Про що мовчали новини у травні 2017 року

Про що мовчали новини у травні 2017 року

19 Червня 2017
5108

Про що мовчали новини у травні 2017 року

5108
На всіх каналах значну частку матеріалів із ознаками замовності, як і раніше, становлять матеріали «паркетного» характеру. Основними «бенефіціарами» більшості цих матеріалів на телеканалах є Президент Порошенко (який протягом звітного тижня фігурував у позитивному контексті на всіх каналах загалом у 25 матеріалах) і прем’єр Гройсман (у 24 матеріалах на всіх каналах).
Про що мовчали новини у травні 2017 року
Про що мовчали новини у травні 2017 року

Узагальнений моніторинг за 15–20 травня 2017 року матеріалів суспільно-політичної тематики з ознаками замовності (або цензури) в теленовинах, а також випадків замовчування важливої для суспільства інформації.

Примітка 1. Дані за 2017 рік — це дані за 15–20 травня і 6–12 лютого; дані за 2016 рік – це дані за 25–30 липня, 14–19 березня; за 2015 рік – це дані за 19–24 жовтня, 13–19 липня, 20–25 квітня19–24 січня.  

Примітка 2. Оскільки на «Інтері» змінилася сітка (тижневик виходить тепер у п’ятницю), то для цього каналу моніторинг оцінює випуск новин за неділю (21 травня).

Методологія тут і тут.

1. МАТЕРІАЛИ З ПОРУШЕННЯМИ ПРОФЕСІЙНИХ СТАНДАРТІВ, ЯКІ МОЖУТЬ СВІДЧИТИ ПРО ОЗНАКИ ЗАМОВНОСТІ (ЦЕНЗУРИ)

Загалом протягом звітного тижня в підсумкових випусках щоденних новин досліджуваних телеканалів була така кількість матеріалів суспільно-політичної тематики з порушеннями професійних стандартів, які можуть свідчити про ознаки замовності (цензури):

На звітному тижні травня, порівняно з лютим, загальна картина залишається майже незмінною, тільки на каналі «1+1» кількість матеріалів, які мають ознаки замовності (цензури), істотно зменшилася порівняно з лютим.

На всіх каналах значну частку матеріалів із ознаками замовності, як і раніше, становлять матеріали «паркетного» характеру. Основними «бенефіціарами» більшості цих матеріалів на телеканалах є Президент Порошенко (який протягом звітного тижня фігурував у позитивному контексті на всіх каналах загалом у 25 матеріалах) і прем’єр Гройсман (у 24 матеріалах на всіх каналах). Найбільш показовими були висвітлення каналами двох тем: отримання Україною безвізового режиму з ЄС і презентованої урядом пенсійної реформи.

Так, у висвітленні теми безвізу жоден із каналів не згадував важливих і негативних для чинної влади бекґраундів про те, що Україна могла отримати безвізовий режим і раніше, але ЄС відкладав це рішення через блокування численних реформ, а це є сферою спільної відповідальності Президента, уряду і пропрезидентської парламентської коаліції. Крім того, більшість матеріалів на різних каналах подавали отримання Україною безвізового режиму як заслугу Порошенка, що не відповідає дійсності. У матеріалах про це журналісти двох каналів вживали штампи — безпідставні узагальнення: «об историческом решении, которого долго ждали украинцы» («Інтер») і «цього дня українці чекали довгих 10 років» (ICTV).

Крім того, в матеріалах по безвізу на каналах звучала велика кількість суб’єктивних думок журналістів: «решение, к которому Украина шла долгие годы» («Інтер»); «Україна тріумфує», «підписано історичний документ», «аби поїхати в Європу, стояли черги, збирали документи, принижувалися в консульствах. Та ЄС щоразу висував нові вимоги. Київ не здавався, вперто ухвалював реформиІ ось нині у Страсбурзі історична мить» (ICTV); «найгучнішої події», «айшла до нього Україна 10 років», «чиновники свою справу зробили. Усі крапки над "і" у документі про візову лібералізацію з Україною розставлено. Тепер справа за самими українцями. Європа стає ближчою» (5-й канал); «исторический момент», «это событие уже назвали историческим», «секундной подписи ждали почти 9 лет», «без скандалов не обошлось», «власти европейских стран извинялись за задержку и вот долгожданная подпись» («Україна»). Найбільш грубими були порушення цього стандарту на «1+1», ось лише вибіркові цитати: «І,знаєте, я проти оцінок зрада чи перемога, я проти ілюзій, але факт лишається фактом. Ми увійшли сьогодні до Європейського дому і бажано нам тут залишитись назавжди. Ви знаєте, я пам'ятаю і напевно всі пам'ятають, скільки називалося дат візової лібералізації, скільки було обіцянок, скільки ми розчаровувалися і знову сподівалися, ми знову вірили. <…>Отже, можна зрозуміти емоції президента. Звичайно, тому що безвіз — це одна із обіцянок і ми разом її виконали. Варто сказати, що тут, у Страсбурзі, сьогоднішнє підписання це навіть не перерва в роботі, тому що Європейський експрес, він мчить дуже швидко і нам не треба за цим спостерігати. Нам треба працювати і дуже швидко його наздоганяти. Це я кажу про всяк випадок нашим вітчизняним політикам, які, звичайно, будуть приміряти сьогоднішню подію і сьогоднішню заслугу, власне, до себе. То я хочу сказати, що сьогоднішній безвіз і його отримання нарешті це заслуга українського народу. Тому що нас нарешті визнали рівними. <…>Єдине, що нам доведеться повчитися європейської організованості, пунктуальності, порядку. Навчитися правильно оформлювати документи і, повірте, всі страхи розвіються. Я за розширення кругозору. Тоді зникнуть і стереотипи, і пуповина з оцим “рускім міром” перерветься остаточно. Все поволі владнається» («1+1»).

У висвітленні каналами теми пенсійної реформи повністю домінували позиція й аргументи уряду та особисто прем’єра Гройсмана. Пропонована урядом реформа подавалася всіма без винятку каналами некритично, з явними позитивними оцінками. Жоден із каналів, висвітлюючи цю тему, не надавав слова для оцінки запропонованих урядом підходів і новацій ані нинішнім пенсіонерам, ані майбутнім пенсіонерам, яких напряму торкаються, наприклад, норми стосовно трудового стажу і строків виходу на пенсію. В окремих матеріалах слово пенсіонерам надавалося, але не для оцінки пропонованих урядом змін, а лише для фіксації нинішнього стану речей. Крім того, тема пенсійної реформи в різних її аспектах є складною й неоднозначною. Плани уряду потребували кваліфікованих експертних оцінок. У всіх матеріалах, що їх канали робили на цю тему, слово експертам не надавалося. Так само в цих матеріалах журналісти різних каналів активно вдавалися до власних суб’єктивних думок: «Для тих хто на пенсії — плюси, для тих хто працює — велике питання», «Реформа має прибрати зрівняйлівку», «Але всі працюючі українці, такі як я, вже зараз мають замислитися», «Усі ці новації необхідні, бо в Пенсійному фонді величезна діра», «Якщо пенсійну систему не реформувати вже терміново — за кілька років в Україні не буде можливості забезпечувати навіть мінімальні виплати своїм пенсіонерам» («1+1»); «Премьер презентует многострадальный документ министрам», «... необходимость повышения выплат назрела давно» («Інтер»); «... тоді за гарну працю людина матиме і гідну пенсію», «відновити соціальну справедливість має пенсійна реформа», «... година запитань до уряду сьогодні перетворилась на презентацію пенсійної реформи для народних депутатів» (ICTV); «... с парламентской трибуны премьер посвящает депутатов во все тонкости предстоящей пенсионной реформы», «... важные моменты презентации Гройсман выделяет интонацией, расчеты объясняет едва ли не на пальцах. Но у депутатов все равно есть вопросы» («Україна»).

В усіх «паркетних» матеріалах стандарт відокремлення фактів від думок часто порушується тим, що прості дії високопосадовців позначаються лексикою урочистого стилю («заявив», «наголосив», «підкреслив», «закликав», «зауважив» тощо), яка штучно «підвищує» статус дії, що сама по собі часто взагалі не є новиною. Час від часу в цих матеріалах трапляються й порушення стандарту достовірності — розмиті посилання на джерела фактів, а то й на авторство суб’єктивних думок: «у Кабміні підрахували» (UA:Перший); «в уряді сподіваються», «урядовці кажуть» («1+1»); «уверяют в Кабмине», «обещают в правительстве», «в Кабмине надеются» («Інтер»); «в СБУ підкреслюють», «урядовці пропонують», «урядовці сподіваються» (СТБ); «за даними силовиків», «кажуть в уряді», «у Кабміні сподіваються» (ICTV); «стверджують в СБУ», «Нині у спецслужбі офіційно вибачилися і заявили», «в СБУ лише закликають», «у вітчизняному МЗС нагадують», «у Кабміні планують», «заявив в ефірі одного з українських телеканалів» (5-й канал); «повторяют чиновники» («Україна»).

До «паркетних» матеріалів на звітному тижні відносимо такі:

15 травня

 • Президент Порошенко зустрівся з керівником «Євробачення» (ICTV).
 • Поїздка прем’єра Гройсмана до Ізраїлю («Інтер», ICTV, «Україна»).
 • Прес-конференція глави СБУ Грицака, з якої різні канали (СТБ, ICTV, 5-й канал і «Україна») висмикували окремі фрагменти в якості новини.
 • Міністр закордонних справ Клімкін про долю українських реформ («Інтер»).

16 травня

 • Поїздка Президента Порошенка на Мальту («Інтер», ICTV, 5-й канал, «Україна»).
 • Поїздка прем’єра Гройсмана до Ізраілю («1+1», «Інтер», СТБ, ICTV, «Україна»).
 • Спікер ВР Парубій коментує ухвалу заборони георгіївської стрічки («1+1», ICTV).
 • Спікер ВР Парубій коментує позбавлення Артеменка мандата (СТБ).

17 травня

 • Порошенко на підписанні безвізового режиму (всі канали).
 • Гройсман презентував пенсійну реформу на засіданні уряду (всі канали).
 • Глава Нацполіції Князєв про оголошені підозри в справі щодо масових заворушень у Дніпрі (ICTV).

18 травня

 • Порошенко присвоїв Аметову звання Героя України посмертно («UA: Перший»).
 • Міністр соцполітики Рева каже, що МВФ підтримує пенсійну реформу уряду («Інтер»).
 • Участь Порошенка в заходах до роковин депортації кримських татар («Інтер», ICTV, 5-й канал).
 • Участь Гройсмана в заходах до роковин депортації кримських татар («Інтер», ICTV).
 • Засідання уряду почалося з хвилини мовчання до роковин депортації кримських татар (ICTV).
 • Гройсман про контракт з Китаєм на понад мільйон гривень (ICTV).
 • Парубій коментує непідтримку ВР санкцій проти оточення Януковича (ICTV).
 • Порошенко про плани зустрічей з Макроном і Меркель (5-й канал).
 • Гройсман зустрівся з представниками Європейської бізнес-асоціації («Україна»).

19 травня

 • Гройсман про пенсійну реформу в ВР (ICTV, «Україна»).
 • Гройсман про гроші Януковича (5-й канал).

20 травня

 • Порошенко зустрівся з Меркель («1+1», «Інтер», ICTV, 5-й канал, «Україна»).
 • Порошенко про нову партію танків для десантників (ICTV).
 • Гройсман про програму «Доступні ліки» (ICTV).
 • Гройсман про пенсійну реформу («Україна»).

21 травня

Порошенко поклав квіти на Биківнянські могили («Інтер»).

***

«Інтер», крім уже згаданих «паркетних» матеріалів, із грубими порушеннями стандартів балансу думок, відокремлення фактів від думок, достовірності й повноти інформації, протягом звітного тижня висвітлював роботу парламенту. Загалом усі ці сюжети — теж «паркетного» характеру, їхню тематику можна позначати як «звіт» із засідань погоджувальної ради ВР (15 травня) і засідань сесії парламенту (16, 17 і 18 травня). Але в кожному з цих сюжетів «Інтер» дає синхрони різних нардепів, де майже завжди звучить критика або прямі звинувачення на чиюсь адресу, які потребують думки у відповідь. Цієї можливості журналісти «Інтера» критикованим чи обвинуваченим не надають. Так, наприклад, 15 травня в сюжеті є синхрон нардепа, керівника фракції «Народний фронт» Бурбака, який потребував слова у відповідь від Артеменка. У синхроні керівника фракції «Опозиційний блок» Бойка — різка критика МВС і звинувачення міністерства в політичних розправах із опозицією. Слова у відповідь немає. Нардеп Березюк у сюжетах за 15 і 16 травня також звинувачує МВС без слова у відповідь. 16 травня в сюжеті Бойко виступає зі звинуваченнями влади в цілому у провокуванні протистояння в суспільстві на мовному та конфесійному напрямах. Слова у відповідь немає. 16 травня в сюжеті нардеп-опоблоківець Новинський звинувачує владу в намірах відбирати приходи в Московського патріархату. Слова у відповідь немає й так далі. В усіх цих сюжетах слово обов’язково надається Бойку для однобічної критики влади в цілому чи окремих її інституцій. І в цих же сюжетах постійно і надзвичайно грубо порушується стандарт відокремлення фактів від думок — автори сюжетів постійно вдаються до власних висновків і оцінок. Приклади:

«А депутаты привыкли мыслить политическими требованиями, но уверяют, не корысти ради. Так в одной партии восклицают что будет с пенсиями, в другой, сокрушаются как землю продавать, но всех интерессует, когда же хоть что-то появится в зале»;

«Пошерстить ряды требует "Народный фронт", но не свои, а радикалов, хоть и бывших. Настаивает немедленно лишить Артеменко мандата, радикалы же, красноречиво промолчали»;

«А вот когда нардепам выпадет возможность оценить работу МВД? Вопрос с открытой датой, хотя он назрел, считают депутаты уже давно»;

«Хотелось бы нардепам услышать и увидеть самого главу МВД, но тот традиционно игнорирует министерские посещения Рады, а пока же парламентарии ждут в гости Генпрокурора, придти которого, настойчиво просит Блок Порошенко»;

«Правда, отдохнувшие нардепы законодательные чудеса так и не продемонстрировали. Но кое в чем все-таки преуспели. В едином порыве лишили мандата своего коллегу Андрея Артеменко. Проголосовали причем спринтерски. А вот как и почему народные избранники пробуксовывали по важным социальным вопросам…»;

«А в Раде в это время — взывали к тем же правохранителям — в очередной раз указывали на провалы и призывали заняться наконец-то расследованиями»;

«Однако нардепы демонстрируют чудеса оперативности не в принятии законов, а политических вопросах. Минут за 10 нардепы прекратили депутатские полномочия Андрея Артеменко из-за "двойного гражданства". Хотя тут же сетовали на двойные стандарты»;

«В СМИ быстро раскопали, что будущий нардеп — управляющий партнер агентства недвижимости. А вот лидер радикалов Олег Ляшко гордо называет ее беженкой из Донецка и волонтером. Как бы там ни было, депутаты в этой Раде появляются и исчезают быстрее, чем законы принимаются. Так, вопросы ЖКХ обсуждали часами и в итоге отправили на доработку»;

«Впрочем, уже на старте рабочей недели особого энтузиазма у нардепов — не наблюдается. К обеду сессионный зал опустел»;

«Слышали о пенсионной реформе и в парламенте, и охотно комментировали. А вот законопроекты, которые сами же внесли в повестку дня, рассматривать не хотели»;

«Не законотворчество, а реакция на происходящее вне парламентских стен. И первым делом нардепы охотно комментируют "безвиз", нарезая при этом новые задачи стране»;

«Ну, а в зале — депутаты вяло голосуют. По несколько раз и с нескольких попыток. С трудом ратифицировали договор с Хорватией и соглашение с Чехией. И перешли к единственно важному сегодня документу — законопроекту о бесплатном питании для детей-переселенцев»;

«На этом позитивном голосовании — голосования закончились. С трудом собрав в зале сотню депутатов, в Раде хотели назначить парламентские слушания. Час пытались и все тщетно. В итоге — заседание закрыли. Досрочно»;

«А в парламенте персональные санкции против Януковича и его окружения хотели протолкнуть нардепы от "Народного фронта", в очередной раз. Но коллеги заподозрили под благими намерениями корыстные мотивы и постановление отклонили. Впрочем, в Верховной Раде сегодня был необычный день: и скорбили, и праздновали, и спорили»;

«Среди первых документ о персональных санкциях против Януковича и его окружения. "Народный фронт", а большинство авторов инициативы из этой фракции, почти пол года пытался протащить постановление. И вот свершилось»;

«Когда же дошло до голосования, энтузиазм поугас. Две попытки вернуться к этому документу снова провалились, спикер возмущен»;

«Однако наиболее дискусионные законопроеты депутаты оставили на закуску».

На «Інтері» протягом звітного тижня була велика кількість негативних матеріалів про МВС, Нацполіцію і міністра Авакова особисто:

Нацполіція погано розслідує справу Шеремета (15 травня).

Обрання запобіжного заходу Седюку (15 травня).

У Харківській області затриманий заявляє про тортури в поліції (15 травня).

Аваков відмовився оприлюднювати дати своєї відпустки (17 травня).

Обшуки в міськраді Кривого Рогу (18 травня).

В усіх цих матеріалах грубо порушуються стандарти балансу думок і відокремлення фактів від думок, приклади:

«Почти 10 месяцев следствие топчется на месте»;

«В полиции молчали. Заговорили только ближе к вечеру»;

«Но опять никаких деталей — скупые комментарии прикрываются стандартной фразой "тайна следствия". Информации ноль, неизвестно ни в котором часу начался допрос, ни сколько длился, ни чем закончился? И главное — оказался ли Устименко полезен следствию. Пока в полиции продолжается игра "секретные материалы", свое недовольство расследованием уже выразил и президент»;

«Конечно, и правоохранители могут смело поставить себе галочку за работу»№

«Действительно, реакция на инцидент министра внутренних дел Арсена Авакова была молниеносной. Глава ведомства в Фейсбуке сразу же отрапортовал — преступник задержан и находится в СИЗО. Пост подкрепил фото и даже посоветовал пранкеру "реализовать свое хобби" в тюремной камере. В отличие от громких дел — столь стремительных результатов расследований — общественность ждет от Авакова годами»;

«Не мешало бы главе МВД поинтересоваться чем занимаются его подчиненные в регионах»;

«Впрочем, в Украине и некоторые министры практикуют запрет на информацию. О себе. Причем, вопреки закону. Так, глава МВД Арсен Аваков отказался обнародовать даты своего отпуска»;

«Сотрудники мэрии вынуждены работать в буквальном смысле под дулами автоматов».

Мало не щодня (15, 16, 17 і 18 травня) у випусках новин «Інтера» слово надається нардепу Капліну (формально член фракції БПП, хоча виступає завжди з позицій «Опозиційного блоку»), який однобічно озвучує різноманітні звинувачення на адресу влади, лідера радикалів Ляшка, «Народного фронту» тощо. У випуску 15 травня депутат-опоблоківець Вілкул чомусь заявляє про те, що «Європа встривожена хвилею насильства, яке прокотилося українськими містами 9 травня», а 17 травня він же чомусь коментує надання Україні безвізового режиму.

Інші матеріали на «Інтері» з грубими порушеннями стандартів:

 • Нові подробиці про ДТП вчинене співробітником НАБУ в Києві (15 травня).
 • Справу про побиття «опоблоківця» в Чернівцях передали в ГПУ (16 травня).
 • Командира військової частини підозрюють у хабарництві (17 травня).
 • Нардеп Гаврилюк напав на журналіста (18 травня).
 • Фейк про критику Держдепом блокування російських соцмереж в Україні (18 травня).
 • У Білгород-Дністровському побили депутата (18 травня).
 • Сміття зі Львова вивозять до Стрия (20 травня).
 • Глава Єврейського комітету України вимагає відкрити кримінальну справу проти В’ятровича (21 травня).
 • Акімова (колишня заступниця глави АП Януковича) зробила виставку картин (17 травня).

***

На каналі «Україна», крім уже згаданих «паркетних» звітів, були такі матеріали з порушеннями стандартів, які можуть свідчити про ознаки замовності (цензури). Звіти з погоджувальної ради ВР (15 травня) і з засідань самої ВР (16 і 18 травня). Загалом сюжети збудовані за схожим з «Інтером» принципом, хоча порушення стандарту відокремлення фактів від думок — не настільки грубі, як на «Інтері».

16, 17 і 18 травня «Україна» надає слово Яценюку без реальних інформаційних приводів.

17 травня у випуску каналу нардеп Ляшко критикує уряд за те, що пенсійну реформу не обговорюють із народом. При цьому Ляшку для критики уряду надається слово в усіх уже згаданих трьох сюжетах з ВР. Крім того 20 травня він був у випуску «України» гостем студії.

18 травня канал надає слово опоблоківцю Новинському, який закликає не ухвалювати законопроектів, якими планується регламентувати роботу Московського патріархату. 19 травня — матеріал про те, що екс-регіонал Колесніков побував у теплиці в Умані. Того ж дня — матеріал про те, що нардеп Парасюк продовжує сидіти в російських соцмережах.

У кожному випуску «України» обов’язково є матеріал про Фонд Ахметова або Гуманітарний штаб Ахметова.

15 травня у випуску новин була реклама зарядки з Мариною Порошенко.

***

На ICTV, крім уже згаданих вище «паркетних», були ще такі матеріали:

Звіт з погоджувальної ради ВР з акцентом на «закликах» фракції «Народного фронту» проголосувати законопроект про унеможливлення подвійного громадянства і позбавити депутатського мандату Артеменка (15 травня). В матеріалі грубо порушено основні стандарти.

16 травня канал окремим матеріалом чомусь надає слово співголові маргінального політпроекту «Партія “Наш край”» Гранатурову для критики пенсійної реформи уряду. У матеріалі грубо порушено стандарт балансу думок і відокремлення фактів від думок (суб’єктивні оцінки журналістів: «уряд готує українцям черговий сюрприз», «багатьох обурює, що влада приховує справжню суть новацій і вони можуть вдарити по найбідніших українцях»).

17 травня — матеріал про те, що Кучма каже, що робиться все можливе для звільнення заручників.

19 травня — матеріал про незмістовну заяву Яценюка.

Обидва останніх матеріали взагалі не містять у собі новини як такої.

***

На «UA: Першому», «1+1», СТБ та 5-му каналі матеріалами з порушеннями стандартів, які можуть свідчити про ознаки замовності (цензури), були лише згадані вище матеріали «паркетного» характеру.

На «Україні» було три таких матеріали, всі — присвячені бізнесам власника каналу Ахметова. 18 травня був матеріал, у якому доводилося, що концерн ДТЕК законно приватизував «Західенерго». 20 травня один матеріал був присвячений тому, що працівники ахметовських структур (СКМ, ДТЕК і «Телеком-оператор VЕGА») проводили суботник. І того ж дня на каналі в ефір вийшов матеріал про змагання з драгрейсингу на заводі «Запоріжсталь». На каналах групи Пінчука (СТБ і ICTV) 16 травня вийшли в ефір матеріали про те, що Фонд Пінчука привіз в Україну Ньюта Гінгріча, а 19 травня на ICTV — матеріал про заходи Фонду Олени Пінчук «АнтиСНІД».

У матеріалах із порушеннями стандартів, що можуть свідчити про ознаки замовності (цензури), канали порушують такі стандарти:

2. ЗАМОВЧАННЯ КАНАЛАМИ СУСПІЛЬНО ВАЖЛИВОЇ ІНФОРМАЦІЇ У ТРАВНІ-2017

Примітка: дані за 2017 рік — це дані за це дані за 15–20 травня  i 6–12 лютого; дані за 2016 рік – це дані за 25–30 липня, 14–19 березня; за 2015 рік – це дані за 19–24 жовтня, 13–19 липня, 20–25 квітня19–24 січня.  

 

Жоден із каналів не повідомляв про такі події цієї тематики:

Грицак каже, що СБУ під його керівництвом не збирала аналітичні записки на журналістів (15 травня).

Жоден із каналів не повідомляв про такі події цієї тематики:

 • Окупанти в Криму заборонили кримським татарам збиратися на меморіальні заходи до роковин депортації (15 травня).
 • На окупованому Донбасі почастішали випадки сексуального насильства — місія України при ООН (16 травня).
 • Незаконно засуджений в РФ кримський татарин Зейтуллаєв оголосив голодування проти нового вироку (16 травня).
 • Бойовики обстріляли житлові квартали Авдіївки і Красногорівки — СЦКК (17 травня).
 • У Держдумі РФ представили законопроект про перетворення промислових підприємств окупованого Донбасу на музеї (17 травня).
 • Прокуратура розповіла про контакти Суркова з Януковичем і Ахметовим у 2014 році (17 травня).
 • Російський суд визнав законним продовження арешту Сущенка (18 травня).
 • На Донбасі бойовики кинули димову гранату в патруль місії ОБСЄ (18 травня).
 • Росія розмістила в окупованому Криму шість ядерних боєголовок — Джемілєв (20 травня).
 • Бойовики обстріляли співробітників місії Червоного Хреста — СЦКК (20 травня).

Жоден із каналів не повідомляв про таке:

 • ОБСЄ: бойовикам на Донбасі роздали інструкції, як перешкоджати пересуванню спостерігачів (15 травня).
 • Посольство США вимагає від окупантів припинити репресії проти кримських татар (18 травня).
 • Місія ОБСЄ помітила 13 «Градів» на окупованій території Луганщини (19 травня).

Інші прикметні теми, замовчані всіма каналами:

 • Інтерпол зняв із міжнародного розшуку Арбузова (18 травня).
 • На мітингу Московського патріархату під ВР священник роздавав протестувальникам гроші (19 травня).
 • В Україні в 2016 році погіршилася ситуація з дотриманням прав людини — Українська Гельсинська група (19 травня).
 • У 2016 році Україна зайняла одне з останніх місць серед країн світу з дотримання прав власності — Українська Гельсинська група (19 травня).

Моніторинг дотримання професійних стандартів у роботі інформаційних служб українських телеканалів здійснює громадська організація «Детектор медіа» за підтримки «Інтерньюз Нетворк».

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Фото: naasca.org/
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5108
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду