Головні антигерої – Аваков і Яценюк

Головні антигерої – Аваков і Яценюк

12 Липня 2015
9764

Головні антигерої – Аваков і Яценюк

9764
«Інтер» викристалізував своїх двох головних антигероїв. Це міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. Журналісти каналу присвячують дискредитації уряду та «Народного фронту» як мінімум 2-3 сюжети щодня. Інші центральні телеканали на цьому тижні лише хвалять своїх політичних фаворитів. Порушення стандартів інформаційної журналістики в новинах «Інтера», «1+1», СТБ, ICTV, «України», 5-го та «UA: Першого» каналу 29 червня – 4 липня 2015 року.
Головні антигерої – Аваков і Яценюк
Головні антигерої – Аваков і Яценюк

29 червня, понеділок

ТСН  каналу «1+1» поїхала в гості до Дениса Антонюка, якого напередодні звинуватив у спекуляціях на користь МАУ очільник Одещини Михайло Саакашвілі: «Поки оператор ходить із камерою за чиновником, кілька разів чіпляється за меблі. Площа помешкання справді невелика». Весь сюжет просякнутий думкою, що Антонюк – чесний чиновник, на відміну від  одеського губернатора: «С 2001 года по 2012 аэропорты грузинские показали рост 3,5%. В это время украинские, которыми действительно занимались, которые там действительно занимались хабостроительством и развитием авиакомпаний, увеличился в 5,5 раз. То есть, вот эти все слова Саакашвили про то, что как он замечательно помог, не больше, чем блеф», - заявив голова Державної авіаційної служби України Денис Антонюк.  І знову у колег проблеми з перевіркою інформації: «С 2001 года по 2012 аэропорты грузинские показали рост 3,5%» - сказав неправду Антонюк. За офіційними даними, ця цифра більше в рази, тут можна глянути на кожен аеропорт Грузії і переконатись в неправдивості слів відстороненого керівника авіації.

Але ТСН не це не зважала і продовжувала відбілювати імідж лояльного до власника каналу Дениса Антонюка. Натомість «Інтер» у програмі «Подробности»  критикує самого Ігоря Коломойського: «Два миллиарда гривен дивидендов. Еще пять с половиной миллиардов за ренту. Это долг государству компании "Укрнафта". Тянется эта история уже несколько лет, и долг все накапливается. Но заставлять нефтедобычтика вернуть долги в правительстве вовсе не спешат».

Журналісти «Подробностей» не гребують нічим: тут є й коментар постійного критикана Коломойського Геннадія Рябцева: «Сейчас прямого интереса у представителей правительства наезжать на "Укрнафту" нет. Это такой себе жупел, которым нужно время от времени размахивать, оправдывая свою неэффективность…», і напад на прем’єра Яценюка і хвала звільненому міністру екології Ігорю Шевченку: «Такая политика премьера Яценюка играет на руку владельцу "Укранафты" Игорю Коломойскому, уверены эксперты. Он уже неоднократно заявлял, что деньги стране не вернет. Заставить нефтедобытчика отдать долги можно за один день - лишив компанию лицензии, - уверен министр экологии Игорь Шевченко. Он уже обращался в правительство с просьбой поставить нефтедобытчику ультиматум. Но безуспешно».

Продовжує матеріал політкоментатор, близький до Опозиційного блоку, Вадим Карасьов: «Один из сильных недостатков этого правительства - это сильное лоббистское влияние. Прежде всего со стороны одной финансово-промышленной группы, которая есть и в парламенте. Убытки перекладываются на людей. Если это правительство не будет справляться со своими задачами, своими обязательствами, нужно тогда другое правительство, другой премьер, который бы не объяснял, что он не может».

Кульмінацією сюжету став удар по партіях Коломойського: «Пока что вместо дивидендов, украинцы получат новые платежки. А вот политологи не исключают: вместо бюджета 7 миллиардов долга могут пойти на политический проект владельца "Привата" - партию "Укроп". А еще – "Відродження", которое, как считают многие эксперты, тоже в сфере его интересов». Ні Яценюку, ні Коломойському, ні незалежним експертам канал висловитися не дав.

Критикувати чинну владу береться і «Україна». У цьому випуску журналісти зробили експеримент: готувались разом з опозиціонером Юрієм Левченком до планерного засідання. Акцент зробили не на самій проблемі, а на, начебто, корупційності політичних опонентів: «На мою думку, це (невчасне подання порядку денного до нардепів, - І.А.) робиться як раз для того, щоб проштовхувати різноманітні корупційні лобійські законопроекти, негативні для держави і для нації законопроекти, щоб депутати просто не могли на це зреагувати». «Захищати» виборців кинувся ще один опозиціонер Михайло Папієв. Мовляв, всі планерні засідання має аналізувати Генпрокуратура. Про позицію інших експертів, і, головне, регламентного комітету,«События» забули.

Зате добре пам’ятають про свого власника Ріната Ахметова. У цьому випуску – чергова ода його благодійності: «600 тонн гуманитарной помощи доставил в Донецк рейс Рината Ахметова».  

30 червня, вівторок

У передвиборчі перегони включився і народний депутат Дмитро Добродомов (БПП). На «Інтері» - два хвалебні матеріали про його чесність та дієвість у владі, а також про неефективність команди Яценюка:

1) «Нардепа Дмитрия Добродомова сегодня вызвали в Генпрокуратуру. Для дачи свидетельств по делу экс-депутата Игоря Скосара. Тот в прошлом году, еще будучи нардепом, сознался: заплатил взятку - 6 миллионов долларов - за проходное место в списках "Батькивщины". По словам Скосара - "договор" заключал в 2012 с Арсением Яценюком, на то время он был лидером Батькивщины и Николаем Мартыненко - главой фракции «Наша Украина-Народная самооборона». Об этом Скосар заявил в программе "Народный контроль". Интервью у него брал именно Дмитрий Добродомов - тогда он был журналистом и ведущим программы».  Позиції прем’єра на такі серйозні обвинувачення немає.

2) Аби розвинути цю тему ще глибше, Добродомова запросили у студію каналу, де ще й Авакову дісталося: «Найбільша фракція парламенту нарешті теж побачила бездіяльність в діях МВС щодо боротьби з корупцією, а останні корупційні скандали і з контрабандою в зоні АТО, які місяцями не помічав міністр, і зараз з військовою формою, з рюкзаками, а також з іншими справами…». Відповіді Аваковва на такі закиди знову немає.

ТСН теж активно включилась в передвиборчу гонку. У цьому випуску «1+1» відстоює інтереси близького до Ігоря Коломойського кандидата Геннадія Корбана: «Судитися планує команда вже зареєстрованого кандидата Геннадія Корбана. Вони оскаржуватимуть сьогоднішнє рішення ЦВК. Члени виборчкому зареєстрували кандидатами в народні депутати панів Карпана і Карбана. При цьому члени виборчкому самі дивувалися, що цих осіб навіть немає в реєстрі виборців».

Також «1+1» продовжує  активно боротися проти каналу «Україна» через серіал «След»: «Дискусія довкола замаскованого під український російського серіалу "Слід" триває. Його назву змінили, а російську спецструктуру, в якій відбувається дія, просто перейменували. На думку генерального директора "1+1 Медіа" Олександра Ткаченка, якщо не розробити чіткий поетапний механізм, як уникати таких ситуацій, на українському кіно можна ставити хрест». Можливості відповісти опонентам з «України» «1+1» не дав.

Аналогічне порушення допустили «Подробности»: «Окружной админсуд признал абсурдность иска Николая Ризныка - помощника нардепа от Народного Фронта Анатория Дырива - к Нацсовету с требованием забрать лицензию у телеканала "Интер". Сразу 11 исков к Нацсовету владелец металлобазы Николай Ризнык - то подавал, то отзывал. И вот наконец судебное заседание. За полчаса до его начала у здания суда мы встречаем Ивана Вовка. В "Подробностях недели" мы говорили о его приятельских отношениях с нардепом-«фронтовиком» Николаем Княжицким. На днях Вовк уже официально стал директором той самой "Металлобазы-продакшн"». Однак коментарів Яценюка чи Княжицького знову немає.

Далі у випуску «Подробностей» - уже традиційна критика Кабміну і піар власника каналу Дмитра Фірташа: «Правительство - в отставку, экономическую политику Украины - на пересмотр.С таким обращением к президенту и главам парламентских фракций обратилась Федерация работодателей страны на выездном заседании президиума организации. Все сошлись во мнении - контакта с исполнительной властью не найти»

Тому голова федерації Дмитро Фірташ вимагає відставки прем’єра:  «Как бы не сохраняли этого премьера, и как бы не договаривались что его надо продержать какое-то время - это ни к чему хорошему не приведет. Страдает бизнес, страдает все, но в первую очередь пострадают люди». Ідентичний сюжет вийшов й на «Україні», яка водночас й цього дня розхвалювала свого власника Ріната Ахметова за його доброчинства.

Тим часом в новинах на СТБ – комерційна прихована реклама: «Наразі найбільше у світі металізовану плівку для пакування харчів використовують у країнах євроспілки. В Україні сучасний вид пакування наразі опановує торговельна марка «Роллтон»

01 липня, середа

Цього дня в ефірі «Подробностей» - день критики Кабміну. У випуску – аж 8 антиурядових матеріали. І жоден не має балансу думок:

1)                 Спершу журналісти просто вкусили Авакова в резонансному сюжеті про звільнення усіх миколаївських даївців: «Со взяточниками в Николаеве Аваков решил бороться открыто. А вот на ситуацию в Ривненской области – внимания не обратил, сославшись, что не в курсе».

2)                 Далі «Інтер» розвиває тему безкарності міліції. І з міністром МВС виходить нелогічний безсенсовий діалог:

Журналист: Милиционер сбил 9 летнею девочку и сейчас все управление ГАИ его крышует и подделывает документы, - спросил у министра наш корреспондент.

Арсен Аваков, министр внутренних дел: Телеканал Интер, выступающий против интересов страны - это нонсенс.

Журналист: Милиционер сбил девочку. Милиция крышует.

Арсен Аваков, министр внутренних дел: Вы приходите - мы вам ответим на каждый вопрос. Я, например, не знаю, о чем вы говорите.

3)                 Третім антиаваковським матеріалом кореспонденти наводять приклади порушень у правоохоронців і саркастично підводять підсумок, порушуючи принцип відокремлення фактів від коментарів: «Все это - во время активного реформирования МВД. Мы вспомнили только самые свежие и резонансные случаи. Только те, которые касаются беспредела на дорогах и употребления алкоголя. Многие "подвиги" доблестных правоохранителей попросту заминаются. И не замечать такое поведение подчиненных, тоже преступление. Но видимо руководство силового министерства считает иначе».

4)                 «Милиция Авакова крышует командиров "Беркута", которые разгоняли Евромайдан. Об этом написал в своем блоге нардеп Сергей Лещенко. Приводит в пример письмо арестованного на днях по делу о расстреле майдановцев Олега Янишевского…». І знову Авакову не дали можливості захистити  себе в ефірі.

5)     П’ятий антиурядовий матеріал у випуску роздули до боротьби парламенту і Кабміну: «Зачем бабушкам на рынке кассовые аппараты? И как выживать теперь малому бизнесу? Сегодня об этом целый день говорили в парламенте. Борьба парламента с правительством за отмену этой нормы идет не первую неделю».

Як доказ провини у цьому уряду – ось цей фрагмент сюжету:

КОР: И вроде бы все обсудили, все согласились, но в последний момент министр Яресько с руки вносит поправку.

Наталья Яресько, министр финансов Украины: Добавити одну строку. Тобто доручити, щоб Кабмін вніс до 1 вересня порядок перевірки. Тільки це одна правка.

КОР: С этой поправкой документ принимают. Что на практике означает: Кабмин должен решить, как ему еще контролировать доходы малого бизнеса.

Замість пояснень від Яресько – черговий напад на уряд від Сергія Капліна: «"Народний фронт" добився, в лапках добився, прийняття сфальшованої норми, сфальшованого закону. Так. Ми зупинили дію норми щодо введення касових апаратів. але дали безпрецедентне право уряду розробити якусь методологію, яка в наступном має по новій формі оподатковувати через знову ж таки касові апарати малий бізнес». Натомість інші центральні телеканали сприйняли рішення парламенту нейтрально і жодного слова не сказали проти прийнятого.

6)                 Цю ситуацію не міг не прокоментувати керівник тіньового Кабміну Борис Колесников: «Пусть министерство финансов купит кассовые аппараты и вручит каждому предпринимателю, под материальную ответственность. Это будет реальная помощь бизнесу, а министерство финансов сможет учитывать доход».

7)                 Незадоволений «Інтер» і тим, що пиво прирівняли до алкогольних напоїв. Мовляв, ця норма вб’є малий бізнес. Як доказ цієї тези, кореспондент подав в ефір думку політкоментатора, близького до Опозиційного блоку, Руслана Бортника, який знову критикує Кабмін: «Уряд пролобіюває інтереси великих компаній, спрацювали на нелегальні ринки алкоголю. Ну і все це відбулося під прикриттям якихось європейських красивих гасел. Протянули рік, яка просо монополізує ринок і б'є по українській економіці. Ще одним експертом у справі став ректор міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко: «Кожна друга, кожна третя броварня закриється. А якщо брати продаж рознімних продажів - то ще більше закриється. Я думаю - там 9 із 10 закриються. Ми маємо не вбивати цей маленький бізнес». Тут бракує коментаря авторів законопроекту, які мали б відповісти на обвинувачення.

Як ще один доказ того, що це, мовляв, неправильне рішення, канал наводить коментарі представників як опозиції, так і коаліції (в особі Олександри Кужель, яка постійно критикує чинну владу):

Вадим Рабинович, народный депутат, "Оппозиционный блок": Сегодня забили еще один гвоздь в крышку гроба среднего и малого бизнеса. Выиграли только крупные пивовары, крупные пивоварни, которые спонсируют ряд наших движений.

Александра Кужель, народный депутат, "Батьківщина": Для малого бізнесу це страшна біда. Уряд потирає руки замість того, щоб займатися монополістами і боротьбою з корупцією.

8)                 Відсторонений міністр екології Ігор Шевченко звинувачує Яценюка у кришуванні корупційних схем: «Я дуже незручний для прем'єр-міністра. І в тому числі я дуже незручний, що я не погоджувався на ті пропозиції кадрові, які надходили від прем'єр-міністра на різні керівні посади в системі Міністерства». Позиції прем’єра в ефірі «Подробностей» традиційно немає. Зате Ігоря Шевченка додатково запросили в студію каналу, щоб ще більше покритикувати Кабмін: «Конкретно мені пропонували (Яценюк, - І.А.) призначити на голову державної служби геології і надр Геннадія Руденка, який був представником, довіреною особою Януковича на виборах президента в 2004 році…»

Також «Інтер» «відповів» на вівторковий сюжет ТСН про те, яким чесним політиком є відторонений голова Державіаслужби Денис Антонюк: «Главу Госавиаслужбы - Дениса Антокюка, к слову, бывшего менеджера авиакомпании МАУ, могут попросить уволить. По крайней мере, сегодня парламентский комитет по вопросам транспорта направил в Кабмин документ, где просит разобраться в целесообразности занимать эту должность Антонюком». Конкретних обвинувачень чи коментаря самого Антонюка в матеріалі немає.

Аналогічна ситуація і в наступному сюжеті «Подробностей»: переселенці під керівництвом опозиціонерки Наталії Королевської борються проти перепусток в зону АТО: «Мы вместе требуем отмены этого позорного пропускного режима, - вже вкотре повторює Наталія Королевська. - Есть нормальный путь - есть паспорт гражданина Украины. Пожалуйста, с этим паспортом вы хотите проверять - проверяйте, но дайте человеку зеленый коридор…». Ідентичний сюжет вийшов і на «Україні».

Наступний піар-сюжет «Інтера» перед виборами – Опозиційний блок наполягає на прийнятті закону про місцеві референдуми: «Закон Украины про местный референдумы, здесь ровно 80 страниц, в которых четко описано 2 нормы: это консультативный референдум и императивный. Только на императивных референдумах, решения эти являются обязательными, могут приниматься решения - закрывать больницы, закрывать садики, закрывать школы. Без того, чтобы спросить у людей - этого нельзя делать ни в коем случае», - переконує лідер опозиціонерів Олександр Вілкул. Така ж його заява пролунала на ICTV та СТБ.

На «Україні» - черговий сюжет про Ахметова як рятівника Донбасу: «В июле штаб Рината Ахметова будет доставлять гуманитарную помощь мирным жителям Донбасса чаще». Такий же вийшов на ICTV.

02 липня, четвер

«Інтер» продовжує готувати Опозиційний блок до виборів і критикувати Кабмін. У цьому випуску – 2 відповідними матеріалами:

1)     «Уже бывший министр экологии Игорь Шевченко призывает президента отправить в отставку премьер-министра Арсения Яценюка. Об этом идет речь в открытом письме экс-министра главе государства. Шевченко обвиняет премьера в обслуживании олигархов - как приближенных к нему Мартыненко, Пашинского и Иванчука, так и клана времен Януковича. Так же Шевченко обвиняет главу Кабмина в попытках навязать ему "своих людей", которые должны были, цитирую: "рулить всеми существующими схемами"».

2)                      Ця заява Ігоря Шевченка спричинила ще один привід дискредитувати чинного прем’єра: «Министр экологии Игорь Шевченко за чартер в Ниццу поплатился сегодня креслом. Но будет ли наказан руководитель Ощадбанка? Известно, что Андрей Пышный - кум и соратник премьера Яценюка. В скандалах был замечен не раз и все сходило ему с рук. В 2004 Пышного уличили в липовом экономическом образовании. В итоге, ректор филиала "Университета современных знаний" в Сумах Виктор Василенко за выдачу фиктивных документов сел в тюрьму. А Пышный, за которого вступился Яценюк, вышел сухим из воды». Яценюку можливості відповісти знову не дали.

Також у випуску – знову 2 реклами опозиціонерів:

1)                      «Я внес пакет законопроектов, которые касаются спасения космической отрасли "Южмаша" и КБ Южное, - стверджує лідер Опозиційного блоку Олександр Вілкул. - Это и прямое государственное финансирование, это и ряд льгот, таких как нулевая ставка на ввоз импортного оборудования, чтобы удешевить себестоимость. Это и нулевая ставка налога на прибыль на 10 лет. Без поддержки власти "Южмаш" вряд ли сможет сам выйти из данной ситуации».

2)                      Опозиційний блок вимагає ввести мораторій на підвищення комунальних тарифів. Аргументи наводить нардеп Наталія Королевська, яка стверджує, що заборгованість з комунальних послуг становить 15 млрд. 400 млн. гривень. Однак звідти у Королевської такі  цифри – невідомо. Адже за останніми даними Держкомстату,українці боргують 12,5 мільйонів гривень!Але така заява депутатки стала приводом для чергової вимоги голови тіньового уряду Бориса Колесникова відправити у відставку Арсенія Яценюка: «Все 5 членов коалиции забыли, что это они создали правительство, которое повысило тарифы. Есть 2 варианта: или они забыли о том, что правительство - это их представители у власти, или они готовят себя к оппозиционной деятельности».

Інші телеканали також підключились до створення позитивного іміджу екс-регіоналам: «В oпозиційному уряді вважають, що ціну українського вугілля треба підвищити до рівня імпортного» (ICTV). Ідентичний сюжет вийшов і на «Україні».

 «1+1» тим часом піарить Борислава Березу, який з’являється у сюжеті проти незаконних забудов у столиці: «Киевсовет должен разорвать договора с застройщиком и предоставить гражданам, которые киевляне живут там, комфортные для проживания условия. А именно не ломать інфраструктуру».

І святкує: Державне агентство з питань кіно анулювало прокатне посвідчення, видане телеканалу "Україна". Канал воював за скасування цього посвідчення два тижні. Ідеться про російський серіал "ФЕС": «Фактологічна Експертна Служба, який канал транслював і раніше з іншою, оригінальною назвою - "Слід". Крім назви телеканал в незначній мірі змінив відеоряд і презентував це в Держкіно, як вітчизняний продукт. Скандал із приводу російського серіалу, який видають за український, розпочався близько тижня тому». Цього разу журналісти уже вказали, що не можуть отримати коментаря від «України».

Натомість канал «Україна» сам відповів на обвинувачення ТСН в своєму ефірі. Цього разу  (на противагу сюжету минулого тижня) журналісти уже повідомили, що  мова йшла саме про їхній серіал: «За закрытыми дверями сегодня решали, насколько похожи два сериала. Сравнивали одну серию сериала "ФЭС" и похожий эпизод - из "Следа". Через полтора часа - вынесли вердикт. В "Медиа Группа Украина" считают, что повторное собрание комиссии прошло под давлением. Оно было больше похоже на заседание суда. В роли обвинителя - представители конкурирующей медиа-группы».

Не обійшлось на «Україні» і без традиційного похвального матеріалу про Гумштаб Ріната Ахметова.

03 липня, п’ятниця

Напеперодні в четвер увечері таки прийняли закон про реструктуризацію валютних кредитів. Того ж вечора депутати опам’яталися, що таке рішення може призвести навіть до дефолту країни і почали відкликати свої голоси. Лідер фракції БПП Юрій Луценко зі злості склав повноваження голови. Однак «5» канал про це протистояння всередині БПП не сказав ні слова.

Натомість «Україна» запросила у ролі експерта лідера Радикальної партії Олега Ляшка: «Розказують що немає грошей. За період з 2011 по 14 рік національний банк, у мене є офіційна відповідь, надав понад 420 млрд. гривень рефінансування комерційним бакам. Значна частина цих банків грохнулась, гроші вивели за кордон, перевели отримане рефінансування в валюту. Вивели за кордон, самі туди втекли, а пустишки здали в фонд гарантування вкладів. Виходе так, якщо на комерційні банки є сотні млрд.. гривень рефінансування, чому немає кілька млрд.. для того, щоб реструктурувати валютні кредити, які взяли люди?». Позиції незалежних фінансових експертів, банкірів та тієї ж Наталії Яресько – немає.

 «Інтер» також сприйняв дії депутатів вкрай негативно: «Валютные качели. Депутаты, которые вчера обнадежили кредитный майдан, сегодня дали заднюю. Один за другим начали отзывать свои голоса за закон, который обязывает банки снизить курсы по валютным кредитам. Скандал разгорается нешуточный». Автори закону – депутати з «Народного фронту».Після його прийняття лідер партії Арсеній Яценюк закликав колег припинити займатись популізмом. «Подробности» протрактували цю заяву по-своєму. Мовляв, це спроба «Народного фронту» сподобатись виборцям. І додали думку політкоментатора, близького до Опозиційного блоку, Вадима Карасьова: «Это апофеоз популизма. Люди взяли кредиты по одной ставке, теперь ситуация другая, им все прощается, списывается, перекладывается на плечи тех, кто не брал долги, не брал кредиты - надо же воспитывать заемщика! Если им будут прощать такого рода заемы, так они будут выбирать кого угодно, но не профессионалов».   

Такими заявами скористалася Федерація роботавців України, президентом якої є власник каналу Дмитро Фірташ. В заяві федерація вимагає відставки уряду: «В открытом обращении к Президенту и главам парламентских фракций федерация заявляет - непрофессиональная политика нынешнего Кабмина привела к дефолтному состоянию украинской экономики…».

Далі у випуску – черговий хвалебний матеріал про Фірташа: «Благодаря фонду Фирташа в Кембридже обсудили отношения Польши и Украины».

А на «Україні» - традиційна ода Ахметову: «2800 детей из зоны боевых действий планирует оздоровить этим летом Гуманитарный штаб Рината Ахметова»

Тим часом ТСН продовжує дискредитувати Леоніда Кучму та Володимира Литвина. Оскільки судовий розгляд у справі Пукача вкотре перенесли, «1+1» знову подає обурений синхрон потерпілого Олексія Подольського: «Ця хвороба почалася зразу після того, як він зробив ці заяви. Демиденко підтверджує слова Пукача, що на Пукача йшов шалений тиск, аби він сфабрикував справу проти Мороза і Марчука замість Кучми і Литвина. От побачите, Демиденка замінять на процесі, чи він сам відмовиться».

04 липня, субота

Цього дня зловмисники підірвали офіс «Батьківщини». На відміну від інших телеканалів, «Інтер» закцентував не на самому вибуху, а на його політичній складовій: «Справа в тому, що Сумська обласна партійна організація партії "Батьківщина" стала осередком зібрання всіх беззаперечних доказів щодо корупції при встановленні тарифів, - переконує лідер партії Юлія Тимошенко. - Наших керівників обласної партійної організації сумської попереджали, щоб вони зупинили політичну активність, а інакше до них будуть застосовані достатньо жорсткі засоби тиску».

Також в ефірі «Подробностей» - реклама партії «Народний контроль»: «Новая партия - "Общественное движение "Народный контроль" - провела свой первый съезд. Около 400 делегатов из 13 областей. Здесь собрались нардепы, общественные деятели, участники ато, волонтеры и журналисты». Ідентичний сюжет з’явився на ICTV.

«Україна» не обходиться без Ріната Ахметова. У цьому випуску – два сюжети, присвячені компаніям олігарха:

«Гуманитарный штаб и в дальнейшем готов оказывать помощь деткам с онкологическими заболеваниями с Донбасса».

«В планах "ДТЭК" построить новые ветростанции, которые смогут обеспечить энергией все азовское побережье».

ВИСНОВКИ

«Інтер» продовжує активну антиурядову кампанію, активно використовуючи неправдиві неперевірені факти, активно порушує баланс думок, висуває необґрунтовані недоведені припущення та дає власні оцінки ситуації, що суттєво суперечить журналістським стандартам. Інші центральні телеканали наразі подають в ефір піар-матеріали про своїх політичних фаворитів та інколи – критичні сюжети проти політичних опонентів. Також увага центральних телеканалів продовж тижня була більше прикута до міжнародних подій, унаслідок чого вони  так і не пояснили аудиторії, що реально означає реструктуризація валютних кредитів. Звідси висновок, що в глядачів так і залишилась відчуття обдуреності і відчуття, що влада знову бреше. Загалом впродовж тижня в ефір центральних телеканалів вийшло 55 сюжетів з ознаками замовності. Лідером традиційно залишається «Інтер» - 30 матеріалів з ознаками замовності, далі – «Україна» (10), «1+1» (9), ICTV(4)та СТБ(2). 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Скрін-шот Подробности
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
9764
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду