Мін’юст хоче стягнути в дохід держави частки дружини Медведчука в каналах групи «1+1»

Мін’юст хоче стягнути в дохід держави частки дружини Медведчука в каналах групи «1+1»

21 Листопада 2024
1930
21 Листопада 2024
13:40

Мін’юст хоче стягнути в дохід держави частки дружини Медведчука в каналах групи «1+1»

1930
Справу розглядає Вищий антикорупційний суд. Найближче засідання 27 листопада. Мова йде про частки в каналах «1+1 марафон», ТЕТ і «2+2».
Мін’юст хоче стягнути в дохід держави частки дружини Медведчука в каналах групи «1+1»
Мін’юст хоче стягнути в дохід держави частки дружини Медведчука в каналах групи «1+1»

Міністерство юстиції України через Вищий антикорупційний суд намагається стягнути в  дохід держави частки дружини зрадника та колишнього народного депутата Віктора Медведчука Оксани Марченко в юридичних особах каналів групи «1+1». Натомість юридичні особи каналів 112, Zik та NewsOne у справі щодо санкцій проти Медведчука та його дружини не фігурують. Про це йдеться у відповіді на запит «Детектора медіа»  Мін’юсту за підписом заступниці міністра Інни Богатих.

5 липня 2024 року Міністерство юстиції України подало до Вищого антикорупційного суду позовну заяву про застосування санкції, передбаченої п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про санкції», до Віктора Медведчука та Оксани Марченко. Про цей позов ішлось у повідомленні Мін’юсту, де зазначалося, що серед заявленого до стягнення майна є майно телеканалів Оксани Марченка та Віктора Медведчука, але перелік каналів там не згадується.

У відповіді на запит «Детектора медіа» йдеться про те, що до стягнення було заявлено 8,2104% частки в статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю «Телерадіокомпанія «Студія 1+1», 8,1617% частки в статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю «Гравіс-кіно», 8,1617% від загальної кількості акцій приватного акціонерного товариства «ТЕТ», 8,1617% частки в статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю «Рєал Істейт-ТВ», 100% частки в статутному капіталі приватного підприємства «Омега-TV».

Як уже повідомляв «Детектор медіа», «Плюси» впродовж останніх двох років перевели частину брендів своїх каналів на нові юридичні особи. Наприклад, компанія, яка належить Коломойському, — ТОВ «Студія 1+1» — змінила логотип свого каналу з «1+1 Україна» на «1+1 Марафон». Канал «Бігуді» (ТОВ «Рєал Істейт-ТВ») змінив логотип на «2+2 марафон». Бренди ТЕТ і «2+2» належать ПрАТ «Телекомпанія «ТЕТ» і ТОВ «Рєал Істейт-ТВ» (власники Коломойський і соратники). Тобто юридичні особи цих каналів фігурують у справі про стягнення  частки на користь держави.

Однак відсоток власності Марченко в цих компаніях не вважається істотною участю. Принаймні така позиція в регулятора. Нагадаємо, в лютому 2021 року Національна рада з питань телебачення та радіомовлення перевірила канали групи «1+1» щодо наявності у структурі власності дружини Медведчука та не знайшла порушень. Тоді регулятор аргументував свою позицію тим, що частка Оксани Марченко становить 8% і не є істотною участю. 

Справа про стягнення, за словами Інни Богатих, перебуває на стадії вступних промов (пояснень) третіх осіб у справі, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору. 1 листопада 2024 року відбулося восьме судове засідання у справі № 991/5770/24. Наступне засідання у справі призначено на 27 листопада 2024 року на 15:30.

«Засідання у справі № 991/5770/24 відкриті та транслюються на ютуб-каналі “Вищого антикорупційного суду”, за виключенням, коли відкритий судовий розгляд може мати наслідком розголошення таємної чи іншої інформації, що охороняється законом, необхідності захисту особистого та сімейного життя людини, а також в інших випадках, визначених законом (стаття 10 КАС України)», — сказала заступниця міністра

Але в цій справі не фігурують корпоративні права юридичних осіб підсанкційних каналів.

«Оскільки, в даному випадку, стягненню в дохід держави підлягають ті активи, які належать Медведчуку В. В. та Марченко О. М., а також ті активи, щодо яких останні можуть прямо чи опосередковано (через інших фізичних або юридичних осіб) вчиняти дії, тотожні за змістом здійсненню права розпорядження ними», — звертає увагу Інна Богатих.

Також заступниця міністра закликала в разі наявності документального підтвердження зв’язку Медведчука та/або Марченко з ТОВ «ТБ Вибір», ТОВ «ТРК112-ТВ», ТОВ «Лідер ТВ», ТОВ «Новини 24години», ТОВ «ТРК Нові комунікації», ТОВ «Медіахолдинг Новини», ТОВ «Тайм Медіа», ТОВ «Телепростір», надіслати такі документи Міністерству юстиції України.

Нагадаємо, в лютому 2023 року, як повідомила Служба безпеки України, суд арештував майно Оксани Марченко на загальну суму понад 5,6 млрд грн. Зокрема, активи Марченко у 18 інвестиційних, агропромислових, телекомунікаційних та інших підприємствах. Однак у цьому повідомленні не уточнювалось, про які саме компанії йде мова.

Управління СБУ розказало лише про арешт  ПП «Омега-TV». Ця компанія входить до групи власності Віктора Медведчука та пов’язаних із ним осіб. Вона має розмір статутного капіталу 1 млн грн, займається  виробництвом  кіно- та відеофільмів і телевізійних програм. Цю компанію Оксана Марченко заснувала ще у 2000 році, коли вела в ефірі державного каналу «УТ-1» соціально-розважальне шоу «Моя професія» та політичне токшоу «Час». Ця ж компанія виробляла документальний цикл «Імена» («серія програм про відомих осіб, чиї долі переплелися з історією України» — це були історії про Хрущова, Баскова, Малініна, Гурченко). Програми виходили в ефір на «УТ-1», з 2005 року — на «Інтері».

Щодо решти питань, а саме щодо  ТОВ «Інвестиційна компанія "Гармонія"», яка має стосунок до власності «1+1», у відповіді СБУ не йдеться.

У структурі власності  «1+1» від 14 квітня 2021 року замість компанії Bolvik Ventures LTD, контролерами якої були Ігор Суркіс (з часткою 33,34 %), Леонід Ашкеназі (з часткою 33,33 %) та Оксана Марченко (з часткою 33,33 %), з’явилася кіпрська компанія Charlane limited. 33,3% цієї компанії через Kirena Holdings Ltd та через ТОВ «Інвестиційна компанія "Гармонія"» належать Оксані Марченко. Дружина українського політика Віктора Медведчука є бенефіціаркою ТОВ «Інвестиційна компанія "Гармонія"». У грудні 2021 року у пресслужбі «1+1 медіа» заявили, що в частках власності фізичних осіб не відбулось жодних змін, безпосередні та кінцеві власники також не змінились. Після цього канал не відповідав на  запити щодо присутності у власності дружини Віктора Медведчука («Детектор медіа» звертався з таким запитом до каналу).

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1930
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду