СПЕЦПРОЕКТ: новий закон про телебачення і радіомовлення

17 Березня 2006
14212
17 Березня 2006
16:42

СПЕЦПРОЕКТ: новий закон про телебачення і радіомовлення

14212
Інститут медіа права розпочинає інформаційну просвітницьку кампанію, спрямовану на інформування широкого кола осіб про нову редакцію Закону України „Про телебачення і радіомовлення”
СПЕЦПРОЕКТ: новий закон про телебачення і радіомовлення

Інститут медіа права розпочинає інформаційну просвітницьку кампанію, спрямовану на інформування широкого кола осіб про нову редакцію Закону України „Про телебачення і радіомовлення”, яка була прийнята Верховною Радою України 12 січня 2006 року та набрала чинності з 1 березня 2006 року після опублікування в „Офіційному віснику України”.

Випуск 1. Вибори 

Нова редакція Закону України „Про телебачення і радіомовлення” на відміну від попередньої не містить окремих правил щодо виборів. У статті 50 „Діяльність телерадіоорганізацій під час виборчого процесу регулюється законодавством про вибори” є лише одна фраза „Особливості діяльності телерадіоорганізацій під час виборчого процесу регулюються законодавством про вибори”. 

Разом з цим, в інших статтях закону є дві новели, які пов’язані з виборами та мають значення для телерадіоорганізацій під час виборів 2006 року. Одна новела стосується фінансування, інша – журналістів, які стали кандидатами на виборні посади . За новим законом (стаття 60) „у разі висунення творчого працівника телерадіоорганізації кандидатом на виборні посади він має рівні з іншими кандидатами права у використанні телебачення і радіомовлення.” На думку Інституту медіа права, ця стаття означає, що журналіст, який є кандидатом, не має права з‘являтися на екрані як журналіст і може це робити виключно як кандидат у народні депутати чи кандидат на інші виборні посади. Забезпечити рівні права з іншими кандидатами в інший спосіб просто неможливо.

Ще одне дискусійне положення закону міститься у статті 19, що стосується фінансування телерадіоорганізацій: „забороняється будь-яке пряме або опосередковане фінансування телерадіоорганізацій політичними партіями, професійними спілками, релігійними організаціями.” Формою прямого фінансування є спонсорство і воно, відповідно до нового закону, для політичних партій заборонене. Формою непрямого фінансування є, наприклад, політична реклама. Однак, на думку Інституту медіа права, щодо політичної реклами та передвиборної агітації діють інші спеціальні закони, а саме, закони про вибори. На підставі цих законів прямо передбачено, що політична реклама та передвиборна агітація дозволяється у передвиборчий період. Таким чином, на думку Інституту медіа права, заборону політичним партіям прямо чи опосередковано фінансувати телерадіоорганізації слід розуміти як повну заборону на спонсорство політичними партіями та заборону на рекламу політичних партій поза рамками виборчого процесу.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
14212
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду