.

Також на «Інтері» повторилася ситуація з упередженою критикою МОЗу. Головними звинуваченнями сипле Ольга Богомолець: «Три тижні триває безстроковий протест онкохворих людей, онкохворих дітей. Міністерство охорони здоров'я не спромоглося за три тижні вийти до цих людей і вирішити їх проблему». Це маніпуляції, аналогічні озвученим у сюжеті напередодні. Позицію МОЗу знову проігноровано.

Промосюжет з анонсом фільму «Принцип насолоди» від «Стар медіа» вийшов на ICTV.

На СТБ після опитування аудиторії щодо ставлення до релігії ведуча змішує коментарі з соцмереж із власними, що неприпустимо для новин: «Зараз служителі церкви іноді багатші за парафіян, а все тому, що беруть гроші зі всього. На жаль, в наш час ніякої моралі і нема нічого безкоштовного. Та навіть дають поради — в церкву треба ходити, але попам гроші не давати. Мені ж залишається закінчити коментарем із обговорення про віру, а не церкву. “Бог існує в кожній людині”».

6 вересня, четвер

У парламенті в першому читанні внесли зміни до законодавства, зрівнявши права у військовій службі та кар’єрі для жінок та чоловіків, змінили офіційні привітання в армії. Про мітинг перед Верховною Радою з вимогою скасувати мажоритарну виборчу систему та запровадити відкриті виборчі списик розповіли 5 канал, «1+1», «Інтер» та «UA: Перший».

Сильні

На «1+1» вийшов сюжет про ДТП на пішохідному переході, внаслідок якого постраждала дівчина. Її товариш шукає свідків пригоди, бо камери, нещодавно встановлені бюджетним коштом прямісінько на переході, чи то не працюють, чи то працюють у режимі, що не дає можливості використати дані відеофіксації. Це приклад, коли надзвичайна подія відкриває глибший пласт проблем, які справді становлять суспільно важливу інформацію. Журналістка Тетяна Фруктова опитала всіх дотичних до проблеми, щоб максимально повно її розкрити.

Якісний приклад висвітлення теми нелегальної праці на «Інтері». Журналістка Наталя Шумакова знайшла героя сюжету, який працює неофіційно. Він анонімно пояснив, чому змушений працювати на таких умовах. У сюжеті є коментарі юриста про небезпеки неофіційного працевлаштування, позиція Кабміну щодо боротьби з нелегальними зарплатами та застереження представниці громадської ради підприємців, щоби такі перевірки не стали тиском на бізнес. Тема не нова для України, але в цьому випадку максимально різносторонньо висвітлена.

Сумнівні

А от ICTV та «Україна» обмежилися суто заявами Володимира Гройсмана про перевірки бізнесу щодо офіційного працевлаштування працівників. З огляду на те, що тему цю порушують з року в рік, то суто декларацій тут замало й такі повідомлення є неінформативними «паркетними» новинами.

На каналі «Україна» присвятили сюжет корпоративним змаганням теплоенергетиків компанії ДТЕК, що належить Рінату Ахметову. Самому Ахметову дякували у щоденній рубриці новин про благодійну допомогу на Донбасі. У парламентському сюжеті з-поміж інших тем знову включили коментар Олега Ляшка, який вимагає не підвищувати ціни на газ. Цей коментар вибивається із загальної лінії сюжету і вкотре повторює програмні заяви політика. Далі у випуску — інтерв’ю у студії з Вадимом Новинським, який також критикував уряд за потребу підвищувати ціни на газ і висловився щодо томосу Українській православній церкві: «Вадим Новинский: Ну, мы знаем, что когда вот в конце апреля Вселенский патриарх принял решения рассмотреть обращение Президента и Верховной Рады к нему, он обратился ко всем поместным церквям с этим вопросом. И практически все поместные церкви ответили отказом — кто-то в жесткой форме, кто-то в более мягкой форме, но сказали, что "мы этот вопрос никогда не поддержим". Это четко задекларировано всеми поместными православными церквями мира». Це неправда.

На «1+1» знову показали Іллю Киву головним героєм боротьби проти забудови у Вишневому.

На «Інтері» — критика «Нафтогазу». «“Нафтогаз” уничтожает облгазы?» — таке питання стоїть на заставці до сюжету. І це однобока подача протистояння НАК та регіональних компаній, що входять до структури бізнесу співвласника «Інтера» Дмитра Фірташа.

Також на «Інтері» у трьох матеріалах на різні теми в головній ролі — представники «Опозиційного блоку». Народний депутат Микола Скорик в Одесі розповідав про міжнародну співпрацю на Чорноморському форумі: «Кор.: Подобные мероприятия созданы не только для политиков, — говорит народный депутат Николай Скорик, — это путь к развитию украинского общества в целом». Знову Наталія Королевська та Сергій Каплін звинуватили уряд у скороченні пільг. А в парламентському сюжеті Олени Зоріної єдина фракція, якій двічі дали слово, — «Опозиційний блок». В обох випадках вони звинувачують чинну владу в «зубожінні народу»: «Юрій Бойко: Спочатку до зубожіння довели людей, а потім створюють мережу, скуповують голоси і таким чином процвітає політична корупція»; «Сергій Льовочкін: В стране бедность, в стране высокие тарифы, высокие цены. В стране невозможно получить нормальное медицинское обслуживание…». Схожі тези в цьому ж сюжеті знову озвучував і Сергій Каплін.

7 вересня, п’ятниця

Новини «Інтера» не аналізуються, оскільки виходить підсумковий випуск. Про нього можна почитати в моніторингу тижневиків.

Сильні

На 5-му каналі — сюжет Вікторії Ковальової про будівництво паркану росіянами на україно-російському кордоні, що проходить посеред дороги й ділить село Мілове на Луганщині на дві частини. Авторка пояснила причину, закладену в передісторії прокладання кордонів, дала коментарі місцевих мешканців, прикордонників та місцевої адміністрації з поясненнями, як вирішиться ситуація із браком половини дороги.

Сумнівні

На ICTV ода Леонідові Кучмі: «Оксана Гутцайт, ведуча: Він протистояв Росії у спробі захопити Тузлу, активно відстоював прийняття Конституції України і, попри спротив Москви, зміцнював євроатлантичний курс. Сьогодні в Києві презентували книгу “Я завжди з Україною. Леонід Кучма”». У сюжеті Оксани Коваленко другого Президента хвалять за команду професіоналів, патріотизм та стабілізацію економіки. Як і в серії матеріалів до 80-річного ювілею Кучми, тут зумисне йдеться тільки про позитивні оцінки його діяльності та замовчуються негативні.

На каналі «Україна» — «паркет» Порошенка, який привітав розвідку із професійним святом. Це не є новиною. У студії знову був Олег Ляшко, який роздавав поради владі про те, як покращити життя селян: «Олег Ляшко: Я пропоную не закривати (пошти і школи. — MS), а знаходити можливості, менше красти. Інвестувати у нові поштові відділення, в збільшення зарплат. Давати нові послуги, проводити туди інтернет у села. Живемо в третьому тисячолітті, у школах немає, у райцентрах, інтернету. Не кажучи вже про село». Як і щодня у випуску — сюжет-звіт про діяльність благодійного фонду Ріната Ахметова.

На «1+1» Сергій Соболєв скаржився на провокації проти лідерки «Батьківщини»: «Ведуча: Разом із листівками однопартієць Юлії Тимошенко Сергій Соболєв скаржиться на оббріхування близьких родичів кандидатки». Також на «1+1» піарили народного депутата, представника партії «Укроп» та власника комплексу «Буковель» Олександра Шевченка на проведенні чергового форуму в Карпатах: «Олександр Шевченко, народний депутат України: «Європа Карпат», вона збере людей з цілого світу. Це будуть і парламентарі, це будуть і підприємці, це будуть і люди просто доброї волі, які хочуть об'єднати Європу». Це надто абстрактний анонс події як для новин, і поки що інформаційної цінності він не несе.

8 вересня, субота

Яскравих прикладів якісної роботи цього дня бракувало, тому одразу до сумнівних матеріалів.

На каналі «Україна» вийшов сюжет-відповідь на критику реформи цифрового мовлення, що неодноразово виходила на «1+1». Тут опосередковано звинувачують канал «1+1» у маніпуляціях, спростовуючи озвучену в «ТСН» інформацію. Майже сім ефірних хвилин пішло на спростування матеріалів, оприлюднених в ефірі іншого каналу:

«Кор.: І поки чиновники вирішують, хто має рацію, “ТСН” вражає і далі. Ось сюжет із недільної програми.

Сюжет: Карпилівка, за 10 кілометрів від Рівного. Тут залишились без розважальних програм, а головне — без новин. Сім'я Сергія та Юрії Кучм не може розв'язати проблему, хоча має і телевізор, і цілих два ретративних тюнери, але не має тепер телебачення. І сьогодні вони ці новини не побачать.

Кор.: Але скоріш за все новини таки побачать, адже в Карпилівці телебачення є. І ми це зараз доведемо. Інженери-телевізійники розкладають антену на в'їзді у село, підключають до аналізатора спектра або простіше — портативного телевізора, хвилина — і сигнал є!»

У сюжеті Юрія Гули є й  експерти з якості сигналу, й медіаюристка. Намагалися поспілкуватися з жінкою, яка подала позов, рішення за яким нібито заблокувало відключення аналогового сигналу. У сюжеті каналу «Україна» вже й суддя сумнівається у своєму рішенні — кілька його фраз коротко нарізані, тому важко повноцінно оцінити контекст, у якому вони були сказані. До речі, 5 вересня «ТСН» брали коментар у цього судді, й ніяких сумнівів у своїй правоті він не висловлював: «Олексій Рижий, суддя Саренського районного суду Рівненької області: Окрім підстав законності, які наведені в заяві, врахували підстави з приводу вивести, чи дійсно громада може бути позбавлена права на доступ до інформації».

Проблема матеріалу на каналі «Україна» в його упередженості. Якщо «1+1», подекуди маніпулюючи, неодноразово намагався переконати, що відключення аналогу — це погано, то тут усе навпаки — критикують противників аналогового ТБ. Лунають лише аргументи на захист цифрового, ігноруючи те, що процедурні питання до Нацради все ж таки є.

«1+1» несподівано хвалили «Стар медіа». У сюжеті Дмитра Фурдака — суцільний мед про фільм «Принцип насолоди» від цієї медіакомпанії. Компліментів від автора сюжету не бракує:

  • «Гості української столиці, режисер Даріуш Яблонський та акторка Малгожата Бучковська із захопленням переглядають "Принцип насолоди"»;
  • «У "Принципі насолоди" з'являться й улюблені українські актори»;
  • «Уже в листопаді побачити зйомки захопливого детективу зможуть одесити».

За пару тижнів до того на «1+1» розповідали, що «Стар медіа» є компанією, що працює «на русскій мір».

Паркетний офіціоз у новинах цього дня: Порошенко на ICTV, 5-му та «Інтері», Гройсман на ICTV та «Інтері». Посадовці вітали Вінницю із Днем міста, кінематографістів — із Днем кіно, що не є новинами. На 5-му цитували інтерв’ю Порошенка житомирському телеканалу щодо надання автокефалії Українській православній церкві. Але в цій заяві не було нічого принципово нового, як того вимагає формат новин.

На «Інтері» піарили представників «Опозиційного блоку»: як Наталія Королевська з візитом на Донбасі вболіває за мир, а Олександр Вілкул роздає поради, як відновлювати промисловість. На каналі «Україна» знову дякували Рінату Ахметову за допомогу мешканцям Донбасу.

9 вересня, неділя

Оглядаються лише новини «Інтера» замість підсумкового випуску п’ятниці. Розпочали з новини про ДТП в Одесі, в якому двоє людей загинули та п’ятеро травмовані. Далі до обстановки на фронті.

До дня танкіста — паркетне привітання: «Ведущая: Пётр Порошенко сегодня поздравил танкистов с профессиональным праздником. Президент сказал, что как главнокомандующий он гордится этим родом войск. Украинские танкисты с честью защищают нашу страну на востоке, демонстрируя при этом высокое боевое мастерство».

Далі переважно новини світу. Останній сюжет випуску присвячений фестивалю «Весілля в Малинівці» на Харківщині. Після опису заходу наприкінці замість організаторів дали слово голові Харківської ОДА Юлії Світличній, чия присутність у кадрі не є інформаційно виправданою. Без цього коментаря сюжет би не втратив цілісності та змістовності. Тож тут чиновниці просто додають популярності та цінності. «Цей захід об'єднує людей. Ці люди, які мають велике серце, сповнене любові, кохання, поваги, зібралися сьогодні тут. Чим більше у нас буде любові в серці, тим більше буде добрих справ в державі. Нас повинні об'єднувати і тяжкі часи, і гарні справи», — каже Світлична. До того ж світлина усміхненої керівниці ОДА з відвідувачами фестивалю прикрашає заставку сюжету, хоча навряд чи чиновниця була центральною фігурою заходу.

Підсумки

Протягом тижня було 49 сумнівних матеріалів: 31 сюжет із ознаками замовності, 13 паркетних новин, п’ять промосюжетів про власні продукти медіагруп.

Найбільше таких на каналі «Україна» — 17 матеріалів, на «Інтері» — 14 новин, вісім на ICTV, сім на «1+1», по одному на 5-му, «112» та «UA: Першому». Жодного не зафіксовано на СТБ.

Представникам «Опозиційного блоку» давали інформаційну перевагу в дев’яти повідомленнях: вісім на «Інтері» та одне на каналі «Україна».

Сім матеріалів в інтересах Ріната Ахметова на каналі «Україна».

Сім новин незбалансовано чи неінформативно давали заяви Петра Порошенка: по дві на ICTV, «Україні» та «Інтері», одна на 5-му каналі.

Шість паркетних новин із Володимиром Гройсманом: три на ICTV, дві на «Україні», одна на «Інтері».

Чотири рази піарили Олега Ляшка на «Україні».

Сергія Капліна на «Інтері» піарили тричі.

Двічі створювали образ такого собі «робін гуда» Іллі Киві на «1+1».

По одній згадці: «Батьківщина», Аграрна партія, Олександр Шевченко з «Укропу» на «1+1»; Леонід Кучма на ICTV; Юлія Світлична на каналі «Україна».

Упереджено критичних матеріалів загалом чотири: три на «Інтері» — два з критикою МОЗу, один проти «Нафтогазу», на каналі «Україна» — із критикою сюжетів «1+1» щодо цифрового мовлення.

Із методологією моніторингу можна ознайомитися за посиланням.

У моніторингу аналізувалися такі випуски новин: «Подробности» («Інтер», випуски о 20:00), «ТСН» («1+1», випуски о 19:30), «Новости» («112 Україна», випуски о 19:00), «Час новин» (5 канал, випуски о 19:00), «Новини» («UA: Перший», випуски о 21:00), «Факти» (ICTV, випуски о 18:45), «Сегодня» («Україна», випуски о 19:00), «Вікна» (СТБ, випуски о 22:00).

Підготовка цього моніторингового звіту стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через проект USAID «У-Медіа», що виконується міжнародною організацією «Інтерньюз». Зміст матеріалів є виключно відповідальністю громадської організації.

Для колажу використані фото Liga, РБК та УНІАН
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1545
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду