12:22
Неділя, 20 Березня 2016

Тиждень імені Надії, тревел на славу Петра

1 942
Порушення стандартів інформаційної журналістики в новинах «Інтера», «1+1», СТБ, ICTV, «України», «UA: Першого», 5-го каналу впродовж 7–12 березня 2016 року.
Тиждень імені Надії, тревел на славу Петра
Тиждень імені Надії, тревел на славу Петра

Протягом аналізованого тижня центральні телеканали найбільше звертали увагу на дві теми: Надія Савченко та відрядження Петра Порошенка до Анкари. І якщо перша тема цілком виправдана (за політув’язнену українку заступилися лідери багатьох країн світу, на її підтримку проводили акції не лише в Україні, але й поза її межами), то розповідаючи про другу, журналісти здебільшого подавали «паркет»: прилетів — зустрів — загальні фрази — фінал. 

7 березня, понеділок

«ТСН» каналу «1+1» піарить Олега Ляшка: «На одному із київських ринків разом з однопартійцями він роздавав жінкам троянди. Поки Ляшко ходив між рядами з квітами, звернув увагу, що напередодні свята ринок майже порожній. За версією головного радикала, в усьому винна влада своїми реформами. Мовляв, українців довели до зубожіння і в них немає грошей на святковий стіл. Ляшко запевнив, що завдання його команди, щоб людям було за що купувати не лише найнеобхідніше».

Те саме робить «Україна», не забуваючи про похвалу Гумштабу Ахметова.

На «1+1» також виходить корпоративний піар «Буковелю»: «На Буковелі вп'яте відбувся Всеукраїнський чемпіонат з долання перешкод».

Цього тижня європейські лідери обговорювали з Туреччиною можливі варіанти вирішення ситуації з біженцями. Жоден український телеканал, який розповідав про ці перемовини, так і не розповів, чому є такі потоки біженців, як біженцям можна допомогти, натомість їх розглядали лише як проблему, забуваючи про те, що це такі ж самі люди, як і самі журналісти та глядачі. До прикладу, «Інтер»: «Да что там переговоры — торги. Если поток мигрантов в Европу в последние месяцы сократился, то вовсе не потому, что не осталось желающих попасть в европейское Эльдорадо: зима и холод сдерживали беженцев. Но скоро — нелегальный трафик снова заработает».

8 березня, вівторок

Впродовж останніх тижнів українськими ЗМІ ходять чутки про можливе призначення Наталії Яресько новим прем’єр-міністром України. Про це пишуть статті та блоги з посиланнями на власні джерела. Серйозною заявою про призначення Яресько стали слова екс-посла США в Україні Стівена Пайфера. Його слова передав лише «Інтер»: «Глава Минфина Наталья Яресько может стать премьером уже на этой неделе. Об этом сегодня в своем Twitter сообщил бывший посол США в Украине Стивен Пайфер, ссылаясь на "информацию из Киева"». Однак журналісти каналу не обтяжили себе ані перевіркою інформації з соцмережі, ані експертними оцінками та можливими підтвердженнями таких розмов у парламенті, на Банковій та незалежними експертами.

У цьому ж випуску «Інтер» знову каже про кризу мігрантів в ЄС, і знову новина має негативне забарвлення: «Лидеры ЕС согласились не перекрывать полностью балканский маршрут и постепенно отменять контроль на внутренних границах, чтобы снова заработал Шенген. И пообещали финансово помочь Греции, которая еле справляется с наплывом мигрантов». А хто допоможе самим мігрантам? Питання залишилося відкритим.

«Україна» тим часом подала в ефір «паркетний» матеріал про те, як Президент та прем’єр-міністр вітали жінок зі святом 8 Березня: «С праздником украинок поздравили первые лица государства — Президент Петр Порошенко и Премьер Арсений Яценюк. Глава государства опубликовал на своей страничке в соцсети видеоролик о сильных представительницах прекрасного пола».

Також «События» не припиняють піарити Гумштаб Ахметова.

9 березня, середа

Президент України Петро Порошенко полетів із дводенним візитом до Анкари, щоб зустрітися з президентом Туреччини Ердоганом. Не обійшлося без кортежу журналістів, які випускали в ефір «паркетні сюжети» про гаранта.

«1+1»: «Сьогодні у аеропорту Анкари Президента зустрічали представники як української, так і кримськотатарської громади Туреччини із українськими та кримськотатарськими прапорами. Вони тримають постійно зв'язок зі своїми братами у Криму і знають про утиски корінного населення»; «Президент сьогодні почав зустрічі із керівництвом турецького парламенту, поставив питання про визнання геноцидом депортації кримських татар у 1944 році»; «Розкажу зараз трішки про цей палац, де ми знаходимося. Він вражає звичайно своєю помпезністю і такими, я би сказала, візантійськими розкошами». Лише наприкінці сюжету журналіст повідомляє важливу інформацію: «Вже завтра у Стамбулі на флагмані українських військово-морських сил фрегаті "Гетьман Сагайдачний" турецька сторона передасть нам спорядження для українських воїнів та мобільний шпиталь».

В такому ж дусі розповів про поїздку гаранта 5 канал: «Крім зустрічі з кримськотатарською та української громадами президент також зустрівся із головою турецького парламенту Ізмаїлом Акхраманом, а також прем'єром країни Ахметом Довутоглу», «Перш за все, я хотів би подякувати Туреччині за тверду і послідовну позицію підтримки суверенітету, територіальної і незалежності України, які були грубо порушені Російською Федерацією, — передають не надто важливі слова гаранта журналісти 5-го каналу. — Для України і українського народу надзвичайно важливо відчувати щиру і ефективну підтримку справжніх друзів і партнерів. І Туреччина саме є таким другом і партнером України».

Аналогічно розповів про Порошенка і «Інтер»: «Первым делом Петр Порошенко благодарит крымских татар за их позицию и говорит о защите их прав на оккупированном полуострове и о координации действий Украины и Турции в вопросе возвращения украинского суверенитета в Крыму», «Во время короткой встречи говорит и о Надежде Савченко. Порошенко назвал фарсом суд в российском Донецке». Як бачимо, жодної нової суспільно важливої заяви не пролунало. Натомість кореспонденти створили ореол надважливих переговорів з темами для обговорення, які все ж є розмовами, а не конкретним результатом: «Круг вопросов очень широкий — это и перспектива уже в нынешнем году закончить переговоры о создании зоны свободной торговли между государствами, вопросы обороны и коллективной безопасности, в том числе в Черноморском регионе».

Щоправда, наприкінці матеріалу журналісти нарешті подали чітку інформацію: «Подписано несколько двусторонних документов, но самый важный — это декларация об углублении Стратегического партнерства Украины и Турции. Речь идет как и о политическом сотрудничестве, так и общих проектах в оборонной промышленности, авиастроении и космической отрасли». Однак про що конкретно йдеться, глядачам так і не повідомили.

СТБ та ICTV вчинили найрозумніше: подали в ефір декількома реченнями головні меседжі гаранта, опускаючи неважливі деталі поїздки.

Цього дня вже й «1+1» згадав думку Пфайфера про можливе призначення Яресько. Однак цю інформацію доповнили: «Арсеній Яценюк заявив, що бачить три варіанти виходу із ситуації. Перший, щоб його уряд працював і надалі, коаліція відновила роботу і доукомплектувала Кабмін. Саме його Яценюк і підтримує найбільше. Другий варіант, щоб президент і його блок взяв на себе відповідальність за формування нового уряду і коаліції. І останній — дострокові парламентські вибори, які на думку Яценюка, не припустимі. Наталія Яресько, якій світові видання і колишній посол США Стівен Пфайфер пророкували прем'єрський пост, уже цього тижня спілкуватися із журналістами відмовилася. Інший, за версією "Файнейшнл тайм", кандидат на крісло Володимир Гройсман заявив, що не хоче коментувати такі заяви, мовляв, виборам прем'єра мають передувати політичні переговори учасників». Однак і тут бракувало фахових коментарів незалежних експертів.

Тим часом нардепу Володимиру Парасюку дісталося від «Інтера»: «Народный депутат Владимир Парасюк известен своим агрессивным поведением. От него доставалось и судьям, и прокурорам, и депутатам. За последние несколько месяцев в ГПУ открыто уже 4 уголовных производства. Но благодаря депутатской неприкосновенности он проходит там как свидетель. Будет ли пятое? — мы написали запрос в аппарат Верховной рады с просьбой разъяснить — какую ответственность может понести украинский нардеп за вторжение на территорию генконсульства другого государства. Ответа пока не получили». Звісно, позицією обвинуваченого кореспонденти не поцікавилися.Також «Подробности» пропіарили «Опоблок»: «В интервью изданию "Сегодня" народный депутат Сергей Левочкин говорит: десятки кандидатур могут справиться не хуже, чем Яценюк, а даже лучше. А еще говорит — участвовать в коалиции в этом составе парламента оппозиция не станет. Хотят видеть, какой будет коалиция и следующее правительство, кто берет на себя ответственность за то, что будет происходить в стране. И после этого примут решение о голосовании».

«Україна» тим часом подала не надто важливу заяву Яценюка: «Возобновить работу парламентской коалиции призвал сегодня депутатов Премьер-министр Арсений Яценюк. Возвращение в ее состав "Самопомощи" и Радикальной партии глава правительства считает наиболее эффективным способом преодоления политического кризиса. Без поддержки депутатов, которые формировали Кабмин, правительство в ловушке, отметил Премьер».

Також «События» продовжують відстоювати ДП «Донецька залізниця»: «Транспортный коллапс и ухудшение экономической ситуации — все это угрожает Донбассу в случае ликвидации госпредприятия "Донецкая железная дорога" и созданию вместо него регионального филиала. Без работы останутся тысячи людей, а грузоперевозки через линию разграничения будут полностью остановлены. Руководители крупнейших производств региона обратились к властям с предупреждением о возможных катастрофических последствиях такого решения».

Вантажні перевезення між окупованими та неокупованими територіями — цілком нормальне явище. Цю тезу кореспондент доводить упродовж всього матеріалу: «Стабильное железнодорожное сообщение между временно неподконтрольной территорией и всей Украиной — жизненно важно для Донбасса. Ведь в случае прекращения грузоперевозок остановятся горно-металлургические и энергетические предприятия. А большинство из них являются бюджетообразующими для городов Донбасса. Кроме того, бюджет Украины недополучит миллиарды гривен». «Героєм-рятівником» виявився Олег Ляшко: «Я вважаю подібні рішення уряду абсолютно невиправданими, такими, що шкодять національній безпеці країни. І найголовніше — це вкрай ускладнює соціально-економічну ситуацію всередині самої країни».

«Експертом» у темі виступив заангажований директор компанії Ахметова «ДТЕК Енерго» Дмитро Сахарук: «Хуже всего дело обстоит с Луганской ТЭС, которая получает уголь только с неконтролируемой территории и является единственным источником электроэнергии для севера Луганской области, где проживают около одного миллиона человек. Прекращение работы Луганской ТЭС — а там угля хватит дней на 2025, в зависимости от режима работы, — приведет к тому, что регион будет погружен во тьму. Иных, альтернативных источников электроэнергии, там нет».

Найцікавіше те, що керівники Донецької та Луганської ОДА Павло Жебрівський та Георгій Тука підтримують вантажні перевезення вугілля з окупованої території на окуповану. Їхні слова також є в матеріалі. Все ж відкритим залишається питання: на яких умовах вільно працювала залізниця між лінією розмежування? Невже бойовики спокійно дозволяли вивозити вугілля з непідконтрольних територій? Чи Україна все-таки платить терористами за вугілля? Ці питання досі відкриті.

Тему розвиває у студії «України» не будь-хто, а депутат від «Опоблоку» Володимир Гусак: «Україні потрібні півмільйона українців, доходи яких — прямо чи опосередковано — залежать від підприємств, робота яких неможлива без "Донецької залізниці". Україні потрібні мільярди гривень податків, які сплачують ці підприємства».

Не забув канал і про традиційний матеріал в честь Ріната Ахметова і його Гумштабу.

10 березня, четвер

«1+1» продовжує активно висвітлювати візит Порошенка до Туреччини. Більшу частину матеріалу журналіст присвячує зустрічі гаранта і патріарха Варфоломія, однак у матеріалі немає  жодної конкретики: «Відвідини Вселенського патріарха в Стамбулі президентом України аж ніяк не банальний візит ввічливості у колисці православ'я. За тими небагатьма словами, які Петро Порошенко та патріарх Варфоломій перший сьогодні сказали публічно, стоїть глобальний політичний контекст. Трохи передісторії. Православний світ готується до історичної події — вселенського собору. І російська православна церква в особі патріарха Кирила вже провела агресивну підготовку до нього. По-перше — домоглася, щоб собор перенесли зі Стамбула на острів Крит, бо вже і з Туреччиною Росія встигла зіпсувати стосунки. По-друге, з порядку денного собору вилучили пункт про автокефалії, тобто незалежність окремих церков. Йдеться насамперед про Українську Православну Церкву Київського Патріархату, яку Росія вважає розкольницькою. Порошенко у присутності патріарха згадує про ідею об'єднання церков, якій так противиться Москва». Глядачу так і не стало зрозуміло:якщо з порядку денного уже вилучили пункт про автокефалію, то навіщо про це згадувати під час візиту Президента?

Лише наприкінці «1+1» дає справді важливе повідомлення: «Флагман українських ВМС "Гетьман Сагайдачний" провів навчання з турецькими колегами у Мармуровому морі. І сьогодні рушив до дому із цінним вантажем на борту — це амуніція для українських військових, форма, розгруз і спальні мішки, і військовий мобільний шпиталь, один із п'яти подарований нам Туреччиною». Однак детальної інформації про якість та кількість амуніції, опису дієвості мобільного шпиталю глядачі не отримали.

Натомість окремий сюжет турецьким подарункам присвятив «Час новин». Втім, 5 канал теж багато розповідав про неважливі деталі поїздки Президента 5 канал: «Спочатку Петро Порошенко відвідав собор Святого Георгія, а також зустрівся із Вселенським патріархом Варфоломієм Першим, який зазначив, що вони молються за те, щоб в Україні нарешті запанував мир. На що Петро Порошенко відповів, що дуже вдячний їм, зокрема патріарху Вселенському Варфоломію, за таку духовну підтримку. Водночас Президент України та патріарх обговорили перспективи створення єдиної помісної соборної Церкви у Україні».

Коротку інформацію про турецькі презенти Україні дав «UA: Перший».

Загальними фразами про Порошенка розповідав «Інтер»: «Украина и Турция — объединят усилия для обеспечения безопасности в Черноморском регионе и деокупации Крыма. Об этом президенты двух государств — стратегических партнеров — заявили вчера поздно вечером на совместной пресс-конференции. И это, пожалуй, главный итог двухдневного официального визита Петра Порошенко в Турцию». Як саме вони це робитимуть? Які подальші кроки? Нічого цього глядачі не дізналися.

Коротко про візит Порошенка розповів СТБ. «Україна» теж зробила короткий матеріал, не забувши про безсенсову частину про молитву за Україну: «С молитвой за мир в Украине. Второй день визита в Турцию Президент начал с дел духовных. Помолился в одной из старейших святынь православного мира — храме Святого Георгия. Затем больше часу общался с глазу на глаз со Вселенским патриархом Варфоломеем».

«Інтер» піарить «Федерацію роботодавців України», очолювану співвласником «Інтера» Дмитром Фірташем: «В основу рекомендаций по проведению неотложных реформ может быть положен План модернизации Украины, который разработала "Федерация работодателей Украины" при участии экспертов и ученых из Украины, Польши, Германии, Франции и Великобритании. Процесс разработки программы год назад анонсировал Глава Федерации Дмитрий Фирташ».

А у гостях на ICTV — спікер Верховної Ради Володимир Гройсман, якого називають одним із можливих претендентів на пост прем’єр-міністра. Ведуча була до гостя надто лагідна: «Перше запитання щодо Надії Савченко. Чи може Верховна Рада якось вплинути на ситуацію?». Замість конкретної відповіді спікер займався популізмом: «Весь світ, і особливо Україна все робить для того, щоби прикути увагу до цієї величезної трагедії, яка відбувається, створена режимом Росії проти наших героїв. І мені дуже шкода, що так відбувається з долею Надії Савченко». Ведуча не перебивала. Наступні питання теж були не з гострих: «Пане Володимире, я знаю, що сьогодні відбулося засідання лідерів фракцій. Про що домовлялися?», «Зараз дуже багато обговорюють нові кандидатури на посаду Прем'єр-міністра. Зокрема, кого ви бачите у цьому кріслі?». Також «Факти» пропіарили Гумштаб Ахметова.

«Україна» натомість звернула увагу на майбутній Всеукраїнський бізнес-форум: «Представители крупнейших предприятий готовы объединиться ради спасения страны. Помогать обещают не только на словах, но и деньгами. Главная задача — создать новые рабочие места и привлечь иностранных инвесторов». Далі в ефірі — коментар Сергія Тарути без конкретного змісту: «Бизнес договорился, что на этом форуме будет предложен четкий и конкретный антикризисный план о стабилизации ситуации в Украине. И будет анонсирована долгосрочная, десятилетняя программа развития экономики Украины. Сегодня каждый может спасти свой бизнес только при условии, если мы спасем страну, если будет капитализация страны, если будет богатая страна, то каждый будет богатым».

У цьому ж сюжеті — піар Олега Ляшка: «Как вывести Украину из кризиса — политического и экономического — обсуждали сегодня студенты Европейского университета с лидером Радикальной партии Олегом Ляшко. После нардеп встретился с предпринимателями. Те просили уменьшить налоги и упростить условия для ведения бизнеса».

Також у студії каналу вже постійний гість, міністр юстиції Павло Петренко. Знову ж таки, питання до гостя були надто зручними: «Минюст направил запрос российским коллегам с призывом передать украинской стороне Сенцова и еще троих украинцев. Особых иллюзий на положительное решение вы не питаете. Что же дальше?», «Несмотря на то, что обращение Президента к Надежде Савченко сегодня оказалось фальшивым, он якобы призвал ее прекратить голодовку, вы бы хотели видеть Надежду Савченко среди министров? Если да, то в каком кресле?».

Також в ефірі каналу — два піар-матеріали по Гуманітарний штаб Ахметова.

11 березня, п’ятниця

«1+1» захищає інтереси Геннадія Корбана: «Члену політради партії "Укроп" Геннадію Корбану може знадобитися іще одне стентування судин серця. Про це заявив один із адвокатів політика під час розгляду апеляції на його арешт. Олександр Лисак посилається на протокол хірургічного втручання наприкінці минулого року, коли Корбана оперували в Інституті імені Амосова. Геннадій Корбан виглядав змарнілим і стомленим на вигляд».

5 канал недоречно знову піарить Порошенка: «Президент мав телефонну розмову з Жан-Клодом Юнкером. Високопосадовці узгодили подальші кроки для запровадженням безвізового режиму між Україною та Євросоюзом, обговорили зміни до закону про електронне декларування. Президент Єврокомісії сподівається, що Верховна Рада узгодить відповідні норми зі стандартами ЄС». Те саме зробив і «Інтер», який вкотре також звернув увагу на «Опоблок»: «"Оппозиционный блок" требует создать в парламенте временную следственную комиссию по расследованию одесской трагедии».

В сюжеті про нібито захист прав ЛГБТ кореспонденти «Інтера» постійно порушують принцип достовірності: «"Кабмин готов узаконить однополые браки". Такими заголовками сегодня пестрит интернет», «Медики говорят — и сейчас это проверить практически нереально», «…Социальные психологи утверждают — этот вопрос щепетильный», «Еще один пункт, который бурно обсуждается в интернете, — о легализации гражданского партнерства для разнополых и однополых пар» тощо.У матеріалі є абсолютно зрозумілий коментар ЛГБТ-активіста, який пояснює, що ініціатива Кабміну в рамках реалізації Національної стратегії в галузі прав людини розробити до 2018 року законопроекти щодо протидії має на увазі рівні права для всіх, не лише для ЛГБТ. Однак автори на цьому не дуже акцентують увагу й завершують матеріал на негативних словах нардепа від БПП Валерія Пацкана: «У нас є проблеми з корупцією, у нас є проблеми з економікою, у нас є проблеми з прем'єріадою — це відволікання уваги від найбільш актуальних проблем, які є в державі для того, щоб заговорити проблематику, яка зараз. Немає ніяких документів, в яких би Євросоюз нам би вказував на ті норми».

«Україна» знову надміру акцентувала на прем’єрі: «На Прикарпатье Арсений Яценюк проверил отремонтированный участок дороги между Ивано-Франковском и Львовом. Работой Премьер остался доволен, а особенно тем, что денег на строительство ушло на 30% меньше, чем было запланировано в смете». Ідентичні матеріали вийшли на «1+1», ICTV та «Інтерi». Не забула «Україна» і про Гумштаб Ахметова. Цього разу — двома матеріалами.

12 березня, субота

«1+1» захищає інтереси члена Радикальної партії на Рівненщині: «Незаконною вважає свою відставку голова Рівненської облради, представник Радикальної партії Володимир Ковальчук. Напередодні на сесії депутати висловили йому недовіру і майже одразу проголосували за заступника — представника БПП Олександра Корнійчука. Екс-очільник ради дії депутатів вважає незаконними. Його прибічники підозрюють — це змова деяких політичних сил. Замовником відставки називають бурштинову мафію». Хоча в матеріалі є позиція обох опонентів, тон новини все ж схиляє глядачів на бік радикала.

Натомість «Інтер» — протилежної думки: «(Ковальчук. — І. А.) в кабинет пускает не сразу. То, что называли совещанием, оказывается чаепитием членов "Радикальной партии". Депутат Андрей Лозовой приехал для поддержки, говорит, без боя не сдадутся. А новоизбранный глава облсовета принимает журналистов в коридоре. Говорит, в кабинет не рвется. Радикал Ковальчук выходит из кабинета, чтобы сказать, что передумал уходить и будет в кабинете до конца рабочего дня. Уже сегодня радикалы обещают подать иск в суд. Говорят, смена власти — временная. А еще ждут подкрепления из Киева».

Також «Подробности» пропіарили «Батьківщину»: «Мария Савченко поблагодарила за помощь в деле ее дочери партию "Батьківщина" и лично Юлию Тимошенко. Мать украинской летчицы отметила, что политическая сила сделала Надежду первым номером в своем списке и максимально пытается привлечь внимание международной общественности к освобождению ее дочери».

До того  в ефірі каналу — критика Кабміну: «Нардеп от БПП Леонид Казаченко решил сложить с себя полномочия внештатного советника премьер-министра. Об этом сообщает пресс-служба партии "Блок Петра Порошенко". Среди причин такого решения нардеп назвал самый низкий рейтинг правительства за всю историю Украины, отсутствие реальных реформ и невозможность обсудить нынешние проблемы и пути их решения с Арсением Яценюком».

Далі на «Інтері» вийшов матеріал, який піднімає рейтинг лідера «Опоблоку» Юрія Бойка та олігарха Ріната Ахметова, інфопривід взято зі статті у «Дзеркалі тижня»: «В которой говорится, что в Донецкой и Луганской областях могут появиться новые местные администрации, которые возглавят руководители, устраивающие и Киев, и Москву. Такие кандидаты уже есть — это Ринат Ахметов и Юрий Бойко, говорится в публикации. Ее автор Сергей Рахманин со ссылкой на неизвестные источники также пишет, что Президент Петр Порошенко уже якобы одобрил претендентов. А Путин готов убрать с Донбасса своих Захарченко и Плотницкого. В пресс-службе Рината Ахметова на эту статью уже ответили. Там заявили, что "не комментирует слухи и домыслы. Но Ринат Ахметов готов на любые шаги для прекращения войны на Донбассе, которую нужно наконец завершить за столом переговоров. А для достижения мира — готов сделать все, что от него зависит. Лидер "Оппозиционного блока" Юрий Бойко заявил, что готов принять участие в любом формате, который позволит добиться мира на Донбассе и вернуть неконтролируемые территории в состав Украины». Позиції АП в новині немає. Як і коментарів незалежних експертів.

«Україна» не забуває про щоденний матеріал на підтримку Гумштабу Ахметова.

ВИСНОВКИ

Варто віддати належне центральним телеканалам, які багато й по суті розповідали про Надію Савченко, робили репортажі з російського Донецька. Однак вони все ж не можуть відійти від совкових методів роботи — відрядження Петра Порошенка до Туреччини рясніло «паркетом» і беззмістовними розповідями й заявами.

Ще однією з найпоширеніших проблем українських телеканалів є інформація з соцмереж без жодної перевірки, що є порушенням стандарту достовірності інформації. До прикладу, 5 канал лише за понеділковий випуск подав дві новини з соцмереж: «Сполучені Штати та країни ЄС посилити тиск на Росію заради звільнення Надії Савченко, — про це у себе в «Твіттері» написав Петро Порошенко», «В Сімферополі напали на будівлю регіонального Меджлісу. Про таке у Фейсбуці пише координатор Комітету із захисту прав кримськотатарського народу Ескендер Барієв». Цим же грішать «UA: Перший» («Раніше народний депутат Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook повідомляла, що влада добилась від російської сторони згоди на відвідини Савченко 9 березня») та«Інтер» («Петр Порошенко написал об этом на своей страничке в Facebook. И пообещал сделать все возможное и невозможное для освобождения Надежды»).

Також колеги-журналісти продовжують використовувати оціночні судження в матеріалах, які стосуються бойових дій на сході України: «проросійські найманці» (1+1), «російські бандформування» (5 канал) тощо.

Загалом впродовж тижня ми нарахували 37 матеріалів із ознаками замовності. Найбільше — на «Україні» (17), далі «Інтер» та «1+1» (по сім матеріалів), 5 канал (три), ICTV (два) та СТБ (один матеріал). Новини «UA: Першого» залишилися чистими.

Скрін-шот tsn.ua
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1942
Переглядів
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду