Телеканали із запізненням розкритикували МВС

13 Жовтня 2011
1095

Телеканали із запізненням розкритикували МВС

1095
Телетижневики критично оцінили прорахунки МВС в одеській спецоперації зі знищення «банди кілерів» та прикрасили візит Януковича до Греції. Огляд телетижневиків за 9 жовтня 2011 року.
Телеканали із запізненням розкритикували МВС

Верстка тижневиків, за «Контекст-Медіа», мала такий вигляд:

ICTV, «Факти тижня» (18:45)

У Києві відкрився національний стадіон «Олімпійський».

Потужний штурм, під час якого знешкодили банду чеченського кілера, – обростає купою нових подробиць.

Жахливі хвилини пережили пасажири авіарейсу «Київ – Одеса».

Найновіший український літак презентували Ірану.

VIP-ДТП на Рівненщині.

Відповідальність за економічні злочини розглядав парламент.

Помер Стів Джобс.

70 років страшної трагедії.

Інтерес до історії не пішов у минуле.

Новий гумористичний серіал на телеканалі ICTV.

«1+1», «ТСН. Тиждень» (19:30)

Україна – чемпіон!

Греція нині в центрі світової фінансової кризи.

Марш-кидок протесту.

Оновлений спорткомплекс «Олімпійський» урочисто відкрили.

Битва титанів.

Україна поволі перетворюється на тиху гавань для криміналу.

Слідство на місті бійні в Одесі триває.

В інтернеті цього тижня з’явилося приголомшливе відео.

Розібратися з автопригодою самотужки.

Події тижня.

Тиждень найкращих.

Скасовувати чи ні?

«Інтер», «Подробиці тижня» (20:00)

П’ятьох членів банди Аслана Дикаєва затримано на цьому тижні.

У Нацбанку пообіцяли спростити процедуру обміну валюти.

Рада домовляється про гуманізацію покарання за господарські порушення.

Янукович уперше відвідав Грецію з державним візитом.

Стати донором після смерті в Україні непросто.

У день виборів у Польщі була загроза вибухів.

США охоплено заворушеннями.

Над найдорожчою корпорацією світу приспущено прапори.

85 років тому народився Євгеній Євстигнєєв.

Перший національний, «Підсумки тижня» (18:20)

Національний спорткомплекс «Олімпійський» відкрито.

Україною активно ширяться думки про наближення нової хвилі фінансової кризи.

Наступного тижня комунальники мають розпочати опалювальний сезон.

З життя пішов один із найвідоміших винахідників сучасності – Стів Джобс.

Всесвітній день захисту тварин відзначили в Україні.

Першим у світі телевізійний сигнал надіслав саме українець.

5 канал, «Час. Підсумки» (21:00)

З Україною можна мати справу, – Віктор Янукович.

Українська міліція не готова до складних спецоперацій.

До вироку Юлії Тимошенко – менше двох днів.

Соціальні мережі для влади.

Пішов із життя комп’ютерний гуру.

Жіночий Нобель.

ICTV

Щодо відкриття Олімпійського стадіону «Факти тижня» подали досить нейтральну позицію – відео без коментарів + синхрони. Та матеріалу бракувало титрів: Сьомін, Шовковський, Малкович, Сєрєбрянська, Тедеєв, адже кожен синхрон за хронометражем дозволяв титр.

Наслідки спецоперації зі знищення в Одесі бандитів другий тиждень поспіль обговорювали в тижневиках. Але на відміну від попереднього тижня, цього разу позиція каналу була більш критична до того, що відбувалося. Ведуча Оксана Соколова ставить низку гострих запитань: «Про те, що вже поранений Дікаєв просив про помилування, але його таки добили, про те, що мешканці навколишніх будинків не були евакуйовані, про те, що бійців Беркуту кинули на небезпечних злочинців майже неозброєними. Перемога чи провал?».

Як і тиждень тому, над темою працює Руслан Тарасов. Але, знову ж таки, у сюжеті є крайнощі. Якщо минулого разу домінувала позиція міліції, то цього разу – навпаки. Вже в першому абзаці кореспондент дозволяє собі оціночне судження: «Чому полювання на банду кілерів чеченця Аслана Дікаєва було організовано так бездарно?».

Далі Руслан Тарасов виправляє ситуацію та подає синхрони експертів, які вказують на прорахунки спецоперації, а також звертає увагу на майно, що постраждало внаслідок стрілянини, та на не евакуйованих мешканців.

Один із головних слушних акцентів сюжету: «На перехоплення кілерів було відправлено бійців Беркуту. Їхнє основне завдання – охорона правопорядку, а не боротьба з терористами».

Ось лише невідповідність такій помилці знайденого цапа-відбувайла в особі «заступника начальника, начальника кримінальної міліції Головного управління МВС України в Одеській області, полковника міліції Хмільного» кореспондента не бентежить.

Досить суперечливо виглядає оприлюднення інформації про місце перебування злочинця, який утік із відомого одеського готелю ще до штурму («Він начебто зараз перебуває у Криму»). Адже така інформація може бути частиною таємниці слідства (якщо ні, то варто вказувати джерело) і може сприяти й злочинцеві.

Інформацію про презентацію Ан-158 в Ірані подано несвоєчасно, із запізненням. Адже якщо вірити попереднім «Подробицям тижня»Інтер»), літак презентували в Ірані ще 2 жовтня. Але у викладі «Фактів тижня» чомусь ішлося про «цього тижня» (3–9 жовтня).

VIP-ДТП на Рівненщині за участю омбудсмена Карпачової підводить до теми мажорів на дорогах. Тональність ведучої щодо водія «опеля», який «не поступився дорогою кортежу уповноваженої…» та «пізно загальмував…», можливо, й іронічна, але дещо упереджена щодо невідомого чоловіка. Може, питання щодо доцільності VIP-кортежів різних чиновників було би доречнішим?

У сюжеті Мирослава Ганущака зібрано вже відомі факти резонансних і безкарних для мажорів ДТП. Але питання, порушені кореспондентом, залишаються без відповіді – на локальному рівні тих областей, де було скоєно ці злочини. І жодної спроби отримати коментар на рівні центрального апарату МВС чи Генеральної прокуратури.  

«1+1»

Життєстверний початок – перемога української збірної з любительського боксу – «затьмарила» тема кризової Греції. Під це вдало закамуфлювали візит Януковича до Еллади. Щоправда, твердження Алли Мазур, що з Греції «може піти нове економічне цунамі на зразок того, що 2008-го породили Сполучені Штати», дещо голослівне (для цього варто лише співвіднести економічні потуги США і Греції).

Олександр Шилко в сюжеті про Грецію та візит до неї Януковича, схоже, потрапив у власноруч змайстровану пастку. Розповідаючи про кепські справи греків (постійні протести, еміграцію молоді, падіння цін на нерухомість, зниження купівельної спроможності, девальвацію…), автор дивною логікою повторює заклики Януковича «вкладати в Україну» та пропозиції проектів «будівництва сонячних та вітрових електростанцій». Також досить дивно кореспондент бачить у греках лобістів, які «закликатимуть до єврозближення з Україною всю Шенгенську зону». І жодного слова про те, що Янукович насправді зустрічався з президентом Греції – фігурою суто церемоніальною. Так само не прозвучало жодного слова про візит Януковича на Афон.

Відкриття «Олімпійського» у виконанні «Плюсів» було представлено через власні відчуття Юлії Д’ячук. Кореспондентка купила квиток на відкриття та особисто перевірила, як працює новий стадіон. Та попри критичну оцінку, висновок її сюжету несподіваний: «…Незважаючи на те, що це VIP-клас, підлога все одно брудна-бруднюща. Поки я нишпорила VIP-сектором, одні на трибунах відтанцьовували під Шакіру, інші йшли геть: одні змерзли, другим було погано чути. Але в цілому…

Хлопець: Я считаю, что открытие удалось».

Відгомін спецоперації в Одесі у виконанні Алли Мазур співзвучний позиції очільника МВС: «…Могильов у парламенті визнав: до такого опору міліція була не готовою», «…основними винуватцями одеської стрілянини міністр назвав попередників». Висновок ведучої несподіваний: «Так чи інакше, але Україна поволі перетворюється на тиху гавань для криміналу. У вівторок цього тижня на шкільному стадіоні у Запоріжжі під час пробіжки підірвався Олексій Коршунов, якого в Росії підозрюють у резонансних убивствах...».

Замість сюжету чи розслідування, у «ТСН. Тижні» зроблено ставку на гостя студії – ведучого програми «Гроші» Олега Дейнеки, який чомусь спілкувався російською.

«Інтер»

Цей телеканал також спробував знайти відповіді на запитання щодо компетентності дій міліції під час одеського штурму «банди кілерів»: «До сих пор нет объяснений – почему на захват опытнейших чеченских боевиков отправили невооруженных милиционеров. Почему во время штурма стреляли на поражение – ведь уничтожили главных свидетелей. Как милиция сквозь тройное кольцо наблюдения могла упустить третьего бандита?» (Олег Панюта).

Власне, й сюжет Руслана Ярмолюка побудовано в критичному до дій МВС ключі. Баланс порушено, оскільки не надано жодного слова на захист самому відомству – лише критика.

Візит президента України Віктора Януковича до Греції «Подробиці тижня» згадали усно+ВМЗ. Попри критичний стан економіки Греції, ведучий Олег Панюта зауважив, що Янукович «поблагодарил Грецию за поддержку нашей страны в стремлении стать полноправным членом европейского сообщества».

Перший національний

Відкриття «Олімпійського» в Києві державний телеканал представив усною інформацією ведучого Андрія Сміяна. Констатація події не містить критичного погляду. Лише єлей: «…Тож, реконструювали арену за всіма вимогами УЄФА до стадіонів класу еліт. Збільшили кількість місць, підходів до стадіону та шляхів евакуації; встановили нову систему відеоспостереження з відеокамерами та моніторами, накрили комплекс скляним куполом».

Моніторинг здійснено громадською організацією «Телекритика» в рамках проекту «Моніторинг дотримання журналістських стандартів у підсумкових інформаційно-аналітичних телепрограмах із навчальним відеокомпонентом» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Новинар
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1095
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Підтримай нас! Стань частиною проєкту!
Щодня наша команда готує для вас найсвіжі та незалежні матеріали. Ми будемо надзвичайно вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваша підтримка – це можливість зробити ще більше!
Підтримати нас
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду