Нацрада опублікувала пропозиції, як визначати мову ворожнечі щодо військових та ветеранів. А потім їх прибрала
Національна рада з питань телебачення та радіомовлення розмістила на своєму сайті файл з пропозиціями до «Критеріїв віднесення інформації до такої, що розпалює ненависть, ворожнечу, жорстокість до окремих осіб чи груп осіб через приналежність до спільноти ветеранів(-ок) війни/військовослужбовців(-иць) України та/або до такої, що підбурює до дискримінації чи утисків за ознакою приналежності до ветеранів(-ок) війни/військовослужбовців(-иць) України» для стейкхолдерів та учасників обговорення цих критеріїв. Про це під час засідання 23 травня повідомив перший заступник голови Нацради Валентин Коваль.
Він сказав, що у згаданому файлі зібрані пропозиції від партнерів з ринку: «Ми його опублікували для стейкхолдерів та учасників розмови. На жаль, люди, які не мали стосунку до цієї розмови, знайшли файл і вихопили з нього кілька рядків».
Також він додав: «Насправді, часи, коли Нацрада одноосібно виносить дороговкази для індустрії, пішли в минуле. Все, що ми пропонуємо індустрії у якості рекомендацій, спочатку збирається з самої індустрії та стейкхолдерів. Далі обговорюються критерії, за якими ми можемо розглядати напрямки своєї роботи».
Частину інформацію про ці критерії вчора та сьогодні опублікувала низка українських та російських медіа. Критерії містять 34 сторінки аналізу та коментарів. У медіа, які їх опублікували, акцентують увагу на тому, як не варто називати військовослужбовців Росії — наприклад, рекомендується не називати їх «орками» чи «руснею».
Зараз на сайті Нацради документа немає. Низка медіа також прибрала свої новини про рекомендації Нацради, зокрема, сайт ТСН.
«Детектор медіа» звернувся із запитом до Нацради і чекає на відповідь.
Нагадаємо, Нацрада веде роботу для підготування кодексів мовлення, які мають бути створені спільно з органами співрегулювання.