До робочої групи, яка створюватиме орган співрегулювання у друкованій сфері, увійшли представники NV, «Країни» та «Одеського життя»
Обрано робочу групу для створення органів співрегулювання у сфері друкованих медіа. Про це 17 липня під час під час круглого столу «Практичні питання регулювання та співрегулювання друкованих медіа відповідно до закону "Про медіа"» розказала членкиня Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Олена Ніцко.
За її словами, регулятор отримав лише три заяви від друкованих медіа. 4 липня пройшла конференція, де представників цих медіа обрали членами робочої групи.
До неї увійшли:
- Олена Вітер, ТОВ «Видавничий дім «Медіа-ДК» (журнал New Voice)
- Олександр Харченко, «Видавнича компанія «Нова інформація» (журнал «Країна»)
- Сергій Чернявський, газета «Одеське життя».
Упродовж трьох місяців робоча група має напрацювати статут і установчі документи. За шість місяців має бути зареєстрований орган співрегулювання.
Нагадаємо, 23 травня Нацрада оголосила про початок прийому заяв від медіа для входження в робочу групу з організації.
Минулого року набула чинності одна з головних новацій закону «Про медіа» — створення органів співрегулювання. Законом передбачено створення п’яти органів спільного регулювання в різних сферах. У трьох із цих сфер уже працюють робочі групи: в аудіовізуальній сфері до неї ввійшли представники медіагруп, Суспільного, Megogo тощо; в аудіальній сфері до неї також увійшли представники найбільших радіогруп, Суспільне та Megogo, а у сфері онлайн-медіа — 12 осіб, зокрема й представники «Детектора медіа». Вони мають зареєструвати органи співрегулювання й ухвалити їхній статут. Надалі членом органу спільного регулювання у певній сфері медіа може стати будь-який ліцензіат, реєстрант чи об’єднання підприємств-суб’єктів. Вони мають подати заяву на вступ. Детальніше про органи співрегулювання читайте в матеріалі «Детектора медіа».