Бойко всюдисущий

Бойко всюдисущий

31 Січня 2016
2516

Бойко всюдисущий

2516
Лідер «Опозиційного блоку» Юрій Бойко все активніше з'являється в ефірі опозиційних телеканалів. Порушення стандартів інформаційної журналістики в новинах «Інтера», «1+1», СТБ, ICTV, «України», 5-го каналу протягом 18–23 січня 2016 року.
Бойко всюдисущий
Бойко всюдисущий

18 січня, понеділок

«1+1» знову критикує одеського губернатора Михаїла Саакашвілі: «Очільник Одещини Саакашвілі полишив робоче місце заради Антикорупційного форуму. Це випливло під час відео-конференції в Кабміні з приводу надзвичайних погодних умов в державі. Віце-прем'єр міністр Геннадій Зубко вкотре спілкувався з заступником голови адміністрації Володимиром Жмаком. Йому зробив зауваження, що при надзвичайній ситуації очільник області має бути на робочому місці». При цьому журналісти не дали слова самому Саакашвілі, який ще в обід написав у Фейсбуку про розчищення доріг. Не помітили його журналісти «1+1» і наступних днів, коли губернатор, на відміну від інших голів областей, особисто контролював ситуацію на дорогах Одещини.

Наступний матеріал — ще один удар по Саакашвілі: «Днями очільник Одещини поїхав, провідав бійців батальйону “Шторм” і паралельно відзняв і виклав в інтернет позиції українських блокпостів і навіть карту. Цю інформацію вже активно поширюють сепаратистські сайти». В сюжеті є обурення українських військових, але немає пояснення самого одеського губернатора.

Тим часом «Інтер» знову критикує уряд підтекстом: «Правительство решило отменить помощь жителям Донбасса. Это следует из распоряжения Кабинета министров от 13 января. Речь идет о 49,5 миллионах гривен жителям Донецкой и Луганской областей, проживающих в зоне АТО. Ранее планировалось, что помощь выделят из резервного фонда госбюджета. Но теперь постановление отменили». Чому постанову скасували, журналісти урядовців не запитали. Те саме стосується й наступного матеріалу «Подробностей»: «На другую новацию Кабмина жалуются аграрии. Уверяют, новая налоговая политика удушит средние и мелкие сельхозпредприятия. Просят Кабмин и парламент вернуть льготы хотя бы на ближайшие два года». В сюжеті про аграріїв «Інтер» додає ще й піар лідера «Опоблоку» Юрія Бойка: «О своих проблемах аграрии рассказывают нардепу Юрию Бойко — он сегодня приехал проинспектировать предприятие».

Також «Подробности» в новині про Антикорупційний форум невиправдано закцентували увагу виключно на лідері партії «Народний контроль» Дмитрові Добродомові: «Мільйон людей завжди мають вплив на будь яку владу будь якої держави. Саме тому ми оголошуємо широкий громадський рух в кожному місці, в кожному містечку для того, щоб ми могли ефективно тиснути на тих, хто відповідає у нас за боротьбу з корупцією, а, на жаль, часто і сам її очолює».

«Україна» випустила в ефір два піар-матеріали про Гумштаб Ахметова.

19 січня, вівторок

«1+1» після певної перерви знову піарить близького до власника каналу нардепа Олександра Шевченка в сюжеті про нацгвардійців, які купалися на Водохреще в «Буковелі»: «Якраз свято моржів на Йордан. Воно дає кожній людині без всякого загартування, без всякої підготовки прийти оздоровитися. Але, безумовно, якщо ти віриш, віриш в Бога, безумовно, ця вода тебе оздоровить», каже депутат.

«Інтер» при святі натомість піарить опозиціонерів: «В праздник Крещения президент и премьер не купались в проруби, а поздравляли украинцев в социальных сетях. Петр Порошенко пожелал здоровья каждой украинской семье, Арсений Яценюк — энергии и выдержки. А народные депутаты от "Оппозиционного блока" Сергей Левочкин и Вадим Новинский приняли участие в Божественной Литургии в Свято-Успенской Киево-Печерской Лавре. Депутаты помолились за мир в Украине».

А також продовжує критикувати уряд, вдаючись до оціночних суджень: «Есть ли жизнь после 27 за доллар? Национальная валюта сегодня громко рухнула Но гривня бы не падала, если бы в стране проводили реальные реформы».

Не забуває канал і про «Опоблок». У матеріалі про посланців Меркель та Олланда, які прибули до столиці, «Подробности» закцентували увагу на зустрічі посланців із лідером «Опоблоку» Юрієм Бойком: «Ми відверто підтримали Мінський протокол і ми вважаємо, що це — єдиний шлях вирішення конфлікту на Донбасі. Тому ми детально розповіли наше бачення — яким чином політичним шляхом врегулювати конфлікт, як провести вибори, наступний крок — це закриття кордонів…». Аналогічна новина вийшла й на «Україні», на цьому каналі додали ще коментар радикала Олега Ляшка.

Також в ефірі «Событий» («Україна») — традиційний сюжет про Гумштаб Ахметова.

20 січня, середа

«Подробности» не припиняють піарити «Опоблок»: «В канун нового года парламент проголосовал за смету страну, но главный финансовый документ требует правок. Пакет изменений уже подготовили в "Оппозиционном блоке". Главное, что предлагают в политсиле — это увеличить расходы на 84 миллиарда гривен по тем статьям, которые дадут развитие экономики». Ідентичні матеріали вийшли на ICTV та «Україні», яка не забула про традиційний сюжет на підтримку Гумштабу Ахметова.

«1+1» невиправдано випускає в ефір Арсенія Яценюка: «Арсеній Яценюк обурився, що теперішні чиновники і далі крадуть, жодна оборудка режиму Януковича не розслідувана, а накрадені ними гроші арештовані, але не конфісковані досі. Прем'єр ініціює зустріч керівників силових структур, нового антикорупційного прокурора, міністра юстиції, аби разом з'ясувати, як реально притягнути корупціонерів до відповідальності».

І продовжує тему виборів у Кривому Розі: «Про наміри не лише відмовитися від їжі, а й перекрити дороги державного значення в Кривому Розі наголошували вихідними. Активісти вимагають від спікера і президента підписати закон, ухвалений Верховною Радою, адже чинний мер Юрій Вілкул і надалі залишається при владі. Тимчасова слідча комісія парламенту встановила факти масових порушень під час виборів очільника Кривого Рогу».

«Інтер» тим часом піарить БЮТ: «Ответить, почему так стремительно обесценивается гривна и что делает Нацбанк для стабилизации курса требует от ведомства "Батьківщина". В БЮТ настаивают — глава НБУ Валерия Гонтарева должна отчитаться перед людьми и разъяснить, чего им ожидать в дальнейшем».

І випускає в ефір сюжет проти зони вільної торгівлі з ЄС, у якому журналіст активно порушує принцип достовірності: «Еще одна причина роста цен — украинские аграрии просят ЕС увеличить экспортные квоты в рамках Зоны свободной торговли. Многие говорят — при нынешних условиях наши производители в Европе окажутся просто неконкурентоспособны, а на украинском рынке могут вырасти цены. Долгожданная Зона свободной торговли с Евросоюзом может стать далеко несвободной для украинских сельхозпроизводителей». Далі в сюжеті глядачі бачать коментарі зацікавлених великих гравців ринку, однак немає пояснення користі / шкоди для споживача. Коментатори скаржаться, що українським виробникам буде важко, бо європейська якість вища. Але хіба споживач від цього програє? Немає позиції профільного міністерства, яке би дало оцінку ситуації й можливого виходу з неї. Немає й позиції незалежних експертів.

ICTV натомість розповів про Саакашвілі без вагомої на те підстави: «Очільник Одещини Міхеїл Саакашвілі провів засідання Ради економічного розвитку області вдома у французького винороба Крістофа де Лакарена, на якого "наїхала" одеська податкова. (…) Не карати Лакарена, а зламати корумповану систему, яка заводить виноробів у тінь, вимагає від української влади Саакашвілі».

21 січня, четвер

«Подробности» вкотре розповідають про протести шахтарів на Львівщині, супроводжуючи їх коментарями лідера «Опоблоку» Юрія Бойка: «Мы сейчас уже подали изменения в бюджет, где заложили достаточно денег для того, чтобы поддержать социальные выплаты, которые были несправедливо урезаны в проекте бюджета на 2016 год. Это, вообще, преступление - то, что людям не дают зарплату».

А на додачу — знову порція піару опозиціонера і мера Кривого Рогу Юрія Вілкула: «Я вчера подписал распоряжение о финансировании профтехобразования в нашем городе, чтобы преподаватели и сотрудники могли вовремя получить аванс, и чтобы студенты могли получить свою стипендию. Безусловно, защищенные статьи бюджета мы прописали, чтобы энергоносители были и не закрыли наши профессионально-технические училища».

Не забуває «Інтер» і про критику уряду: «Правительство приготовило новогодний подарок и школьникам, а точнее - их родителям. Кабмин отменил бесплатное питание для детей не из малообеспеченных семей. Льготы также оставили детям-сиротам и учащимся с особыми потребностями. Остальным за обеды теперь придется платить. Затраты на питание школьников также могут брать на себя местные бюджеты, но по желанию». Позицію Кабміну журналісти вислухати не захотіли.

СТБ натомість піарить Арсенія Яценюка: «Прем'єр чекає на конфіскацію грошей Януковича. Майже 40 млрд гривень, що зараз арештовані, мають якнайшвидше повернути в бюджет, таке заявив Арсеній Яценюк на нараді щодо антикорупційних розслідувань. І він проводив спільно із керівниками правоохоронних відомств. І сподівається, що повернути вже арештовані кошти вдасться протягом року». Ідентичний сюжет вийшов у «Фактах» на ICTV.

«Вікна» СТБ та «События» каналу «Україна» розповіли про Гумштаб Ахметова.

22 січня, п’ятниця

Генпрокуратура оприлюднила документи, які, на її думку, підтверджують провину Геннадія Корбана. Телеканали сприйняли цю новину по-різному.

«Інтер» розповів про Корбана більше з позиції обвинувачення: «Следователи утверждают — и политические проекты, и организованная преступная группировка, в причастности к которой подозревают лидера партии "Укроп" Геннадия Корбана, —  финансировались из одних и тех же источников. А сегодня в ГПУ предъявили "черную бухгалтерию", которую обнаружили во время обысков у Геннадия Корбана. А также документы, которые якобы касаются рейдерских захватов предприятий. Сам Корбан все отрицает». Те саме зробили «Україна» та «UA: Перший».

«1+1» уже традиційно захищає підозрюваного: «Лідер "Укропу" та його захисники кажуть: вони не справжні, бо у протоколу обшуку їх не було», а також додає беззмістовний коментар укропівця Віталія Купрія: «Якісь папірці, принтерні чи якісь там ще. Ну, я не вважаю, що необхідно з цим боротися». Інші канали про заяву прокуратури змовчали.

«Подробности» продовжують піарити «Опоблок». У цьому випуску — двома матеріалами: «Доработать закон "О госбюджете на 2016 год" предлагают и в "Оппозиционном блоке". А именно оптимизировать расходы на содержание госаппарата и ограничить возможности Кабмина распределять средства в ручном режиме»; «Нужен ли Донбассу особый статус? Об этом и не только в интервью "Бюджетная оппозиция" журналу "Фокус" рассказал нардеп от "Оппозиционного блока" Сергей Левочкин. Политик уверен, что нужно договариваться и нужно создать механизм контроля за режимом тишины на Донбассе».

«UA: Перший» тим часом пропіарив Порошенка: «Український прапор повернеться на Донбас і в Крим. Так запевнив президент Петро Порошенко. У зверненні з нагоди Дня Соборності він, зокрема, нагадав, як Донецьк прикрасили синім та жовтим під час "Євро-2012". І запевнив, що національні символи знову займуть там своє природне місце».

Те саме зробив і СТБ: «У Давосі Президент України Петро Порошенко долучився до флеш-мобу "Україна єдина". Для цього потрібно було сфотографуватися з однойменним написом. Президент це зробив і оприлюднив світлину в соціальній мережі. А ще Петро Порошенко привітав усіх українців з Днем соборності. У своїй промові наголошував на мирі, єдності та цілісності держави».

Не відстав від колег і ICTV, який видав в ефір два прихильних до Президента сюжети: «Президент Петро Порошенко продовжив низку двосторонніх зустрічей (у Давосі. —  І. А.) Зранку говорив із грецьким прем'єром Алексісом Ципрасом. Насамперед про співпрацю в енергетичній сфері та суднобудуванні», «Президент України звернувся до українців з нагоди Дня соборності». Про промови Президента й прем’єра згадала «Україна»: «Арсений Яценюк убежден: праздник единства, как никогда актуален, украинцы должны объединиться вокруг общей цели одной страны с Донецком, Луганском и Крымом. Президент в своем обращении отмечает: Украина будет единой и целостной».

Не забув ICTV і про свого власника Віктора Пінчука: «Сьогодні ж у швейцарському Давосі український ланч у рамках Всесвітнього економічного форуму. Український ланч із 2005 року організовує фонд Віктора Пінчука. Урядовці повинні звикнути до того, що їх контролює громадянське суспільство, — каже організатор українського сніданку в Давосі Віктор Пінчук».

«Україна» традиційно розповіла про Гумштаб Ахметова.

23 січня, субота

«1+1» випустив в ефір матеріал про з’їзд партії «Укроп» із коментарями однопартійців Корбана, які переконували, що справа проти підозрюваного — політична: «"Укроп" отримав нового керівника. Ним став Денис Борисенко. На з'їзді політрада партії одноголосно обрала його своїм главою. Щоправда, тимчасово, доки не звільнять лідера "Укропу" — Геннадія Корбана. Призначення, кажуть у партії, необхідне для їх нормального функціонування, оскільки за законом кадрові рішення мають ухвалюватися лише за присутності керівника політсили. Саму справу проти Корбана в "Укропі" називають політичною і вважають спробою заблокувати роботу партії».

5 канал тим часом піарить Порошенка: «Заморожування конфлікту на сході України допускати не можна , бо це віддаляє повернення окупованих територій, заявив Петро Порошенко під час конференцій членів Асоціації міст України. Президент наголосив: зрив Мінських угод та блокування змін до Конституції можуть призвести до повномасштабного конфлікту із Росією».

«Інтер» недоречно випускає в ефір заяву партії Сергія Капліна: «За отставку правительства, роспуск парламента и досрочные выборы в Раду выступает "Партия простых людей". Такое решение было принято на сегодняшнем съезде партии. По словам ее лидера, это единственный выход из экономического и политического кризиса, в котором сейчас находится Украина».

Аналогічний матеріал вийшов у «Фактах».

Також ICTV пропіарив нардепа Руслана Сольвара в сюжеті про те, як у селі Бишів на Київщині завдяки парламентарям Київська обласна державна адміністрація таки виділила гроші на новий шкільний автобус: «У школі був дуже старий автобус. Потреба в автобусах досить велика — в пальному, в колесах, в ремонті цих автобусів. Тому сьогоднішній автобус новенький, гарний. І я думаю, буде багато років служити на користь».

«Україна» тим часом відстоює інтереси металургів: «Более 15 миллиардов гривен налогов, уплаченных за год и около миллиона рабочих мест —  горно-металлургический комплекс, несмотря на кризис, продолжает оставаться одним из ключевых двигателей украинской экономики».

Далі в ефір запросили гендиректора групи «Метінвест» Ріната Ахметова Юрія Риженкова: «Наши товары конкурентоспособны. Мы поставляем их практически во все страны мира, которые потребляют металлургическую продукцию. Мы один из крупнейших экспортеров из региона железной руды в Китай, мы, я имею в виду Украина, я не имею в виду только компанию "Метинвест". Для примера можно сказать, что на средиземно-черноморском бассейне мы крупнейший игрок по поставкам металлопродукции», —  розхвалював компанію Риженков.

Не забула «Україна» і про традиційний матеріал в підтримку Гумштабу Ахметова.

ВИСНОВКИ

Впродовж останніх декількох тижнів все частіше на «Інтері», інколи й на «Україні», з’являється лідер «Опоблоку» Юрій Бойко. Можна припустити, що Юрій Бойко  активну розпочав власну політичну кампанію, особливо наголошуючи в ній на захисті інтересів шахтарів та аграріїв.

Загалом упродовж тижня в ефірі центральних каналів ми нарахували 47 сюжетів із ознаками замовності. Лідером за кількістю підозрілих матеріалів став «Інтер» (15), далі — «Україна» (12), за ними ICTV (8), «1+1» (7), СТБ (3), на «UA: Першому» та 5-му каналі вийшло по одному підозрілому матеріалу.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
podrobnosti.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2516
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду