Чому розплетена коса?.. Моніторинг новин 11–17 червня 2018 року

Чому розплетена коса?.. Моніторинг новин 11–17 червня 2018 року

22 Червня 2018
5835

Чому розплетена коса?.. Моніторинг новин 11–17 червня 2018 року

5835
Телеглядачам великих каналів не пояснювали, куди веде «Новий курс України» від Тимошенко. Моніторинг дотримання стандартів інформаційної журналістики в новинах «Інтера», «1+1», СТБ, ICTV, «України», «UA: Першого», «112 Україна» та 5-го каналу.
Чому розплетена коса?.. Моніторинг новин 11–17 червня 2018 року
Чому розплетена коса?.. Моніторинг новин 11–17 червня 2018 року

Головна політична подія тижня в новинах великих телеканалів, на відміну від деяких інформаційних на кшталт Прямого, ZIKa або NewsOne, не обговорювалася. Телеглядачів великих каналів позбавили можливості проаналізувати вже добре відому Юлію Тимошенко в новому амплуа. Більшість із названих каналів просто проігнорувала форум її «нового курсу». А ті репортажі, що вийшли лишень на двох каналах — ICTV та «1+1», — показали тільки «фасадну» частину заходу, не давши глядачам глибшого розуміння, що ж відбувається в національній політиці. І це було разючою відмінністю від «порядку денного» каналів інформаційних, де форум Тимошенко обговорювався активно й кілька днів поспіль, із особливою, навіть надмірною увагою, як на каналі Прямий.

Лідерами за присутністю в сюжетах із ознаками замовності на великих каналах стали представники «Опозиційного блоку», але персональний рекорд — у прем’єра Володимира Гройсмана. Він на цьому тижні був дуже популярним, хоча й без явних інформаційних приводів. До клубу свідків дбайливого прем’єра додався канал «1+1», де помітно більше стали давати паркетних новин за його участі. Також «1+1» знову згадали про свою неприхильність до Нацради з питань телебачення та радіомовлення.

11 червня, понеділок

Павло Жебрівський повідомив у Фейсбуку про свою відставку з посади голови Донецької військово-цивільної адміністрації. Розбиратися в цій події жоден із каналів не став, обмежившись сухою констатацією: хтось просто сказав «причини не назвав» (ICTV, «Україна»), хтось намагався зв’язатися із прес-службою (5-й, «UA: Перший»). Ніякого заглиблення в тему — експертних коментарів, відгуків із оцінкою діяльності Жебрівського місцевими активістами чи політологами — не було.

Про те, як Володимир Гройсман обіцяв захищати бізнес, відзвітували на «Україні», ICTV, «1+1» та «Інтері»:

  • «Захистити чесний бізнес — пріоритет для уряду, про це сьогодні на засіданні між відомчою комісією заявив прем'єр Володимир Гройсман» (ICTV);
  • «Безпричинних “масок-шоу” щодо бізнесу більше не буде, але і свавілля не чесних підприємців теж. Глава уряду Володимир Гройсман заявив, якщо копи та фіскали влаштовують інсценуацію щодо підприємства, які приносять гроші, уряд реагуватиме суворо»;
  • «Заставить всех — и силовиков, и бизнесменов — соблюдать закон — один из приоритетов власти, говорит премьер» («Україна»);
  • «Премьер в очередной раз подчеркнул, что реакция на противоправные действия — и полицейских, и бизнесменов — будет жесткой» («Інтер»).

Ці повідомлення містять лише заяви Гройсмана, що містять суто декларації. Для новин цього замало і для балансу, і для повноти.

Також «паркет» зі спікером Андрієм Парубієм вийшов на ICTV про його візит до Парижа. Суспільно важливої інформації повідомлення не має, не йдеться про рішення чи важливі оголошення, а суто виклад плану візиту політика.

На «1+1» вийшов непоганий ексклюзив — інтерв’ю з в. о. міністра фінансів Оксаною Маркаровою після гучного звільнення її шефа Олександра Данилюка. Обговорили декілька питань: щодо підпорядкування ДФС, про припущення, що Мінфін очолить Южаніна. Тобто відбувся актуальний легкий замір обстановки після звільнення Данилюка з посади.

У випуску «ТСН» також сюжет про благодійний проект «Здійсни мрію», який крім доброчинності виконує і промомісію для телеканалу. Наприклад, у цьому сюжеті йдеться про те, що ведуча Лідія Таран прагне миру в усьому світі: «Кор.: Свою мрію на стіні залишає і куратор проекту “Здійсни мрію” телеведуча Лідія Таран. Земна куля та велике серце символізують мир та злагоду в усьому світі. Місія ж такого арт-марафону, каже ведуча, зібрати 100 тисяч малюнків, щоб надихнути мріяти інших дітей».

Інтереси Олега Ляшка просували на «Україні», де він лише заявляв про свої наміри вимагати в уряду гідні умови реабілітації для військових, та «Інтері», де він розказував, якою має бути державна підтримка національних виробників. Це не привід для новин, а політичні гасла.

На «Україні» звітували, як Рінат Ахметов допомагає дітям із Донбасу отримувати ліки.

На «Інтері» народний депутат Сергій Каплін критикував колегу Вадима Рабіновича. Вже традиційно такі матеріали не містять реакції критикованого політика й навіть не вказано автора: «За кадром: Оказаться на скамье подсудимых вскоре может и одиозный нардеп Вадим Рабинович. По данным депутата Сергея Каплина, против Рабиновича уже открыты как минимум два уголовных дела — за незаконное обогащение и вранье в декларации». Те, про що мали би говорити правоохоронці, розповідає політичний опонент Рабіновича, жодного коментаря в сюжеті немає.

Далі на «Інтері» сюжет Юлії Жешко про те, як Аграрна партія пропонує покращити освіту для аграріїв. Сюжет на важливу тему освіти перетворився на трансляцію політичних постулатів однієї партії: «Кор.: Чем может обернуться невнимание государства к системе предвысшего образования, рассказал лидер Аграрной партии Виталий Скоцик. Он заявил, что среди всех отраслей, значимых для экономики, на первом месте — аграрный сектор».

12 червня, вівторок

На передовій загинув боєць, Україна подала до суду ООН докази злочинів Росії, а в Сінгапурі відбулася історична зустріч Дональда Трампа та Кім Чен Ина. «Інтер» із цього приводу дав окремою новиною пораду від лідера «Опоблоку» Юрія Бойка, який ставить у приклад дипломатію двох одіозних світових лідерів.

Новий сервіс на «Укрзалізниці» став приводом для вихваляння Бориса Колеснікова на каналі «Україна»: «Максим Сикора, ведущий: Пути реформирования отрасли обсуждал сегодня с железнодорожниками глава “оппозиционного правительства”, Украине необходима полная реструктуризация железной дороги, чтоб в госсобственности оставались только пути, управление вокзалами осуществлялось бы на местах, а подвижной состав был передан в частные руки и обновлен. Тогда, считает Борис Колесников, изменений в отрасли можно добиться уже за пять лет». Крім Колеснікова, нічиїх думок про шляхи реформування залізниці не давали.

Марина Порошенко знову відзвітувала про покращення інклюзивності — паркетна новина про це на «Україні». Незмінно звітують тут також про благодійність Ріната Ахметова.

Гройсман роздавав поради заступнику міністра охорони здоров’я Олександру Лінчевському і про це однобоко розповіли на «1+1»: «Ведуча: За словами Гройсмана, після скандального висловлювання Лінчевського щодо лікування онкохворих пацієнтів, свою провину заступник Супрун мусить залагодити конкретними діями. Зокрема, прем'єр порадив Лінчевському позаробочий час, як фаховому лікарю, попрацювати в хоспісі і прислужитися хворим на рак». З акцентом на ці слова прем’єра, але все ж і з коментарями Лінчевського вийшли повідомлення на ICTV, «Україні», СТБ та «Інтері».

На «Інтері» протягом випуску — низка повідомлень в інтересах «Опозиційного блоку»: після поради Юрія Бойка про те, як вести переговори, — сюжет про те, як в «Опоблоку» опікуються ветеранами; це є однобоким висвітленням діяльності партії й безпідставним наголошенням виключно на позитивних діях. Наступне — виїзне засідання парламентського комітету з питань соцполітики, в якому — за збігом обставин :) — головними ініціаторами захисту українців виступають Сергій Каплін та Наталія Королевська, завсідники новин на «Інтері». Також у випуску похизувалися дванадцятим випуском свого освітнього проекту «Інтершкола»: «Ведущая: Журналисты, продюсеры, режиссеры монтажа, операторы и ведущие — уже сделали первые шаги в профессии. 25 выпускников вскоре пройдут стажировку на каналах Inter Media Group. Лучшим предложат работу на телеканале “Интер”».

На «1+1» вийшла перша частина сюжету в рамках проекту «Здійсни мрію». Йдеться про те, як працівники телеканалу допомагають 14-річні дівчині з інвалідністю наблизитися до свого ідеалу телеведучої — ведучої «1+1» Каті Осадчої.

13 червня, середа

Антикорупційні експерти й активісти розгледіли, що не все так гладко в законі про Антикорупційний суд. «За даними Центру протидії корупції, ця правка зазначає, що апеляції щодо справ НАБУ, які вже перебувають у судах, розглядатимуть на судових засіданнях загальної юрисдикції, а не в Антикорупційному суді. На думку громадських активістів, така правка — це амністія для всіх топ-корупціонерів, чиї справи вже у судах», — повідомила ведуча на ICTV. Також зазначила, що ці побоювання поділяють і в НАБУ. Але коментарів із парламенту в цьому матеріалі немає. На 5-му каналі спершу вийшло повідомлення про суто позитивні риси закону, приводом стала його публікація в «Голосі України» й набуття ним чинності наступного дня. І далі — сюжет про неоднозначну поправку. Крім представників громадського сектору, коментував і заступник голови профільного комітету Ради Леонід Ємець.

Про судовий розгляд справи про вбивство російського політика Дениса Вороненкова повідомили на 5-му, «1+1» та «UA: Першому». У цих повідомленнях надавали слово як обвинуваченню, так і стороні захисту.

На «Україні» у студії був Борис Колесніков, із ним знову обговорювали тему змін у поїздах «Укрзалізниці». Далі розказали чергову зворушливу історію про те, як тільки завдяки Рінату Ахметову вдалося врятувати житті дівчинці, яка сама мріє стати хірургом. Далі у випуску — матеріал про партнерство каналу «Україна» з оргкомітетом Одеського кінофестивалю в особі Вікторії Тігіпко. Матеріал розповідає не так про події, програму й роль самого заходу, як про медіапідтримку «Україною». Одразу за цим — сюжет Володимира Миколайчука про те, як Олег Ляшко гостював у фермерів і закликав підтримувати тваринництво: «Ведуча: Украина должна развивать животноводство, которое выведет экономику из кризиса, — убежден лидер Радикальной партии. Какой у него есть план? Рассказал на одной из ферм Житомирской области».

На «Інтері» з аграріями зустрічався Юрій Бойко, він теж обіцяв їм золоті гори й підтримку. Далі знову Каплін і Королевська об’єдналися задля критики медреформи, це повідомлення містить відверті маніпуляції: «Ведущая: Медицинские эксперименты над украинцами — недопустимы. А именно так выглядит реформа здравоохранения. В этом уверены народные депутаты Сергей Каплин и Наталья Королевская».

На «1+1» відзвітували, як Олександр Турчинов здав кров для поранених військових і закликав інших політиків наслідувати його приклад. Це не є новиною, а радше тільки створює позитивний імідж політика без вагомої на це підстави. Також на «1+1» вийшла друга частина матеріалу про те, як канал «здійснює мрії» 14-річної дівчини, яка мріє про кар’єру телеведучої.

На «1+1» та «112» вийшли сюжети про політичний аспект Чемпіонату світу із футболу в Росії. Журналісти збирали аргументи тих, хто не бачить у цьому політики, й тих, хто вважає інакше. Останні були переконливішими в сюжеті «1+1».

14 червня, четвер

До дня лікаря на ICTV поширили заяву-привітання від Петра Порошенка, що саме по собі не є новиною. Далі повідомили, що його дружина Марина Порошенко долучилася до руху за визволення політв’язнів і тут же звітувала про успіхи у запровадженні інклюзивної освіти. Ведуча посилається на її слова: «Каже, задоволена результатами. Отже, тепер учні з інвалідністю не ізольовані і мають спілкування зі звичайними дітьми, а ті вчаться повазі і толерантності. За два останні роки кількість учнів з обмеженими можливостями у звичайних школах збільшилася вдвічі». Крім самої Порошенко, тут її успіхи ніхто не оцінює.

Гостем у студії каналу «Україна» став Сергій Тарута, який не бачить нічого загрозливого у проведенні Чемпіонаті світу з футболу в Росії та переконаний, що спорт може бути поза політикою: «Сергей Тарута: Я считаю, что спорт, искусство должны быть вне политики и поэтому нравится нам или не нравится, но в 2010 году ФИФА приняло решение, что чемпионат будет в России и он сегодня проходит. И я хочу сказать, что сегодня в России около двух миллионов украинцев работает и там не возникает у них каких-то больших проблем». Також у контексті відставки голови Донецької ОДА Тарута нагадав, що у 2014-му він сам очолював регіон і рятував його, як міг: «Тарута: Когда меня просили быть губернатором, тогда никто не хотел, никто в Донецкой области не хотел быть. Я понимал, что нужно было идти и спасать область, и тогда согласился. Я согласился идти на войну». Про Жебрівського він відгукується несхвально, але ніяких конкретних фактів не наводить.

Справжній рятівник Донбасу — Рінат Ахметов. У цьому щодня переконують новини його каналу «Україна». І цього дня розповіли, як він допомагає виживати пенсіонеркам із Павлополя, що потерпає від частих обстрілів. Далі Борис Колесніков закликав відроджувати «здравницы», Олег Ляшко відвідував Острозьку академію й заявляв, що інвестувати треба у здоров’я та освіту. Ці матеріали однобоко й суто позитивно представляють політиків і при цьому не несуть ніякої інформаційної цінності.

Дещо інша ситуація із сюжетом на «Україні» про відкриття Дергачівської районної лікарні на Харківщині. Тут привід справді значущий для громади, але при цьому хваляться результатом лише топ-чиновниці: представниця Президента Ірина Луценко та голова Харківської ОДА Юлія Світлична. Чи все так гладко за новеньким фасадом, як розповідають високі гості, не питають ані в медперсоналу, ані в місцевих мешканців.

На «1+1» — «паркет» Володимира Гройсмана, який грозиться перевірками Антимонопольного комітету. Лише його заява, без жодних доповнень чи альтернативних коментарів. Повідомлення узагальнене, без конкретних прикладів, на які натякає прем’єр, що робить новину ще менш інформативною: «Наталія Мосейчук, ведуча: Прозорий і масштабний аудит. Прем’єр-міністр України наполягає на проведенні перевірки діяльності Антимонопольного комітету. Особливо — випадків перешкоджання та блокування державних закупівель. Про це Володимир Гройсман заявив під час зустрічі з головою Державної аудиторської служби України Лідією Гавриловою. Глава уряду наголосив, що цього звіту очікують всі».

Далі на «1+1» — коротке повідомлення з однобокою критикою Нацради з питань телебачення і радіомовлення. Ведуча розповідає, що засідання з розгляду питання подовження цифрових ліцензій не відбулося через відсутність кворуму, й додає: «Ведуча: мали розглянути питання подовження цифрових ліцензій для телеканалів. Вони спливають наприкінці літа. Показово, що це збігалося з відімкненням аналогового мовленняв Україні». Коментує це лише заступник гендиректора каналу «1+1», коментарів від Нацради немає.

На «Інтері» народний депутат із «Опозиційного блоку» Олександр Вілкул зустрічався з представниками Європарламенту, новини в цьому немає, але така інформація допомагає Вілкулу підтримувати імідж європейського політика. Далі повідомлення про те, що спікер Андрій Парубій разом з іншими парламентарями зустрічається з європейськими колегами в Лондоні. За всю делегацію говорить один народний депутат Сергій Рудик, якого на «Інтері» з початку року піарили вже більше 20 разів. У цьому випадку він не є керівником групи, не пояснюється, чи має він особливу роль у групі, тому під питанням, чому саме його наділили на «Інтері» повноваженнями підбивати підсумки зустрічей.

Сергій Каплін на «Інтері» упереджено критикував «Нафтогаз» через рішення Стокгольмського арбітражу, яким призупинили виконання рішення на користь української компанії у справі проти «Газпрому». Каплін розганяє «зраду», звинувачуючи керівництво компанії в необґрунтованому отриманні високих премій за перемогу в суді. Повністю ігнорується позиція «Нафтогазу» і щодо премій, і щодо рішення про призупинення виграшного судового вердикту. Також на «Інтері» народний депутат від «Опоблоку» Вадим Новинський казав, що треба підтримувати розвиток кораблебудування. Декларації чиновника не несуть ніякого інформаційного навантаження, і вочевидь вставлені до сюжету лише з метою зростання його популярності та підтримки.

Також у випуску сюжет Данила Снісаря з однобокою критикою МОЗу: «Ведущая: 25 тысяч киевлян вскоре могут остаться без врачебной помощи, всё благодаря очередной оптимизации Минздрава». Такі припущення в сюжеті роблять працівники однієї з медчастин, наскільки їхні побоювання обґрунтовані — не коментують ані чиновники з МОЗу, ані експерти. Але кореспондент сам оцінює діяльність МОЗу: «Кор.: В ближайшие дни медицинский персонал планирует предпринять попытку в последний раз достучаться к недоступным руководителям Минздрава».

15 червня, п’ятниця

Головна політична подія дня — форум «Новий курс України» на чолі з Юлією Тимошенко, що вже назвали неофіційним стартом її участі в передвиборчих перегонах. Подія непересічна, важлива для розуміння. Але... більшість великих телеканалів у вечірніх новинах про цю подію промовчали. Лише про позитивне з форуму, без аналізу, коментарів неупереджених політичних експертів ішлося на ICTV та «1+1». (Тут не аналізуються новини «Інтера», оскільки цього дня виходить підсумковий випуск.)

«Кор.: У подальших планах Тимошенко — презентація економічного курсу. Вона мріє перетворити Україну на новий Сінгапур, масштабніший. Деталі — обіцяє наступного форуму», — завершує сюжет Анна Нестеренко на ICTV. У сюжеті є коментар експерта Андрія Павловського, який на тлі банера «Новий курс України» схвально відгукується про ініціативи, озвучені Тимошенко.

На «1+1» у своєму сюжеті Ольга Кошеленко почала з опису того, як виглядала Тимошенко. У такій констатації це радше схоже на компліменти: «Кор.: Без коси, на високих підборах, у скромному сірому костюмі — двічі прем’єр-міністр, важковаговик і довгожитель української політики, Юлія Тимошенко оголошує новий курс». Аналітики кажуть про те, що цей новий стиль — спроба привернути увагу нового виборця, і з такими ремарками «скромний костюм» уже набуває іншого звучання. Далі — «найжовтіший» момент форуму — «раптовий» вихід на сцену оголеного чоловіка. У коментарі він каже, що не вірить Тимошенко. Версії акції не обговорюються — чи вона спланована політтехнологами, чи справді була форс-мажором. А компліменти Тимошенко продовжуються: «Кор.: Лідерка тим часом набирає оберти. Дві години без підкажчика і втоми вона розповідає про своє бачення нового курсу України». Хоча репортаж і був відносно стриманим, він не містив згадок про те, що не всі були в захваті від промови ЮВТ; немає жодного експертного коментаря, неупереджених політичних оцінок курсу Тимошенко тощо. Тож це більше схоже на піарну підтримку програми політикині.

На ICTV відзвітували, як народний депутат від Радикальної партії Віктор Галасюк просував законопроект «Купуй українське» на зустрічі з працівниками львівського «Електрону». Це певною мірою маніпуляція, гра на почуттях працівників, які через економічну ситуацію не мають роботи. Замовчується, що група економістів розкритикувала законопроект і пояснила, чому він може породити низку нових проблем.

На «Україні» паркет Гройсмана про допомогу аграріям — лише коментар прем’єра з його черговими обіцянками. Далі сюжет про проблему з масовою загибеллю бджіл. Потім у студії з’являється Олег Ляшко, який підхоплює аграрну тему: масову загибель бджіл, підтримку фермерів, — і переходить на вимоги про дешеві ліки.

І загравання «Опозиційного блоку» блоку з електоратом на «Україні», де обіцянки та рецепти покращення роздає Борис Колесніков: «Елена Кот, ведущая: Возрождения населенных пунктов на востоке Украине ускорит привлечение инвесторов украинских и западнях, —  уверены в “оппозиционном правительстве”». Також жоден день на «Україні» не обходиться без сюжету про благодійність Ріната Ахметова. Цей не став винятком.

16 червня, субота

Про фестиваль у Маріуполі з нагоди річниці звільнення міста від проросійських сил розповіли на 5-му, «UA: Першому» та «1+1». Останній у сюжеті показав екс-голову Донецької ОДА Сергія Таруту, але в його коментарі не було пафосних заяв про його внесок у порятунок регіону, суто довідка про тогочасну ситуацію.

Пропоранення цивільної жінки в селі Південному під Торецьком повідомили на «112», «Інтері» та «UA: Першому». На 5-му в той же час повідомили: «Без втрат минає доба на сході». Випуск містив сюжет саме із Південного, яке опинилося під постійними обстрілами, але про поранення жінки не згадали. Схоже, що воєнкор не застала цих подій, готуючи матеріал до випуску, а випускові редактори не оновили дані станом на час виходу новин.

Про те, що медреформа спрямована на фінансування потреб людей у медпослугах, а не ліжкомісць ідеологи реформи говорять уже більше року. Але саме ця теза раптом стала новиною (хоча такою вже давно не є). Вочевидь, тільки тому, що озвучив її прем’єр Володимир Гройсман. Його обіцянки якісних змін у медицині поширили ICTV, «Україна», «1+1» та «Інтер».

На «Інтері» також розповіли, як вітала військових медиків із професійним святом народна депутатки від БПП й одна з головних критиків медреформи Ольга Богомолець: «Сьогодні ми дякуємо тим, хто кожного дня, ризикуючи власним життям, рятує бійців на передовій, рятує в реанімаціях, не маючи медикаментів, не маючи медичного забезпечення, власне шукаючи, яким чином це зробити». Якщо би сюжет стосувався професійного свята, то в центрі уваги були би медпрацівники та їхні проблеми, досягнення, переживання, а не політики із загальними фразами.

Аналогічна ситуація із сюжетом про відкриття зміни в дитячому таборі «Зоря» на Одещині, з чим вітати дітей приїхав народний депутат Юрій Бойко. У сюжеті про обмін досвідом електронної демократії з Естонією з’являється лідер руху «Справедливість» Валентин Наливайченко.

Ще два матеріали випуску стосувалися критики медреформи й були незбалансованими. «Ведущая: Женщины центра и юга Украины требуют отправить в отставку министров здравоохранения и социальной политики», — за всіх жінок говорить лише Наталія Королевська як лідерка руху «Жінки за мир». Також розказували, як лідер Аграрної партії допомагає людям: «Кор.: Сохранить поликлинику жители микрорайона просили и местную власть, и Министерство здравоохранения. Писали обращения, собирали подписи, даже перекрывали дорогу, но все безуспешно. На побочные эффекты медреформы сегодня пожаловались и лидеру аграрной партии Виталию Скоцику, который приехал в канун профессионального праздника поздравить криворожских медработников». Цей матеріал ігнорує позицію МОЗу щодо мережі медзакладів та спекулює на міфах щодо медреформи.

«Вот уже десять лет фонд Рината Ахметова поддерживает приемных родителей опекунов. Для них проводят тренинги», — відзвітувала Юлія Миншакірова на каналі «Україна» у щоденному сюжеті про добрі справи олігарха.

17 червня, неділя

Аналізується лише випуск «Інтера» замість підсумкового випуску п’ятниці. Розпочався він із новин про підсумки доби на фронті. Далі — сюжет про нові правила для аерозйомки, про що кілька каналів розлогі матеріали випустили протягом тижня.

Третє повідомлення — стисло про «КиївПрайд». Хоча подія на кілька тисяч учасників супроводжувалася посиленою охороною та перекриттям руху, що викликало обурення частини мешканців столиці, заходу присвятили тільки 1,5 хвилини, третина з яких — коментар керівника Нацполіції Сергія Князева. Ні учасникам маршу, ні їхнім опонентам висловитися в матеріалі не дали.

Далі сюжет із черговою порцією критики медреформи: «Ксения Барвиненко, корреспондент: Медреформа работает уже почти полгода. За это время вопросов к Минздраву появляется все больше. Не хватает ни квалифицированных врачей, ни денег на лечение больных». Свої питання озвучують двоє лікарів, ані позиції МОЗу, ані експертів із питань медичної реформи, ані коментарів від медиків, які сприймають і розуміють зміни, внесені реформою, немає. Кореспондентка каже про маніпуляції в сюжеті, побудованому суто на... припущеннях та без жодних пояснень: «Кор: Кроме того, остается возможность для манипуляций. Опасения вызывает то, что руководство больниц будет самостоятельно распределять средства между медицинскими и немедицинскими работниками, откладывая определенную часть и на финансирование диагностики, лабораторных исследований, прививок, капельниц и прочих процедур».

І жодне свято в Харкові не обходиться без голови ОДА Юлії Світличної. «Юлия Светличная, председатель Харьковской облгосадминистрации: Ми зробимо все для того, щоб було комфортно займатися спортом», — обіцяє вона на відкритті чергової відремонтованої спортивної школи, й це черговий привід констатувати, що суто регіональні доволі пересічні новини з Харкова за умов присутності керівниці області на «Інтері» займають непропорційне місце. Наприклад, цей сюжет на хвилину довший за матеріал про дуже непересічну подію — «КиївПрайд».

І також у випуску є сюжет про ювілей Свято-Покровського монастиря, із присутністю Митрополита Онуфрія на урочистостях. Висвітлення життя УПЦ МП також вкладається в матрицю редакційної політики «Інтера». Іншим конфесіям приділяють суттєво менше уваги, практично ігноруючи.

Підсумки

Протягом тижня виявлено 58 сумнівних матеріалів: 38 сюжетів із ознаками замовності, шістнадцять паркетних новин, чотири сюжети з промоцією власних проектів телеканалів.

Таких було 22 матеріали на «Інтері», 21 сюжет на каналі «Україна», вісім на «1+1» та сім на ICTV. Чистими були новини «112», 5-го каналу, «UA: Першого» та СТБ.

В інтересах «Опозиційного блоку» 13 матеріалів: дев’ять на «Інтері» та чотири на «Україні».

Десять паркетних новин із Володимиром Гройсманом: по три на «1+1» та «Україні», по дві на «Інтері» та ICTV.

Шість сюжетів з піаром фонду Ріната Ахметова на каналі "Україна".

Шість матеріалів на рахунку Радикальної партії: п’ять із Олегом Ляшком (чотири на «Україні» та одна на «Інтері»), та ще одна із Віктором Галасюком на ICTV.

Чотири рази з’являвся Сергій Каплін на «Інтері».

Три сюжети в рамках проекту «Здійсни мрію» на «1+1», яким канал переслідує не лише благодійні, а і власні промоцілі.

Два матеріали вигідні Юлії Тимошенко: по одному на «1+1» та ICTV.

Два матеріали з тезами Аграрної партії на «Інтері».

Дві паркетні новини з Мариною Порошенко: по одній на ICTV та «Україні».

По одному сюжету з Ольгою Богомолець, Валентином Наливайченком, Сергієм Рудиком на «Інтері»; Вікторією Тігіпко, Іриною Луценко, Сергієм Тарутою на «Україні»; Андрієм Парубієм та Петром Порошенком на ICTV; Олександром Турчиновим на «1+1».

Упереджено критичних матеріалів загалом шість: п’ять на «Інтері» — три проти МОЗу та медреформи, одна проти «Нафтогазу» та одна проти Вадима Рабіновича; ще одна новина — з критикою Нацради на «1+1».

У моніторингу аналізувалися такі випуски новин: «Подробности» («Інтер», випуски о 20:00), «ТСН» («1+1», випуски о 19:30), «Новости» («112 Україна», випуски о 19:00), «Час новин» (5 канал, випуски о 19:00), «Новини» («UA: Перший», випуски о 21:00), «Факти» (ICTV, випуски о 18:45), «Сегодня» («Україна», випуски о 19:00), «Вікна» (СТБ, випуски о 22:00).

Підготовка цього моніторингового звіту стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через проект USAID «У-Медіа», що виконується міжнародною організацією «Інтерньюз». Зміст матеріалів є виключно відповідальністю громадської організації.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5835
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду