Нацрада винесла припис «Українському радіо», «Армії ТБ», каналам «Прямий» та «Сонце» через недотримання правил у день пам’яті
Національна рада з питань телебачення та радіомовлення винесла припис «Українському радіо», «Армія ТБ», «Сонцю» через недотримання правил мовлення у дні пам’яті. Таке рішення регулятор ухвалив 30 травня під час засідання.
Член Нацради Максим Онопрієнко нагадав, що 14 травня — День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни.
За результатами моніторингу регулятора, «Українське радіо» та «Армія ТБ» у певних проміжках часу не повідомляли про цей день, а «Армія ТБ» не завжди розміщувала палаючу свічку.
Представниця радіостанції Юлія Шелудько сказала, що ці зміни зумовлені тим, що деякі програми затягнулись через обстріли в Харкові та події у Грузії. А представниця «Армія ТБ» Шарлота Хмельницька розказала, що, на думку юриста компанії, дні пам’яті відрізняються від днів трауру та жалоби. Тому спершу в ефірі не було свічки, однак згодом її розмістили через те, що так зробили інші канали. Представники каналу «Прямий» сказали, що це сталося через помилку співробітниці.
Телеканал «Сонце» не повідомляв у певних слотах про День пам’яті та перемоги у Другій світовій війні через те, що з технічних причин некоректно відображався рухомий рядок. Однак цю помилку вже вдалось виправити.
Нацрада всім каналам винесла припис і нагадала, що цей засіб реагування не каральний, а спрямований звернути увагу на порушення.
Як уже писав «Детектор медіа», 23 травня Нацрада винесла ще один припис каналу «Сонце», також через дні пам’яті.
Нагадаємо, згідно із законом «Про медіа», припис — це захід реагування, покликаний застерегти суб’єкта від нових порушень. Основна мета цього механізму — відійти від винятково каральної системи. Незгодні можуть подати зустрічну заяву й викласти своє бачення проблеми. Якщо Нацрада з ним погодиться, то скасує такий припис. У кожного типу суб’єктів буде свій ліміт приписів (наприклад, п’ять за рік). Після них почне діяти наступна ланка реагування — штрафи. У вересні Нацрада вперше винесла припис через порушення в день пам’яті. Здебільшого приписи отримували саме за порушення правил у дні пам’яті та жалоби, через порушення програмної концепції мовлення.
Детальніше про припис — у матеріалі «Детектора медіа».