Партійні телеканали пішли в наступ

Партійні телеканали пішли в наступ

26 Квітня 2015
7066

Партійні телеканали пішли в наступ

7066
Опозиційні телеканали, які вже місяць ведуть приховану передвиборчу кампанію до місцевих виборів восени, почали активну дискредитацію всіх здобутків і реформ чинної влади. Коломойський і Яценюк зникли з критичного поля «Інтера» й ТРК «Україна», натомість їх замінили на всі владні структури. Порушення стандартів інформаційної журналістики в новинах «Інтера», «1+1», СТБ, ICTV, «України», 5-го та Першого національного каналу 13–18 квітня 2015 року.
Партійні телеканали пішли в наступ
Партійні телеканали пішли в наступ

13 квітня, понеділок

Великоднє благословення зійшло й на телеканали: журналісти дали можливість аудиторії відпочити від чорного піару, дискредитації й політичної реклами. Цього дня в ефір вийшло лише два матеріали з ознаками корпоративної джинси.

Перший — на «Інтері»: в сюжеті про виставку карикатур про депутатів з’явилася ціла плеяда постійних коментаторів каналу і критиканів уряду: Борислав Береза, Микола Томенко, Олександра Кужель та Віктор Чумак. Вони вправлялися в жартах щодо виставки карикатур, і не несли жодної суспільно вагомої інформації. До прикладу, ось що сказав Віктор Чумак з БПП: «“Самопоміч” — тут уже есть карикатура: Барон Мюнхгаузен, коли витягує з болота. Сам собі допоможи. Я б намалював блок БПП великою ковдрою, знаєте, як у бабушки була з різних кусочів, середину я б знов залишив морковкою і капустою. Через одного морковка — капуста».

Другий джинсовий сюжет — традиційна ода Рінату Ахметову на ТРК «Україна»: «400 тысяч продуктовых наборов Гуманитарной помощи Рината Ахметова раздали нуждающимся на подконтрольной Украине территории с начала работы штаба».

14 квітня, вівторок

Третій день великодніх свят уже не втримав телеканали від перенасичення замовною інформацією та маніпуляціями.

Екс-нардеп від «Батьківщини» Андрій Павловський заявив, що нардепи втричі збільшили собі заробітну плату. Частина телеканалів замість розібратися в ситуації, зманіпулювали інформацією. ICTV подав лише коротку заяву депутата, не надавши при цьому слова уповноваженим представникам Верховної Ради. «Інтер» пішов ще далі — взяв критичний коментар у політтехнолога, близького до «Опозиційного блоку», Віталія Бали: «Політична еліта в Україні не сформується із цих депутатів. Ми так країну не змінимо, з такими підходами нічого не відбудеться. Тим більше, що там багато небідних людей, в цій ВР. Навпаки, я вважаю, що вони б мали відмовитися зараз від зарплати, більшість з них». «1+1» натомість підтвердив інформацію в заступника голови регламентного комітету Верховної Ради Олега Купрієнка: «Дійсно, при прийнятті змін до бюджету обмеження зняли. Ура! Хоч і обмеження, які були встановлені при прийнятті закону про бюджет, вони є не зовсім правильні, так м’яко кажучи. Але ми всі погодились на те, зважаючи на ситуацію в країні. А зараз, коли у країні трохи грошей є, ну, так вирішили, щоб депутати не бігали, не побиралися, …повернути попередню зарплату», — і додав одним реченням, що голова парламенту підвищення зарплат не підпише. А ось Перший національний сконцентрувався саме на коментарі голови Верховної Ради Володимира Гройсмана, який запевнив, що збільшення зарплат не буде.

Далі у випуску «Інтер» укотре прорекламував свого постійного коментатора Борислава Березу: «Киевский район Троещина назвали самим плохим для проживання в нашей стране. Считают так в британском издании Daily Mail. […] Столь необычное лидерство мы попросили прокомментировать депутата, которого эта самая Троещина делегировала в Раду». Нардеп Борислав Береза коментував меседжами до виборців: «Кто как видит Троещину на карте — это одно. Действительно важно, как мы увидим Троещину в Перспективе. И то, какой Троещина станет со временем. Троещина — это новая территория закона. Увы, пока этот закон продвигается усилиями гражданских активистов, волонтеров и народных депутатов, а не усилием администрации». Інших думок по цій темі журналісти вирішили ні в кого не брати: ні в правоохоронців, ні в громадських активістів, ні в місцевих мешканців.

ICTV піарив Бориса Колесникова: «Для всіх фанатів футболу з'явилась можливість потрапити на чемпіонат Євро-2016, який пройде у Франції. В Україні стартував фотоконкурс Мій Євро. Умови участі прості — слід лише завантажити кілька фотографій з чемпіонату Євро-2012 на сайт Фонду Бориса Колеснікова. Фотографи обов'язково мають бути повнолітніми».

«Україна» не обійшлася без реверансу Ахметову.

15 квітня, середа

Великодні свята закінчились — і на голови виборцям активно посипалися критичні сюжети й піар-матеріали.

Спершу на «Інтері» традиційні критики влади обурюються веденням розслідування щодо злочинів проти Майдану: Ігор Луценко, Юрій Дерев’янко та Борислав Береза:«Когда мы услышим не просто доказательства, а уже передачу дел по факту и выводы: кто действительно стоит за преступлениями на Майдане? Кто отдавал приказы, кто нажимал на курки?»

Далі на контрасті журналісти показують «борця-опозиціонера» Юрія Бойка, партія якого не припиняє критикувати закон про люстрацію: «Это не закон о люстрации, а закон о расправе с политическими оппонентами. Он не соответствует конституционным нормам и должен быть изменен. Мы знаем, что идет беспрецедентное давление на суд со стороны так называемых активистов для того, чтоб этот закон оставить в силе. Но мы надеемся на то, что судьи поймут, куда их толкают». Причому заявив він це в Дніпропетровську — на одному з «крупнейших предприятий области — агрегатном заводе». Це, як мінімум, дивно, адже, за словами самих журналістів «Подробностей», на зустрічі з Бойком «обсуждали необходимость реанимации машиностроительной отрасли. А еще спекуляции и стабилизацию цен». А до цього люстраційний закон не має жодного стосунку. 

Далі у випуску «Інтера» — ще один передвиборчий ролик: «Представители украинской оппозиции в Париже сегодня встречалась с сенаторами Франции. Обсуждали ситуацию в Украине. Это уже не первая встреча и она будет иметь продолжение, парламентарии решили организовать совместную череду совещаний на тему украино-французских отношений».

Ідентичний сюжет вийшов і на каналі «Україна».

Третім піар-матеріалом опозиціонерів в «Подробностях» був анонс конференції з відновлення Донбасу в Києві, учасником якої буде і власник каналу Дмитро Фірташ. Він знову виступив з беззмістовним твердженням: «Я считаю, что мы не должны ходить, все время просить, начиная от МВФ и всяких доноров, просто дайте денег, потому что нам плохо. С моей точки зрения, мы должны создать условия, куда придут деньги, которые дадут нам налоги».

«Україна» працює за такою ж схемою: спочатку в ефір виходить матеріал — критика влади, а далі — позитивні сюжети про опозицію: «Украинцы начинают судится с правительством за повышение прожиточного минимума. По мировой практике бедными считаются люди, живущие на 5 долларов в день. По подсчетам отечественных экономистов, большинство украинских семей выживают на два доллара». В матеріалі звучать лише вимоги підняти прожитковий мінімум до 5000 гривень і немає жодного коментаря від влади чи пояснення економістів, які змогли би проаналізувати, наскільки можливо виконати вимоги героя сюжету.  

Наступний матеріал — знову дискредитація чинної влади: «Украина может лишиться металлургической отрасли  из-за неоправданно высокой рентной платы за пользования недрами. За год ее повышали уже трижды. Сейчас горнодобывающие компании платят больше чем по три доллара налогов за каждую добытую тонну рудного концентрата. Это самая высокая рента в мире». Знову ж таки, коментаря від влади та аналізу економістів, наскільки можливим є вирішення цього питання, в сюжеті немає.

Після нищівної критики влади на екрані з’являються опозиціонери з тою-таки критикою люстраційного закону: «Закон о люстрации критикуют в Оппозиционном блоке. Лидер фракции этой политической силы в парламенте Юрий Бойко назвал документ инструментов для увольнения с работы неугодных людей». Аби остаточно переконати глядачів у правоті опозиціонерів, в гості до студії канал «Україна» запрошує ще одного нардепа від «Опозиційного блоку» Юрія Павленка, який скаржиться: «Цей закон стосується більше двох мільйонів українських громадян, переважна більшість із яких чесно, відповідально, самовіддано працювала в органах державної влади. І сьогодні цим законом їх фактично дискредитували, і навіть позбавили права захиститися в суді. Тому очевидно, що цей закон в такому вигляді, як він є сьогодні, він антидемократичний і антидержавний». Цікаво, що у студії каналу цього дня був і міністр юстиції Павло Петренко, якому ведуча ставила ті ж питання про люстрацію. Було б логічно звести опонентів в одній студії для дискусії, аби дати можливість міністру відповісти на звинувачення опозиціонера.

Також традиційно  «Україна» похвалила Ріната Ахметова.

В ефірі «ТСН» — корпоративна реклама «Приватбанку»: «За останні півроку хабарі в Україні стали брати частіше. Такі дані опитування серед бізнесменів. Інформацію, кажуть у Приватбанку, який і замовив дане дослідження — уже передали представникам Адміністрації Президента. І обіцяють повторювати такі опитування щочотири місяці. Адже певні, що корупція заважає розвитку бізнесу, відлякує інвесторів та підриває економіку».

І піар-повідомлення про Фонд оборони країни, керівником якого є близький до Ігоря Коломойського Геннадій Корбан: «Унікальний командний центр з системою відеоспостереження, який необхідний нашим військовим, сьогодні представив Фонд оборони країни в Дніпропетровську».

ICTV натомість рекламує відпочинок у Туреччині та мережу готелів Gloria: «Чисте і тепле Середземне море, розвинута інфраструктура та помірні ціни — одна з головних туристичних переваг турецької Анталії. Відпочивальників тут приймають цілий рік. […] Тут, крім вишуканих ресторанів, різноманітних басейнів і СПА-процедур, ще й у гольф можна пограти. А ще — відпочинок у Туреччині вважають одним із найкращих для родин із дітьми. Для малечі тут справжній рай: безліч басейнів з гірками, аніматори, а також дитячі міні-клуби». Далі на батьків тисне директор із продажів мережі готелів Gloria: «Если у семей есть дети — это однозначно раз в год в Турции. Пока ребенку не исполнилось 12 лет — это наш клиент. Потому что когда дети вырастают, они уже становятся взрослыми, им не интересны мини-клубы, они уже стараются ездить в Европу».

16 квітня, четвер

«Інтер» знову працює за чітким сценарієм — дискредитує опонентів і хвалить «Опозиційний блок». Сьогодні критика влади — на піку.

Спершу канал обурюється, що судове засідання щодо закону про люстрацію перенесли на невизначений термін: «Министр юстиции как следует не подготовился. Выполнить домашнее задание Павел Петренко должен был еще к марту. Но на заседание Венецианки украинские делегаты тогда приехали с пустыми руками. Правки не внесли. Сослались на трудности перевода». Хоча насправді нинішнє засідання перенесли не через непідготовленість міністра, а через те, що «Венеціанська комісія ще не надала жодного кінцевого висновку по закону. Друге. В парламенті реєструється закон, внесення змін до закону. Третє — в парламенті реєструється закон, внесення змін до закону, які розроблені народними депутатами і членами робочої групи при Мін'юсті. Які саме усувають ряд зауважень попередньої венеціанської комісії», — прозвучав коментар Петренка в ефірі Першого національного. Однак «Інтер» інформацію про реєстрацію закону замовчав і звинуватив міністра у брехні: «Украинским делегатам дали время до июня — подучить английский. Украинский министр юстиции заверил — правки готовят. А закон не работает. Обманул. Теперь говорит — о выводах комиссии не слышал».

І знову «Інтер» маніпулює фактами й висуває необґрунтовані припущення: «Венецианской комиссии правки отдельно показывать не собираются. Мол, собраны с учетом замечаний. Вот только в Венеции их никто не видел. И если до июня украинский министр не предоставит европейцам ничего более существенного, чем пустые обещания, нас могут ждать серьезные санкции». Про які санкції йдеться і звідки у журналістів така інформація — невідомо. Однак і це ще не кінець. У цьому ж сюжеті кореспондент знову нібито наводить докази брехні Павла Петренка: «Слова министра юстиции о том, что окончательных выводов венецианской комиссии по закону о люстрации еще не было, прямо противоречат заявлению председателя комиссии Джанни Буккикио. Напомню что он сказал еще в декабре». І далі дали коментар голови комісії про те, що закон потрібно змінити. І знову канал замовчує, що поправки готують у Верховній Раді. А замість коментаря міністра дає слово політтехнологам та юристу, близьким до «Опозиційного блоку» — Костю Бондаренку, Вадиму Карасьову, Руслану Бортнику та Олександру Пузанову. Всі експерти однобокі й повторювали одні й ті ж тези проти люстраційного закону. Незалежного фахівця в сюжеті не представили. Натомість дали слово нардепу-опозиціонеру Вадиму Рабиновичу: «Эта так называемая люстрация привела к власти абсолютно некомпетентных дилетантов. Мы сегодня видели убийство двух журналистов, убийство Калашникова. Мы видим что безграмотная работа приводит к тому, что на наши улицы выйти нельзя. Мы имели спокойные улицы где ходили наши дети. Сегодня этого нет. Надо вернуть профессионалов, закончить эту псевдолюстрацию и вернуть страну в нормальное русло».

Але й на цих бездоказових обвинуваченнях матеріал не закінчується. «Подробности» розповідають про активістів, які «пришли к Кабмину с требованием провести люстрацию в рядах правительства. Тут же установили и палатки, начали собирать подписи за создание в парламенте временной следственной комиссии по расследованию коррупции в Кабмине, о которой заявлял экс-глава Госфининспекции Николай Гордиенко, называя сумму 7,5 миллиардов гривен». Організував їх традиційний критик уряду Сергій Каплін, який знову вимагав створення Тимчасової слідчої комісії: «Ми будемо збирати підписи. Я знаю, що сьогодні вже зібрано біля 100 тисяч. Наша мета зібрати перший мільйон. І з цим мільйоном ми йдемо в посольства іноземні — аби вони вплинули на уряд з тим, щоб вони дали доручення чи попросили «Народний фронт» все таки згодитися на створення ТСК. Це наша чітка мета».

В продовження критики уряду «Подробности» дають сюжет про аграріїв, які стверджують, що корупція не зникла: «Перерегистрация или регистрация договоров аренды государственной собственности. Во времена Януковича это стоило , в зависимости от региона 200-350 долларов за гектар. Соответственно сейчас это немножко цифры поменьше стали, 100, 150, 200 в зависимости от региона. Но это все таки присутствует. Первый год правления господина Яценюка, по сути, в этой составляющей , ничего не поменялось», — скаржиться директор Українського клубу аграрного бізнесу Алекс Ліссітса. Можливості відповісти в урядовців немає.

Аналогічний сюжет у цьому ж випуску новин на «Інтері» вийшов і про підприємців:«Стало ли коррупции меньше за последние пол года?  Вопрос задавали бизнесменам. И вот результаты исследования Transparency International Украина и других компаний. Подавляющее большинство — более 57% предпринимателей считает, что никаких изменений не произошло. Почти треть бизнесменов отметили ухудшение ситуации, и только 15 процентов — считают, что Украина стала менее коррупционной. Рассадником "взяток" на первом месте — остается налоговая. Так считают почти 26% бизнесменов».

Аби підсилити ефект неефективності і бездіяльності уряду, кореспонденти дають в ефір ще один сюжет — з Арсенієм Яценюком зустрілися профспілки й роботодавці: «Этой встречи с премьером профсоюзы и работодатели добивались с прошлой весны. Жалуются, что почти год их требования и предложения правительство и слушать не хочет.

- Просять вас в 16 раз за дві ваші каденції. Дякуємо, що хоч сьогодні така зустріч відбувається».

Далі дали безпредметний коментар прем’єра про те, що варто працювати разом для економіки, і пропіарили свого власника Дмитра Фірташа, який завершив сюжет своєю популістською порадою: «Надо принять решение и устроить так, чтобы было нормальное понимание развития страны. Знаете, когда страна имеет ВВП на душу населения 10 тыс. долларов, то она может содержать и пенсионеров, и армию. Сегодня нужно создать возможность, которая могла быть дать развитие страны».

Аналогічний сюжет з Фірташем вийшов і на каналі «Україна».

Здавалось би, більше критичних матеріалів проти уряду і влади у випуск новин вміститися не може. Але ж ні, «Подробности» продовжили свій марафон: «Нестабильность ситуации в Украине привела к тому, что инвесторы не только не хотят идти в Украину, многие — вообще уходят Решение экономических проблем — задача номер один, говорит нардеп Юрий Бойко. Он сегодня в Ужгороде. Там высказал и свое мнение по поводу закона об очищении власти». Ідентичне повідомлення вийшло і в ефірі «Событий» на каналі «Україна».

Тобто «Україна» також задніх не пасла, і наввипередки змагалися з «Інтером», хто  більше чорного піару в новини вмістить. Спочатку в сюжеті про перенесення судового розгляду закону про люстрацію журналісти каналу також розкритикували владу й закон. Для «закріплення матеріалу» запросили в студію юриста Олександра Пузанова, якого звільнили за законом про люстрацію (він працював заступником екс-голови КМДА Олександра Попова): «Это решение (перенести судове засідання, — ТК), безусловно, следствие давления, которое оказывали на суд в течении последних нескольких дней представители и депутатского корпуса и правоохранительных органов». Нагадаємо, Пузанов коментував закон про люстрацію й в ефірі «Інтера».

Наступний матеріал «Событий» був про законопроект, який дозволить переводити валютні кредити в гривневі по курсу, що існував на момент підписання угоди. Його прийняли в першому читанні. Цю ініціативу беззмістовно виправдовує голова Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності і нардеп від Радикальної партії Сергій Рибалка: «Мы можем говорить, что он популистский, что он недосконалый. Но у меня вопрос к людям, которые это говорят — какая альтернатива? Где альтернатива? Где альтернативный закон от правительства, от Национального банка? К сожалению, государство сегодня самоустранилось от решения проблем валютных заемщиков». Аналізу законопроекту і позиції його прихильників немає.

Далі в «Событиях» — корпоративна реклама «Метінвесту» Ахметова: «Мы говорим о содействии государства, скорее даже о лидерстве государства в вопросах восстановления инфраструктуры. В первую очередь железнодорожной инфраструктуры для снабжения предприятий экспортеров, которые находятся близко к зоне конфликта. Нельзя не напомнить о тарифах естественных монополий, которые также очень сильно влияют на способность украинских экспортеров производить продукцию, способность конкурировать на внешних рынках», — сказав гендиректор ООО «Метінвест Холдинг» Юрій Риженков.І знову на каналі — сюжет про благодійника Ахметова.

«ТСН» каналу «1+1» повернулася до своєї старої доброї теми — вбивства Георгія Гонгадзе: «Американський конгресмен, комісар Гельсінської комісії Шасті Кон із відповідним листом звернувся до Президента України. Він занепокоєний неповним правосуддям, вибірковістю слідства і закритістю самого процесу». Цей лист журналісти використовують, аби знову звинуватити у злочині другого президента України Леоніда Кучму: «Главным заказчиком этих преступлений является господин Леонид Кучма, бывший президент Украины. Этот человек за 15 лет не только не понес никакого наказания за совершенные жестокие преступления, за то, какую коррупционную систему, преступную систему он создал, но и в течении 15 лет до сих пор не дошел до судебных заседаний», — вкотре скаржиться в ефірі каналу потерпілий у справі Олександр Єльяшкевич.

Забули цього тижня журналісти не лише про обов’язкові професійні стандарти, але й про етику професії. Скандального журналіста Олеся Бузину застрілили на подвір’ї його мікрорайону. Медійники кинулися смакувати негативними подробицями його життя:

«ТСН», «1+1»: «Він ненавидів усе українське і не соромився розповідати про це з екранів телевізорів України та Росії. на головних пропагандистських телеканалах північної сусідки Бузину любили саме за це. Головний шевченкофоб Бузина неодноразово розповідав всю правду про Україну, про бандерівців і беркутівців на Майдані».

«Вікна», СТБ: «Олесь Бузина запам’ятався як постать дуже скандальна. Він міг дозволити собі просто у прямому ефірі накинутися з кулаками на співрозмовника. У одній зі своїх книг “Вурдалак — Тарас Шевченко”, Кобзаря він зробив алкоголіком та заздрісником. Прокуратура визнала її такою, що розпалює міжнаціональну ворожнечу. А на презентації чергової своєї книжки бризнув активістці “Фемен” в обличчя газовим балончиком. Та ще більш відомий Бузина своєю відвертою антиукраїнською позицією. Він був за “русскій мір”, називав дїї уряду “фашистською пропагандою”, і зазвичай робив це на російських каналах».

Інші телеканали розповіли про смерть журналіста більш делікатно. Хочеться нагадати колегам, що так активно критикувати тільки но померлих — неетично.

17 квітня, п’ятниця

«Інтер» кинувся захищати опозиціонерів спочатку від невідомої нікому організації «УПА» (яка не має стосунку до повстанської армії): «Письмо с угрозами от некой Украинской Повстанческой Армии сегодня получил и "Оппозиционный блок". В комментариях оппозиционеры просят неизвестных не спамить почту, а правоохранительные органы — обратить внимание на "повстанцев"», а далі — відстоює інтереси блоку на Прикарпатті: «А вот саму деятельность "Оппозиционного блока" запретили на Прикарпатье. Решение приняли депутаты Ивано-Франковского облсовета».В ефірі обурюється опозиціонер Вадим Рабинович: «Тогда давайте запретим шесть областей Украины, которые выиграл "Оппозиционный блок". Вы нас не запретите никогда, мы единая страна. И то, что творит сегодня Ивано-Франковская группа вот эта — это и есть развал государства в чистом виде. И сегодня наша Служба безопасности должна заняться Ивано-Франковском. Если люди, которые объявят сегодня, что одна партия им не нравится, потом им люди не нравятся, потом по цвету кожи. А Харьков запретит потом "Народный Фронт", который есть больше оснований запрещать, поверьте мне, потому что он разваливает страну. И что мы будем делать?». У чому нардеп звинувачує «Народний фронт», журналісти не уточнили, і в ефір вийшло ще одне необґрунтоване звинувачення.

Далі «Подробности» продовжують працювати прес-службою «Опозиційного блоку»: «Куда катится Украина и как ее спасать — об этом в Запорожье сегодня говорили лидеры оппозиции. Александр Вилкул и Наталья Королевская побывали на комбинате “Запорожсталь”. По их мнению, восстановление экономического и промышленного потенциала Украины — одна из приоритетных задач, которую поставила перед собой оппозиция». Ідентичний сюжет вийшов і на каналі«Україна». Однак «События» додали ще один піар-сюжет для опозиції: «Борьбу с олигархами устроили новые младоолигархи, а власть взяла на себя функции определять, кто хороший олигарх, а кто плохой. Об этом один из лидеров Оппозиционного блока Сергей Левочкин заявил в интервью газете “Сегодня”».

Також уперше за тривалий час в ефірі «Інтера» — прихована реклама ВО «Свобода»: «Очередная рота добровольцев батальона "Сич" уехала в зону АТО». Відправку бійців коментує лідер «Свободи» Олег Тягнибок: «Дуже хотілося б, щоб це вже була остання ротація. Дуже б хотілося, щоб ця вся війна завершилася як найшвидше. Там воюють кращі з кращих. І зараз знаєте, коли я дивлюся в очі хлопців, пам’ятаю, коли ми вперше їх проводжали ще влітку минулого року, і це ще були не обстріляні, не зовсім досвідчені по військовій справі патріоти, які пройшли Майдан, які свідомо йшли захищати Українську державу. Сьогодні це вже є абсолютно досвідчені люди».

На СТБ — прихована комерційна реклама банку «Кредит Дніпро»: «Люди перестали довіряти фінустановам. Та пан Анатолій не з таких. Певен — його банк надійний», «Доверять нужно тем банкам, которые много лет исполняют свои обязательства перед клиентами, никогда их не нарушая, каже заступник голови правління «Банк Кредит-Дніпро» В'ячеслав Молодкін. — Второй совет — это не бегать за максимальными ставками. То есть рынок процентных ставок среди лидирующих банков страны, он более-менее сбалансирован. Но при этом если ты видишь, что какие-то банки начинают ставки, скажем, ставить выше всех остальных банков, это некий сигнал о том, что у этого банка могут быть проблемы».

На каналі «Україна» — чергова похвала Рінату Ахметову.

18 квітня, субота

Телеканали вирішили дати своїм глядачам перепочити від передозування замовними матеріалами. Цього дня — лише два джинсові сюжети з’явилося на каналі «Україна». Один — традиційний про благочинність Ахметова, інший — лідер «Опозиційного блоку» Олександр Вілкул прийшов гостем у студію. Після вбивств Олеся Бузини та Калашникова опозиціонерам, за їхніми словами, почали приходити погрози. Олександр Вілкул користається цією можливістю і звинувачує в усьому владу, переконує громадян у патріотичності своєї політсили, і надсилає меседжі до виборців-пенсіонерів: «В стране действует банда хладнокровных убийц, которые убивают политиков и журналистов, которые неугодны власти. И мы не слышим ответа от правоохранительных органов и по поводу убийств, и по поводу очень сомнительных самоубийств, которые у нас вот уже несколько месяцев — более пяти самоубийств. В этой ситуации, конечно, такая безнаказанность порождает полный безпредел», «Великая отечественная война никогда не станет Второй мировой, и мы являемся сыновьями, внуками, правнуками победителей в этой войне. И это для нас самые святые люди. И пытаться переписывать историю, заставлять чтить чужих нам героев, и пытаться преуменьшить значение празднования 9-го Мая — это точно не то, чем можно объединить украинское общество».

ВИСНОВКИ

Телеканали майже зовсім відмовилися від корпоративної бізнес-реклами і сконцентрувалися на підготовці до місцевих виборів. «Інтер» і канал «Україна» активно працюють прес-службою «Опозиційного блоку», подаючи в ефір партійні повідомлення й дискредитуючи політичних опонентів. Часом, як у випадку з законом про люстрацію, доходить до відвертої брехні й маніпуляцій. Загалом впродовж тижня ми нарахували 37 замовних матеріалів. Уже традиційно джинсовими лідерами є «Україна» (16 сюжетів) та «Інтер» (12), за ними — «1+1» (3), ICTV (2) та СТБ (1).

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Скрін-шот sobytiya.tv
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
7066
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду